Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Jürgen Wessel
1610 - 1686 (76 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Johann Hinrich Henningsen
1732-1735
Johann Hinrich Henningsen
F:
1732
D:
1735
Peter Henningsen
1734-1769
Peter Henningsen
F:
1734
D:
TIDL. 1769
Anna Jacobine Boysen
Anna Jacobine Boysen
G:
ca. 1769
Lorentz Henningsen
1735-1735
Lorentz Henningsen
F:
1735
D:
1735
Catharina Henningsen
1736-1738
Catharina Henningsen
F:
1736
D:
1738
Nicolaj Raben
1790-
Nicolaj Raben
F:
21 nov. 1790
Tønder
August Raben
1792-
August Raben
F:
5 feb. 1792
Tønder
Peter Raben
1762-1832
Peter Raben
F:
9 feb. 1762
D:
6 apr. 1832
Glückstadt
Anna Hedevig Dorothea Garmsen
1768-
Anna Hedevig Dorothea Garmsen
F:
18 maj 1768
Tønder
G:
27 jun. 1788
Tønder
Friedrich Wilhelm Hørup
1786-1838
Friedrich Wilhelm Hørup
F:
29 okt. 1786
D:
21 dec. 1838
Anna Catharina Raben
1763-1827
Anna Catharina Raben
F:
26 maj 1763
D:
23 mar. 1827
Georg Friderich Hørup
ca. 1757-1839
Georg Friderich Hørup
F:
ca. 1757
G:
9 jul. 1783
D:
4 mar. 1839
Cæcilie Catharina Raben
1761-1783
Cæcilie Catharina Raben
F:
25 feb. 1761
D:
26 maj 1783
Carl Marinus Calmar
1821-
Carl Marinus Calmar
F:
24 jun. 1821
København (Trinitatis s.)
Charlotte Waltermine Raben
1802-1839
Charlotte Waltermine Raben
F:
29 sep. 1802
Segeberg
D:
25 jan. 1839
København (Trinitatis s.)
David Christian Severin Calmer
1794-1828
David Christian Severin Calmer
F:
1794
Mosbjerg
G:
16 jan. 1820
København (Frederiks Tyske Kirke)
D:
17 maj 1828
København (Frederiks Hospital)
Niclas Steenstrøm
1823-
Niclas Steenstrøm
F:
31 jan. 1823
København (Holmens s.)
Niels Steenstrøm
1824-
Niels Steenstrøm
F:
19 apr. 1824
København
August Walter Steenstrøm, senere Anholm
1828-1880
August Walter Steenstrøm, senere Anholm
F:
11 apr. 1828
København
D:
1880
Nicoline Steenstrøm
1829-
Nicoline Steenstrøm
F:
14 apr. 1829
København
Charlotte Waltermine Steenstrøm
1830-1908
Charlotte Waltermine Steenstrøm
F:
13 jul. 1830
København (Helligånds s.)
D:
21 sep. 1908
Sorø
Christen Christensen
1800-1879
Christen Christensen
F:
9 jan. 1800
København (Trinitatis s.)
G:
5 mar. 1858
København (Trinitatis s. (i huset))
D:
25 okt. 1879
Valby
Charlotte Steenstrøm
1831-1833
Charlotte Steenstrøm
F:
27 dec. 1831
København (Helligånds s.)
D:
12 jun. 1833
København (Helligånds s.)
Charlotte Steenstrøm, adopteret Wilhelmine Charlotte Bournonville
1833-1908
Charlotte Steenstrøm, adopteret Wilhelmine Charlotte Bournonville
F:
1 jun. 1833
København (Helligånds s.)
D:
30 okt. 1908
København
Niels Stenstrøm
1791-1838
Niels Stenstrøm
F:
1791
København
G:
28 jan. 1827
København
D:
12 jul. 1838
København (Trinitatis s.)
Marcus Raben
1769-1824
Marcus Raben
F:
1 nov. 1769
D:
10 sep. 1824
Sophie Caroline Frahm
Sophie Caroline Frahm
G:
5 sep. 1795
Løgumkloster
Juliane Marie Henriette Kalckberner
Juliane Marie Henriette Kalckberner
G:
27 sep. 1804
Tønder
Frederick Raben
1811-
Frederick Raben
F:
17 okt. 1811
Aabenraa
Marie Aurora Raben
1814-
Marie Aurora Raben
F:
22 okt. 1814
Stubbekøbing
Johanne Dorothea Henriette Karstadt
ca. 1789-1845
Johanne Dorothea Henriette Karstadt
F:
ca. 1789
G:
SENEST 1811
D:
TIDLIGST 1845
Hedevig Catharina Garmsen
1795-
Hedevig Catharina Garmsen
F:
19 jun. 1795
Tønder
Catharina Marie Raben
1771-
Catharina Marie Raben
F:
31 jan. 1771
Nicolai Garmsen
1765-
Nicolai Garmsen
F:
5 sep. 1765
Tønder
G:
8 aug. 1794
Wenzel Raben von Wildenrath
1809-1867
Wenzel Raben von Wildenrath
F:
23 feb. 1809
D:
26 jul. 1867
Tønder s. (Gørrismark) (fattighus)
Marie NN
Wilhelmine NN
Margrethe Raben
1773-1815
Margrethe Raben
F:
6 jul. 1773
D:
14 aug. 1815
Johann Rotkjer von Wildenrath
ca. 1783-1865
Johann Rotkjer von Wildenrath
F:
ca. 1783
G:
1805/07
D:
7 apr. 1865
Tønder
Catharina Marie Henningsen
1740-1807
Catharina Marie Henningsen
F:
1740
D:
26 dec. 1807
Nicolai Raben
ca. 1726-1805
Nicolai Raben
F:
ca. 1726
G:
1760
Tønder
D:
15 apr. 1805
Anna Henningsen
1743-1747
Anna Henningsen
F:
1743
D:
1747
Broder Brodersen
1791-
Broder Brodersen
F:
10 feb. 1791
Nykirke s. (Hornburg)
Sophie Auguste Anna Dorothea Reuter
Sophie Auguste Anna Dorothea Reuter
G:
11 sep. 1820
Gettorf
Nicolai Brodersen
1793-
Nicolai Brodersen
F:
23 feb. 1793
Nykirke s. (Hornburg)
Peninna Petersen
ca. 1799-
Peninna Petersen
F:
ca. 1799
Anne Christina (Catharina) Clausen
1768-1834
Anne Christina (Catharina) Clausen
F:
17 dec. 1768
Nykirke
D:
22 nov. 1834
Nykirke s. (Sønderdige)
Lorentz Brodersen
ca. 1754-1795
Lorentz Brodersen
F:
ca. 1754
G:
9 jul. 1790
Nykirke
D:
20 sep. 1795
Nykirke s. (Hornburg)
Nicolai Peter Lorenzen
1836-
Nicolai Peter Lorenzen
F:
24 jan. 1836
Nykirke s. (Sønderdige)
Christine Marie Lorenzen
1840-
Christine Marie Lorenzen
F:
30 nov. 1840
Nykirke s. (Sønderdige)
Lena Marie Feddersen
1800-
Lena Marie Feddersen
F:
3 okt. 1800
Nykirke s. (Hornburg)
Lorenz Nis Lorentzen
ca. 1805-
Lorenz Nis Lorentzen
F:
ca. 1805
Friederich Peter Carstensen
1861-
Friederich Peter Carstensen
F:
6 jun. 1861
Rodenæs (Markhäuser)
Engeline Petrine Carstensen
1874-
Engeline Petrine Carstensen
F:
11 maj 1874
Rodenæs (Markhäuser)
Penninna Catharina Feddersen
1831-
Penninna Catharina Feddersen
F:
14 jul. 1831
Nykirke s. (Sønderdige)
Hans Carl Carstensen
ca. 1791-1877
Hans Carl Carstensen
F:
ca. 1791
G:
19 okt. 1855
Rodenæs
D:
6 feb. 1877
Rodenæs
Fedder Feddersen
1803-
Fedder Feddersen
F:
16 sep. 1803
Nykirke s. (Hornburg)
Peninna Catharina Jacobsen
ca. 1805-1831
Peninna Catharina Jacobsen
F:
ca. 1805
D:
14 jul. 1831
Nykirke s. (Sønderdige)
Peter August Petersen
1866-
Peter August Petersen
F:
11 feb. 1866
Nykirke s. (Sdr. Hesbøl)
Heinrich Dücke Petersen
1869-
Heinrich Dücke Petersen
F:
16 jun. 1869
Nykirke s. (Sdr. Hesbøl)
Fritz Julius Petersen
1874-
Fritz Julius Petersen
F:
13 maj 1874
Nykirke s. (Sdr. Hesbøl)
Anna Catharina Feddersen
1838-
Anna Catharina Feddersen
F:
9 dec. 1838
Nykirke s. (Sønderdige)
Hans Petersen
1835-
Hans Petersen
F:
28 dec. 1835
G:
20 nov. 1864
Nykirke
Dücke Feddersen
1841-1860
Dücke Feddersen
F:
14 mar. 1841
Nykirke s. (Sønderdige)
D:
4 jan. 1860
Nykirke s. (Hochhørn)
Nicoline Friederica Feddersen
1843-
Nicoline Friederica Feddersen
F:
7 nov. 1843
Nykirke s. (Sønderdige)
Andreas Christian Feddersen
1846-
Andreas Christian Feddersen
F:
29 mar. 1846
Nykirke s. (Nydam)
Henrica Christine Feddersen
1849-1855
Henrica Christine Feddersen
F:
5 nov. 1849
Nykirke s. (Hochhørn)
D:
24 jul. 1855
Nykirke s. (Hochhørn)
Peter Nicolai Feddersen
1851-
Peter Nicolai Feddersen
F:
28 aug. 1851
Nykirke s. (Hochhørn)
Ludewig Feddersen
1854-
Ludewig Feddersen
F:
12 feb. 1854
Nykirke s. (Hochhørn)
Henrica Christine Feddersen
1856-1863
Henrica Christine Feddersen
F:
28 mar. 1856
Nykirke s. (Hochhørn)
D:
24 jun. 1863
Nykirke s. (Hesbøl)
Anna Friderica Feddersen
1857-1858
Anna Friderica Feddersen
F:
3 dec. 1857
Nykirke s. (Hochhørn)
D:
2 feb. 1858
Nykirke s. (Hochhørn)
Anna Lytzen
ca. 1818-
Anna Lytzen
F:
ca. 1818
Nickels Feddersen
ca. 1773-1830
Nickels Feddersen
F:
ca. 1773
G:
20 dec. 1799
Nykirke
D:
3 sep. 1830
Nykirke s. (Sønderdige)
Nicolai Clausen
1770-1770
Nicolai Clausen
F:
30 apr. 1770
D:
14 jan. 1770
Nicolai Clausen
1772-1824
Nicolai Clausen
F:
22 feb. 1772
D:
SENEST 1824
Peter Henning Clausen
1775-1824
Peter Henning Clausen
F:
14 okt. 1775
D:
SENEST 1824
Anne Dorthe Clausen
1779-1780
Anne Dorthe Clausen
F:
22 jul. 1779
D:
16 jun. 1780
Henrica Christine Henningsen
1746-1824
Henrica Christine Henningsen
F:
1746
D:
19 nov. 1824
Nykirke s. (Sønderdige)
Nicolai Clausen
1735-1780
Nicolai Clausen
F:
1735
G:
8 apr. 1768
D:
7 jun. 1780
Peter Henningsen
ca. 1698-1763
Peter Henningsen
F:
ca. 1698
D:
4 jul. 1763
Anna Catharina Lorentzen
ca. 1710-1767
Anna Catharina Lorentzen
F:
ca. 1710
D:
26 dec. 1767
Elisabeth Langheim
1739-1759
Elisabeth Langheim
F:
1739
Tønder
D:
29 dec. 1759
Ribe
Henrik Christian Holm
1718-1778
Henrik Christian Holm
F:
2 mar. 1718
G:
1755
D:
21 nov. 1778
Lauritz Christensen
1793-
Lauritz Christensen
F:
1 sep. 1793
Randers (Skt. Mortens s.)
Carl Johan Meyer
ca. 1876-
Carl Johan Meyer
F:
ca. 1876
København
Johanne Charlotte Meyer
ca. 1877-
Johanne Charlotte Meyer
F:
ca. 1877
København
Johannes Gustav Meyer
ca. 1879-
Johannes Gustav Meyer
F:
ca. 1879
København
Carl Gustav Leunbach Meyer
1839-1918
Carl Gustav Leunbach Meyer
F:
12 sep. 1839
Randers
D:
12 sep. 1918
København
Johanne Marie NN
1853-
Johanne Marie NN
F:
6 mar. 1853
København
Camilla Natalie Meyer
1841-
Camilla Natalie Meyer
F:
1 jun. 1841
Randers
Heinrich Wilhelm Meyer
1844-
Heinrich Wilhelm Meyer
F:
25 apr. 1844
Randers
Jacobine Christiane Ørum
1817-1902
Jacobine Christiane Ørum
F:
6 maj 1817
Randers
D:
4 nov. 1902
Frederiksberg
Ernst Heinrich August Meyer
1802-1850
Ernst Heinrich August Meyer
F:
9 mar. 1802
Glückstadt
G:
15 mar. 1837
Ribe
D:
25 jul. 1850
Flensborg; dødeligt såret samme dag i slaget ved Isted
Ane Sofie Margrethe Christensen
1794-1818
Ane Sofie Margrethe Christensen
F:
14 aug. 1794
Randers
D:
16 maj 1818
Christen Juul Ørum
1789-1865
Christen Juul Ørum
F:
1789
G:
16 aug. 1816
Randers
D:
26 mar. 1865
Ribe (Doms.)
Ane Kirstine Marie Christensen
ca. 1826-
Ane Kirstine Marie Christensen
F:
ca. 1826
Andreas Christian Linnemann
1857-1922
Andreas Christian Linnemann
F:
16 okt. 1857
København
D:
22 apr. 1922
Frederiksberg
Marie Hoff
1869-
Marie Hoff
F:
25 jan. 1869
Kristiania
G:
18 apr. 1893
Harald Valdemar Linnemann
1865-1940
Harald Valdemar Linnemann
F:
15 sep. 1865
D:
10 jan. 1940
Astrid Mogensen
1876-1948
Astrid Mogensen
F:
9 jul. 1876
G:
29 nov. 1902
D:
13 jul. 1948
Caroline Mathilde Christensen
1828-1904
Caroline Mathilde Christensen
F:
11 jun. 1828
D:
2 okt. 1904
Johan Linnemann
1826-1906
Johan Linnemann
F:
1 aug. 1826
G:
18 apr. 1855
D:
20 okt. 1906
Christen Peter Christensen
ca. 1830-
Christen Peter Christensen
F:
ca. 1830
Emma Christensen
ca. 1833-
Emma Christensen
F:
ca. 1833
Christian Peter Christensen
1796-1854
Christian Peter Christensen
F:
3 feb. 1796
Randers
D:
22 maj 1854
Christiane Borup
1804-1885
Christiane Borup
F:
10 nov. 1804
Randers
G:
26 okt. 1825
D:
20 okt. 1885
Thomasine Sofie Kirstine Christensen
1798-
Thomasine Sofie Kirstine Christensen
F:
12 apr. 1798
Randers
Kathrine Elisabeth Ørum
1852-
Kathrine Elisabeth Ørum
F:
11 aug. 1852
Seem s. (Faurholt)
Annas Christen Schmidt Ørum
Jens Peter Balthasar Ørum
Christen Juul Ørum
1854-1916
Christen Juul Ørum
F:
28 sep. 1854
Seem s. (Faurholt)
D:
22 sep. 1916
Haderslev
Christine Schmidt
Johannes Ørum Bugge
1887-
Johannes Ørum Bugge
F:
1 okt. 1887
Slagelse (Skt. Mikkel)
Else Marie Madsen
Frode Julius Christen Ørum Bugge
1896-
Frode Julius Christen Ørum Bugge
F:
10 nov. 1896
København
Else Kathrine Ørum
1856-1937
Else Kathrine Ørum
F:
24 sep. 1856
Seem s. (Faurholt)
D:
18 aug. 1937
Lynge (præstegården)
Harald Eduard Bugge
1845-1901
Harald Eduard Bugge
F:
16 okt. 1845
København (Citadel)
D:
8 nov. 1901
Frederiksberg
Anna Katrine Elisabeth Hansen
1891-
Anna Katrine Elisabeth Hansen
F:
8 mar. 1891
Sædder s. (Fruedal)
Frederik Jørgensen
1886-
Frederik Jørgensen
F:
18 sep. 1886
Sædder s. (Tolstrupgård)
G:
15 nov. 1913
Sædder
Kristian Balthasar Ørum Hansen
1892-
Kristian Balthasar Ørum Hansen
F:
15 dec. 1892
Sædder s. (Fruedal)
Ane Johanne Sørensen Kjærsgaard
1892-
Ane Johanne Sørensen Kjærsgaard
F:
11 maj 1892
Hundslund s. (Kærsgårde)
G:
31 okt. 1919
Frederiksberg
Sophus Ørum Hansen
1895-
Sophus Ørum Hansen
F:
15 nov. 1895
Sædder s. (Fruedal)
Johanne Christiane Andrea Ørum
1858-
Johanne Christiane Andrea Ørum
F:
21 okt. 1858
Seem s. (Faurholt)
Jens Hansen
1860-
Jens Hansen
F:
29 okt. 1860
Stege Landsogn
G:
1889
Balthasar Mathias Christensen Ørum
1860-
Balthasar Mathias Christensen Ørum
F:
17 nov. 1860
Seem s. (Faurholt)
Annus Sofus Laurids Ørum
1823-
Annus Sofus Laurids Ørum
F:
1823
Ane Magdalene Johanne Dorothea Siegmund
Anne Cathrine Elise Ørum
1824-1905
Anne Cathrine Elise Ørum
F:
9 jul. 1824
D:
12 mar. 1905
Frederik Gundorph
1818-1858
Frederik Gundorph
F:
1818
G:
20 aug. 1849
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
28 mar. 1858
Louise Caroline Ørum
-1880
Louise Caroline Ørum
D:
4 aug. 1880
Jacob Christian Martin Ørum
1823-1905
Jacob Christian Martin Ørum
F:
15 apr. 1823
G:
21 maj 1861
D:
6 okt. 1905
Else Cathrine Mørch
1852-1859
Else Cathrine Mørch
F:
19 nov. 1852
Rejsby
D:
11 sep. 1859
Hostrup
Poul Hassing Mørch
1854-
Poul Hassing Mørch
F:
2 feb. 1854
Rejsby
Ingeborg Schiellerup
1869-
Ingeborg Schiellerup
F:
1 dec. 1869
København
G:
24 maj 1893
Christen Juul Ørum Mørch
1855-1924
Christen Juul Ørum Mørch
F:
24 aug. 1855
Rejsby
D:
9 feb. 1924
Sønderborg
Andrea Fransisca Hansen
1854-
Andrea Fransisca Hansen
F:
21 sep. 1854
København
G:
24 jul. 1883
Brønshøj
Alma komtesse Trampe
1875-
Alma komtesse Trampe
F:
16 apr. 1875
Keldgård, Salling
G:
24 aug. 1895
Kirke-Værløse
Margrethe Augusta Smith
1893-
Margrethe Augusta Smith
F:
3 okt. 1893
Holbæk
G:
14 jan. 1921
København
Johanne Kirstine Albrechtsen
1876-
Johanne Kirstine Albrechtsen
F:
16 jun. 1876
Sdr. Bjert
Maurits Albrechtsen
1877-1878
Maurits Albrechtsen
F:
10 jul. 1877
Sdr. Bjert
D:
7 feb. 1878
Sdr. Bjert
Sophie Nicoline Albrechtsen
1878-
Sophie Nicoline Albrechtsen
F:
22 nov. 1878
Sdr. Bjert
Maurits Mørch Albrechtsen
1879-
Maurits Mørch Albrechtsen
F:
26 nov. 1879
Sdr. Bjert
Kirstine Albrechtsen
1881-
Kirstine Albrechtsen
F:
5 jan. 1881
Sdr. Bjert
Jens Vilhelm Albrechtsen
1881-1883
Jens Vilhelm Albrechtsen
F:
19 dec. 1881
Sdr. Bjert
D:
16 apr. 1883
Sdr. Bjert
Jens Vilhelm Albrechtsen
1883-1909
Jens Vilhelm Albrechtsen
F:
18 jul. 1883
Sdr. Bjert
D:
1909
Christiansø
Valdemar Albrechtsen
1891-1902
Valdemar Albrechtsen
F:
28 aug. 1891
Christiansø
D:
1902
Christiansø
Vilhelm Martin Albrechtsen
1893-
Vilhelm Martin Albrechtsen
F:
5 sep. 1893
Christiansø
Kaj Albrechtsen
1898-1899
Kaj Albrechtsen
F:
1898
Christiansø
D:
1899
Christiansø
Kaj Sofus Nicolai Albrechtsen
1901-1910
Kaj Sofus Nicolai Albrechtsen
F:
6 jan. 1901
Christiansø
D:
1910
Christiansø
Anna Cathrine Mørch
1857-1925
Anna Cathrine Mørch
F:
5 mar. 1857
Rejsby
D:
1925
Jens Johannes Vilhelm Albrechtsen
1843-1910
Jens Johannes Vilhelm Albrechtsen
F:
24 jan. 1843
København
G:
16 okt. 1875
Sdr. Bjert
D:
23 apr. 1910
Christiansø
Laurits Christian Vilhelm Mørch
1858-
Laurits Christian Vilhelm Mørch
F:
27 apr. 1858
Hostrup
Else Cathrine Mørch
1859-1860
Else Cathrine Mørch
F:
22 aug. 1859
Hostrup
D:
27 mar. 1860
Hostrup
Knud Valdemar Mørch
1861-
Knud Valdemar Mørch
F:
10 feb. 1861
Hostrup
Udøbt datter
1863-1863
Udøbt datter
F:
8 apr. 1863
Hostrup
D:
8 apr. 1863
Hostrup
Johannes Mørch
1867-
Johannes Mørch
F:
20 dec. 1867
Ø. Starup
Kirstine Petrea Ørum
1827-1911
Kirstine Petrea Ørum
F:
3 okt. 1827
D:
18 jun. 1911
Mouritz Mørch
1816-1880
Mouritz Mørch
F:
5 jun. 1816
G:
12 aug. 1851
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
1 aug. 1880
Datter
1834-
Datter
F:
1834
Else Cathrine Christensen
1799-1883
Else Cathrine Christensen
F:
11 sep. 1799
Randers
D:
21 nov. 1883
Ribe (Doms.)
