Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Hans Ebbesen Smed
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jens Schmidt
Anna Petersdatter
Jacob Fabricius
ca. 1617-1681
Jacob Fabricius
F:
ca. 1617
Bylderup eller Varnæs
D:
24 jul. 1681
Varnæs
Andreas Fabricius
1625-1677
Andreas Fabricius
F:
o. 1620/25
Varnæs
D:
1 jan. 1677
Munk-Brarup
Margrethe Moth
ca. 1618-1696
Margrethe Moth
F:
ca. 1618
D:
18 feb. 1696
Peter Fabricius
1661-
Peter Fabricius
F:
1661
Hans, senere Johannes, Fabricius
1687-1711
Hans, senere Johannes, Fabricius
F:
9 nov. 1687
Varnæs
D:
23 aug. 1711
Varnæs
Esther Schau
1767-1808
Esther Schau
F:
5 nov. 1767
Højer
D:
3 sep. 1808
Tønder
Hans Jensen Angel
1741-1799
Hans Jensen Angel
F:
1741
Tønder
G:
28 mar. 1788
Højer
D:
5 mar. 1799
Tønder
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
12 sep. 1800
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Momme Friedrich Heseler
1799-1805
Momme Friedrich Heseler
F:
12 nov. 1799
Højer
D:
17 jun. 1805
Højer
Johann Heseler
1835-1893
Johann Heseler
F:
1 jun. 1835
D:
27 jun. 1893
Tønder
Marie Christine Petersen
ca. 1842-1915
Marie Christine Petersen
F:
ca. 1842
G:
10 maj 1865
Møgeltønder
D:
14 nov. 1915
Fritz Schau Heseler
1838-1913
Fritz Schau Heseler
F:
30 sep. 1838
Kappel landsogn (Buckhagen)
D:
1 maj 1913
Tønder
Esther Mathilde Outzen
1845-1932
Esther Mathilde Outzen
F:
9 nov. 1845
Højst s. (Adelvad)
G:
6 apr. 1873
Hostrup
D:
4 jun. 1932
Hans Schau Heseler
1805-1852
Hans Schau Heseler
F:
4 apr. 1805
Højer
D:
29 nov. 1852
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Sibbers
ca. 1806-1839
Herline Cathrine Sibbers
F:
ca. 1806
Breklum
D:
1 maj 1839
Østerby
Herline Cathrine Heseler
1847-1913
Herline Cathrine Heseler
F:
15 aug. 1847
Daler s. (Østerby)
D:
7 sep. 1913
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen
1838-1893
Andreas Christian Adzersen
F:
26 mar. 1838
Daler
G:
29 apr. 1871
Daler
D:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Magdalene Heseler
1849-
Caroline Marie Magdalene Heseler
F:
21 jan. 1849
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Daler s. (Østerby)
G:
16 okt. 1846
Daler
D:
29 okt. 1893
Daler s. (Østerby)
Magdalene Marie Schau
1769-1844
Magdalene Marie Schau
F:
7 dec. 1769
Højer
D:
25 nov. 1844
Daler s. (Østerby)
Johann Heseler
1767-
Johann Heseler
F:
10 jan. 1767
G:
1 feb. 1799
Højer
Hans Schau
1772-1842
Hans Schau
F:
1 feb. 1772
Højer
D:
18 nov. 1842
Odense (Skt. Knuds s.)
Dorothea Catharina Bojesen
1795-1878
Dorothea Catharina Bojesen
F:
28 feb. 1795
Svendborg
G:
23 jan. 1819
Odense (Skt. Knud)
D:
6 apr. 1878
København
Nicolai Schau
1773-
Nicolai Schau
F:
21 feb. 1773
Højer
Peter Johannes Schau
1776-
Peter Johannes Schau
F:
5 Okt 1776
Højer
Matthias Schau
Adelheid Fabricius
1744-1830
Adelheid Fabricius
F:
1744
Emmelsbøl
D:
28 dec. 1830
Tønder
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
G:
1 aug. 1765
D:
8 apr. 1800
Højer
Nicolai Fabricius
1690-1771
Nicolai Fabricius
F:
26 jan. 1690
Varnæs
D:
4 Maj 1771
Emmelsbøl
Magdalene Marie Henck
1707-1773
Magdalene Marie Henck
F:
4 aug. 1707
D:
26 jul. 1773
Højer
Elisabeth Fabricius
1692-
Elisabeth Fabricius
F:
2 apr. 1692
Varnæs
Michael Hinrichsen
1683-1758
Michael Hinrichsen
F:
17 mar. 1683
Bov s. (Kragelund))
D:
22 feb. 1758
Anna Fabricius
1694-1751
Anna Fabricius
F:
28 jul. 1694
Varnæs
D:
11 jun. 1751
Snøde
Johann Detlef Breckling
1684-1751
Johann Detlef Breckling
F:
4 feb. 1684
Adsbøl
G:
1716
D:
2 jun. 1751
Snøde
Christian Dørcks
Anna Marie Dørcks
Christian Petersen
1718-1795
Christian Petersen
F:
19 apr. 1718
Ubjerg s. (Sæd)
G:
23 Okt 1748
Rise
D:
29 apr. 1795
Maria Fabricius
1696-1771
Maria Fabricius
F:
29 nov. 1696
Varnæs
D:
6 sep. 1771
Tønder
Johann Friedrich Dørcks
1685-1728
Johann Friedrich Dørcks
F:
o. 1680/85
Røbel i Mecklenburg
D:
1728
Leck
Balthasar Petersen
1703-1787
Balthasar Petersen
F:
7 Maj 1703
Tønder
D:
11 jan. 1787
Tønder
Peter Fabricius
1662-1700
Peter Fabricius
F:
27 mar. 1662
Varnæs
D:
23 aug. 1700
Varnæs
Anna Hinrichsen
1664-1731
Anna Hinrichsen
F:
27 feb. 1664
Bov
G:
1 jun. 1686
Varnæs
D:
22 apr. 1731
Varnæs
Johann Fabricius
1663-
Johann Fabricius
F:
1663
Varnæs
Christine Fabricius
1670-
Christine Fabricius
F:
o. 1665/70
Hermann Friedebeck
1665-1727
Hermann Friedebeck
F:
o. 1660/65
G:
1691
D:
1727
Johannes Fabricius
ca. 1626-1684
Johannes Fabricius
F:
ca. 1626
Varnæs
D:
28 aug. 1684
Varnæs
Elisabeth Meyland
1642-1706
Elisabeth Meyland
F:
o. 1635/42
fmtl. Løgumkloster
G:
o. 1660
D:
1706
Haderslev
Peter Fabricius
1664-1696
Peter Fabricius
F:
28 jan. 1664
Varnæs
D:
20-21 aug. 1696
Varnæs
Christian Ernst Fabricius
1703-1703
Christian Ernst Fabricius
F:
1703
Varnæs
D:
1703
Varnæs
Johann Fabricius
1707-
Johann Fabricius
F:
1707
Varnæs