Christen Juul Ørum
1789-1865
Christen Juul Ørum
F:
1789
G:
26 apr. 1822
Randers
D:
26 mar. 1865
Ribe (Doms.)
Ludvig Ferdinand Christian Meyer
1831-1877
Ludvig Ferdinand Christian Meyer
F:
24 jan. 1831
Randers
D:
25 jan. 1877
Randers
Laurids Meyer
1833-1867
Laurids Meyer
F:
22 jul. 1833
Randers
D:
12 okt. 1867
Skt. Thomas
Frederikke Henriette Christensen
1804-1834
Frederikke Henriette Christensen
F:
23 apr. 1804
Randers
D:
30 aug. 1834
Ernst Heinrich August Meyer
1802-1850
Ernst Heinrich August Meyer
F:
9 mar. 1802
Glückstadt
G:
20 apr. 1831
Randers
D:
25 jul. 1850
Flensborg; dødeligt såret samme dag i slaget ved Isted
Christian Peter Christopher Christensen
1836-1864
Christian Peter Christopher Christensen
F:
9 feb. 1836
D:
19 mar. 1864
Julius Ferdinand Balthasar Christensen
1837-
Julius Ferdinand Balthasar Christensen
F:
26 jul. 1837
Augusta Marie Christine Christensen
1838-
Augusta Marie Christine Christensen
F:
24 aug. 1838
Pouline Christensen
1839-
Pouline Christensen
F:
22 jul. 1839
Laura Eleonora Christensen
1840-
Laura Eleonora Christensen
F:
27 aug. 1840
Emilie Frederikke Elise Christensen
1841-
Emilie Frederikke Elise Christensen
F:
12 jul. 1841
Emilie Oline Christensen
1842-1880
Emilie Oline Christensen
F:
26 jul. 1842
D:
15 feb. 1880
NN Wolff
Oline Christensen
1843-
Oline Christensen
F:
31 jul. 1843
Balthazar Matthias Christensen
1802-1882
Balthazar Matthias Christensen
F:
25 okt. 1802
Randers
D:
21 apr. 1882
Frederiksberg s. (Grøndal)
Oline Tønderine Ingeborg Græbe
1811-1843
Oline Tønderine Ingeborg Græbe
F:
2 maj 1811
København (Helligånds s.)
G:
23 maj 1835
København (Vor Frelsers s.)
D:
7 aug. 1843
Balthasar Christensen
1845-
Balthasar Christensen
F:
5 mar. 1845
Stine Cathrine Christensen
1847-
Stine Cathrine Christensen
F:
16 feb. 1847
Eggert Balthazar Christensen
1885-1951
Eggert Balthazar Christensen
F:
28 jan. 1885
D:
30 sep. 1951
Edith Siek
1887-
Edith Siek
F:
22 jan. 1887
G:
6 jan. 1911
Anton Frederik Christensen
1848-1932
Anton Frederik Christensen
F:
6 mar. 1848
D:
25 feb. 1932
Emma Jacobine Kirstine Benzon
1858-1950
Emma Jacobine Kirstine Benzon
F:
29 jun. 1858
G:
26 apr. 1881
D:
1 maj 1950
Peter Christensen
1849-
Peter Christensen
F:
7 nov. 1849
Jenny Breinholt
1864-
Jenny Breinholt
F:
6 okt. 1864
Vestervig
G:
10 jul. 1885
Vestervig
Waldemar Christensen
1850-
Waldemar Christensen
F:
23 nov. 1850
Iver Mogens Andersen
1880-1957
Iver Mogens Andersen
F:
6 apr. 1880
D:
8 dec. 1957
Martha Zinn
1878-
Martha Zinn
F:
7 jun. 1878
G:
2 dec. 1910
Christoffine Christensen
1851-
Christoffine Christensen
F:
21 dec. 1851
Andreas Thorkild Andersen
1839-1898
Andreas Thorkild Andersen
F:
10 maj 1839
København
G:
7 nov. 1873
Frederiksberg
D:
5 nov. 1898
Aslaug Margrethe Balthasar Christensen
1891-
Aslaug Margrethe Balthasar Christensen
F:
9 jan. 1891
Jens Haase
1886-1964
Jens Haase
F:
2 jul. 1886
G:
19 sep. 1926
D:
30 maj 1964
Alfred Vilhelm Alexander Christensen
1854-1943
Alfred Vilhelm Alexander Christensen
F:
10 jan. 1854
Frederiksberg
D:
24 jul. 1943
Astrid Martha Bodil Paulsen
1861-1896
Astrid Martha Bodil Paulsen
F:
19 jul. 1861
Aalborg
G:
22 maj 1886
København
D:
5 maj 1896
København
Ebba Pauline Louise Paulsen
1864-1929
Ebba Pauline Louise Paulsen
F:
3 feb. 1864
Aalborg
G:
14 maj 1899
Vemmelev
D:
12 jul. 1929
København
Viggo Christensen
1856-
Viggo Christensen
F:
4 jul. 1856
Laurits Christensen
1858-
Laurits Christensen
F:
24 apr. 1858
Carl Eduard Rothvidt Christensen
1859-1860
Carl Eduard Rothvidt Christensen
F:
31 dec. 1859
D:
5 aug. 1860
Carl Eduard Rothvidt Christensen
1861-
Carl Eduard Rothvidt Christensen
F:
11 okt. 1861
Ernst Christian Vilhelm Sell Christensen
1862-
Ernst Christian Vilhelm Sell Christensen
F:
27 jul. 1862
Torben Volmer Balthasar Christensen
1868-1955
Torben Volmer Balthasar Christensen
F:
23 aug. 1868
D:
30 nov. 1955
Elna Hjalmea Philippa Mortensen
1874-1922
Elna Hjalmea Philippa Mortensen
F:
12 jun. 1874
G:
8 aug. 1899
D:
20 mar. 1922
Caroline Marie Olsen
1823-1916
Caroline Marie Olsen
F:
15 nov. 1823
København (Helligånds s.)
G:
26 okt. 1844
København (Helligaands s.)
D:
26 maj 1916
Frederiksberg
Emilie Augusta Christensen
1806-
Emilie Augusta Christensen
F:
1806
Randers
Frederik Ludvig Trojel
ca. 1794-1873
Frederik Ludvig Trojel
F:
ca. 1794
G:
15 maj 1838
D:
9 aug. 1873
Carl Frederik Julius Christensen
1809-
Carl Frederik Julius Christensen
F:
26 okt. 1809
Randers
Ferdinand Edvard Christensen
1814-1834
Ferdinand Edvard Christensen
F:
2 jan. 1814
Randers
D:
9 dec. 1834
Laurine Frederikke Christine Klüver
1839-
Laurine Frederikke Christine Klüver
F:
15 sep. 1839
Skanderborg
Aage Carl Christian Lassen
1876-1926
Aage Carl Christian Lassen
F:
11 sep. 1876
Skanderborg
D:
29 jun. 1926
København
Corinna Molla Helene Lassen
1889-1918
Corinna Molla Helene Lassen
F:
12 apr. 1889
Stubbekøbing
G:
25 jan. 1912
Stubbekøbing
D:
3 apr. 1918
København
Caroline Christiane Klüwer
1843-1924
Caroline Christiane Klüwer
F:
2 mar. 1843
Skanderborg
D:
5 apr. 1924
København
Emanuel Christian Georg Lassen
1843-1902
Emanuel Christian Georg Lassen
F:
18 mar. 1843
Keitum på Sild
G:
4 nov. 1873
Silkeborg
D:
8 feb. 1902
København
Kirstine Emilie Augusta Klüver
1844-
Kirstine Emilie Augusta Klüver
F:
4 nov. 1844
Skanderborg
Detlef Kristian Ernst Krohn
1844-
Detlef Kristian Ernst Krohn
F:
18 jun. 1844
Nørre-Åby
G:
18 jun. 1877
Silkeborg
Marie Mathilde Rudolpha Klüver
1846-
Marie Mathilde Rudolpha Klüver
F:
12 sep. 1846
Skanderborg
Kirsten Georgia Fabricius
1872-
Kirsten Georgia Fabricius
F:
18 jun. 1872
Them s. (Rødsbæk)
Eigil Helge Wøldike
1861-1923
Eigil Helge Wøldike
F:
27 jun. 1861
Flensborg
G:
29 maj 1896
Nørre-Snede
D:
6 maj 1923
Anna Elisabeth Fabricius
1876-1939
Anna Elisabeth Fabricius
F:
15 apr. 1876
Them s. (Rødsbæk)
D:
11 jul. 1939
Viborg
Cathrine Elisabeth Klüver
1848-
Cathrine Elisabeth Klüver
F:
11 okt. 1848
Skanderborg
Vilhelm Fabricius
1837-1930
Vilhelm Fabricius
F:
12 sep. 1837
Nykøbing M.
G:
8 aug. 1871
Silkeborg
D:
24 feb. 1930
Viborg
Ingeborg Camilla Klüver
1857-
Ingeborg Camilla Klüver
F:
17 maj 1857
Silkeborg
Christiane Petrea Kirstine Christensen
1815-1877
Christiane Petrea Kirstine Christensen
F:
5 nov. 1815
Randers
D:
12 apr. 1877
Carl Christian Klüwer
ca. 1809-1882
Carl Christian Klüwer
F:
ca. 1809
D:
13 sep. 1882
Christian Peter Christensen
1765-1836
Christian Peter Christensen
F:
1765
Ribe
D:
17 mar. 1836
Skanderborg
Kirstine Bang
1772-1855
Kirstine Bang
F:
1772
G:
31 okt. 1792
D:
19 apr. 1855
Nicoline Mathilde Garmsen
1818-
Nicoline Mathilde Garmsen
F:
24 nov. 1818
Møgeltønder s. (Rojgaard)
Ingeborg Kirstine Christensen
1793-1870
Ingeborg Kirstine Christensen
F:
1793
Ribe (Doms.)
D:
7 okt. 1870
Asmus Nicolaj Garmsen
1774-1861
Asmus Nicolaj Garmsen
F:
14 apr. 1774
Tønder
G:
15 nov. 1817
Brørup
D:
5 maj 1861
Tønder
Laurids Christensen
1795-1799
Laurids Christensen
F:
1795
Ribe (Doms.)
D:
1799
Brørup s. (Præstkær)
Andreas Christian Christensen
1796-1830
Andreas Christian Christensen
F:
1796
Ribe (Doms.)
D:
1830
Johan Georg Christensen
1797-1862
Johan Georg Christensen
F:
25 maj 1797
Brørup s. (Præstkær)
D:
24 jul. 1862
Anna Christensen
1798-1837
Anna Christensen
F:
16 sep. 1798
Brørup s. (Præstkær)
D:
1837
Laurids Anton Christensen
1802-1802
Laurids Anton Christensen
F:
5 aug. 1802
Brørup s. (Præstkær)
D:
29 okt. 1802
Brørup s. (Præstkær)
Laurette Lovise Christensen
1804-1853
Laurette Lovise Christensen
F:
28 maj 1804
Brørup s. (Præstkær)
D:
1853
Ingeborg Cathrine Vilhelmine Christensen
1831-
Ingeborg Cathrine Vilhelmine Christensen
F:
2 nov. 1831
Tønder
Broder Petersen Christensen
1834-1898
Broder Petersen Christensen
F:
18 mar. 1834
Sønderho
D:
28 apr. 1898
Sønderho
Balthasar Mathias Christensen
1836-1837
Balthasar Mathias Christensen
F:
14 jun. 1836
Sønderho
D:
25 feb. 1837
Sønderho
Balthasar Mathias Christensen
1838-1839
Balthasar Mathias Christensen
F:
6 apr. 1838
Sønderho
D:
24 apr. 1839
Sønderho
Cathrine Christensen
1840-1918
Cathrine Christensen
F:
3 apr. 1840
Sønderho
D:
8 mar. 1918
Esbjerg (Skt. Josephs hosp.)
Balthasar Mathias Christensen
1842-1910
Balthasar Mathias Christensen
F:
12 okt. 1842
Sønderho
D:
17 nov. 1910
Sønderho
Laura Christensen
1845-1916
Laura Christensen
F:
5 nov. 1845
Sønderho
D:
30 maj 1916
Carl Marius Simonsen
1843-
Carl Marius Simonsen
F:
10 jul. 1843
G:
27 mar. 1866
Sønderho
Alma Christensen
1845-
Alma Christensen
F:
5 nov. 1845
Sønderho
Niels Peter Emil Petersen
1842-
Niels Peter Emil Petersen
F:
26 maj 1842
København
G:
29 dec. 1867
Sønderho
Anne Mathilde Christensen
1851-1859
Anne Mathilde Christensen
F:
27 feb. 1851
Sønderho
D:
16 maj 1859
Sønderho
Laurids Christian Peter Christensen
1806-1866
Laurids Christian Peter Christensen
F:
13 aug. 1806
Brørup s. (Præstkær)
D:
2 aug. 1866
Sønderho
Anna Cathrine Petersen
1810-1889
Anna Cathrine Petersen
F:
21 aug. 1810
Tønder
G:
27 jan. 1831
Tønder
D:
31 mar. 1889
Sønderho
Dødfødt søn
1808-1808
Dødfødt søn
F:
20 okt. 1808
Brørup s. (Præstkær)
D:
20 okt. 1808
Brørup s. (Præstkær)
Balthasar Mathias Christensen
1768-1820
Balthasar Mathias Christensen
F:
26 feb. 1768
Ribe
D:
7 feb. 1820
Brørup s. (Præstkær)
Ingeborg Kirstine Eilschou
1773-1846
Ingeborg Kirstine Eilschou
F:
28 nov. 1773
Ribe
G:
20 jul. 1792
D:
30 maj 1846
Anna Langheim
1741-1792
Anna Langheim
F:
1741
Tønder
D:
13 apr. 1792
Ribe
Laurids Christensen
1714-1792
Laurids Christensen
F:
20 feb. 1714
G:
15 jun. 1764
Tønder
D:
24 mar. 1792
Abigael Schmidt
1720-1788
Abigael Schmidt
F:
o. 1718/20
D:
31 mar. 1788
Ribe
Peter Langheim
1706-1743
Peter Langheim
F:
1706
Tønder
G:
1737/38
Tønder
D:
10 sep. 1743
Tønder
Baltzer Freygast
-1788
Baltzer Freygast
D:
1765/88
Mathias Freygast
ca. 1697-1765
Mathias Freygast
F:
ca. 1697
G:
1745
Tønder
D:
21 mar. 1765
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
1836-1909
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1836
D:
1909
Cornelius Schmidt-Tychsen
1838-
Cornelius Schmidt-Tychsen
F:
1838
Heinrich Schmidt-Tychsen
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
1842-
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1842
Eduard Schmidt-Tychsen
-1927
Eduard Schmidt-Tychsen
D:
1927
NN
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Boie von Andersen
1830-1872
Boie von Andersen
F:
24 jan. 1830
D:
26 feb. 1872
Helene Thomsen
1832-
Helene Thomsen
F:
7 aug. 1832
G:
22 apr. 1853
Casparus von Andersen
1832-
Casparus von Andersen
F:
17 feb. 1832
Momme von Andersen
1836-
Momme von Andersen
F:
24 jun. 1836
Margrethe Juliane Jessen
1841-
Margrethe Juliane Jessen
F:
6 sep. 1841
G:
8 jun. 1877
Clara Sophie von Andersen
1838-
Clara Sophie von Andersen
F:
21 dec. 1838
Heinrich Christian Jessen
1823-1895
Heinrich Christian Jessen
F:
1823
G:
4 apr. 1872
D:
1895
Sara Birgitte von Andersen
1841-
Sara Birgitte von Andersen
F:
12 apr. 1841
N. Graah
N. Graah
G:
1871
Inger Marie von Andersen
1844-
Inger Marie von Andersen
F:
9 apr. 1844
Andreas Bendix von Andersen
1850-1898
Andreas Bendix von Andersen
F:
26 jul. 1850
D:
12 sep. 1898
Emilie Juliane Holm
1855-1941
Emilie Juliane Holm
F:
29 okt. 1855
G:
17 nov. 1876
D:
26 maj 1941
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
1839-
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1839
Casparus Schmidt-Tychsen
1841-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1841
Jacob Schmidt-Tychsen
1843-
Jacob Schmidt-Tychsen
F:
1843
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
1844-
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
F:
1844
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Knud Peter Lind
1840-1901
Knud Peter Lind
F:
18 sep. 1840
D:
5 jul. 1901
Agathe Julie Henrichsen
1844-
Agathe Julie Henrichsen
F:
5 sep. 1844
G:
16 jan. 1873
Casparus Christian Lind
1842-1861
Casparus Christian Lind
F:
22 okt. 1842
D:
1861
Rasmus Carl Lind
1845-
Rasmus Carl Lind
F:
21 aug. 1845
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
1854-
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
F:
6 aug. 1854
G:
6 aug. 1881
Poul Julius Lind
1846-1864
Poul Julius Lind
F:
1846
D:
1864
Janus Birger Lind
1848-
Janus Birger Lind
F:
9 aug. 1848
Ane Katrine Johansen
ca. 1854-
Ane Katrine Johansen
F:
ca. 1854
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
1830-
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
F:
5 jul. 1830
Aabenraa
Christian Nissen
1827-1917
Christian Nissen
F:
31 aug. 1827
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
17 sep. 1858
Aabenraa
D:
1 feb. 1917
Aabenraa
Caroline Marie Lorenzen
1834-
Caroline Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1834
Aabenraa
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
senest 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
tidligst 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
Conrad Schetelig
ca. 1838-
Conrad Schetelig
F:
ca. 1838
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
1849-1920
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
F:
1849
D:
1920
Mathilde Brandis
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
tidligst 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Peter Johannes Lorentzen
1836-
Peter Johannes Lorentzen
F:
1 okt. 1836
Marie Lorentzen
Theodor Anton Lorentzen
1844-1847
Theodor Anton Lorentzen
F:
5 feb. 1844
D:
18 dec. 1847
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
Tønder
D:
10 aug. 1852
Tønder
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Tønder
Baltzer Lorenzen
1806-1839
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Tønder
D:
20 mar. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
G:
5 jul. 1832
Hostrup
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
Tønder
D:
28 aug. 1814
Tønder
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Tønder
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-F
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
F
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
G:
5 jul. 1832
Hostrup
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Anna Caroline Hoeck
1856-
Anna Caroline Hoeck
F:
24 jan. 1856
Krusmølle
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
18 jun. 1857
Krusmølle
D:
18 jun. 1857
Krusmølle
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-1820
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
D:
7 maj 1820
Hellevad
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1858-1900
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
26 mar. 1858
Braderup s. (Uphusum)
D:
22 okt. 1900
Niebøl
Dorothea Carstensen
1854-1924
Dorothea Carstensen
F:
22 dec. 1854
Lindholm
D:
11 okt. 1924
Hans Adolph Joldrichsen
1860-
Hans Adolph Joldrichsen
F:
3 maj 1860
Braderup s. (Uphusum)
Adelheit Margrethe Joldrichsen
1863-1864
Adelheit Margrethe Joldrichsen
F:
1 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
D:
2 mar. 1864
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
1865-
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
F:
26 feb. 1865
Braderup s. (Uphusum)
Anthon Christian Joldrichsen
1867-
Anthon Christian Joldrichsen
F:
28 okt. 1867
Braderup s. (Uphusum)
Carl Anthon Joldrichsen
1870-
Carl Anthon Joldrichsen
F:
13 jun. 1870
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
1872-
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
F:
28 dec. 1872
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Joldrichsen
1832-1873
Mathias Joldrichsen
F:
16 apr. 1832
Braderup s. (Uphusum)
D:
7 jul. 1873
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Hansen
1833-1873
Anna Catharina Hansen
F:
14 okt. 1833
G:
9 okt. 1857
Braderup
D:
5 jan. 1873
Catharina Margrethe Joldrichsen
1834-
Catharina Margrethe Joldrichsen
F:
4 jan. 1834
Braderup s. (Uphusum)
Diedrich Schween
ca. 1832-
Diedrich Schween
F:
ca. 1832
Harburg s. ved Hannover
G:
10 maj 1860
Braderup
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
Hanved s. (Harrislee)
D:
1 aug. 1836
Braderup s. (Uphusum)
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
Braderup s. (Uphusum)
G:
17 jun. 1831
Braderup
D:
7 jun. 1875
Braderup s. (Uphusum)
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Hanved s.