Christian Ernst Fabricius
1709-1709
Christian Ernst Fabricius
F:
1709
Varnæs
D:
1709
Varnæs
Hinrich Fabricius
1667-1718
Hinrich Fabricius
F:
16 feb. 1667
Varnæs
D:
1718
Varnæs
Dorothea Ølgaard
-1743
Dorothea Ølgaard
G:
20 jun. 1699
Varnæs
D:
1742/43
Varnæs
Tyge (Tycho) Fabricius
1673-
Tyge (Tycho) Fabricius
F:
1673
Varnæs
Maria Fabricius
1675-1691
Maria Fabricius
F:
1675
Varnæs
D:
13 jun. 1691
Varnæs
Johann Fabricius
1632-1679
Johann Fabricius
F:
1632
Varnæs
D:
1679
Varnæs
Anna Tygesdatter
Catharina Fabricius
Peter Riggelsen
Peter Fabricius
ca. 1579-1650
Peter Fabricius
F:
ca. 1579
Tønder
D:
9 aug. 1650
Varnæs
Maria Andreasdatter
1595-
Maria Andreasdatter
F:
o. 1590/95
Skærbæk
G:
1614
Jens Lorentzen (Becker)
1615-1661
Jens Lorentzen (Becker)
F:
o. 1610/15
D:
tidligst 1661
Baltzer Jacobsen
1654-
Baltzer Jacobsen
F:
1654
Tønder
Lauretta Jacobsdatter
1655-
Lauretta Jacobsdatter
F:
1655
Tønder
Jacob Jacobsen
1657-
Jacob Jacobsen
F:
1657
Tønder
Jacob Lorentzen (Becker)
1620-1662
Jacob Lorentzen (Becker)
F:
o. 1615/20
D:
1658/62
Marine
-1669
Marine
D:
tidligst 1669
Margrethe Claudius
1655-
Margrethe Claudius
F:
o. 1650/55
fmtl. Hostrup
Laurids Friis
1637-1684
Laurids Friis
F:
o. 1636/37
Abild
D:
1684
Brede
Friedrich Christopher Fabricius
1758-1830
Friedrich Christopher Fabricius
F:
13 okt. 1758
D:
12 apr. 1830
Rinkenæs s. (præstegården)
Augusta Eugen Fabricius
-1809
Augusta Eugen Fabricius
D:
9 apr. 1809
Ernst Ferdinand Fabricius
Lorenz Wilhed Fabricius
1760-1825
Lorenz Wilhed Fabricius
F:
17 jul. 1760
D:
11 jan. 1825
NN
Anna Margrethe Fabricius
1762-
Anna Margrethe Fabricius
F:
23 mar. 1762
Jacob Friedrich Wieck
1747-
Jacob Friedrich Wieck
F:
7 jul. 1747
G:
1 sep. 1790
Christiansfeld
Johann Ludolph Fabricius
1764-1838
Johann Ludolph Fabricius
F:
8 feb. 1764
D:
1838
Herrnhut
Johanne Magdalene Bauditzin
Johanne Magdalene Bauditzin
G:
1790
Anna Elisabeth Fabricius
1766-
Anna Elisabeth Fabricius
F:
12 apr. 1766
Andreas Gottlieb Fabricius
1732-1804
Andreas Gottlieb Fabricius
F:
27 aug. 1732
Medelby
D:
11 sep. 1804
Ullerup
Marie Sophie Autzen
1726-1806
Marie Sophie Autzen
F:
14 mar. 1726
G:
2 dec. 1757
D:
9 apr. 1806
Lauritz Fabricius
1686-1765
Lauritz Fabricius
F:
29 jan. 1686
Brede
D:
27 aug. 1765
Medelby
Anna Boëthius
1702-1733
Anna Boëthius
F:
fmtl. ca. 1700/02
G:
11 dec. 1730
D:
1732/33
Anna Catharina Jessen
1714-
Anna Catharina Jessen
F:
1714
Bov
G:
12 Januar 1734
Bov
Poul Fabricius
1752-
Poul Fabricius
F:
1752
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Fabricius
1754-
Anna Fabricius
F:
1754
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Fabricius
1756-
Jes Fabricius
F:
1756
Hjordkær s. (Årslev)
Hinrich Fabricius
1787-1787
Hinrich Fabricius
F:
12 jan. 1787
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 jan. 1787
Hjordkær s. (Årslev)
Adelheid Callesen
1807-1877
Adelheid Callesen
F:
20 feb. 1807
Hjordkær s. (Årslev)
D:
24 okt. 1877
Hjordkær s. (Gallehus)
Nicolai Hollesen
1804-1863
Nicolai Hollesen
F:
17 mar. 1804
G:
11 okt. 1829
Hjordkær
D:
22 feb. 1863
Hjordkær s. (Gallehus)
Rasmus Callesen
1809-1888
Rasmus Callesen
F:
17 jan. 1809
Hjordkær s. (Årslev)
D:
14 aug. 1888
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Kirstine Christensen
1822-1887
Anna Kirstine Christensen
F:
21 maj 1822
Hjordkær s. (Søderup)
G:
26 okt. 1842
Hjordkær
D:
1 jun. 1887
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Dorothea Callesen
1811-1875
Anna Dorothea Callesen
F:
21 mar. 1811
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 okt. 1875
Hjordkær s. (Årslev)
Hans Petersen Ries
1806-1848
Hans Petersen Ries
F:
18 jan. 1806
G:
24 nov. 1831
Hjordkær
D:
15 okt. 1848
Augusta Margrethe Callesen
1813-1842
Augusta Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1813
Hjordkær s. (Årslev)
D:
25 jun. 1842
Tinglev s. (Visgårde)
Jes Hansen
ca. 1790-
Jes Hansen
F:
ca. 1790
Tinglev s. (Visgårde)
G:
7 okt. 1841
Tinglev
Anna Callesen
1816-1897
Anna Callesen
F:
2 feb. 1816
Hjordkær s. (Årslev)
D:
26 jan. 1897
Bjolderup s. (Bolderslev)
Mathias Christian Matzen
1815-1853
Mathias Christian Matzen
F:
6 nov. 1815
Uge
G:
31 okt. 1845
Hjordkær
D:
8 mar. 1853
Hjordkær s. (Årslev)
Nis Nissen
1805-1868
Nis Nissen
F:
21 okt. 1805
G:
20 okt. 1854
D:
10 nov. 1868
Bjolderup s. (Vollerup)
Lena Callesen
1818-1877
Lena Callesen
F:
23 okt. 1818
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 okt. 1877
Peter Nissen
1808-1882
Peter Nissen
F:
16 okt. 1808
G:
13 okt. 1838
D:
30 maj 1882
Burkal s. (Jyndevad)
Paul Callesen
1821-1905
Paul Callesen
F:
18 mar. 1821
Hjordkær s. (Årslev)
D:
21 jun. 1905
Bylderup s. (Frestrup)
Ellen Jessen
1820-1847
Ellen Jessen
F:
1 jul. 1820
Tinglev s. (Visgårde)
G:
14 okt. 1846
Tinglev
D:
16 okt. 1847
Tinglev s. (Gerrebæk)
Jestine Andersen
1828-1881