Andreas Danielsen Hansen
ca. 1810-
Andreas Danielsen Hansen
F:
ca. 1810
Braderup s. (Uphusum)
G:
23 maj 1851
Braderup
Maria Schmidt-Tychsen
1817-1837
Maria Schmidt-Tychsen
F:
20 jul. 1817
Hanved s.
D:
25 sep. 1837
Braderup s. (Uphusum)
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
Adelby
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
2 jun. 1823
Tønder
Casparus Schmidt
1727-1787
Casparus Schmidt
F:
1727
Tønder
D:
21 sep. 1787
Tønder
Maria Tychsen
1729-1751
Maria Tychsen
F:
1729
Tønder
G:
1749
Tønder
D:
1751
Tønder
Maria Schmidt
1756-
Maria Schmidt
F:
7 okt. 1756
Andreas Friederich Schamvogel
1734-1809
Andreas Friederich Schamvogel
F:
1734
G:
23 okt. 1778
D:
1809
Lorenz Nissen Schmidt
1759-1826
Lorenz Nissen Schmidt
F:
7 jun. 1759
D:
24 mar. 1826
Maria Lucia Petersen
-1855
Maria Lucia Petersen
G:
10 aug. 1798
D:
30 nov. 1855
Christina Bertelsen
1810-1885
Christina Bertelsen
F:
19 aug. 1810
Aabenraa
D:
6 sep. 1885
Aabenraa
Peter Erich Bernhard Voss
1818-1888
Peter Erich Bernhard Voss
F:
24 jun. 1818
Slesvig
G:
22 okt. 1850
Aabenraa
D:
8 jan. 1888
Aabenraa
Michael Peter Bertelsen
1814-1814
Michael Peter Bertelsen
F:
2 apr. 1814
Aabenraa
D:
17 jun. 1814
Aabenraa
Maria Margaretha Amalia Bertelsen
1816-
Maria Margaretha Amalia Bertelsen
F:
18 nov. 1816
Aabenraa
Hans Jürgen Worm
1803-1853
Hans Jürgen Worm
F:
17 nov. 1803
G:
1 jan. 1845
Aabenraa
D:
5 jun. 1853
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1854-
Jürgen Bertelsen
F:
16 jan. 1854
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1819-1862
Jürgen Bertelsen
F:
22 jan. 1819
Aabenraa
D:
1859/62
Ernestine Magdalena Ingeborg Junge
ca. 1828-1854
Ernestine Magdalena Ingeborg Junge
F:
ca. 1828
G:
29 okt. 1850
Aabenraa
D:
14 apr. 1854
Aabenraa
Claus Bertelsen
1859-
Claus Bertelsen
F:
6 feb. 1859
Aabenraa
Christine Sofie Carstensen
1835-
Christine Sofie Carstensen
F:
20 okt. 1835
G:
1854/59
Michalina Petrea Bertelsen
1821-1839
Michalina Petrea Bertelsen
F:
11 jun. 1821
Aabenraa
D:
SENEST 1839
Helena Christina Jensen
1856-1864
Helena Christina Jensen
F:
21 apr. 1856
Aabenraa
D:
13 mar. 1864
Aabenraa
Catharina Bertelsen
1828-1860
Catharina Bertelsen
F:
15 maj 1828
Aabenraa
D:
12 jan. 1860
Aabenraa
Johann Jørgen Jensen
1826-
Johann Jørgen Jensen
F:
1 sep. 1826
G:
15 apr. 1851
Aabenraa
Claus Bertelsen
1785-1866
Claus Bertelsen
F:
29 okt. 1785
Aabenraa
D:
24 nov. 1866
Aabenraa
Helena Christina Koch
-1838
Helena Christina Koch
G:
17 nov. 1809
Aabenraa
D:
2 dec. 1838
Aabenraa
Jacob Peter Nielsen
1832-1846
Jacob Peter Nielsen
F:
4 sep. 1832
Aabenraa
D:
6 feb. 1846
Aabenraa
Catharina Paulsen
1811-1890
Catharina Paulsen
F:
29 okt. 1811
Aabenraa
D:
31 mar. 1890
Aabenraa
Peter Nielsen
ca. 1811-1834
Peter Nielsen
F:
ca. 1811
Gl. Haderslev
G:
4 nov. 1831
Aabenraa
D:
16 dec. 1834
Aabenraa
Gunder Marie Gielow
1841-
Gunder Marie Gielow
F:
16 apr. 1841
Aabenraa
Carl Robert Otto Mack
1836-
Carl Robert Otto Mack
F:
19 maj 1836
Danzig
G:
1 apr. 1866
Aabenraa
Catharina Wilhelmine Eline Gielow
1845-
Catharina Wilhelmine Eline Gielow
F:
31 jan. 1845
Aabenraa
Hans Nicolai Gielow
1809-1872
Hans Nicolai Gielow
F:
31 aug. 1809
G:
25 feb. 1841
Aabenraa
D:
12 apr. 1872
Løgumkloster
Catharina Amalia Paulsen
1834-1902
Catharina Amalia Paulsen
F:
27 dec. 1834
Aabenraa
D:
10 mar. 1902
Aabenraa
Paul Davidsen
1833-1900
Paul Davidsen
F:
21 sep. 1833
Aabenraa
G:
10 sep. 1856
Aabenraa
D:
26 feb. 1900
Aabenraa
Sara Johanne Paulsen
1837-1864
Sara Johanne Paulsen
F:
9 jan. 1837
Aabenraa
D:
9 apr. 1864
Aabenraa
David Davidsen
1837-1881
David Davidsen
F:
25 mar. 1837
Aabenraa
G:
20 sep. 1861
Aabenraa
D:
27 nov. 1881
Aabenraa
Jacob Paulsen
1838-1913
Jacob Paulsen
F:
17 feb. 1838
Aabenraa
D:
3 jul. 1913
Aabenraa
Julie Mikkelsen
1846-
Julie Mikkelsen
F:
29 mar. 1846
Aabenraa
G:
23 maj 1865
Aabenraa
Nicolai Peter Cadovius Paulsen
1839-
Nicolai Peter Cadovius Paulsen
F:
21 okt. 1839
Aabenraa
Ida Paulsen
1841-
Ida Paulsen
F:
24 mar. 1841
Aabenraa
Helmer Buchholdt
1833-1874
Helmer Buchholdt
F:
6 aug. 1833
Haderslev
G:
4 okt. 1870
Aabenraa
D:
SEN. 1874
Johan Peder Pedersen
1840-
Johan Peder Pedersen
F:
19 sep. 1840
Nyborg
G:
14 mar. 1882
Aabenraa
Waldemar Paulsen
1843-
Waldemar Paulsen
F:
6 jan. 1843
Aabenraa
Anna Magdalene Schmidt
Erich Paulsen
1844-
Erich Paulsen
F:
17 sep. 1844
Aabenraa
Anna Petrine Wetche
Hans Adolph Paulsen
1849-
Hans Adolph Paulsen
F:
22 dec. 1849
Aabenraa
Ingeborg Christina Ipland
1856-1921
Ingeborg Christina Ipland
F:
18 nov. 1856
Aabenraa
G:
29 maj 1877
Aabenraa
D:
28 dec. 1921
Aabenraa
Jørgen Paulsen
1814-1881
Jørgen Paulsen
F:
12 jan. 1814
Aabenraa
D:
23 dec. 1881
Aabenraa
Caroline Amalie Winter
ca. 1812-1866
Caroline Amalie Winter
F:
ca. 1812
G:
1833/34
D:
26 aug. 1866
Aabenraa
Hermann Paulsen
1867-
Hermann Paulsen
F:
26 jul. 1867
Aabenraa
Maria Paulsen
1868-1869
Maria Paulsen
F:
14 nov. 1868
Aabenraa
D:
10 sep. 1869
Aabenraa
Anna Maria Kiær
1838-1870
Anna Maria Kiær
F:
7 dec. 1838
Aabenraa
G:
18 jan. 1867
Aabenraa
D:
6 aug. 1870
Aabenraa
Catharina Regina Fischer
1833-
Catharina Regina Fischer
F:
4 dec. 1833
Aabenraa
G:
8 jul. 1871
Aabenraa
Erich Paulsen
1816-1816
Erich Paulsen
F:
7 feb. 1816
Aabenraa
D:
6 nov. 1816
Aabenraa
Erich Paulsen
1818-1843
Erich Paulsen
F:
15 jan. 1818
Aabenraa
D:
31 maj 1843
Guayaqil
Christine Wildfang
1866-1866
Christine Wildfang
F:
28 feb. 1866
Aabenraa
D:
6 aug. 1866
Aabenraa
Jeppe Christian Wildfang
1867-
Jeppe Christian Wildfang
F:
3 nov. 1867
Aabenraa
Maria Margaretha Bruhn
1841-
Maria Margaretha Bruhn
F:
29 jul. 1841
Aabenraa
Georg Martin From Wildfang
1839-
Georg Martin From Wildfang
F:
18 okt. 1839
Åstrup s.
G:
27 sep. 1863
Aabenraa
Carl Becker
Adolf Heinrich August Malling
1867-1874
Adolf Heinrich August Malling
F:
4 aug. 1867
Aabenraa
D:
21 apr. 1874
Louise Marie Magdalene Malling
1870-1872
Louise Marie Magdalene Malling
F:
3 jun. 1870
D:
28 apr. 1872
Ludvig Malling
1872-
Ludvig Malling
F:
15 jun. 1872
Louise Christine Mathilde Malling
1873-1876
Louise Christine Mathilde Malling
F:
21 okt. 1873
D:
27 jan. 1876
Christine Louise Malling
1876-
Christine Louise Malling
F:
25 sep. 1876
Jacobine Catharina Bruhn
1844-
Jacobine Catharina Bruhn
F:
17 jul. 1844
Aabenraa
Adolf Heinrich Georg Malling
1843-
Adolf Heinrich Georg Malling
F:
23 sep. 1843
Süderstapel
G:
30 okt. 1866
Aabenraa
Grete Hartvig-Møller
1899-
Grete Hartvig-Møller
F:
27 okt. 1899
Frederiksberg
Kirsten Hartvig-Møller
1902-1980
Kirsten Hartvig-Møller
F:
15 jun. 1902
Frederiksberg
D:
1980
Knud Lauritzen
1904-1978
Knud Lauritzen
F:
12 apr. 1904
Esbjerg
G:
30 jul. 1927
D:
6 maj 1978
Dana Anglia på Nordsøen
Hans Hartvig-Møller
1873-1953
Hans Hartvig-Møller
F:
9 feb. 1873
Nordborg
D:
10 apr. 1953
Gentofte (Amtssygeh.)
Karen Sophie Resen Steenstrup
1872-1956
Karen Sophie Resen Steenstrup
F:
12 feb. 1872
Kolt s. (Staustrup)
G:
14 jul. 1898
Ll. Lyngby
D:
8 okt. 1956
Gentofte (Amtssygeh.)
Adolf Hartvig Møller
1874-
Adolf Hartvig Møller
F:
24 apr. 1874
Nordborg
Sophie Christine Møller
1875-
Sophie Christine Møller
F:
9 aug. 1875
Nordborg
Christian Frederik Hartvig Møller
1877-
Christian Frederik Hartvig Møller
F:
30 maj 1877
Nordborg
Frederik Axel Hartvig Møller
1878-
Frederik Axel Hartvig Møller
F:
8 nov. 1878
Aabenraa
Valdemar Hartvig Møller
1880-
Valdemar Hartvig Møller
F:
19 jul. 1880
Nexø
Bertha Signe Marie Møller
1882-
Bertha Signe Marie Møller
F:
16 jan. 1882
Nexø
Julie Bruhn
1847-1896
Julie Bruhn
F:
20 mar. 1847
Aabenraa
D:
7 apr. 1896
Ludvig Hartvig Møller
1840-1919
Ludvig Hartvig Møller
F:
23 jul. 1840
Verst
G:
2 jul. 1872
Aabenraa
D:
17 mar. 1919
Joachim Adolf Bruhn
1876-
Joachim Adolf Bruhn
F:
29 jan. 1876
til søs
Jessenius Bruhn
1876-
Jessenius Bruhn
F:
20 dec. 1876
Aabenraa
Catharina Marie Bruhn
1881-
Catharina Marie Bruhn
F:
12 mar. 1881
Aabenraa
Andreas Andersen
Andreas Andersen
G:
17 okt. 1902
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1884-
Jürgen Bruhn
F:
4 sep. 1884
Aabenraa
Margrethe Marie Bruhn
1891-
Margrethe Marie Bruhn
F:
16 okt. 1891
Cuxhaven
Ottilie Bruhn
1891-
Ottilie Bruhn
F:
21 aug. 1891
Aabenraa
Johannes Jensen Boysen
1888-
Johannes Jensen Boysen
F:
18 maj 1888
G:
28 okt. 1913
Aabenraa
Jes Philipsen
1889-
Jes Philipsen
F:
5 dec. 1889
G:
7 okt. 1919
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1849-1901
Jürgen Bruhn
F:
24 apr. 1849
Aabenraa
D:
18 mar. 1901
Aabenraa
Anna Catharina Hansen
1848-1932
Anna Catharina Hansen
F:
25 okt. 1848
Aabenraa
G:
17 nov. 1874
Aabenraa
D:
5 apr. 1932
Mathilde Bruhn
1852-
Mathilde Bruhn
F:
11 nov. 1852
Aabenraa
Hans Jensen Wilgaard
1845-
Hans Jensen Wilgaard
F:
15 apr. 1845
Aabenraa
G:
22 maj 1875
Aabenraa
Augusta Bruhn
1854-1857
Augusta Bruhn
F:
6 aug. 1854
Aabenraa
D:
6 sep. 1857
Aabenraa
Andreas Adolf Jacob Bruhn
1889-
Andreas Adolf Jacob Bruhn
F:
14 okt. 1889
Aabenraa
Christine Anna Bruhn
1894-
Christine Anna Bruhn
F:
6 jul. 1894
Aabenraa
Jacob Bruhn
1856-1929
Jacob Bruhn
F:
19 jul. 1856
Aabenraa
D:
10 jun. 1929
Aabenraa
Anna Maria Dorothea Marcussen
1857-1922
Anna Maria Dorothea Marcussen
F:
6 jan. 1857
Aabenraa
G:
21 sep. 1888
Aabenraa
D:
8 okt. 1922
Aabenraa
Christine Bruhn
1859-1866
Christine Bruhn
F:
9 jan. 1859
Aabenraa
D:
25 apr. 1866
Aabenraa
Helene Bruhn
1860-1876
Helene Bruhn
F:
1 sep. 1860
Aabenraa
D:
12 apr. 1876
Aabenraa
Gunnar Bauer
1914-
Gunnar Bauer
F:
2 jan. 1914
Husby, Odense Amt
August Adolf Bauer
1888-
August Adolf Bauer
F:
30 mar. 1888
Hårslev s. (Lykkesborg)
Sørine Maren Kirstine Jensen
1884-
Sørine Maren Kirstine Jensen
F:
28 mar. 1884
Husby, Odense Amt
G:
25 mar. 1913
Odense (Skt. Knuds s.)
Maren Rebekka Bruhn
1863-1890
Maren Rebekka Bruhn
F:
19 feb. 1863
Aabenraa
D:
9 maj 1890
Hårslev s. (Lykkesborg)
Johan Daniel Bauer
1860-1933
Johan Daniel Bauer
F:
7 apr. 1860
Rudkøbing
G:
6 aug. 1886
Aabenraa
D:
26 sep. 1933
Odense (Amtssygeh.)
Joachim Adolph Bruhn
1865-
Joachim Adolph Bruhn
F:
11 feb. 1865
Aabenraa
Jürgen Andreas Marcussen
1891-
Jürgen Andreas Marcussen
F:
5 jan. 1891
Aabenraa
Christine Marie Marcussen
1892-
Christine Marie Marcussen
F:
1 dec. 1892
Aabenraa
Hartvig Alexander Marcussen
1894-
Hartvig Alexander Marcussen
F:
13 aug. 1894
Aabenraa
Anna Marcussen
1895-
Anna Marcussen
F:
11 okt. 1895
Aabenraa
Auguste Christine Bruhn
1867-
Auguste Christine Bruhn
F:
12 jul. 1867
Aabenraa
Hartvig Alexander Marcussen
1859-1897
Hartvig Alexander Marcussen
F:
3 dec. 1859
Aabenraa
G:
5 nov. 1889
Aabenraa
D:
28 jul. 1897
Aabenraa
Christina Paulsen
1821-1893
Christina Paulsen
F:
6 apr. 1821
Aabenraa
D:
1 mar. 1893
Aabenraa
Joachim Adolph Bruhn
1818-1874
Joachim Adolph Bruhn
F:
5 nov. 1818
Løjt s. (Strågård)
G:
7 jan. 1841
Aabenraa
D:
1873/1874
Catharina Paulsen
1858-1867
Catharina Paulsen
F:
6 feb. 1858
Aabenraa
D:
5 okt. 1867
Aabenraa
Friedrich Paulsen
1859-
Friedrich Paulsen
F:
12 okt. 1859
Aabenraa
Jacob Paulsen
1861-
Jacob Paulsen
F:
12 feb. 1861
Aabenraa
Maria Thorkilde Julie Andersen
1864-
Maria Thorkilde Julie Andersen
F:
20 jun. 1864
Aabenraa
G:
4 okt. 1889
Aabenraa
Hermann Paulsen
1864-
Hermann Paulsen
F:
7 sep. 1864
Aabenraa
Hermann Paulsen
1823-1867
Hermann Paulsen
F:
12 aug. 1823
Aabenraa
D:
9 apr. 1867
Aabenraa
Catharina Regina Fischer
1833-
Catharina Regina Fischer
F:
4 dec. 1833
Aabenraa
G:
20 mar. 1857
Aabenraa
Margaretha Amalia Paulsen
1826-1888
Margaretha Amalia Paulsen
F:
24 apr. 1826
Aabenraa
D:
6 aug. 1888
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1850-
Jürgen Bruhn
F:
7 jul. 1850
Aabenraa
Marie Magdalene Callesen
1901-
Marie Magdalene Callesen
F:
6 okt. 1901
Aabenraa
Erich Johannes Juk
1900-
Erich Johannes Juk
F:
14 jul. 1900
G:
1 aug. 1926
Aabenraa
Cathrine Callesen
1903-
Cathrine Callesen
F:
3 mar. 1903
Aabenraa
Margarete Callesen
1905-
Margarete Callesen
F:
20 jul. 1905
Aabenraa
Viggo Einer Danholt
1889-
Viggo Einer Danholt
F:
7 okt. 1889
København
G:
15 dec. 1968
Løjt
Birgit Cathrine Høffner
Bendt Maria Finn Brønnum Scavenius
Anna Ida Callesen
Carl Høffner
1902-1970
Carl Høffner
F:
2 maj 1902
Aabenraa
D:
SENEST 1970
Marie Louise Callesen
1909-
Marie Louise Callesen
F:
1 aug. 1909
Aabenraa
Peter Callesen
1911-1986
Peter Callesen
F:
3 nov. 1911
Aabenraa
D:
1986
Gerda Sophie Bertelsen
1912-
Gerda Sophie Bertelsen
F:
19 jan. 1912
Horsens Klostersogn
G:
21 jul. 1936
Aabenraa
Johann Heinrich Callesen
1873-
Johann Heinrich Callesen
F:
23 nov. 1873
Aabenraa
Marie Bruhn
1878-
Marie Bruhn
F:
15 mar. 1878
Løjt s. (Strågård)
Maria Catharina Callesen
1876-
Maria Catharina Callesen
F:
13 apr. 1876
Aabenraa
Ingward Windfeld Callesen
1878-1878
Ingward Windfeld Callesen
F:
18 apr. 1878
Aabenraa
D:
24 apr. 1878
Aabenraa
Marie Louise Carstensen
1916-
Marie Louise Carstensen
F:
24 feb. 1916
Aabenraa
Ida Johanne Carstensen
1917-
Ida Johanne Carstensen
F:
5 sep. 1917
Aabenraa
Anna Ida Callesen
1879-
Anna Ida Callesen
F:
4 jun. 1879
Aabenraa
Johannes Marquardt Carstensen
1875-1931
Johannes Marquardt Carstensen
F:
30 maj 1875
Valsbüll, Flensborg Amt
G:
10 jul. 1908
Aabenraa
D:
18 mar. 1931
Aabenraa
Elisabeth Katharina Louise Callesen
1913-
Elisabeth Katharina Louise Callesen
F:
13 apr. 1913
Mainz-Kostheim, Tyskland
Ingward Heinz Callesen
1917-1989
Ingward Heinz Callesen
F:
19 jan. 1917
Mainz-Kostheim, Tyskland
D:
5 sep. 1989
Aabenraa
Else Dorthea Kirstine Thomsen
1920-2011
Else Dorthea Kirstine Thomsen
F:
7 sep. 1920
D:
31 aug. 2011
Aabenraa
Ingward Windfeld Callesen
1882-1919
Ingward Windfeld Callesen
F:
6 mar. 1882
Aabenraa
D:
15 dec. 1919
Aabenraa
Louise Noll
1888-1968
Louise Noll
F:
18 okt. 1888
Mainz, Tyskland
D:
5 jan. 1968
Aabenraa (sygehuset)
Margrethe Christiane Bruhn
1908-
Margrethe Christiane Bruhn
F:
23 sep. 1908
Aabenraa
Helene Callesen
1884-
Helene Callesen
F:
22 nov. 1884
Aabenraa
Hans Bruhn
1876-1927
Hans Bruhn
F:
1 apr. 1876
Løjt s. (Strågård)
G:
1905
Hong Kong
D:
apr. 1927
Østersøen nord for Scholpin
Gedske Callesen
1916-
Gedske Callesen
F:
24 jan. 1916
Aabenraa
Peter Callesen
1887-1916
Peter Callesen
F:
25 sep. 1887
Aabenraa
D:
2 aug. 1916
Aabenraa
Christine Jacobsen
1895-
Christine Jacobsen
F:
1 maj 1895
Møgeltønder
G:
11 sep. 1914
Aabenraa
Christian Johan Jacobsen
1910-
Christian Johan Jacobsen
F:
1 jan. 1910
Aabenraa
Astrid M. Gertrud Skousen
1913-
Astrid M. Gertrud Skousen
F:
12 okt. 1913
København
Gedske Jacobsen
1911-1994
Gedske Jacobsen
F:
24 nov. 1911
Aabenraa
D:
1994
Peter Jacobsen
1913-1993
Peter Jacobsen
F:
9 sep. 1913
Aabenraa
D:
11 jan. 1993
Inger Nitta Palman
1917-
Inger Nitta Palman
F:
27 jul. 1917
Frederiksberg
Johanne Helene Jacobsen
1915-1989
Johanne Helene Jacobsen
F:
29 nov. 1915
Aabenraa
D:
1989
Arne Ploug Dahlkild
1909-
Arne Ploug Dahlkild
F:
17 sep. 1909
Kværndrup s. (Trunderupgård)
G:
10 jul. 1937
Aabenraa
Marie Cathrine Jacobsen
1919-
Marie Cathrine Jacobsen
F:
19 maj 1919
Aabenraa
Catharina Callesen
1890-1974
Catharina Callesen
F:
2 apr. 1890
Aabenraa
D:
5 jun. 1974
Aabenraa
Johan Peter Jacobsen
1880-1937
Johan Peter Jacobsen
F:
7 nov. 1880
Møgeltønder
G:
10 jul. 1908
Aabenraa
D:
29 jul. 1937
Aabenraa
Catharina Bruhn
1852-1914
Catharina Bruhn
F:
18 nov. 1852
Aabenraa
D:
7 nov. 1914
Aabenraa
Peter Callesen
1847-1905
Peter Callesen
F:
17 mar. 1847
Aabenraa
G:
20 dec. 1872
Aabenraa
D:
3 apr. 1905
Aabenraa
Maria Margaretha Bruhn
1857-1867
Maria Margaretha Bruhn
F:
14 sep. 1857
Aabenraa
D:
19 feb. 1867
Aabenraa
Auguste Eline Bruhn
1860-
Auguste Eline Bruhn
F:
25 jul. 1860
Aabenraa
D:
Mauritius
Johann Havemann
Johann Havemann
G:
1883
Jacob Bruhn
1862-
Jacob Bruhn
F:
3 apr. 1862
Aabenraa
Helene Junggreen
1859-1937
Helene Junggreen
F:
6 dec. 1859
Aabenraa
D:
1937
Ingrid Anna Jensen
1887-
Ingrid Anna Jensen
F:
4 feb. 1887
Aabenraa
Karen Christine Møller
1910-
Karen Christine Møller
F:
31 aug. 1910
Aabenraa
Johan Eriksen Hvidtfeldt
1908-1979
Johan Eriksen Hvidtfeldt
F:
12 dec. 1908
Vejle
G:
4 jul. 1939
Aabenraa
D:
2 maj 1979
Gentofte
Stig Jens Peer Møller
1910-
Stig Jens Peer Møller
F:
31 aug. 1910
Aabenraa
Erland Frederik Ingvard Møller
1915-
Erland Frederik Ingvard Møller
F:
20 maj 1915
Aabenraa
Marie Augusta Jensen
1889-1961
Marie Augusta Jensen
F:
30 jun. 1889
Aabenraa
D:
20 feb. 1961
Peter Jensen Møller
1866-1928
Peter Jensen Møller
F:
7 jun. 1866
Nustrup s. (Bæk)
G:
1909
D:
26 jan. 1928
Aabenraa
Peter Windfeld Ingward Jensen
1891-
Peter Windfeld Ingward Jensen
F:
13 jun. 1891
Aabenraa
Aage Jensen
1893-
Aage Jensen
F:
15 aug. 1893
Aabenraa
Margarethe Helene Jensen
1899-
Margarethe Helene Jensen
F:
29 jun. 1899
Aabenraa
Christine Margaretha Bruhn
1864-1942
Christine Margaretha Bruhn
F:
11 jan. 1864
Aabenraa
D:
1942
Peter Christian Jensen
1860-
Peter Christian Jensen
F:
10 feb. 1860
G:
20 apr. 1886
Aabenraa
Ejnar Møller
1889-1889
Ejnar Møller
F:
25 mar. 1889
Aabenraa
D:
22 aug. 1889
Aabenraa
Elli Marie Møller
1890-
Elli Marie Møller
F:
14 okt. 1890
Aabenraa
Eva Klindt Møller
1922-
Eva Klindt Møller
F:
30 okt. 1922
Aabenraa
Carl Ingward Møller
1892-
Carl Ingward Møller
F:
12 apr. 1892
Aabenraa
Christine Jacobsen
1895-
Christine Jacobsen
F:
1 maj 1895
Møgeltønder
G:
22 maj 1920
Aabenraa
Rigmor Møller
1895-
Rigmor Møller
F:
20 dec. 1895
Aabenraa
Kai Møller
1898-
Kai Møller
F:
24 dec. 1898
Aabenraa
Maren Rebekka Bruhn
1866-
Maren Rebekka Bruhn
F:
2 jun. 1866
Aabenraa
Herløv Marius Jensen Møller
1855-
Herløv Marius Jensen Møller
F:
5 sep. 1855
Aabenraa
G:
17 feb. 1888
Aabenraa
Marie Lucie Bruhn
1868-
Marie Lucie Bruhn
F:
25 jul. 1868
Aabenraa
Maria Catharina Paulsen
1828-1904
Maria Catharina Paulsen
F:
12 maj 1828
Aabenraa
D:
30 maj 1904
Hellerup
Ingward Windfeld Bruhn
1824-1875
Ingward Windfeld Bruhn
F:
8 sep. 1824
Aabenraa
G:
26 aug. 1849
Aabenraa
D:
12 apr. 1875
Aabenraa
Catharina Bertelsen
1787-1828
Catharina Bertelsen
F:
31 jul. 1787
Aabenraa
D:
20 maj 1828
Aabenraa
Jacob Paulsen
1784-1847
Jacob Paulsen
F:
30 nov. 1784
Aabenraa
G:
22 mar. 1811
Aabenraa
D:
28 jan. 1847
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1818-1820
Jürgen Bertelsen
F:
4 aug. 1818
Aabenraa
D:
17 aug. 1820
Aabenraa
Emil Bertelsen
1828-
Emil Bertelsen
F:
4 maj 1828
Aabenraa
Casparus Bertelsen
1790-1847
Casparus Bertelsen
F:
12 jun. 1790
Aabenraa
D:
15 mar. 1847
Aabenraa
Helena Christina Kopperholdt
1794-
Helena Christina Kopperholdt
F:
24 jul. 1794
Aabenraa
G:
17 jan. 1817
Aabenraa
Moritz Friedrich Bernhard Funcke
1822-1823
Moritz Friedrich Bernhard Funcke
F:
17 mar. 1822
Aabenraa
D:
10 feb. 1823
Aabenraa
Bernhardine Funcke
1823-
Bernhardine Funcke
F:
26 dec. 1823
Aabenraa
Moritz Johannes Weil
1823-
Moritz Johannes Weil
F:
1823
G:
25 sep. 1853
Aabenraa
Christina Funcke
1825-1887
Christina Funcke
F:
24 dec. 1825
Aabenraa
D:
12 sep. 1887
Aabenraa (Günderoths Stiftelse)
Amalie Funcke
1828-
Amalie Funcke
F:
9 apr. 1828
Aabenraa
Valdemar Jørgen Roger Funcke
1867-1912
Valdemar Jørgen Roger Funcke
F:
1 jul. 1867
København
D:
2 dec. 1912
København
Eigil William Anton Louis Krarup
1900-
Eigil William Anton Louis Krarup
F:
13 mar. 1900
København
Gerda Hilma Alma Krarup
1902-
Gerda Hilma Alma Krarup
F:
5 okt. 1902
København
Henny Bernhardine Funcke Krarup
1909-
Henny Bernhardine Funcke Krarup
F:
16 dec. 1909
København
Alma Fanny Natalie Funcke
1870-
Alma Fanny Natalie Funcke
F:
15 aug. 1870
København
Ludvig Constanz Krarup
1863-
Ludvig Constanz Krarup
F:
10 okt. 1863
G:
12 Maj 1899
Bernhard Villiam John Funcke
1878-
Bernhard Villiam John Funcke
F:
24 jun. 1878
København
Jürgen (senere Jørgen) Funcke
1830-1897
Jürgen (senere Jørgen) Funcke
F:
22 maj 1830
Aabenraa
D:
20 jun. 1897
København
Hilda Alvine Andrea Iversen
1839-
Hilda Alvine Andrea Iversen
F:
5 jun. 1839
København
Anna Marie Bertelsen
1793-1861
Anna Marie Bertelsen
F:
8 dec. 1793
Aabenraa
D:
8 aug. 1861
Aabenraa
Andreas Heinrich Funcke
ca. 1788-1849
Andreas Heinrich Funcke
F:
ca. 1788
G:
1 okt. 1819
Aabenraa
D:
20 aug. 1849
Christina Bertelsen
1796-
Christina Bertelsen
F:
19 jun. 1796
Aabenraa
Christina Schmidt
1760-1797
Christina Schmidt
F:
22 sep. 1760
D:
16 apr. 1797
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
ca. 1759-1804
Jürgen Bertelsen
F:
ca. 1759
G:
19 sep. 1783
D:
29 jan. 1804
Aabenraa
Anna Schmidt
1762-1762
Anna Schmidt
F:
5 apr. 1762
D:
8 apr. 1762
Friderica Schmidt
1764-1764
Friderica Schmidt
F:
1 apr. 1764
D:
1 maj 1764
Hinrich Henningsen Schmidt
1766-1825
Hinrich Henningsen Schmidt
F:
8 maj 1766
D:
9 sep. 1825
Maria Sabina Wichmann
-1857
Maria Sabina Wichmann
D:
30 nov. 1857
Friedrich Johann Schmidt
1771-1771
Friedrich Johann Schmidt
F:
4 dec. 1771
D:
20 dec. 1771
Catharina Nissen
1735-1812
Catharina Nissen
F:
21 maj 1735
Tønder
G:
1754
D:
31 mar. 1812
NN Schmidt
1730-1731
NN Schmidt
F:
FMTL. 1729/30
Tønder
D:
1731
Tønder
Hinrich Henningsen Schmidt
1733-1740
Hinrich Henningsen Schmidt
F:
1733
D:
1740
Anna Henningsen
1700-1770
Anna Henningsen
F:
1700
D:
20 mar. 1770
Baltzer Schmidt
1692-1770
Baltzer Schmidt
F:
1692
Tønder
D:
19 okt. 1770
Tønder
NN Henningsen
1701-1701
NN Henningsen
F:
1701
Tønder
D:
1701
Tønder
Lorentz Henningsen
1702-1703
Lorentz Henningsen
F:
1702
D:
1702 eller 1703
Catharina Henningsen
1738-1759
Catharina Henningsen
F:
1738
Tønder
D:
2 mar. 1759
Tønder
Christine Henningsen
1740-1741
Christine Henningsen
F:
1740
Tønder
D:
23 okt. 1741
Tønder
Cæcilia Petersen
1761-1767
Cæcilia Petersen
F:
1761
Tønder
D:
22 dec. 1767
Tønder
Christina Petersen
1762-1763
Christina Petersen
F:
1762
Tønder
D:
12 jun. 1763
Tønder
Christine Petersen
1764-1764
Christine Petersen
F:
10 jul. 1764
Tønder
D:
18 sep. 1764
Tønder
Anna Christina Petersen
1765-
Anna Christina Petersen
F:
7 okt. 1765
Tønder
Friderich Jensen
Hans Petersen
1768-1795
Hans Petersen
F:
10 aug. 1768
Tønder
D:
18 jul. 1795
Tønder
Christine Henningsen
1742-1772
Christine Henningsen
F:
1742
Tønder
D:
25 aug. 1772
Tønder
Knud Petersen
1731-1808
Knud Petersen
F:
1731
Tønder
G:
1760
Tønder
D:
26 dec. 1808
Tønder
Lorenz Peter Johannes Jespersen
1837-1866
Lorenz Peter Johannes Jespersen
F:
19 jan. 1837
D:
TIDL. 1866
Johannes Friderich Heinrich Christian Jespersen
1838-1866
Johannes Friderich Heinrich Christian Jespersen
F:
28 apr. 1838
D:
TIDL. 1866
Heinrich Theodor Christian Jespersen
1840-1866
Heinrich Theodor Christian Jespersen
F:
26 jan. 1840
D:
TIDL. 1866
Henrica Dorothea Catharina Jespersen
1843-
Henrica Dorothea Catharina Jespersen
F:
15 dec. 1843
Thomas Nicolaus Petersen
1840-
Thomas Nicolaus Petersen
F:
28 okt. 1840
Haderslev
G:
28 maj 1868
Barbara Catharina Henningsen
1812-1866
Barbara Catharina Henningsen
F:
20 feb. 1812
D:
19 dec. 1866
Peter Jespersen
1806-1887
Peter Jespersen
F:
27 feb. 1806
Eskris s. (Kobbelled) (Angeln)
G:
10 okt. 1834
D:
8 mar. 1887
Tønder
Ernst Daniel Nagel
1860-1911
Ernst Daniel Nagel
F:
11 feb. 1860
Hamborg
D:
2 mar. 1911
Hamborg
Mary Townsend
Carl Friedrich Nagel
1892-1940
Carl Friedrich Nagel
F:
27 maj 1892
Tønder
D:
20 okt. 1940
Tønder
Erna Gehrken
1894-
Erna Gehrken
F:
7 maj 1894
Hamborg
G:
7 apr. 1928
Ernst Daniel Nagel
1894-1894
Ernst Daniel Nagel
F:
9 apr. 1894
Tønder
D:
3 jul. 1894
Tønder
Hans Petersen Kraus Nagel
1896-(SOM BARN)
Hans Petersen Kraus Nagel
F:
7 sep. 1896
Tønder
D:
(SOM BARN)
Tønder
Carl Friedrich Nagel
1863-1931
Carl Friedrich Nagel
F:
18 mar. 1863
Hamborg
D:
18 jun. 1931
Tønder
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
1860-1933
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
F:
31 jul. 1860
Tønder
G:
10 aug. 1889
Tønder
D:
28 jan. 1933
Tønder
Paul Nagel
1864-
Paul Nagel
F:
22 okt. 1864
Hamborg