Jestine Andersen
F:
19 sep. 1828
Tinglev s. (Skelbæk)
G:
25 okt. 1856
Tinglev
D:
24 okt. 1881
Bylderup s. (Frestrup)
Henriette Callesen
1823-1856
Henriette Callesen
F:
21 nov. 1823
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 okt. 1856
Bjolderup s. (Gåskær)
Hans Christian Petræus
1814-1880
Hans Christian Petræus
F:
3 dec. 1814
Højst s. (V. Højst)
G:
29 jun. 1851
Bjolderup
D:
11 okt. 1880
Hjordkær (på besøg)
Louise Sophie Callesen
1826-
Louise Sophie Callesen
F:
25 jan. 1826
Hjordkær s. (Årslev)
Peter Jepsen Petersen
1816-1872
Peter Jepsen Petersen
F:
25 jul. 1816
G:
14 jun. 1849
D:
13 sep. 1872
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Callesen
1828-1856
Maria Callesen
F:
1 jul. 1828
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 sep. 1856
Bjolderup s. (Vollerup)
Nis Nissen
1827-
Nis Nissen
F:
16 nov. 1827
G:
7 apr. 1854
Ottoline Friderikke Callesen
1831-1899
Ottoline Friderikke Callesen
F:
11 jan. 1831
Hjordkær s. (Årslev)
D:
26 mar. 1899
Visby s. (Gærup)
Jes Peter Andersen
ca. 1835-
Jes Peter Andersen
F:
ca. 1835
G:
25 okt. 1860
Tinglev
Ingeborg Callesen
1833-1880
Ingeborg Callesen
F:
20 maj 1833
Hjordkær s. (Årslev)
D:
13 feb. 1880
Hjordkær
Jes Nissen Jacobsen
1818-1892
Jes Nissen Jacobsen
F:
21 feb. 1818
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
G:
14 okt. 1858
Hjordkær
D:
3 jan. 1892
Hjordkær
Lena Fabricius
1788-1851
Lena Fabricius
F:
24 apr. 1788
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 maj 1851
Hjordkær s. (Årslev)
Jørgen Callesen
1776-1843
Jørgen Callesen
F:
25 sep. 1776
Hjordkær s. (Nybøl)
G:
11 okt. 1806
D:
1 nov. 1843
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Fabricius
1791-1791
Jes Fabricius
F:
18 jun. 1791
Hjordkær s. (Årslev)
D:
24 jun. 1791
Hjordkær s. (Årslev)
Anne Kirstine Petersen
1815-1891
Anne Kirstine Petersen
F:
31 dec. 1815
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
8 dec. 1891
Agerskov s. (Galsted)
Christian Petersen Kjær
1813-1890
Christian Petersen Kjær
F:
27 aug. 1813
Agerskov s. (Galsted)
D:
11 dec. 1890
Agerskov s. (Rangstrup)
Christian Petersen
1818-1862
Christian Petersen
F:
19 apr. 1818
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
18 jan. 1862
Rise s. (Nr. Ønlev)
Maren Hansen
1830-1887
Maren Hansen
F:
25 jun. 1830
Hjordkær
G:
10 dec. 1858
Rise
D:
9 nov. 1887
Rise s. (Nr. Ønlev)
Rasmus Petersen
1821-1902
Rasmus Petersen
F:
5 okt. 1821
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
15 mar. 1902
Løjt s. (Kirkeby)
Marie Hansen Schultz
1822-1901
Marie Hansen Schultz
F:
22 jul. 1822
Løjt s. (Kirkeby)
G:
17 nov. 1848
Løjt
D:
29 Maj 1901
Løjt s. (Kirkeby)
Paul Hinrich Petersen
1824-1826
Paul Hinrich Petersen
F:
7 okt. 1824
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
4 maj 1826
Rise s. (Nr. Ønlev)
Paul Hinrich Petersen
1828-
Paul Hinrich Petersen
F:
7 feb. 1828
Rise s. (Nr. Ønlev)
Maren Hansen
1830-1887
Maren Hansen
F:
25 jun. 1830
Hjordkær
G:
26 feb. 1863
Rise
D:
9 nov. 1887
Rise s. (Nr. Ønlev)
Augusta Margrethe Petersen
1832-
Augusta Margrethe Petersen
F:
16 mar. 1832
Rise s. (Nr. Ønlev)
Rasmus Hansen Schmidt
1824-1899
Rasmus Hansen Schmidt
F:
10 mar. 1824
Ravsted s. (Korup)
G:
22 nov. 1861
Agerskov
D:
15 mar. 1899
Agerskov s. (Galsted)
Anna Cathrine Petersen
1835-1860
Anna Cathrine Petersen
F:
5 okt. 1835
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
25 jan. 1860
Rise s. (Nr. Ønlev)
Gunder Helene Petersen
1839-1839
Gunder Helene Petersen
F:
23 maj 1839
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
3 jun. 1839
Rise s. (Nr. Ønlev)
Gunder Fabricius
1792-1873
Gunder Fabricius
F:
10 sep. 1792
Hjordkær s. (Årslev)
D:
12 dec. 1873
Rise s. (Nr. Ønlev)
Peter Petersen (Tagholm)
1775-1859
Peter Petersen (Tagholm)
F:
24 jun. 1775
G:
17 jun. 1815
Hjordkær
D:
12 apr. 1859
Rise s. (Nr. Ønlev)
Peter Fabricius Christensen
1822-1823
Peter Fabricius Christensen
F:
28 apr. 1822
Egvad s. (Horsbyg)
D:
5 jan. 1823
Egvad s. (Horsbyg)
Peter Christensen
1824-
Peter Christensen
F:
4 okt. 1824
Egvad s. (Hønkys)
Rasmus Christensen
1828-1828
Rasmus Christensen
F:
11 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
D:
18 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
Anna Augusta Fabricius
1796-1828
Anna Augusta Fabricius
F:
14 maj 1796
Hjordkær s. (Årslev)
D:
16 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
Hans Christensen
1791-1842
Hans Christensen
F:
23 jul. 1791
G:
20 okt. 1821
D:
20 mar. 1842
Rise s. (Lunderup Mark)
Augusta Margrethe Fabricius
1758-1805
Augusta Margrethe Fabricius
F:
18 jan. 1758
Hjordkær s. (Årslev)
D:
16 apr. 1805
Hjordkær s. (Årslev)
Asmus Jessen
1747-1819
Asmus Jessen
F:
9 jan. 1747
Felsted s. (Nørballe)
G:
11 nov. 1785
D:
18 okt. 1819
Hjordkær s. (Årslev)
Hinrich Fabricius
1732-1757