Hans Christian Nagel
1868-
Hans Christian Nagel
F:
27 maj 1868
Hamborg
Cäsar Nagel
1870-1926
Cäsar Nagel
F:
18 jan. 1870
Hamborg
D:
3 dec. 1926
Robert Nagel
1877-1900
Robert Nagel
F:
27 aug. 1877
Hamborg
D:
23 feb. 1900
Henriette Marie Kraus
1839-1887
Henriette Marie Kraus
F:
14 maj 1839
Tønder
D:
12 jan. 1887
Hamborg
Ernst Daniel Nagel
1834-1896
Ernst Daniel Nagel
F:
20 mar. 1834
Tønder
G:
10 jul. 1858
Vejle
D:
26 feb. 1896
Hamborg
Mathilde Henriette Louise Henningsen
1817-1873
Mathilde Henriette Louise Henningsen
F:
27 nov. 1817
D:
30 okt. 1873
Hans Friedrich Petersen Kraus
1816-1855
Hans Friedrich Petersen Kraus
F:
14 sep. 1816
G:
22 jan. 1838
D:
4 jan. 1855
Carl Friedrich Nagel
1892-1940
Carl Friedrich Nagel
F:
27 maj 1892
Tønder
D:
20 okt. 1940
Tønder
Erna Gehrken
1894-
Erna Gehrken
F:
7 maj 1894
Hamborg
G:
7 apr. 1928
Ernst Daniel Nagel
1894-1894
Ernst Daniel Nagel
F:
9 apr. 1894
Tønder
D:
3 jul. 1894
Tønder
Hans Petersen Kraus Nagel
1896-(SOM BARN)
Hans Petersen Kraus Nagel
F:
7 sep. 1896
Tønder
D:
(SOM BARN)
Tønder
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
1860-1933
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
F:
31 jul. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1933
Tønder
Carl Friedrich Nagel
1863-1931
Carl Friedrich Nagel
F:
18 mar. 1863
Hamborg
G:
10 aug. 1889
Tønder
D:
18 jun. 1931
Tønder
Hans Petersen (Kraus)
1819-1892
Hans Petersen (Kraus)
F:
6 maj 1819
D:
16 sep. 1892
Tønder
Lorentz Peter Henningsen
1774-1850
Lorentz Peter Henningsen
F:
25 maj 1774
D:
26 mar. 1850
Henrica Petersen
1777-1835
Henrica Petersen
F:
1777
D:
24 jul. 1835
Peter Müller
Christine Marie Müller
NN Meyer
Barbara Margrethe Jonsen
-1856
Barbara Margrethe Jonsen
D:
4 jan. 1856
Hans Müller
-1833
Hans Müller
G:
31 okt. 1816
D:
1833
Nicolai Jonsen
1794-
Nicolai Jonsen
F:
4 jun. 1794
Hinrich Henning Jonsen
1796-
Hinrich Henning Jonsen
F:
1 nov. 1796
Mette Marie Carstensen
1805-
Mette Marie Carstensen
F:
11 jul. 1805
Hostrup s. (Rørkær)
G:
9 nov. 1827
Hostrup
Lorentz Jonsen
1799-1799
Lorentz Jonsen
F:
15 mar. 1799
D:
30 aug. 1799
Lorentz Jonsen
1800-
Lorentz Jonsen
F:
25 sep. 1800
Peter Jonsen
1803-1803
Peter Jonsen
F:
13 feb. 1803
D:
11 mar. 1803
Agatha Christine Jonsen
1804-1808
Agatha Christine Jonsen
F:
16 sep. 1804
D:
21 feb. 1808
Agatha Christine Jonsen
1808-1813
Agatha Christine Jonsen
F:
6 jun. 1808
D:
17 apr. 1813
Christine Marie Henningsen
1773-1823
Christine Marie Henningsen
F:
8 feb. 1773
D:
22 jul. 1823
Peter Jonsen
ca. 1760-1811
Peter Jonsen
F:
ca. 1760
G:
29 okt. 1790
D:
10 nov. 1811
Hinrich Henningsen
1744-1779
Hinrich Henningsen
F:
1744
Tønder
D:
25 maj 1779
Tønder
Barbara Margaretha Clausen
1748-1801
Barbara Margaretha Clausen
F:
1747/48
Tønder
G:
11 sep. 1772
D:
31 maj 1801
Tønder
Georg Lorenz Nissen
1767-1767
Georg Lorenz Nissen
F:
21 sep. 1767
D:
12 nov. 1767
Sophie Bendixen
1794-
Sophie Bendixen
F:
12 jul. 1794
Wilhelm Andreas Dreyer
Wilhelm Andreas Dreyer
G:
13 okt. 1815
Mette Marie Christine Nissen
1768-1832
Mette Marie Christine Nissen
F:
30 sep. 1768
D:
6 nov. 1832
Peter Ludolph Bendixen
ca. 1762-1827
Peter Ludolph Bendixen
F:
ca. 1762
G:
12 jul. 1793
D:
27 okt. 1827
Georg Jessen
1795-
Georg Jessen
F:
2 dec. 1795
Jes Adolph Jessen
1797-1800
Jes Adolph Jessen
F:
24 feb. 1797
D:
11 jan. 1800
Christina Botilla Nissen
1771-1797
Christina Botilla Nissen
F:
10 jan. 1771
D:
17 mar. 1797
Boy Jessen
ca. 1757-1808
Boy Jessen
F:
ca. 1757
G:
28 aug. 1795
D:
6 sep. 1808
Tønder
Georg Lorenz Nissen
1773-1774
Georg Lorenz Nissen
F:
28 dec. 1773
D:
2 aug. 1774
Anna Cathrine Nissen
1814-1814
Anna Cathrine Nissen
F:
7 mar. 1814
Skast
D:
8 mar. 1814
Skast
Christine Botilla Nissen
1814-1814
Christine Botilla Nissen
F:
7 mar. 1814
Skast
D:
8 mar. 1814
Skast
Georg Lorenz Nissen
1776-1830
Georg Lorenz Nissen
F:
16 sep. 1776
D:
28 dec. 1830
Cecilie Petersen
1791-1814
Cecilie Petersen
F:
14 jun. 1791
Tønder
G:
8 jan. 1813
D:
28 apr. 1814
Skast
Georg Fangel Nissen
1818-
Georg Fangel Nissen
F:
11 aug. 1818
Skast
Wilhelmine Dorothea Henriette Fangel
Nicolai Garmsen
1802-
Nicolai Garmsen
F:
18 feb. 1802
Anna Augusta Garmsen
1804-
Anna Augusta Garmsen
F:
27 mar. 1804
NN Wiek
Augustin Daniel Sigismund Garmsen
1808-
Augustin Daniel Sigismund Garmsen
F:
27 maj 1808
Asmus Nicolai Garmsen
1813-
Asmus Nicolai Garmsen
F:
21 sep. 1813
Gudeline Marie Garmsen
1811-
Gudeline Marie Garmsen
F:
22 jul. 1811
NN Brustgrün
Ernst Wilhelm Eduard Garmsen
1819-
Ernst Wilhelm Eduard Garmsen
F:
21 maj 1819
Georg Ludolph Garmsen
1806-1847
Georg Ludolph Garmsen
F:
16 jun. 1806
D:
SEN. 1847
Meta Sophie Christina Garmsen
1820-1841
Meta Sophie Christina Garmsen
F:
8 jul. 1820
D:
12 aug. 1841
Anna Elisabeth Nissen
1781-1856
Anna Elisabeth Nissen
F:
28 dec. 1781
Tønder
D:
19 mar. 1856
Tønder
Augustin Garmsen
1772-1847
Augustin Garmsen
F:
25 dec. 1772
Tønder
G:
18 dec. 1801
D:
26 okt. 1847
Tønder
Anna Botilla Henningsen
1745-1808
Anna Botilla Henningsen
F:
1745
Tønder
D:
5 dec. 1808
Tønder
Jürgen Nissen
ca. 1728-1803
Jürgen Nissen
F:
ca. 1728
G:
28 feb. 1766
D:
8 jun. 1803
Jürgen Henningsen
1782-
Jürgen Henningsen
F:
1 okt. 1782
Christina Henningsen
1787-1800
Christina Henningsen
F:
17 apr. 1787
D:
19 mar. 1800
Christine Marie Henningsen
1840-1866
Christine Marie Henningsen
F:
13 aug. 1840
Tønder
D:
8 maj 1866
Tønder
Jürgen Henningsen
1843-1870
Jürgen Henningsen
F:
14 okt. 1843
Tønder
D:
30 apr. 1870
Tønder
Albrecht Henningsen
1789-1862
Albrecht Henningsen
F:
9 aug. 1789
D:
1 jun. 1862
Anne Marie Marcussen
1797-1871
Anne Marie Marcussen
F:
1797
G:
6 maj 1838
D:
17 okt. 1871
Tønder
Hinrich Henningsen
1792-1801
Hinrich Henningsen
F:
8 aug. 1792
D:
16 feb. 1801
Jürgen Henningsen
1747-1796
Jürgen Henningsen
F:
1747
Tønder
D:
25 feb. 1796
Tønder
Christine Scheel
1756-1842
Christine Scheel
F:
15 jun. 1756
Tønder
G:
7 jan. 1785
Tønder
D:
23 mar. 1842
Tønder
Lorentz Henningsen
1749-1753
Lorentz Henningsen
F:
1749
Tønder
D:
27 okt. 1753
Tønder
Hanna Henningsen
1750-1754
Hanna Henningsen
F:
1750
Tønder
D:
24 sep. 1754
Tønder
Lorentz Henningsen
1705-1753
Lorentz Henningsen
F:
1705
D:
14 mar. 1753
Christine Kröger
ca. 1718-1753
Christine Kröger
F:
ca. 1718
G:
1737
Tønder
D:
15 nov. 1753
NN Henningsen
1710-1710
NN Henningsen
F:
1706/10
fmtl. Tønder
D:
1710
Tønder
Jürgen Henningsen
1714-1718
Jürgen Henningsen
F:
1714
D:
1718
Hinrich Henningsen
1671-1717
Hinrich Henningsen
F:
1671
Tønder
D:
1717
Catharina Lorentzdatter
1676-
Catharina Lorentzdatter
F:
1676
Tønder
G:
1699
Anna Henningsen
1706-1711
Anna Henningsen
F:
1706
D:
fmtl. 1711
Tønder
Peter Henningsen
1736-1808
Peter Henningsen
F:
1736
D:
5 jun. 1808
Matthias Valentiner
1756-1827
Matthias Valentiner
F:
2 mar. 1756
D:
19 aug. 1827
Conrad Christian Møller
ca. 1806-
Conrad Christian Møller
F:
ca. 1806
Hedvig Magdalene Møller
-1896
Hedvig Magdalene Møller
D:
1896
NN von Nygaard
Anna Catharina Boysen
1778-
Anna Catharina Boysen
F:
26 jul. 1778
Georg Ludwig Møller
Georg Ludwig Møller
G:
15 mar. 1804
Grumtoft
Marcus Hinrich Christian Boysen
1781-1809
Marcus Hinrich Christian Boysen
F:
26 sep. 1781
D:
13 maj 1809
Slesvig
Carl Gustav Vogel
1876-1915
Carl Gustav Vogel
F:
18 jan. 1876
D:
13 jul. 1915
Emilie Sophie Jacobsen
1843-1880
Emilie Sophie Jacobsen
F:
22 dec. 1843
D:
15 nov. 1880
Julius Vogel
Julius Vogel
G:
31 jul. 1866
Louise Wilhelmine Jacobsen
1845-
Louise Wilhelmine Jacobsen
F:
16 apr. 1845
Johan Spethmann
Johan Spethmann
G:
1866
Gustav Ferdinand Louis Jacobsen
Minna Bernhard
-1880
Minna Bernhard
G:
1880
D:
27 sep. 1880
Dorothea Bernhard
-1894
Dorothea Bernhard
G:
27 jun. 1885
D:
27 mar. 1894
Hedwig von Neergaard
Hedwig von Neergaard
G:
15 okt. 1895
Carl Friedrich Eduard Jacobsen
1850-
Carl Friedrich Eduard Jacobsen
F:
2 mar. 1850
Amanda Kroymann
1855-
Amanda Kroymann
F:
7 jun. 1855
G:
20 okt. 1881
Louis Jacobsen
1851-
Louis Jacobsen
F:
3 okt. 1851
Bertha Molzen
Bertha Molzen
G:
25 aug. 1898
Carl Emanuel Jacobsen
1859-
Carl Emanuel Jacobsen
F:
17 jul. 1859
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
1816-1888
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
F:
1 jul. 1816
D:
6 jun. 1888
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
1806-1865
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
F:
13 apr. 1806
G:
1842
D:
3 okt. 1865
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
1822-
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
F:
16 maj 1822
Grumtoft
Sophie Elisabeth Boysen
1786-1861
Sophie Elisabeth Boysen
F:
26 maj 1786
D:
21 okt. 1861
Nicolaus Schmidt
-1864
Nicolaus Schmidt
G:
22 sep. 1815
Grumtoft
D:
1864
Carl Johannes Vollertsen
1850-
Carl Johannes Vollertsen
F:
25 jul. 1850
Agnes von Cappeln
Agnes von Cappeln
G:
11 jul. 1878
Christian Ludwig Vollertsen
1818-
Christian Ludwig Vollertsen
F:
31 dec. 1818
Henriette Møller
Henriette Møller
G:
9 mar. 1848
Emil Eduard Vollertsen
1821-
Emil Eduard Vollertsen
F:
9 jan. 1821
Luise Magdalene Vollertsen
1822-
Luise Magdalene Vollertsen
F:
12 dec. 1822
Juliane Marie Boysen
1790-
Juliane Marie Boysen
F:
21 jun. 1790
Carl Friedrich Vollertsen
1792-1850
Carl Friedrich Vollertsen
F:
24 jan. 1792
Grumtoft
G:
15 jun. 1817
Grumtoft
D:
29 sep. 1850
Fiel ved Tønning
Catharina Magdalene Valentiner
1757-
Catharina Magdalene Valentiner
F:
2 okt. 1757
Sønnich Marcussen, senere Boysen
1742-1815
Sønnich Marcussen, senere Boysen
F:
25 jan. 1742
Møgeltønder
G:
11 apr. 1777
D:
18 mar. 1815
Grumtoft
Catharina Dorothea Valentiner
1759-
Catharina Dorothea Valentiner
F:
29 apr. 1759
Sophus von Lachmann
Anna Joachimine Valentiner
1760-1761
Anna Joachimine Valentiner
F:
8 okt. 1760
D:
14 jan. 1761
Anna Christine Valentiner
1788-1845
Anna Christine Valentiner
F:
15 mar. 1788
D:
TIDLIGST 1845
Henrich Christian Valentiner
1789-1828
Henrich Christian Valentiner
F:
1 okt. 1789
D:
1 jun. 1828
Åstrup s. (Stendetgård)
Frederich Ludvig Schrøder Ewertz
1848-1934
Frederich Ludvig Schrøder Ewertz
F:
30 Okt 1848
Husby s. (Wedellsborg)
D:
1 aug. 1934
Assens
Olga Rennebarth
1864-
Olga Rennebarth
F:
30 jun. 1864
Odense (Vor Frue s.)
G:
1896
Kai Ewertz
1894-1949
Kai Ewertz
F:
13 Okt 1894
V. Egede
D:
26 Maj 1949
Frederiksberg
Herdis Jensen
1894-1966
Herdis Jensen
F:
14 dec. 1894
Frederiksberg
G:
7 jul. 1926
København (Citadels s.)
D:
31 Okt 1966
Hørsholm s. (Rungsted Kyst)
Anna Ewertz
1896-
Anna Ewertz
F:
2 Maj 1896
V. Egede
Andreas Julius Schrøder Ewertz
1850-1925
Andreas Julius Schrøder Ewertz
F:
2 jun. 1850
Husby
D:
30 Maj 1925
København (Rosenvængets s.)
Elisabeth Margrethe Torbensen
1864-1952
Elisabeth Margrethe Torbensen
F:
22 aug. 1864
Kauslunde s. (Skrillinge)
G:
11 Okt 1893
København (Skt. Stefans s.)
D:
8 feb. 1952
København (De Gamles By)
Amalie Kristiane Ewertz Simonsen
1873-1953
Amalie Kristiane Ewertz Simonsen
F:
24 feb. 1873
Hørning s. (Råballegård)
D:
21 jul. 1953
Ragnhild Evers Simonsen
1901-
Ragnhild Evers Simonsen
F:
4 feb. 1901
Spentrup s. (Jennum Mark)
Vilhelm Jacob Nielsen
1894-1928
Vilhelm Jacob Nielsen
F:
31 dec. 1894
Gentofte
G:
25 Maj 1921
Helsingør (Skt. Maria s.)
D:
1928
Tikøb s.
Anna Evers Simonsen
1902-
Anna Evers Simonsen
F:
12 jul. 1902
Spentrup s. (Jennum Mark)
Emma Evers Simonsen
1903-
Emma Evers Simonsen
F:
19 dec. 1903
Haldum s. (Haar)
Harriet Evers Simonsen
1906-
Harriet Evers Simonsen
F:
13 Okt 1906
Haldum s. (Haar)
Ellen Evers Simonsen
1910-
Ellen Evers Simonsen
F:
27 feb. 1910
Lyngå s. (Vivild)
Viggo Evers Simonsen
1914-2001
Viggo Evers Simonsen
F:
2 apr. 1914
Rold s. (Fogedgårdens Møllehus i Rold)
D:
13 dec. 2001
Oda Kathy Bertine Johnsson
1909-
Oda Kathy Bertine Johnsson
F:
14 nov. 1909
Høje Tåstrup
G:
11 nov. 1939
Helsingør (Skt. Maria s.)
Christian Evers Simonsen
1874-1956
Christian Evers Simonsen
F:
3 feb. 1874
Hørning s. (Råballegård)
D:
26 Okt 1956
Helsingør
Caroline Marie Simonsen
1879-1957
Caroline Marie Simonsen
F:
12 jun. 1879
Vindum
G:
27 apr. 1900
Vindum
D:
9 mar. 1957
Helsingør
Christine Marie Schrøder Ewertz
1851-1874
Christine Marie Schrøder Ewertz
F:
14 aug. 1851
Husby s. (Wedellsborg)
D:
7 mar. 1874
Hørning s. (Råballegård)
Simon Simonsen
1837-1906
Simon Simonsen
F:
11 feb. 1837
Veflinge s. (Rugård)
G:
14 aug. 1871
Husby i Odense Amt
D:
16 jan. 1906
Randers (Skt. Mortens s.)
Magnus Theodor Schrøder Ewertz
1852-
Magnus Theodor Schrøder Ewertz
F:
9 sep. 1852
Husby s. (Wedellsborg)
Sophie Amalie Schrøder Ewertz
1854-
Sophie Amalie Schrøder Ewertz
F:
3 feb. 1854
Husby s. (Wedellsborg)
Caspar Frederik Schrøder Ewertz
1855-
Caspar Frederik Schrøder Ewertz
F:
13 aug. 1855
Husby s. (Wedellsborg)
Arnold Christian Charles Tønder
1877-1941
Arnold Christian Charles Tønder
F:
9 Okt 1877
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
30 aug. 1941
Christchurch, New Zealand
Nelly Helene Dagmar Tønder
1878-1880
Nelly Helene Dagmar Tønder
F:
10 dec. 1878
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
27 apr. 1880
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
Axel Tønder
1880-1963
Axel Tønder
F:
1 jun. 1880
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
1 Maj 1963
Frederiksberg
Ebbe Julius Tønder
1881-1965
Ebbe Julius Tønder
F:
17 dec. 1881
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
1 jan. 1965
Blistrup s. (Smidstrup)
Sofie Elisabeth Hansen
1901-
Sofie Elisabeth Hansen
F:
18 apr. 1901
G:
2 mar. 1925
Karlstrup
Christian Ewertz Tønder
1883-1951
Christian Ewertz Tønder
F:
21 sep. 1883
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
13 jul. 1951
København
Ella Magdalene Nagel
1887-1967
Ella Magdalene Nagel
F:
2 sep. 1887
Frederiksberg
G:
3 jun. 1911
København (Elias s.)