Hinrich Fabricius
F:
1 jul. 1732
Hjordkær s. (Toldsted)
D:
1757
Hjordkær s. (Årslev)
Ellen Jesdatter
1726-1803
Ellen Jesdatter
F:
1726
G:
22 Maj 1752
Hjordkær
D:
7 Okt 1803
Hjordkær s. (Årslev)
Paul Fabricius
ca. 1693-1748
Paul Fabricius
F:
ca. 1693
Brede
D:
1748
Hjordkær s. (Toldsted)
Augusta Margrethe Thomsen
1707-1756
Augusta Margrethe Thomsen
F:
29 sep. 1707
Hjordkær s. (Toldsted)
G:
2 dec. 1723
Hjordkær
D:
1756
Hjordkær s. (Toldsted)
Andreas Fabricius
1662-1695
Andreas Fabricius
F:
9 jul. 1662
Løjt
G:
1685
D:
1695
Herlig Lorentzdatter
1620-1689
Herlig Lorentzdatter
F:
o. 1615/20
Tønder
D:
1689
Højst s. (Bøgvad)
Paul Claudius
1615-1665
Paul Claudius
F:
2 nov. 1615
Emmerlev
G:
ca. 1640
D:
3 aug. 1665
Hostrup
Mads Nielsen Timmermann
1762-1775
Mads Nielsen Timmermann
F:
1762
D:
1775
Anna Nielsdatter Timmermann
1765-1775
Anna Nielsdatter Timmermann
F:
1765
D:
1775
Kirsten Nielsdatter
1767-
Kirsten Nielsdatter
F:
1767
Hans Pedersen
ca. 1771-1837
Hans Pedersen
F:
ca. 1771
G:
1795
D:
10 maj 1837
Else Nielsdatter
1769-1840
Else Nielsdatter
F:
1769
D:
10 jan. 1840
Jens Pedersen
ca. 1773-1833
Jens Pedersen
F:
ca. 1773
G:
1799
D:
9 aug. 1833
Christine Nielsdatter Timmermann
1773-1773
Christine Nielsdatter Timmermann
F:
1773
D:
1773
Iver Andersen Nielsen Timmermann
1775-1775
Iver Andersen Nielsen Timmermann
F:
1775
D:
2 feb. 1775
Mads Nielsen Timmermann
1776-1852
Mads Nielsen Timmermann
F:
30 jan. 1776
D:
20 maj 1852
Anna Margrethe Petersdatter
1775-1836
Anna Margrethe Petersdatter
F:
3 jul. 1775
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
1801
D:
15 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Maren Iversdatter
1738-
Maren Iversdatter
F:
4 okt. 1738
Niels Madsen Timmermann
1731-1819
Niels Madsen Timmermann
F:
1731
G:
8 sep. 1761
D:
5 okt. 1819
Anders Iversen
1740-som barn
Anders Iversen
F:
2 nov. 1740
D:
som barn
Mette Kirstine Petersdatter
1772-1813
Mette Kirstine Petersdatter
F:
10 okt. 1772
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
14 jun. 1813
Skærbæk s. (Melby)
Niels Jensen Bjerrum
1770-1811
Niels Jensen Bjerrum
F:
8 jan. 1770
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
26 okt. 1798
Skærbæk
D:
21 jun. 1811
Skærbæk s. (Melby)
Anna Margrethe Petersdatter
1775-1836
Anna Margrethe Petersdatter
F:
3 jul. 1775
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
15 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Mads Nielsen Timmermann
1776-1852
Mads Nielsen Timmermann
F:
30 jan. 1776
G:
1801
D:
20 maj 1852
Kirstine Iversdatter
1742-1817
Kirstine Iversdatter
F:
6 aug. 1742
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
27 dec. 1817
Peter Hansen
1736-1778
Peter Hansen
F:
1736
Nr. Løgum s. (Visbjerg
G:
9 nov. 1770
Brede
D:
4 mar. 1778
Brede s. (Nr. Vollum)
Anna Elsabe Bjerrum
1780-1830
Anna Elsabe Bjerrum
F:
1780
Skærbæk
D:
18 apr. 1830
Brede s. (Nr. Vollum)
Christian Petersen
1769-1832
Christian Petersen
F:
1769
Skærbæk
G:
18 okt. 1806
Brede
D:
3 jul. 1832
Brede s. (Nr. Vollum)
Maren Bjerrum
1783-1786
Maren Bjerrum
F:
1783
Skærbæk
D:
30 aug. 1786
Skærbæk
Hans Christian Bjerrum
1748-1811
Hans Christian Bjerrum
F:
14 aug. 1748
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
12 jun. 1779
Brede
D:
12 apr. 1811
Brede s. (Bredebro)
Anne Marie Iversdatter
ca. 1745-1793
Anne Marie Iversdatter
F:
ca. 1745
D:
31 maj 1793
Brede s. (Nr. Vollum)
Anders Iversen
1747-1826
Anders Iversen
F:
1747
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
15 dec. 1826
Brede s. (Nr. Vollum)
Anne Andersdatter
ca. 1710-1798
Anne Andersdatter
F:
ca. 1710
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
4 mar. 1798
Brede s. (Nr. Vollum)
Iver Andersen
ca. 1713-1778
Iver Andersen
F:
ca. 1713
fmtl. Brede s. (Nr. Vollum)
D:
20 mar. 1778
Brede s. (Nr. Vollum)
Gedske Beyer
1798-1851
Gedske Beyer
F:
2 sep. 1798
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
1 nov. 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sønnich Hinrichsen Clausen
1796-1882
Sønnich Hinrichsen Clausen
F:
6 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
G:
17 okt. 1818
Brede
D:
9 jan. 1882
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anders Pedersen Beyer
1759-1829
Anders Pedersen Beyer
F:
1759
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
31 okt. 1829
Brede s. (Sdr. Vollum)
Regina Hansdatter Brøns
1774-1846
Regina Hansdatter Brøns
F:
22 maj 1774
Brede s. (Apterp)
G:
31 okt. 1795
Brede
D:
14 mar. 1846
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Kirstine Hansdatter Normann
1796-1796
Gyde Kirstine Hansdatter Normann
F:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
D:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
Peter Hansen Normann
1796-1796
Peter Hansen Normann
F:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
D:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
Anders Hansen Normann
1797-1867
Anders Hansen Normann
F:
7 maj 1797
Brede s. (Borrig)
D:
18 aug. 1867
Brede s. (Borrig)
Karen Jørgensen
1801-1888
Karen Jørgensen
F:
30 sep. 1801
Brede s. (Borrig)
G:
31 okt. 1832
Brede
D:
21 aug. 1888
Brede s. (Borrig)
Peter Hansen Normann
1797-1848
Peter Hansen Normann
F:
7 maj 1797
Brede s. (Borrig)
D:
13 feb. 1848
Brede s. (Bredebro)
Margrethe Carstensen
ca. 1796-1871
Margrethe Carstensen
F:
ca. 1796
G:
14 nov. 1826
Brede
D:
26 maj 1871
Gedske Hansdatter
1798-1874
Gedske Hansdatter
F:
3 sep. 1798
Brede s. (Borrig)
D:
13 mar. 1874
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Andersen Svendsen
1798-1851
Andreas Andersen Svendsen
F:
3 sep. 1798
Hjerpsted
G:
29 okt. 1825
Brede
D:
23 maj 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
1762-1844
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
F:
1762
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 mar. 1844
Brede s. (Borrig)
Hans Hansen Andersen
1762-1825
Hans Hansen Andersen
F:
20 jul. 1762
Brede s. (Borrig)
G:
26 feb. 1795
Brede
D:
2 feb. 1825
Brede s. (Borrig)
Peter Lorentzen Beyer
1796-1796
Peter Lorentzen Beyer
F:
12 aug. 1796
Brede s. (Borrig)
D:
1 sep. 1796
Brede s. (Borrig)
Peter Lorentzen Beyer
1798-1798
Peter Lorentzen Beyer
F:
11 jan. 1798
Brede s. (Borrig)
D:
31 jan. 1798
Brede s. (Borrig)
Gedske Beyer
1798-1880
Gedske Beyer
F:
20 dec. 1798
Brede s. (Borrig)
D:
16 okt. 1880
Otto Pedersen
Otto Pedersen
G:
23 maj 1837
Brede
Kirsten Beyer
1800-1834
Kirsten Beyer
F:
13 aug. 1800
Brede s. (Borrig)
D:
22 jun. 1834
Brede s. (Borrig)
Peter Sørensen
1796-
Peter Sørensen
F:
8 dec. 1796
Brede s. (Harris)
G:
30 okt. 1830
Brede
NN Beyer
-STRAKS
NN Beyer
D:
STRAKS
Johann Lorenz Petersen Beyer
1765-1841
Johann Lorenz Petersen Beyer
F:
27 mar. 1765
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 okt. 1841
Brede s. (Borrig)
Kirstine Petersdatter
1766-1844
Kirstine Petersdatter
F:
8 aug. 1766
G:
17 okt. 1795
Brede
D:
16 jun. 1844
Lauritz Beyer
1802-1851
Lauritz Beyer
F:
1 jan. 1802
D:
16 maj 1851
Anne Marie Laustdatter
ca. 1823-1904
Anne Marie Laustdatter
F:
ca. 1822/23
Hee s.
G:
1849
D:
30 dec. 1904
Døstrup
Gedske Beyer
1803-1803
Gedske Beyer
F:
3 apr. 1803
D:
1803
Peder Beyer
1804-1848
Peder Beyer
F:
17 aug. 1804
D:
26 feb. 1848
Ellen Beyer
1806-1877
Ellen Beyer
F:
20 nov. 1806
D:
4 dec. 1877
Jørgen Christensen Jørgensen
1804-
Jørgen Christensen Jørgensen
F:
2 jul. 1804
G:
15 mar. 1845
Brede
Gedske Beyer
1808-1811
Gedske Beyer
F:
13 dec. 1808
D:
1811
Hans Beyer
1810-1811
Hans Beyer
F:
31 okt. 1810
D:
1811
Gedske Marie Beyer
1812-1816
Gedske Marie Beyer
F:
10 mar. 1812
D:
8 jan. 1816
Cicilia Beyer
1814-1814
Cicilia Beyer
F:
22 apr. 1814
D:
1814
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
20 jun. 1815
D:
20 jun. 1815
Gedske Marie Beyer
1817-1883
Gedske Marie Beyer
F:
8 jul. 1817
D:
16 jan. 1883
Anne Margrethe Beyer
1820-1863
Anne Margrethe Beyer
F:
4 maj 1820
D:
6 jan. 1863
Andreas Hansen Frandsen
1826-1898
Andreas Hansen Frandsen
F:
29 mar. 1826
G:
1853
D:
29 jul. 1898
Christian Petersen Beyer
1769-1832
Christian Petersen Beyer
F:
16 jan. 1769
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 mar. 1832
Døstrup
Maren Laustdatter
ca. 1779-1841
Maren Laustdatter
F:
ca. 1779
G:
1800
D:
26 okt. 1841
Peder Andersen Beyer
ca. 1713-1771
Peder Andersen Beyer
F:
ca. 1713
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
30 jun. 1771
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gedske Laustdatter
1732-1807
Gedske Laustdatter
F:
1732
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
ca. 1758
D:
5 jan. 1807
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Marie Jensdatter Rostgaard
1771-1800
Gyde Marie Jensdatter Rostgaard
F:
30 aug. 1771
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
1800
Merret Jensdatter Rostgaard
1774-1849
Merret Jensdatter Rostgaard
F:
16 jun. 1774
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 nov. 1849
Agerskov s. (Gammelskov)
Peder Olufsen
ca. 1774-1820
Peder Olufsen
F:
ca. 1774
G:
17 feb. 1798
Brede
D:
1820
Peder Enemark
1775-1842
Peder Enemark
F:
1775
Branderup s. (Rurup)
G:
14 okt. 1820
Arrild
D:
28 apr. 1842
Agerskov s. (Gammelskov)
Hans Jensen Rostgaard
1776-1852
Hans Jensen Rostgaard
F:
3 sep. 1776
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
6 mar. 1852
Sidsel Hansdatter
ca. 1778-1857
Sidsel Hansdatter
F:
ca. 1778
G:
1800
D:
11 mar. 1857
Mikkel Jensen Rostgaard
1780-1783
Mikkel Jensen Rostgaard
F:
11 okt. 1780
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
28 okt. 1783
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anne Mikkelsdatter
ca. 1745-
Anne Mikkelsdatter
F:
ca. 1745