D:
7 nov. 1967
Charles Tønder
1885-1958
Charles Tønder
F:
30 jul. 1885
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
25 Okt 1958
Ordrup
Ellen Concordia Hoffmann
1882-1915
Ellen Concordia Hoffmann
F:
22 mar. 1882
Hørsholm
G:
23 nov. 1910
København (Kristkirkens s.)
D:
9 aug. 1915
Kgs. Lyngby
Irma Bertha Marie Lenz
1907-
Irma Bertha Marie Lenz
F:
26 jul. 1907
Søllerød
G:
27 nov. 1935
København
Ingeborg Charlotte Magdalene Tønder
1887-1971
Ingeborg Charlotte Magdalene Tønder
F:
9 jan. 1887
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
1971
Holger Tønder
1888-1966
Holger Tønder
F:
31 aug. 1888
Hjermind s. (Sdr. Tulstrupgård)
D:
6 nov. 1966
Frederiksberg
Gerda Christine Nielsen
1891-
Gerda Christine Nielsen
F:
27 feb. 1891
Frederiksberg
G:
29 jun. 1920
København (Skt. Markus s.)
Haagen von Saldern Tønder
1890-1960
Haagen von Saldern Tønder
F:
4 jul. 1890
Frederiksberg
D:
16 sep. 1960
København
Hedevig Koch
1899-
Hedevig Koch
F:
4 mar. 1899
Århus (Vor Frue s.)
G:
1923
Erna Charlotte Thyra Louise Tønder
1892-1979
Erna Charlotte Thyra Louise Tønder
F:
16 jan. 1892
Frederiksberg
D:
15 jul. 1979
Juliane Marie Schrøder Ewertz
1857-
Juliane Marie Schrøder Ewertz
F:
9 jan. 1857
Husby s. (Wedellsborg)
Arnold Trevylian Tønder
1844-1929
Arnold Trevylian Tønder
F:
6 Okt 1844
København (Citadels s.)
G:
15 nov. 1876
Husby i Odense Amt
D:
29 Okt 1929
København (Elias s.)
Karen Bruun Ewertz
1894-1899
Karen Bruun Ewertz
F:
29 Maj 1894
Bredsten s. (Vingsted)
D:
24 nov. 1899
Jelling s. (Kiddegård)
Ellen Bruun Ewertz
1900-
Ellen Bruun Ewertz
F:
10 dec. 1900
Jelling s. (Kiddegård)
Frants Regner Tuxen
1890-1975
Frants Regner Tuxen
F:
30 jun. 1890
Tureby s. (Turebylille)
G:
25 apr. 1922
Nyborg
D:
18 sep. 1975
Faxe (sygeh.)
Ludvig Ferdinand Schrøder Ewertz
1858-1934
Ludvig Ferdinand Schrøder Ewertz
F:
20 Okt 1858
Husby s. (Wedellsborg)
D:
1934
Ingeborg Christiane Bruun
1865-1943
Ingeborg Christiane Bruun
F:
28 dec. 1865
Odense (Skt. Hans s.)
G:
26 mar. 1893
Hørsholm
D:
1 mar. 1943
Villy Platou
1890-1979
Villy Platou
F:
9 feb. 1890
København (Skt. Jakobs s.)
D:
3 dec. 1979
Erna Gudrun Mathilde Oswald
1896-1963
Erna Gudrun Mathilde Oswald
F:
4 Okt 1896
København (Garnisons s.)
G:
28 apr. 1917
København (Garnisons s.)
D:
20 jun. 1963
Grethe Poulsen Andersen
1915-
Grethe Poulsen Andersen
F:
30 jun. 1915
København (Christians s.)
G:
26 nov. 1948
Gentofte
Edith Platou
1893-1943
Edith Platou
F:
1893
D:
15 Okt 1943
Magdalene Christiane Schrøder Ewertz
1861-1939
Magdalene Christiane Schrøder Ewertz
F:
30 aug. 1861
Husby s. (Wedellsborg)
D:
12 feb. 1939
Hellerup (Skt. Lukas stiftelsen)
Christian Platou
1861-1936
Christian Platou
F:
7 dec. 1861
Viborg (Doms.)
G:
26 Okt 1888
København (Holmens s.)
D:
22 nov. 1936
København (Kildevælds s.)
Dagmar Frederikke Schrøder Ewertz
1864-1927
Dagmar Frederikke Schrøder Ewertz
F:
30 Maj 1864
Husby s. (Wedellsborg)
D:
6 jul. 1927
Nr. Åby s. (Stationsbyen)
Lene Schrøder
1823-1884
Lene Schrøder
F:
15 jan. 1823
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
20 aug. 1884
Husby s. (Adlerhuset)
Christian Ewertz
1813-1899
Christian Ewertz
F:
1813
Husby s. (Adlerhuset)
G:
31 jul. 1847
Sdr. Stenderup
D:
9 jun. 1899
Udby s. (Dyregård)
Juliane Sophie Schrøder
1849-1856
Juliane Sophie Schrøder
F:
14 feb. 1849
Odder s. (Vejlshuset)
D:
16 jul. 1856
Odder s. (Vejlshuset)
Margrethe Frederikke Jacobsen
1881-
Margrethe Frederikke Jacobsen
F:
30 nov. 1881
Øland s. (Oxholm)
Jørn Hakon Fredskild
1917-2004
Jørn Hakon Fredskild
F:
9 jan. 1917
Thisted
D:
10 jul. 2004
Ordrup
Rita Julebæk
1924-2006
Rita Julebæk
F:
7 apr. 1924
Gentofte
D:
8 jun. 2006
Ordrup
Poul Fredskild
Ellen Marie Jacobsen
1885-1975
Ellen Marie Jacobsen
F:
23 maj 1885
Øland s. (Oxholm)
D:
29 mar. 1975
Vesløs
Jens Kristian Fredskild
1885-1961
Jens Kristian Fredskild
F:
9 maj 1885
Hvidbjerg
D:
9 okt. 1961
Thisted
Anna Nissine Schrøder
1852-1934
Anna Nissine Schrøder
F:
26 feb. 1852
Odder s. (Vejlshuset)
D:
22 jul. 1934
Tyrsting
Frederik Jacobsen
1848-1933
Frederik Jacobsen
F:
14 dec. 1848
Tjele s.
D:
4 mar. 1933
Hjørring
Anna Cathrine Schrøder
1824-1903
Anna Cathrine Schrøder
F:
28 jul. 1824
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
1 nov. 1903
Odder s. (Vejlshus)
Wilhelm Frederik Georg Schrøder
1824-1901
Wilhelm Frederik Georg Schrøder
F:
31 jan. 1824
Bjerning s. (Ulfshus)
D:
5 sep. 1901
Odder s. (Vejlshus)
Peter Schrøder
1826-
Peter Schrøder
F:
2 feb. 1826
Sdr. Stenderup s. (Vejlshus)
Juliane Albine Nissen
1824-
Juliane Albine Nissen
F:
21 jul. 1824
Harte s. (Ejstrup)
G:
27 dec. 1850
Sdr. Stenderup
Jacobine Schrøder
1827-1913
Jacobine Schrøder
F:
28 jan. 1827
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
6 jun. 1913
Vejle
Jørgen Clausen Thygesen
-1893
Jørgen Clausen Thygesen
D:
12 jan. 1893
Vejle
Johanne Sofie Ida Schrøder
1828-
Johanne Sofie Ida Schrøder
F:
4 feb. 1828
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Jacob Christian Schrøder
1830-
Jacob Christian Schrøder
F:
23 jan. 1830
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Marie Cathrine Christine Schrøder
1835-1843
Marie Cathrine Christine Schrøder
F:
22 mar. 1835
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
27 apr. 1843
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Juliane Valentiner
1793-1868
Juliane Valentiner
F:
18 jan. 1793
D:
16 jun. 1868
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Frederik Ferdinand Schrøder
1790-1856
Frederik Ferdinand Schrøder
F:
2 feb. 1790
Aabenraa
G:
26 sep. 1821
Åstrup
D:
24 apr. 1856
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Jacob Valentiner
1762-1845
Jacob Valentiner
F:
8 okt. 1762
Flensborg
D:
13 okt. 1845
Vonsild
Anna Cathrine Svankjær
1757-1825
Anna Cathrine Svankjær
F:
3 apr. 1757
Nørhå
G:
10 jun. 1787
D:
16 dec. 1825
Ida Fabricius
Emma Fabricius
Christian Hermann Fabricius
Gude Marie Gerhardine Fabricius
Christian Friedrich Carl Decker
1818-1864
Christian Friedrich Carl Decker
F:
10 mar. 1818
Tønder
D:
22 jul. 1864
Nortorf
Cäcilie Fabricius
Anna Margrethe Esmarch
1786-1845
Anna Margrethe Esmarch
F:
20 feb. 1786
D:
28 dec. 1845
Hinrich Erich Fabricius
1776-1845
Hinrich Erich Fabricius
F:
29 apr. 1776
Sattrup
G:
2 maj 1818
D:
22 dec. 1845
Itzehoe
Caroline Wilhelmine Henriette Esmarch
1789-1835
Caroline Wilhelmine Henriette Esmarch
F:
20 nov. 1789
D:
1835
H.B. Hinck
Margrethe Valentiner
1763-1789
Margrethe Valentiner
F:
17 jul. 1763
D:
1 maj 1789
Christian Hieronymus Esmarch
1752-1820
Christian Hieronymus Esmarch
F:
6 dec. 1752
Böel, Angel
G:
14 nov. 1784
Slesvig
D:
17 maj 1820
Rendsborg
Caroline Tugendreich Adelheit Reiche
1788-
Caroline Tugendreich Adelheit Reiche
F:
1788
Friedrich Heinrich Jens Reiche
1789-1861
Friedrich Heinrich Jens Reiche
F:
2 jun. 1789
D:
26 jul. 1861
Louise Jacobine Josephine Jacobsen
1793-
Louise Jacobine Josephine Jacobsen
F:
1793
København
Louise Sophie Juliane Reiche
1791-
Louise Sophie Juliane Reiche
F:
1791
Sophus Georg Heinrich Reiche
1793-
Sophus Georg Heinrich Reiche
F:
1793
Hieronymus Carl Jacob Reiche
1795-
Hieronymus Carl Jacob Reiche
F:
1795
Ferdinand August Wilhelm Reiche
1796-1834
Ferdinand August Wilhelm Reiche
F:
1796
D:
1834
Dorothea Hedwig Völckers
Matthias Wilhelm Reiche
1798-1858
Matthias Wilhelm Reiche
F:
6 sep. 1798
D:
1858
Ludwig Christian Hartwig Alexander Reiche
1800-
Ludwig Christian Hartwig Alexander Reiche
F:
1800
Anna Catharina Valentiner
1764-1821
Anna Catharina Valentiner
F:
19 dec. 1764
D:
11 apr. 1821
Friedrich Johann Carl Reiche
1746-1810
Friedrich Johann Carl Reiche
F:
2 maj 1746
Sangerhausen (Sachsen-Anhalt)
D:
23 sep. 1810
Borby s. (Rögen) ved Eckernförde
Henriette Valentiner
1793-1880
Henriette Valentiner
F:
21 maj 1793
D:
1880
NN Prokopowitsch
NN Prokopowitsch
G:
dec. 1814
NN Bach
-1858
NN Bach
D:
1858
Heinrich Christian Valentiner
1767-1831
Heinrich Christian Valentiner
F:
20 nov. 1767
D:
19 sep. 1831
Margrethe Katharina Lafrenz
1775-1797
Margrethe Katharina Lafrenz
F:
1775
G:
1792
D:
4 nov. 1797
Anna Charlotte Valentiner
1800-1845
Anna Charlotte Valentiner
F:
4 aug. 1800
D:
16 maj 1845
Paul Paulsen Henningsen
1791-1861
Paul Paulsen Henningsen
F:
26 okt. 1791
G:
13 maj 1817
D:
1861
Heinrich Christian Hermann Valentiner
1830-
Heinrich Christian Hermann Valentiner
F:
29 maj 1830
Snesere s. (Bredeshave)
Josefine Koop
Josefine Koop
G:
1857
Adelheid Johanne Valentiner
1831-1857
Adelheid Johanne Valentiner
F:
15 aug. 1831
Snesere s. (Bredeshave)
D:
1857
Poul Julius Holm
1855-
Poul Julius Holm
F:
8 sep. 1855
Vindum s. (Vindum Overgård)
Christian Frederik Holm
1859-
Christian Frederik Holm
F:
19 maj 1859
Vindum s. (Vindum Overgård)
Jenny Sofie Jørgensen
1871-
Jenny Sofie Jørgensen
F:
24 aug. 1871
G:
26 maj 1893
Lisbet Fleischer
1934-
Lisbet Fleischer
F:
7 feb. 1934
Hans Aage Fleischer
1935-
Hans Aage Fleischer
F:
22 aug. 1935
Jørgen Fleischer
1938-
Jørgen Fleischer
F:
4 feb. 1938
Inger Müller
1907-
Inger Müller
F:
26 dec. 1907
Roskilde (Doms.)
Herman Reinholt Frederik Wibroe Fleischer
1907-
Herman Reinholt Frederik Wibroe Fleischer
F:
13 okt 1907
G:
28 apr. 1933
Axel Müller
1911-
Axel Müller
F:
7 jun. 1911
Roskilde (Doms.)
Henrik Müller
1917-
Henrik Müller
F:
2 feb. 1917
Roskilde (Doms.)
Adelheid Dahlerup
1883-
Adelheid Dahlerup
F:
13 okt. 1883
Kappel s. (Gottesgabe)
Aage William Müller
1876-
Aage William Müller
F:
6 jul. 1876
Roskilde
G:
8 feb. 1907
Elise Valentiner
1914-
Elise Valentiner
F:
21 feb. 1914
Mette Valentiner
1918-
Mette Valentiner
F:
23 apr. 1918
Ernst Vilhelm Ulrik Valentiner
1923-
Ernst Vilhelm Ulrik Valentiner
F:
7 mar. 1923
Børge Valentiner
1928-
Børge Valentiner
F:
5 jan. 1928
Ellen Augusta Dahlerup
1886-
Ellen Augusta Dahlerup
F:
31 jan. 1886
Kappel s. (Gottesgabe)
Christian Ulrik Valentiner
1883-
Christian Ulrik Valentiner
F:
3 dec. 1883
København (Skt. Mathæus s.)
G:
30 jul. 1912
København (Garnisons s.)
Aage Mac Dougall Dahlerup
1890-1918
Aage Mac Dougall Dahlerup
F:
30 nov. 1890
København (Skt. Jakobs s.)
D:
14 dec. 1918
København (Østervolds s.)
Elise Marie Holm
1861-1936
Elise Marie Holm
F:
20 jul. 1861
Vindum s. (Vindum Overgård)
D:
13 feb. 1936
København
Vilhelm Dahlerup
1850-1925
Vilhelm Dahlerup
F:
25 jul. 1850
København (Slotss.)
G:
20 maj 1881
D:
22 okt. 1925
Asta Engelbreth-Holm
1902-
Asta Engelbreth-Holm
F:
9 sep. 1902
København (Zions s.)
Svend Ringsted
1893-
Svend Ringsted
F:
30 aug. 1893
Julianehåb, Grønland
G:
6 maj 1922
København (Holmens s.)
Julius Engelbreth-Holm
1904-1961
Julius Engelbreth-Holm
F:
22 jan. 1904
København
D:
17 jan. 1961
London
Anita Emma Adela Tillisch
1908-1977
Anita Emma Adela Tillisch
F:
29 feb. 1908
Næstved
G:
23 sep. 1932
København (Holmens s.)
D:
12 jan. 1977
København
Holger Engelbreth-Holm
1908-1975
Holger Engelbreth-Holm
F:
12 dec. 1908
København
D:
19 dec. 1975
Grethe Holstein-Holsteinborg
1919-
Grethe Holstein-Holsteinborg
F:
11 apr. 1919
G:
25 jun. 1950
Gentofte Rådhus
Vilhelm Engelbreth Holm
1867-1953
Vilhelm Engelbreth Holm
F:
4 jan. 1867
Vindum s. (Vindum Overgård)
D:
1953
Karen Johanne Marie Gether
1882-
Karen Johanne Marie Gether
F:
1 nov. 1882
København
G:
8 nov. 1901
Frederiksberg
Adelheid Margrethe Ernestine Valentiner
1833-1908
Adelheid Margrethe Ernestine Valentiner
F:
22 apr. 1833
Snesere s. (Bredeshave)
D:
19 nov. 1908
Frederiksberg
Johan Christian Julius Holm
1828-1909
Johan Christian Julius Holm
F:
22 feb. 1828
København
G:
18 okt. 1854
D:
6 mar. 1909
Vilhelmine Theodore Valentiner
1835-1846
Vilhelmine Theodore Valentiner
F:
4 sep. 1835
Snesere s. (Bredeshave)
D:
6 nov. 1846
Holtug s. (Gjorslev)
Ulrik Valentiner
1872-1879
Ulrik Valentiner
F:
4 aug. 1872
D:
1879
Oscar Carl Valentiner
1873-1918
Oscar Carl Valentiner
F:
24 dec. 1873
Køge
D:
14 mar. 1918
Køge
Elise Sophie Petrea Valentiner
1876-
Elise Sophie Petrea Valentiner
F:
20 apr. 1876
Hugo Valentiner
1877-
Hugo Valentiner
F:
30 jul. 1877
Emmy Julie Valentiner
1879-
Emmy Julie Valentiner
F:
24 sep. 1879
Holger Vilhelm Nyholm
1862-1929
Holger Vilhelm Nyholm
F:
23 feb. 1862
G:
24 sep. 1905
Køge
D:
27 jan. 1929
Ingeborg Marie Valentiner
1880-
Ingeborg Marie Valentiner
F:
19 okt. 1880
Ulrik Valentiner
1881-1881
Ulrik Valentiner
F:
18 nov. 1881
D:
15 dec. 1881
Gustav Valentiner
1883-
Gustav Valentiner
F:
31 maj 1883
Rudolf Andreas Valentiner
1884-
Rudolf Andreas Valentiner
F:
18 okt. 1884
Arthur Valentiner
1887-
Arthur Valentiner
F:
8 nov. 1887
Fanny Charlotte Valentiner
1892-
Fanny Charlotte Valentiner
F:
12 sep. 1892
Køge
Henrik Knud Larsen
1893-
Henrik Knud Larsen
F:
26 sep. 1893
København
G:
9 okt. 1929
Frederiksberg
Gustav Valentiner
1837-1923
Gustav Valentiner
F:
21 aug. 1837
Snesere s. (Bredeshave)
D:
20 maj 1923
Elisabeth Maria Claudine Bruun
1850-1924
Elisabeth Maria Claudine Bruun
F:
24 mar. 1850
Fanefjord
G:
20 jun. 1871
Vium
D:
29 nov. 1924
Ove Sehestedt Juul
1892-1948
Ove Sehestedt Juul
F:
11 okt. 1892
D:
25 jan. 1948
Dagmar Marie Louise du Plessis de Richelieu
1895-
Dagmar Marie Louise du Plessis de Richelieu
F:
8 maj 1895
Bangkok
G:
3 maj 1917
Elise Julie Helene Valentiner
1867-
Elise Julie Helene Valentiner
F:
16 feb. 1867
Christian Sehestedt Juul
1867-1941
Christian Sehestedt Juul
F:
12 sep. 1867
G:
18 sep. 1889
D:
14 nov. 1941
Carl Friedrich Valentiner
1899-
Carl Friedrich Valentiner
F:
26 nov. 1899
København
Virginia Schnell
1912-
Virginia Schnell
F:
6 sep. 1912
G:
9 maj 1942
Else Johanne Valentiner
1902-1945
Else Johanne Valentiner
F:
10 feb. 1902
København
D:
24 feb. 1945
Himmelev
Knud Evald Brünning
1906-1945
Knud Evald Brünning
F:
2 maj 1906
G:
6 maj 1936
D:
24 feb. 1945
Himmelev
Ulrik Christian Valentiner
1869-1902
Ulrik Christian Valentiner
F:
25 jul. 1869
D:
16 feb. 1902
Emilie Gøtsche
1873-
Emilie Gøtsche
F:
20 apr. 1873
Vordingborg
G:
24 aug. 1898
Gustav Valentiner
1871-1926
Gustav Valentiner
F:
20 mar. 1871
D:
4 dec. 1926
Marie Elisabeth Charlotte Valentiner
1873-
Marie Elisabeth Charlotte Valentiner
F:
6 jan. 1873
Jacob Emil August Velschou
1854-1917
Jacob Emil August Velschou
F:
1 jul. 1854
G:
21 maj 1895
Frederiksberg
D:
23 aug. 1917
Julius Valentiner
1875-
Julius Valentiner
F:
14 aug. 1875
Carl Frederik Valentiner
1839-1915
Carl Frederik Valentiner
F:
9 jul. 1839
Holtug s. (Gjorslev)
D:
1915
Elisabeth Thorbald
1832-1923
Elisabeth Thorbald
F:
12 feb. 1832
G:
1866
D:
1923
Ulrik Christian Valentiner
1802-1884
Ulrik Christian Valentiner
F:
15 feb. 1802
D:
8 apr. 1884
Frederiksberg
Elise Fiehn
1807-1841
Elise Fiehn
F:
15 okt. 1807
G:
1829
D:
3 sep. 1841
København (Frederiks Hosp.)
Charlotte Elise Valentiner
1843-
Charlotte Elise Valentiner
F:
17 sep. 1843
Holtug s. (Gjorslev)
Christian Ulrik Valentiner
1845-
Christian Ulrik Valentiner
F:
26 maj 1845
Holtug s. (Gjorslev)
Wilhelm Theodor Valentiner
1847-
Wilhelm Theodor Valentiner
F:
22 apr. 1847
Holtug s. (Gjorslev)
Julie Marie Henriette Valentiner
1882-
Julie Marie Henriette Valentiner
F:
31 maj 1882
Thyra Margrethe Valentiner
1886-
Thyra Margrethe Valentiner
F:
28 maj 1886
Herman Valentiner
1850-1913
Herman Valentiner
F:
8 maj 1850
Holtug s. (Gjorslev)
D:
17 sep. 1913
Frederiksberg
Margrethe Henriette Nannestad
1858-1934
Margrethe Henriette Nannestad
F:
17 aug. 1858
Ålum s. (Fussingø)
G:
28 dec. 1879
D:
16 jun. 1934
Julie Valentiner
1852-1858
Julie Valentiner
F:
14 apr. 1852
Holtug s. (Gjorslev)
D:
10 jun. 1858
Holtug s. (Gjorslev)
Julie Marie Valentiner
1883-
Julie Marie Valentiner
F:
22 mar. 1883
København
Elise Valentiner
1914-
Elise Valentiner
F:
21 feb. 1914
Mette Valentiner
1918-
Mette Valentiner
F:
23 apr. 1918
Ernst Vilhelm Ulrik Valentiner
1923-
Ernst Vilhelm Ulrik Valentiner
F:
7 mar. 1923
Børge Valentiner
1928-
Børge Valentiner
F:
5 jan. 1928
Christian Ulrik Valentiner
1883-
Christian Ulrik Valentiner
F:
3 dec. 1883
København (Skt. Mathæus s.)
Ellen Augusta Dahlerup
1886-
Ellen Augusta Dahlerup
F:
31 jan. 1886
Kappel s. (Gottesgabe)
G:
30 jul. 1912
København (Garnisons s.)
Hermine Nicoline Augusta Valentiner
1885-
Hermine Nicoline Augusta Valentiner
F:
27 okt. 1885
København
Niels Bay
1878-
Niels Bay
F:
16 aug. 1878
G:
13 sep. 1908
København
Marie-Louise Valentiner
1915-
Marie-Louise Valentiner
F:
24 mar. 1915
København (Taksigelses s.)
Svend Aage Weise
1905-
Svend Aage Weise
F:
25 apr. 1905
G:
31 jan. 1937
Carl Anton Valentiner
1887-
Carl Anton Valentiner
F:
15 nov. 1887
København
Anna Kersti Åhman Nissen
Kristine Marie Basse-Jørgensen
Ernst Christian Valentiner
1854-1940
Ernst Christian Valentiner
F:
22 jan. 1854
Holtug s. (Gjorslev)
D:
1940
Caroline Sophie Olsen
1853-
Caroline Sophie Olsen
F:
22 mar. 1853
G:
3 nov. 1880
Johanne Valentiner
1856-1858
Johanne Valentiner
F:
4 nov. 1856
Holtug s. (Gjorslev)
D:
17 jun. 1858
Holtug s. (Gjorslev)
Marie Valentiner
1859-
Marie Valentiner
F:
31 aug. 1859
Holtug s. (Gjorslev)
Elise Valentiner
1864-1866
Elise Valentiner
F:
21 jul. 1864
Holtug s. (Gjorslev)
D:
28 mar. 1866
Holtug s. (Gjorslev)
Charlotte Julie Nestore Crone
1821-1871
Charlotte Julie Nestore Crone
F:
27 jan. 1821
Stege
G:
26 nov. 1842
Holtug
D:
4 feb. 1871
Frederiksberg
Anette Fogh
1823-
Anette Fogh
F:
12 mar. 1823
G:
1873
Adolf Heinrich Valentiner
1832-
Adolf Heinrich Valentiner
F:
7 apr. 1832
Greve s. (Gjeddesdal)
Mathilde Elise Valentiner
1858-1917
Mathilde Elise Valentiner
F:
13 jun. 1858
Køng s. (Sallerupgård)
D:
22 feb. 1917
Otto Frederik Høffding
1847-1910
Otto Frederik Høffding
F:
13 jan. 1847
København
G:
22 jun. 1876
D:
22 apr. 1910
Kirsten Ulrich
1921-
Kirsten Ulrich
F:
24 maj 1921
København
Georg Alexander Ulrich
1922-
Georg Alexander Ulrich
F:
7 nov. 1922
København
Gyrithe Ulrich
1924-
Gyrithe Ulrich
F:
28 aug. 1924
København
Agnete Valentiner
1898-
Agnete Valentiner
F:
1 mar. 1898
Køng s. (Sallerupgård)
Wilkens Ulrich
1894-1966
Wilkens Ulrich
F:
27 feb. 1894
G:
14 nov. 1919
D:
14 aug. 1966
Louise Valentiner
1900-1981
Louise Valentiner
F:
18 jan. 1900
Køng s. (Sallerupgård)
D:
19 nov. 1981
Erik Johan Warburg
1892-1969
Erik Johan Warburg
F:
3 feb. 1892
København
G:
28 apr. 1925
Greve
D:
30 okt. 1969
Otto Christian Valentiner
1901-
Otto Christian Valentiner
F:
3 dec. 1901
Køng s. (Sallerupgård)
Marie Valentiner
1903-1954
Marie Valentiner
F:
6 aug. 1903
Køng s. (Sallerupgård)
D:
1 nov. 1954
Holger Zahle
1884-1954
Holger Zahle
F:
2 sep. 1884
København
G:
24 apr. 1937
D:
1 nov. 1954
Adolf Herman Valentiner
1860-1942
Adolf Herman Valentiner
F:
11 mar. 1860
Køng s. (Sallerupgård)
D:
31 dec. 1942
Thyra Wolff-Sneedorff
1875-1919
Thyra Wolff-Sneedorff
F:
18 jun. 1875
Snesere s. (Engelholm)
G:
25 sep. 1896
Greve
D:
1919
Augusta Marie Hammerich
1891-1976
Augusta Marie Hammerich
F:
24 jun. 1891
København
G:
1923
D:
1976
Asta Bertha Julie Moltke
1884-1975
Asta Bertha Julie Moltke
F:
31 mar. 1884
Ruds Vedby s. (Conradineslyst)
D:
30 jun. 1975
Frederiksberg (Diakonissestiftelsen)
Einar Prip
1868-1939
Einar Prip
F:
5 feb. 1868
Egense ved Svendborg
G:
13 mar. 1908
Buerup
D:
2 feb. 1939
Frederiksberg
Ernst Moltke
1885-
Ernst Moltke
F:
16 okt. 1885
Ruds Vedby s. (Conradineslyst)
Ingeborg Gyldencrone
1879-1916
Ingeborg Gyldencrone
F:
2 jul. 1879
Østbirk s. (Urup)
D:
30 apr. 1916
København
Aage Moltke
1886-1955
Aage Moltke
F:
25 nov. 1886
Ruds Vedby s. (Conradineslyst)
D:
10 sep. 1955
Frederiksberg
Marguérite Peronard
1890-1925
Marguérite Peronard
F:
1 aug. 1890
København
G:
24 mar. 1914
København (Søborg s.)
D:
27 jul. 1925
København
Nelly Moltke
1927-
Nelly Moltke
F:
25 sep. 1927
København
Ove Carl Iens Kraft Pontoppidan
1924-1995
Ove Carl Iens Kraft Pontoppidan
F:
30 jan. 1924
Klampenborg
D:
12 mar. 1995
Hillerød
Regitze af Gyldenfeldt
1895-1964
Regitze af Gyldenfeldt
F:
1895
G:
21 sep. 1926
D:
1964
Helle Marie-Louise Grandjean
1912-
Helle Marie-Louise Grandjean
F:
17 jul. 1912
Rosa Marie Ingeborg Moltke
1913-
Rosa Marie Ingeborg Moltke
F:
21 jan. 1913
Aage Schou
1901-
Aage Schou
F:
19 apr. 1901
G:
28 maj 1936
Alette Tusnelda Amalie Moltke
1926-2017
Alette Tusnelda Amalie Moltke
F:
15 maj 1926
D:
18 aug. 2017
Christian William Benedict Ahlefeldt-Laurvig
1896-1978
Christian William Benedict Ahlefeldt-Laurvig
F:
15 apr. 1896
D:
6 jan. 1978
Else Moltke
1888-1986
Else Moltke
F:
2 mar. 1888
Ruds Vedby s. (Conradineslyst)
D:
10 jan. 1986
Harald Viggo Moltke
1871-1960
Harald Viggo Moltke
F:
14 dec. 1871
Helsingør
D:
24 Juni 1960
Frederiksberg
Bertha Moltke
1891-1946
Bertha Moltke
F:
3 aug. 1891
Buerup s. (Nørager)
D:
12 maj 1946
Henrik Holten Castenschiold
1892-1986
Henrik Holten Castenschiold
F:
2 jul. 1892
Århus (St. Pauls s.)
G:
15 aug. 1919
Buerup
D:
21 jan. 1986
Otto Moltke
1895-1961
Otto Moltke
F:
2 jul. 1895
Buerup s. (Nørager)
D:
1 jul. 1961
Hellerup
Rose Bille-Brahe
1897-1974
Rose Bille-Brahe
F:
4 aug. 1897
København
G:
31 mar. 1922
København
D:
28 jan. 1974
Hørsholm
Ingeborg Valentiner
1862-1947
Ingeborg Valentiner
F:
26 apr. 1862
Køng s. (Sallerupgård)
D:
25 maj 1947
Otto Joachim Adam Moltke
1860-1937
Otto Joachim Adam Moltke
F:
17 apr. 1860
G:
11 maj 1883
Greve
D:
8 jan. 1937
Stig Jørgen Valentiner
1907-1972
Stig Jørgen Valentiner
F:
27 nov. 1907
København
D:
17 okt. 1972
Elga Nielsen
1910-
Elga Nielsen
F:
16 apr. 1910
Slagelse
G:
24 okt. 1933
Henning Valentiner
1912-2001
Henning Valentiner
F:
27 apr. 1912
København (Garnisons s.)
D:
18 jul. 2001
Bente Vibeke Tersling
1917-
Bente Vibeke Tersling
F:
8 maj 1917
København (Garnisons s.)
G:
12 okt. 1940
København (Holmens k.)
Aage Valentiner
1866-1954
Aage Valentiner
F:
27 nov. 1866
Køng s. (Sallerupgård)
D:
21 jun. 1954
Fanny Boserup
-1966
Fanny Boserup
D:
1966
Gerda Julie Valentiner
1903-1991
Gerda Julie Valentiner
F:
27 jan. 1903
V. Egede s. (Rønnede)
D:
1991
København
Orla Georg Lundbo
1909-
Orla Georg Lundbo
F:
26 jun. 1909
Ålborg (Budolfi s.)
Regitze Astrid Valentiner
1905-1970
Regitze Astrid Valentiner
F:
26 apr. 1905
V. Egede s. (Rønnede)
D:
25 apr. 1970
Birkerød
Ejler Valentiner
1909-1971
Ejler Valentiner
F:
4 mar. 1909
V. Egede s. (Rønnede)
D:
22 apr. 1971
Gentofte
Anastasia Elisabeth Ippolitov
1918-1967
Anastasia Elisabeth Ippolitov
F:
5 mar. 1918
Pärnu i Estland
G:
14 dec. 1941
Helsinki
D:
12 jul. 1967
Arcadia i Canada
Else Birthe Pødenphant
1909-1966
Else Birthe Pødenphant
F:
26 apr. 1909
G:
1959
København
D:
29 jan. 1966
Anna Elisabeth Møller Hansen
1913-
Anna Elisabeth Møller Hansen
F:
8 jul. 1913
G:
ca. 1967
Axel Valentiner
1868-1953
Axel Valentiner
F:
18 maj 1868
Køng s. (Sallerupgård)
D:
16 feb. 1953
København
Rosine Emmy Tvermoes
1871-1917
Rosine Emmy Tvermoes
F:
3 apr. 1871
København (Holmens s.)
G:
19 apr. 1902
København
D:
1 nov. 1917
Haslev
Heinrich Nicolaj Valentiner
1834-1921
Heinrich Nicolaj Valentiner
F:
3 mar. 1834
Greve s. (Gjeddesdal)
D:
16 feb. 1921
Frederiksberg
Julie Elisabeth Augusta Larpent de Tribian
1831-1899
Julie Elisabeth Augusta Larpent de Tribian
F:
19 jun. 1831
Frederiksberg
G:
15 maj 1857
D:
29 nov. 1899
Adolphine Caroline Valentiner Branth
1862-
Adolphine Caroline Valentiner Branth
F:
23 okt. 1862
Undløse s. (Kongsdal)
Christian Jacob Raymund Baumann
1866-
Christian Jacob Raymund Baumann
F:
20 feb. 1866
Århus
G:
20 okt. 1892
Adelheid Elisabeth Valentiner-Branth
1890-1892
Adelheid Elisabeth Valentiner-Branth
F:
3 jul. 1890
Hamborg
D:
27 aug. 1892
Hamborg
William Valentiner-Branth
1893-
William Valentiner-Branth
F:
19 feb. 1893
Hamborg
Arnold Valentiner-Branth
1863-
Arnold Valentiner-Branth
F:
19 okt. 1863
Undløse s. (Kongsdal)
Caroline Wilhelmine Adelheid Kietz
1870-
Caroline Wilhelmine Adelheid Kietz
F:
5 mar. 1870
Hamborg
G:
8 jun. 1889
København
Erik Valentiner-Branth
1894-
Erik Valentiner-Branth
F:
9 feb. 1894
København
Else Birgitte Valentiner-Branth
1896-
Else Birgitte Valentiner-Branth
F:
5 dec. 1896
København
Harald Valentiner-Branth
1865-
Harald Valentiner-Branth
F:
11 sep. 1865
Undløse s. (Kongsdal)
Emma Birgitte Capito Jørgensen
1867-
Emma Birgitte Capito Jørgensen
F:
21 okt. 1867
København
G:
29 jul. 1892
Fredericia
Kaj Valentiner-Branth
1901-1972
Kaj Valentiner-Branth
F:
18 jul. 1901
København (Skt. Mathæus s.)
D:
14 dec. 1972
Constance Margaret Murray
Constance Margaret Murray
G:
17 maj 1940
Chile
Vibeke Valentiner-Branth
1903-1968
Vibeke Valentiner-Branth
F:
2 jan. 1903
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
D:
7 dec. 1968
Køge (sygeh.)
Axel Johannes Krarup
1894-
Axel Johannes Krarup
F:
26 nov. 1894
København (Skt. Mathæus s.)
G:
27 okt. 1923
Fredericia (Trinitatis s.)
Ove Valentiner-Branth
1908-1985
Ove Valentiner-Branth
F:
17 mar. 1908
Frederiksberg
D:
26 nov. 1985
Ålborg
Inge Valborg Sørensen
1912-
Inge Valborg Sørensen
F:
25 aug. 1912
Vejle
G:
15 okt. 1935
Lindeballe
Palle Valentiner-Branth
1909-
Palle Valentiner-Branth
F:
20 sep. 1909
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Lissi Margrethe Camilla Schlegel Herschend
1911-
Lissi Margrethe Camilla Schlegel Herschend
F:
8 maj 1911
Frederiksberg (Solbjerg s.)
G:
4 okt. 1934
Frederiksberg (Rådhuset)
Gustaf Valentiner-Branth
1866-1939
Gustaf Valentiner-Branth
F:
8 okt. 1866
Undløse s. (Kongsdal)
D:
7 mar. 1939
Fredericia (Skt. Michaëlis s.)
Caroline Frederikke Henriette Branth
1880-1965
Caroline Frederikke Henriette Branth
F:
30 sep. 1880
København (Skt. Jakobs s.)
G:
2 jun. 1900
Sulsted
D:
3 apr. 1965
Ellen Valentiner-Branth
1897-1965
Ellen Valentiner-Branth
F:
6 aug. 1897
Frederiksberg
D:
21 nov. 1965
Erik Gustaf Tornérhielm
1895-1969
Erik Gustaf Tornérhielm
F:
24 sep. 1895
Nr. Vram s. (Gunnarstorp) i Skåne
D:
9 sep. 1969
Ekeby i Skåne
William Valentiner-Branth
1867-1939
William Valentiner-Branth
F:
16 dec. 1867
Undløse s. (Kongsdal)
D:
1939
Alma Dreyer
1873-1949
Alma Dreyer
F:
1 mar. 1873
København
G:
26 apr. 1893
D:
1949
Elisabeth Adelheid Valentiner
1836-1876
Elisabeth Adelheid Valentiner
F:
1 apr. 1836
København
D:
8 maj 1876
Frederiksberg
William Ferdinand Branth
1837-1867
William Ferdinand Branth
F:
4 dec. 1837
Ålborg
G:
3 jun. 1861
Greve
D:
8 jul. 1867
Undløse s. (Kongsdal)
Julie Marie Valentiner
1838-1846
Julie Marie Valentiner
F:
28 nov. 1838
København
D:
22 mar. 1846
Poul Adolph Henningsen
1866-1929
Poul Adolph Henningsen
F:
28 jul. 1866
Greve
D:
9 jan. 1929
Frederiksberg
Charlotte Dorothea Christiane Henningsen
1832-1930
Charlotte Dorothea Christiane Henningsen
F:
27 jul. 1832
G:
17 apr. 1895
D:
9 feb. 1930
Frederiksberg
Charlotte Frederikke Valentiner
1842-1930
Charlotte Frederikke Valentiner
F:
2 nov. 1842
København
D:
9 feb. 1930
Frederiksberg
Frants Georg Adolph Henningsen
-1867
Frants Georg Adolph Henningsen
G:
1865
D:
1867
Elisabeth Sciavitsky Dalberg
1876-
Elisabeth Sciavitsky Dalberg
F:
17 feb. 1876
København (Trinitatis s.)
Olaf Haack
1874-1948
Olaf Haack
F:
13 jul. 1874
Viborg (Søndre s.)