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
Jens Rostgaard Enemark
1737-1787
Jens Rostgaard Enemark
F:
9 okt. 1737
Arrild s. (Roost)
G:
27 okt. 1770
Brede
D:
31 dec. 1787
Brede s. (Sdr. Vollum)
Christen Enemark
1747-1799
Christen Enemark
F:
1747
Arrild s. (Hønning)
G:
8 nov. 1788
Brede
D:
16 mar. 1799
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Marie Andersdatter
ca. 1715-
Gyde Marie Andersdatter
F:
ca. 1715
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
Mikkel Andersen
ca. 1703-1778
Mikkel Andersen
F:
ca. 1703
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
29 nov. 1778
Brede s. (Sdr. Vollum)
Iver Andersen Lassen
1784-
Iver Andersen Lassen
F:
10 mar. 1784
Anne Margrethe Lassen
1787-1871
Anne Margrethe Lassen
F:
1786/87
D:
6 feb. 1871
Peter Hansen Nielsen
1789-1846
Peter Hansen Nielsen
F:
1789
G:
2 nov. 1823
Skast
D:
1 dec. 1846
Laust Nielsen Lassen
1788-1854
Laust Nielsen Lassen
F:
17 jun. 1788
Brede s. (Bosholm)
D:
22 dec. 1854
Skast
Karen Jensdatter
1791-1855
Karen Jensdatter
F:
13 apr. 1791
Skast
G:
28 okt. 1810
Skast
D:
17 okt. 1855
Anders Beyer Lassen
1791-1834
Anders Beyer Lassen
F:
26 feb. 1791
Brede s. (Bosholm)
D:
20 maj 1834
Skast
Gyde Marie Lassen
1794-1873
Gyde Marie Lassen
F:
1794
D:
17 feb. 1873
Bertel Nissen Bertelsen
1798-1837
Bertel Nissen Bertelsen
F:
9 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
G:
31 aug. 1823
Skast
D:
14 jun. 1837
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Hansen Lassen
ca. 1796-1825
Anders Hansen Lassen
F:
ca. 1796
D:
TIDL. 1825
Anna Martine Lassen
ca. 1802-1825
Anna Martine Lassen
F:
ca. 1802
D:
TIDL. 1825
Kirstine Iversdatter
1759-1825
Kirstine Iversdatter
F:
1759
D:
26 aug. 1825
Niels Lassen
ca. 1752-1803
Niels Lassen
F:
ca. 1752
G:
1782
D:
23 jan. 1803
Anders Beyer Iversen
1763-1769
Anders Beyer Iversen
F:
12 jan. 1763
D:
11 apr. 1769
Iver Andersen Iversen
1816-1886
Iver Andersen Iversen
F:
21 aug. 1816
Brede s. (Bredebro)
D:
2 mar. 1886
Brede s. (Borrig)
Mariane Lorentzen
1811-
Mariane Lorentzen
F:
17 apr. 1811
G:
2 aug. 1851
Brede
Christen Nissen Iversen
1820-1820
Christen Nissen Iversen
F:
23 feb. 1820
Brede s. (Bredebro)
D:
8 dec. 1820
Brede s. (Bredebro)
Margrethe Iversen
1824-
Margrethe Iversen
F:
19 mar. 1824
Niels Hansen
ca. 1838-
Niels Hansen
F:
ca. 1838
G:
21 feb. 1865
Brede
Andreas Iversen
1766-1856
Andreas Iversen
F:
8 maj 1766
D:
6 jan. 1856
Mette Marie Christensdatter
1785-1856
Mette Marie Christensdatter
F:
6 mar. 1785
G:
24 sep. 1815
Brede
D:
27 feb. 1856
Martina Iversdatter
1769-1778
Martina Iversdatter
F:
2 mar. 1769
D:
12 apr. 1778
Anders Beyer Iversen
1773-1778
Anders Beyer Iversen
F:
21 jul. 1773
D:
23 apr. 1778
Iver Andersen
ca. 1717-1782
Iver Andersen
F:
ca. 1717
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
7 apr. 1782
Brede s. (Bosholm)
Gyde Marie Beyer
1735-1810
Gyde Marie Beyer
F:
1735
Bosholm
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
29 mar. 1810
Margrethe Andersdatter
ca. 1719-1803
Margrethe Andersdatter
F:
ca. 1719
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
23 sep. 1803
Brede s. (Harris)
Peder Lauridsen
Peder Lauridsen
G:
31 jul. 1755
Brede
Peter Lausten Beyer
1760-1829
Peter Lausten Beyer
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
29 sep. 1829
Brede s. (Harris)
Hans Beyer
1803-1866
Hans Beyer
F:
9 apr. 1803
Brede s. (Trelborg)
D:
4 dec. 1866
Brede s. (Trelborg)
Mette Marie Jacobsen
1809-1846
Mette Marie Jacobsen
F:
6 apr. 1809
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
18 jun. 1828
Brede
D:
9 feb. 1846
Brede s. (Trelborg)
Anders Beyer
1762-1828
Anders Beyer
F:
28 dec. 1762
Brede s. (Harris)
D:
7 feb. 1828
Brede s. (Trelborg)
Anna Hansdatter
ca. 1781-1818
Anna Hansdatter
F:
ca. 1781
Brede s. (Trelborg)
G:
22 maj 1802
Brede
D:
18 aug. 1818
Brede s. (Trelborg)
Johanne Marie Jepsdatter
1771-1829
Johanne Marie Jepsdatter
F:
6 feb. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
G:
30 okt. 1823
Brede
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Peter Andresen Beyer
1802-1876
Peter Andresen Beyer
F:
5 mar. 1802
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1876
Anna Margrethe Dithmer
-1839
Anna Margrethe Dithmer
G:
1833
D:
2 jun. 1839
Anna Christine Dithmer
ca. 1816-1870
Anna Christine Dithmer
F:
ca. 1816
D:
30 jul. 1870
Jens Beyer
1804-1854
Jens Beyer
F:
30 jun. 1804
Brede s. (Harris)
D:
9 jan. 1854
Brede s. (Harris)
Anna Petersdatter
1807-1865
Anna Petersdatter
F:
1807
G:
25 okt. 1833
Brede
D:
11 okt. 1865
Martin Beyer
1807-1839
Martin Beyer
F:
3 sep. 1807
Brede s. (Harris)
D:
17 okt. 1839
Brede s. (Harris)
Hans Beyer
1811-1904
Hans Beyer
F:
25 apr. 1811
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1904
Brede s. (Harris)
Andreas Beyer
1766-1831