G:
12 maj 1899
Frederiksberg
D:
15 apr. 1948
Hillerød
Julius Sciavitsky Dalberg
1878-1965
Julius Sciavitsky Dalberg
F:
10 jan. 1878
D:
26 apr. 1965
Esther Sciavitsky Dalberg
1879-1954
Esther Sciavitsky Dalberg
F:
14 okt. 1879
D:
8 maj 1954
England
Otto Ulrik
1879-
Otto Ulrik
F:
9 dec. 1879
G:
8 dec. 1906
D:
London
Astrid Sciavitsky Dalberg
1881-
Astrid Sciavitsky Dalberg
F:
30 nov. 1881
Frederik Christian Sciavitsky Dalberg
1841-1888
Frederik Christian Sciavitsky Dalberg
F:
17 dec. 1841
D:
16 feb. 1888
Peter Adolf Valentiner
1875-1951
Peter Adolf Valentiner
F:
18 okt. 1875
Drøsselbjerg s. (Bødstrup)
D:
12 nov. 1951
Ida Johanne Bentzen
1876-1941
Ida Johanne Bentzen
F:
27 mar. 1876
G:
27 jan. 1903
D:
20 jan. 1941
Emmy Isidora Valentiner
1903-
Emmy Isidora Valentiner
F:
10 jul. 1903
København
Otto Walther Julius Valentiner
1877-1963
Otto Walther Julius Valentiner
F:
28 dec. 1877
Drøsselbjerg s. (Bødstrup)
D:
6 mar. 1963
Anna Bøsk
1880-
Anna Bøsk
F:
7 maj 1880
Axel Johannes Valentiner
1879-1958
Axel Johannes Valentiner
F:
26 apr. 1879
Drøsselbjerg s. (Bødstrup)
D:
9 nov. 1958
Ingrid Margrethe Madsen
1887-1931
Ingrid Margrethe Madsen
F:
7 aug. 1887
G:
21 apr. 1908
D:
27 sep. 1931
Eva Sophie Herdis Stolpe Thomsen
1902-
Eva Sophie Herdis Stolpe Thomsen
F:
27 sep. 1902
G:
9 apr. 1927
Ludvig Andreas Valentiner
1881-1959
Ludvig Andreas Valentiner
F:
10 maj 1881
Frederiksberg
D:
22 jul. 1959
Viby
Elisabeth Glahn
1889-1979
Elisabeth Glahn
F:
15 nov. 1889
Frederiksberg
G:
3 jun. 1910
Frederiksberg
D:
10 mar. 1979
Viby
Poul Erik Valentiner
1883-
Poul Erik Valentiner
F:
1 jun. 1883
Frederiksberg
Carl Otto Valentiner
1887-
Carl Otto Valentiner
F:
5 maj 1887
Frederiksberg
Julius Christian Poul Valentiner
1850-1915
Julius Christian Poul Valentiner
F:
8 aug. 1850
Greve s. (Gjeddesdal)
D:
22 jul. 1915
København
Bolette Sofie Elisabeth Lind
1850-1920
Bolette Sofie Elisabeth Lind
F:
28 apr. 1850
G:
20 maj 1874
D:
29 jan. 1920
København
Betty Valentiner
1855-
Betty Valentiner
F:
1855
København
Adolf Valentiner
1803-1868
Adolf Valentiner
F:
4 jul. 1803
D:
23 maj 1868
Cathrine Elisabeth Jacobsen
1811-1894
Cathrine Elisabeth Jacobsen
F:
21 jun. 1811
G:
3 jun. 1831
D:
13 feb. 1894
Friderikke Louise Valentiner
1805-1870
Friderikke Louise Valentiner
F:
23 apr. 1805
D:
jan. 1870
NN Geffken
NN Geffken
G:
30 aug. 1825
Adelheid Valentiner
1843-1845
Adelheid Valentiner
F:
30 jan. 1843
D:
4 jun. 1845
Elisabeth Valentiner
1845-
Elisabeth Valentiner
F:
27 sep. 1845
Charlotte Valentiner
1848-
Charlotte Valentiner
F:
17 maj 1848
Wilhelm Heinrich Valentiner
1806-1856
Wilhelm Heinrich Valentiner
F:
20 dec. 1806
D:
2 dec. 1856
Julie Jacobsen
1815-
Julie Jacobsen
F:
31 jul. 1815
G:
2 maj 1839
William Theodor Valentiner
1866-
William Theodor Valentiner
F:
4 maj 1866
Nicoline Valentiner
1868-1882
Nicoline Valentiner
F:
8 mar. 1868
D:
1882
Louise Margrethe Valentiner
1870-
Louise Margrethe Valentiner
F:
4 aug. 1870
Theodor Valentiner
1872-
Theodor Valentiner
F:
24 aug. 1872
Rosa Anne Valentiner
1874-
Rosa Anne Valentiner
F:
23 dec. 1874
Clarke Davis Valentiner
1878-
Clarke Davis Valentiner
F:
24 jun. 1878
Arthur Bertram Valentiner
1878-
Arthur Bertram Valentiner
F:
24 jun. 1878
Harald Olaf Valentiner
1881-
Harald Olaf Valentiner
F:
29 apr. 1881
Vilhelm Ernst Christian Valentiner
1839-
Vilhelm Ernst Christian Valentiner
F:
2 nov. 1839
Honora Downs
-1881
Honora Downs
G:
Cincinnati (U.S.A.)
D:
1881
Mary Highly Forward
1835-
Mary Highly Forward
F:
3 mar. 1835
Louise Pouline Julie Valentiner
1842-
Louise Pouline Julie Valentiner
F:
21 nov. 1842
Nicoline Frederikke Valentiner
1845-
Nicoline Frederikke Valentiner
F:
22 okt. 1845
Theodor Falck
Theodor Falck
G:
1864
J. Lammer
Anna Marie Adolphine Valentiner
1847-
Anna Marie Adolphine Valentiner
F:
22 jun. 1847
Ernst Theodor Valentiner
1809-1867
Ernst Theodor Valentiner
F:
21 feb. 1809
D:
31 maj 1867
Rosalie Isabelle Augusta Th. Wiedemann
1812-1847
Rosalie Isabelle Augusta Th. Wiedemann
F:
31 jul. 1812
G:
17 sep. 1838
D:
30 jun. 1847
Theodor Ernst Michael Valentiner
1856-
Theodor Ernst Michael Valentiner
F:
2 jan. 1856
Johannes Adolf Nicolai Valentiner
1858-
Johannes Adolf Nicolai Valentiner
F:
6 mar. 1858
Herman Carl Heinrich Valentiner
1860-
Herman Carl Heinrich Valentiner
F:
11 mar. 1860
Margrethe Dorothea Juliane H. Falck
1821-1874
Margrethe Dorothea Juliane H. Falck
F:
29 apr. 1821
G:
1854
D:
okt. 1874
Dagmar Olrik
1860-1932
Dagmar Olrik
F:
28 jun. 1860
København (Vor Frelsers s.)
D:
22 sep. 1932
Skovshoved s. (Klampenborg)
Dødfødt søn
1896-1896
Dødfødt søn
F:
7 apr. 1896
D:
7 apr. 1896
Hans Thorvald Olrik
1862-1924
Hans Thorvald Olrik
F:
12 jul. 1862
Frederiksberg
D:
12 jun. 1924
Frederiksberg
Elisabeth Cathrine Bruun
1862-1896
Elisabeth Cathrine Bruun
F:
27 dec. 1862
København (Skt. Johannes s.)
G:
25 maj 1887
København (Skt. Mathæus s.)
D:
7 apr. 1896
København (Skt. Johannes s.)
Knud Olrik
1899-1983
Knud Olrik
F:
17 jan. 1899
D:
1983
Gunild Petrea Thuesen
1902-
Gunild Petrea Thuesen
F:
3 sep. 1902
Nyborg
G:
14 jun. 1925
Nyborg
Asbjørn Olrik
1902-1983
Asbjørn Olrik
F:
1 nov. 1902
Frederiksberg
D:
4 maj 1983
Gertrud Hansen Ostenfeld
1904-1976
Gertrud Hansen Ostenfeld
F:
27 jun. 1904
København (Skt. Jakobs s.)
G:
31 mar. 1931
Gentofte Rådhus
D:
1976
Dagmar Knudine Caroline Hansen
1866-1930
Dagmar Knudine Caroline Hansen
F:
10 jan. 1866
Nyborg
G:
29 jan. 1898
Nyborg
D:
17 jan. 1930
Hellerup
Axel Olrik
1864-1917
Axel Olrik
F:
3 jul. 1864
Frederiksberg
D:
17 feb. 1917
Øverød
Margrethe Sofie Eleanore Hasselquist
1855-1911
Margrethe Sofie Eleanore Hasselquist
F:
28 mar. 1855
Stege
G:
15 maj 1893
Idestrup
D:
31 okt. 1911
Frederiksberg
Elisabeth Margrethe Olrik
1892-1966
Elisabeth Margrethe Olrik
F:
10 okt. 1892
Frederiksberg
D:
13 mar. 1966
København
Minni Henriette Olrik
1894-
Minni Henriette Olrik
F:
24 nov. 1894
Vibeke Margrethe Olrik
1898-
Vibeke Margrethe Olrik
F:
21 aug. 1898
Eyvind Gunner Olrik
1866-1934
Eyvind Gunner Olrik
F:
2 okt. 1866
Frederiksberg
D:
21 dec. 1934
Frederiksberg
Margrethe Christiane Sophie Laura Olsen
1862-
Margrethe Christiane Sophie Laura Olsen
F:
17 apr. 1862
Holstebro
G:
16 dec. 1891
København (Vor Frue s.)
Ida Kall
1884-
Ida Kall
F:
3 sep. 1884
Frederikshavn
G:
30 jun. 1923
Nøddebo
Ingeborg Olrik
1868-
Ingeborg Olrik
F:
29 jan. 1868
Frederiksberg
Karl Henrik Bent Olrik
1900-
Karl Henrik Bent Olrik
F:
4 mar. 1900
Ingefred Olrik
1902-
Ingefred Olrik
F:
18 okt. 1902
Helge Olrik
1904-1962
Helge Olrik
F:
5 feb. 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
D:
21 jan. 1962
Sigrid Jensen-Hammer
1904-
Sigrid Jensen-Hammer
F:
3 feb. 1904
Hillerslev
G:
3 jun. 1934
Tølløse
Jørgen Olrik
1875-1941
Jørgen Olrik
F:
10 aug. 1875
Frederiksberg
D:
4 maj 1941
Hedvig Louise West
1868-
Hedvig Louise West
F:
19 jan. 1868
Diernæs s. (Egelund)
G:
1 nov. 1898
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Poul Benedict Olrik
1878-
Poul Benedict Olrik
F:
2 jun. 1878
Frederiksberg
Harriet Ernesta Marie Hansen
1879-
Harriet Ernesta Marie Hansen
F:
11 jan. 1879
G:
18 nov. 1905
Benedicte Olrik
1881-1974
Benedicte Olrik
F:
23 sep. 1881
Frederiksberg
D:
1974
Carl Harald Brummer
1864-1953
Carl Harald Brummer
F:
12 jul. 1864
Ore s. (Oregård)
G:
8 apr. 1910
Frederiksberg (Immanuelskirken)
D:
14 feb. 1953
Skovshoved
Hermina Valentiner
1839-1917
Hermina Valentiner
F:
23 nov. 1839
Søholm (Stevns)
D:
13 maj 1917
Frederiksberg
Ole Henrik Benedictus Olrik
1830-1890
Ole Henrik Benedictus Olrik
F:
24 maj 1830
København (Garnisons s.)
G:
20 maj 1859
Frederiksberg
D:
2 jan. 1890
Frederiksberg
Herman Valentiner
1811-1892
Herman Valentiner
F:
27 mar. 1811
D:
1892
Nicoline Jacobsen
1802-1893
Nicoline Jacobsen
F:
22 sep. 1802
G:
6 jun. 1835
D:
1893
Gustav Valentiner
1811-1836
Gustav Valentiner
F:
2 jun. 1811
D:
7 apr. 1836
Julie Jacobsen
1815-
Julie Jacobsen
F:
31 jul. 1815
G:
11 jun. 1835
Adolphine Ernestine Valentiner
1818-
Adolphine Ernestine Valentiner
F:
6 feb. 1818
G. Lange
-1862
G. Lange
G:
9 nov. 1838
D:
1862
Australien
Adelheid Margrethe Ernestine Gähler
1776-1844
Adelheid Margrethe Ernestine Gähler
F:
12 nov. 1776
G:
30 aug. 1799
D:
2 maj 1844
Anna Joachimine Valentiner
1769-1769
Anna Joachimine Valentiner
F:
6 maj 1769
D:
26 maj 1769
Anna Catharina Henningsen
1738-1769
Anna Catharina Henningsen
F:
1738
D:
13 maj 1769
Hinrich Christian Valentiner
1722-1782
Hinrich Christian Valentiner
F:
25 mar. 1722
D:
16 aug. 1782
Thomas Henningsen
1740-1786
Thomas Henningsen
F:
1740
D:
SENEST 1786
Anna Henningsen
1742-1746
Anna Henningsen
F:
1742
D:
6 aug. 1746
Abraham Matthias Rüdiger
1781-
Abraham Matthias Rüdiger
F:
12 nov. 1781
Catharina Maria Magdalene Rüdiger
1783-1785
Catharina Maria Magdalene Rüdiger
F:
23 nov. 1783
D:
5 jan. 1785
Catharina Magdalene Henningsen
1744-1794
Catharina Magdalene Henningsen
F:
1744
D:
24 feb. 1794
Abraham Matthias Rüdiger
1731-1786
Abraham Matthias Rüdiger
F:
1731
Jernløse
G:
28 nov. 1777
D:
19 mar. 1786
Tønder
Margrethe Hedvig Henningsen
1745-1746
Margrethe Hedvig Henningsen
F:
1745
D:
28 jul. 1746
Anna Henningsen
1746-
Anna Henningsen
F:
1746
Catharina Magdalene Henningsen
ca. 1789-
Catharina Magdalene Henningsen
F:
ca. 1789
Thomas Thomsen
Paul Paulsen Henningsen
1791-1861
Paul Paulsen Henningsen
F:
26 okt. 1791
D:
1861
Anna Charlotte Valentiner
1800-1845
Anna Charlotte Valentiner
F:
4 aug. 1800
G:
13 maj 1817
D:
16 maj 1845
Georg Henningsen
1748-1823
Georg Henningsen
F:
1748
D:
29 maj 1823
Elsabe Paulsen
1755-1822
Elsabe Paulsen
F:
24 dec. 1755
Flensborg
D:
24 apr. 1822
Kappel
Esther Henningsen
1749-1825
Esther Henningsen
F:
1749
D:
15 nov. 1825
Johan Christian Henningsen
1750-1758
Johan Christian Henningsen
F:
1750
D:
24 jul. 1758
Mathias Henningsen
1751-1795
Mathias Henningsen
F:
1751
D:
5 maj 1795
Wilhelm Henningsen
1752-1753
Wilhelm Henningsen
F:
1752
D:
1753
Jacob Henningsen
1754-1767
Jacob Henningsen
F:
1754
D:
4 apr. 1767
Margrethe Cæcilie Henningsen
1755-1827
Margrethe Cæcilie Henningsen
F:
1755
D:
30 maj 1827
Agathe Henningsen
1757-1774
Agathe Henningsen
F:
1757
D:
1774
Johannes Henningsen
1758-1786
Johannes Henningsen
F:
1758
D:
SENEST 1786
Jacob Henningsen
ca. 1708-1758
Jacob Henningsen
F:
ca. 1708
D:
27 feb. 1758
Catharina Magdalene Thomsen
ca. 1717-1786
Catharina Magdalene Thomsen
F:
ca. 1717
G:
1736
D:
1786
Friderich Wilhelm Peter Fabricius
1742-1817
Friderich Wilhelm Peter Fabricius
F:
1742
Tønder
D:
9 jul. 1817
Rønne
Emma Fabricius
Kathinka Fabricius
Marie Cathinka Emma Fabricius
1837-1919
Marie Cathinka Emma Fabricius
F:
20 feb. 1837
Athen
D:
14 mar. 1919
Burg ved Magdeburg
Wilhelm Sophus Andreas von Rosen
1820-1866
Wilhelm Sophus Andreas von Rosen
F:
15 maj 1820
Plön
G:
6 dec. 1861
Plön
D:
17 jul. 1866
St. Croix (Christianssted)
Datter
Christoph Heinrich Detlev Fabricius
1802-1880
Christoph Heinrich Detlev Fabricius
F:
14 jul. 1802
Friedrichstadt
D:
3 nov. 1880
Wien
Charlotte Augusta Andrea Jacobine de Wilster
1809-1880
Charlotte Augusta Andrea Jacobine de Wilster
F:
25 okt. 1809
Rendsborg
G:
13 apr. 1832
Plön
D:
SEN. 1880
Carl Fabricius
Johann Christian Eduard Fabricius
1772-1837
Johann Christian Eduard Fabricius
F:
16 jun. 1772
København
D:
27 nov. 1837
Kiel
Catharina Dorothea Rathlef
1772-1837
Catharina Dorothea Rathlef
F:
11 jun. 1772
København
D:
27 nov. 1837
Kiel
Thomas Balthasar Fabricius
1774-1851
Thomas Balthasar Fabricius
F:
9 okt. 1774
København (Skt. Petri s.)
D:
1 maj 1851
Kiel
Anna Juliane Helene Fabricius
1776-
Anna Juliane Helene Fabricius
F:
17 dec. 1776
Johann Christian Fabricius
1745-1808
Johann Christian Fabricius
F:
7 jan. 1745
Tønder
D:
3 mar. 1808
Kiel
Anna Cæcilie Ambrosius
1747-1820
Anna Cæcilie Ambrosius
F:
4 okt. 1747
Flensborg
G:
19 jan. 1771
D:
18 jul. 1820
Kiel
Anna Henningsen
1713-1775
Anna Henningsen
F:
1713
D:
tidligst 1775
Johann Christian Fabricius
1705-1775
Johann Christian Fabricius
F:
6. maj 1705
Hostrup
G:
9 aug. 1730
D:
4 maj 1775
København
Marina Henningsen
1715-
Marina Henningsen
F:
1715
Peter Henningsen
1672-1739
Peter Henningsen
F:
1672
Tønder
D:
fmtl. 1739
Tønder
Anna Roost
1674-1744
Anna Roost
F:
1674
G:
13 feb. 1703
Tønder
D:
1744
Anna Sophie Henningsen
1712-
Anna Sophie Henningsen
F:
1712
Møgeltønder
Johan Henningsen
1674-1730
Johan Henningsen
F:
1674
Tønder
D:
mar. 1730
Møgeltønder
Helene Roost
1678-1712
Helene Roost
F:
1678
Tønder
D:
1712
Møgeltønder
Elisabeth
Anna Jürgensdatter Wessel
Peter Henningsen
Jürgen Wessel
1645-1716
Jürgen Wessel
F:
o. 1635/45
fmtl. Tønder
D:
1716
Tønder
Ingeborg Petersen (Fincke)
1650-1703
Ingeborg Petersen (Fincke)
F:
o. 1645/50
Tønder
D:
1703
Tønder
Elisabeth Wessel
1689-1758
Elisabeth Wessel
F:
1689
Tønder
D:
26 Okt 1758
Tønder
Andreas Fabricius
1696-1757
Andreas Fabricius
F:
7 dec. 1696
Løjt
G:
30 jun. 1731
Tønder
D:
3 dec. 1757
Tønder
Hinrich Wessel
1650-1692
Hinrich Wessel
F:
o. 1640/50
Tønder
D:
1692
Tønder
Marina Arendtsdatter Fischer
1650-1731
Marina Arendtsdatter Fischer
F:
o. 1645/50
D:
1730/31
Tønder
Jürgen Wessel
1610-1686
Jürgen Wessel
F:
o. 1600/10
D:
1686
Tønder
Marine
-1681
Marine
D:
1681
Tønder