Andreas Beyer
F:
1 apr. 1766
Brede s. (Harris)
D:
25 apr. 1831
Brede s. (Harris)
Anna Jensdatter
Anna Jensdatter
G:
16 maj 1801
Brede
Peder Andersen Beyer
1729-1796
Peder Andersen Beyer
F:
23 jul. 1729
fmtl. Brede s. (Harris)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
1 okt. 1796
Brede s. (Harris)
Karen Andersdatter
1782-
Karen Andersdatter
F:
13 jul. 1782
Jes Hansen Andersen
1783-
Jes Hansen Andersen
F:
2 aug. 1783
Kirsten Andersdatter
1786-1821
Kirsten Andersdatter
F:
12 aug. 1786
D:
25 maj 1821
Niels Thomsen Klitz
1785-1822
Niels Thomsen Klitz
F:
5 nov. 1785
Brøns
G:
1816
D:
15 feb. 1822
Brøns
Niels Hansen Andersen
1789-1861
Niels Hansen Andersen
F:
10 feb. 1789
D:
27 jun. 1861
Puggård
Birthe Marie Mortensdatter
1792-
Birthe Marie Mortensdatter
F:
19 feb. 1792
Vilslev
G:
8 dec. 1821
Vilslev
Anna Andersdatter
1792-1793
Anna Andersdatter
F:
5 aug. 1792
D:
25 apr. 1793
Hans Jessen Andersen
1794-
Hans Jessen Andersen
F:
9 mar. 1794
Anna Andersdatter
1796-
Anna Andersdatter
F:
29 okt. 1796
Anders Iversen Jessen
1752-1815
Anders Iversen Jessen
F:
24 mar. 1752
D:
26 dec. 1815
Mette Cathrine Nielsdatter
1761-1800
Mette Cathrine Nielsdatter
F:
13 nov. 1761
Rejsby
G:
1781
D:
6 jun. 1800
Rejsby
Kirstine Beyer
1791-1856
Kirstine Beyer
F:
5 sep. 1791
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
9 maj 1856
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Anders Hansen
ca. 1781-
Anders Hansen
F:
ca. 1781
G:
16 nov. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Kirstine Beyer
1794-1846
Kirstine Beyer
F:
10 feb. 1794
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
25 okt. 1846
Vodder s. (Birkelev)
Peder Simonsen Thyssen
1793-1879
Peder Simonsen Thyssen
F:
23 feb. 1793
Vodder s. (Åved)
G:
8 maj 1841
D:
13 jun. 1879
Vodder s. (Birkelev)
Mette Cathrine Beyer
1796-1845
Mette Cathrine Beyer
F:
2 jul. 1796
D:
8 dec. 1845
Matthias Frederik Sørensen
1797-1870
Matthias Frederik Sørensen
F:
29 maj 1797
G:
1844
D:
19 jun. 1870
Jes Hansen Beyer
1799-1862
Jes Hansen Beyer
F:
25 maj 1799
D:
18 maj 1862
Else Cathrine Christensdatter
1815-1843
Else Cathrine Christensdatter
F:
21 sep. 1815
G:
1835
D:
16 feb. 1843
Caroline Marie Jørgensdatter
1824-1845
Caroline Marie Jørgensdatter
F:
10 apr. 1824
G:
1 feb. 1845
Rejsby k.
D:
9 aug. 1845
Niels Jensen Beyer
1802-1860
Niels Jensen Beyer
F:
7 jan. 1802
D:
17 jan. 1860
Karen Pedersdatter Thyssen
1811-1877
Karen Pedersdatter Thyssen
F:
20 sep. 1811
G:
1835
D:
16 mar. 1877
Hans Jessen Beyer
1804-1878
Hans Jessen Beyer
F:
3 sep. 1804
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
6 maj 1878
Rejsby
Botilla Willadsdatter Schack
1809-1896
Botilla Willadsdatter Schack
F:
25 jan. 1809
Rejsby
G:
24 okt. 1835
Rejsby k.
D:
19 okt. 1896
Rejsby
Peder Beyer
1807-1881
Peder Beyer
F:
20 feb. 1807
D:
20 dec. 1881
Mette Cathrine Beck
-1845
Mette Cathrine Beck
G:
1841
D:
26 dec. 1845
Cathrine Marie Westergaard
1815-1861
Cathrine Marie Westergaard
F:
13 nov. 1815
G:
1847
D:
19 maj 1861
Døstrup s. (Overby)
Ester Marie Beyer
1809-1890
Ester Marie Beyer
F:
4 aug. 1809
D:
17 nov. 1890
Nis Nielsen Wodder
ca. 1793-1853
Nis Nielsen Wodder
F:
ca. 1793
G:
1833
D:
28 mar. 1853
Karen Beyer
1813-
Karen Beyer
F:
1813
Mads Jessen
1753-1824
Mads Jessen
F:
3 nov. 1753
D:
7 dec. 1824
Johanne Nielsdatter
ca. 1770-1830
Johanne Nielsdatter
F:
ca. 1770
G:
1790
D:
17 aug. 1830
Karen Jesdatter
1755-1755
Karen Jesdatter
F:
17 dec. 1755
D:
29 dec. 1755
Peder Beyer Jessen
1757-1757
Peder Beyer Jessen
F:
2 jan. 1757
D:
7 jan. 1757
Mette Cathrine Jesdatter
1759-1759
Mette Cathrine Jesdatter
F:
31 mar. 1759
D:
7 maj 1759
Peder Hansen
1784-1842
Peder Hansen
F:
27 okt. 1784
Rejsby s. (Haved)
D:
17 maj 1842
Rejsby s. (Haved)
Ester Marie Beyer
1789-1828
Ester Marie Beyer
F:
1789
G:
22 okt. 1814
D:
25 dec. 1828
Rejsby s. (Haved)
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
1805-1847
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
F:
1805
Mjolden
D:
9 jun. 1847
Rejsby s. (Haved)
Kirstine Hansen
1787-1839
Kirstine Hansen
F:
4 apr. 1787
Rejsby s. (Haved)
D:
9 aug. 1839
Brøns
Niels Schack
1775-1843
Niels Schack
F:
13 jun. 1775
Brøns
G:
21 okt. 1809
Rejsby
D:
13 apr. 1843
Brøns
Kirstine Jesdatter
1760-1829
Kirstine Jesdatter
F:
8 aug. 1760
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
16 apr. 1829
Rejsby s. (Haved)
Hans Peder Hansen
ca. 1746-1832
Hans Peder Hansen
F:
ca. 1746
G:
10 okt. 1783
Rejsby
D:
17 jun. 1832
Rejsby s. (Haved)
Kirstine Andersdatter
ca. 1721-1805
Kirstine Andersdatter
F:
ca. 1721
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
30 apr. 1805
Rejsby s. (Kærbølling)
Jes Hansen
1714-1770
Jes Hansen
F:
1714
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
1750
Rejsby
D:
10 nov. 1770
Rejsby s. (Kærbølling)
Kirstine Pedersdatter Beyer
1687-før 1763
Kirstine Pedersdatter Beyer
F:
27 mar. 1687
Skast s. (Skastgård)
D:
før 1763/64
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anders Iversen
ca. 1670-før 1763
Anders Iversen
F:
ca. 1665/70
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
1709
D:
før 1763/64
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Pedersdatter
1689-1722
Margrethe Pedersdatter
F:
9 feb. 1689
D:
senest 1722
Dødfødt søn
1755-1755
Dødfødt søn
F:
1755
D:
1755
Maren Pedersdatter Beyer
ca. 1725-1755
Maren Pedersdatter Beyer
F:
ca. 1725
D:
1755
Anders Andersen
1723-1763
Anders Andersen
F:
1723
G:
17 okt. 1754
D:
18 nov. 1763
Peder Pedersen Beyer
ca. 1727-1785
Peder Pedersen Beyer
F:
ca. 1727
D:
10 apr. 1785
Marie Nielsdatter
Marie Nielsdatter
G:
1783
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
1731-1758
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
F:
5 mar. 1731
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1758
Ubjerg s. (Sæd)
Lorentz Momsen
ca. 1736-1783
Lorentz Momsen
F:
ca. 1736
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 jun. 1783
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Pedersdatter Beyer
1690-1770
Anna Pedersdatter Beyer
F:
26 dec. 1690
D:
18 sep. 1770
Peder Pedersen Beyer
1700-1769
Peder Pedersen Beyer
F:
1700
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1769
Møgeltønder s. (Kannikhus)
Hans Andersen Beyer
1719-1719
Hans Andersen Beyer
F:
1719
D:
1719
Maren Hansdatter Beyer
1767-1787
Maren Hansdatter Beyer
F:
13 feb. 1767
D:
15 maj 1787
Hans Andersen Beyer
1720-1767
Hans Andersen Beyer
F:
4 jan. 1720
Ballum s. (Kringelum)
D:
11 maj 1767
Ballum s. (Kringelum)
Christine Hedvig Detlefsen
1744-1810
Christine Hedvig Detlefsen
F:
9 mar. 1744
Ballum s. (Vesterende)
G:
1766
D:
24 aug. 1810
Peder Andersen Beyer
1722-1795
Peder Andersen Beyer
F:
27 sep. 1722
D:
27 feb. 1795
Anders Beyer Thiilmann
1750-TIDLIGT
Anders Beyer Thiilmann
F:
1750
D:
TIDLIGT
Else Geertsdatter
1751-1752
Else Geertsdatter
F:
1751
D:
1752
Andreas Beyer Thiilmann
1753-1778
Andreas Beyer Thiilmann
F:
1753
D:
TIDL. 1778
Else Geertsdatter
1754-1823
Else Geertsdatter
F:
1754
D:
30 sep. 1823
Hans Christian Hierting
1750-1802
Hans Christian Hierting
F:
1750
G:
1787
D:
1802
Matthias Beyer Thiilmann
1757-
Matthias Beyer Thiilmann
F:
1757
Dødfødt datter
1760-1760
Dødfødt datter
F:
1760
D:
1760
Dødfødt søn
1761-1761
Dødfødt søn
F:
1761
D:
1761
Dødfødt barn
1763-1763
Dødfødt barn
F:
1763
D:
1763
Anders Beyer Thiilmann
1767-1784
Anders Beyer Thiilmann
F:
1767
D:
SEN. 1784
Maren Beyer Thiilmann
1769-1789
Maren Beyer Thiilmann
F:
1769
D:
20 mar. 1789
Ballum s. (Vesterende)
Dorthe Andersdatter Beyer
1725-
Dorthe Andersdatter Beyer
F:
19 apr. 1725
Geert Andersen Thiilmann
ca. 1725-1784
Geert Andersen Thiilmann
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
30 apr. 1749
Skærbæk
D:
1784
Anders Andersen Beyer
1730-1804
Anders Andersen Beyer
F:
25 aug. 1730
D:
7 jun. 1804
Gyde Marie Andersdatter Beyer
1735-1765
Gyde Marie Andersdatter Beyer
F:
15 mar. 1735
D:
19 sep. 1765
Anders Andersen Beyer
1693-1774
Anders Andersen Beyer
F:
28 jan. 1693
D:
7 apr. 1774
Maren Hansdatter
1693-1755
Maren Hansdatter
F:
ca, 1692/93
Ballum s. (Kringelum)
G:
ca. 1718
D:
20 apr. 1755
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Pedersdatter
1695-1696
Herlig Pedersdatter
F:
23 maj 1695
D:
2 jan. 1696
Peter Lausten Beyer
1760-1829
Peter Lausten Beyer
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
29 sep. 1829
Brede s. (Harris)
Hans Beyer
1803-1866
Hans Beyer
F:
9 apr. 1803
Brede s. (Trelborg)
D:
4 dec. 1866
Brede s. (Trelborg)
Mette Marie Jacobsen
1809-1846
Mette Marie Jacobsen
F:
6 apr. 1809
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
18 jun. 1828
Brede
D:
9 feb. 1846
Brede s. (Trelborg)
Anders Beyer
1762-1828
Anders Beyer
F:
28 dec. 1762
Brede s. (Harris)
D:
7 feb. 1828
Brede s. (Trelborg)
Anna Hansdatter
ca. 1781-1818
Anna Hansdatter
F:
ca. 1781
Brede s. (Trelborg)
G:
22 maj 1802
Brede
D:
18 aug. 1818
Brede s. (Trelborg)
Johanne Marie Jepsdatter
1771-1829
Johanne Marie Jepsdatter
F:
6 feb. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
G:
30 okt. 1823
Brede
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Peter Andresen Beyer
1802-1876
Peter Andresen Beyer
F:
5 mar. 1802
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1876
Anna Margrethe Dithmer
-1839
Anna Margrethe Dithmer
G:
1833
D:
2 jun. 1839
Anna Christine Dithmer
ca. 1816-1870
Anna Christine Dithmer
F:
ca. 1816
D:
30 jul. 1870
Jens Beyer
1804-1854
Jens Beyer
F:
30 jun. 1804
Brede s. (Harris)
D:
9 jan. 1854
Brede s. (Harris)
Anna Petersdatter
1807-1865
Anna Petersdatter
F:
1807
G:
25 okt. 1833
Brede
D:
11 okt. 1865
Martin Beyer
1807-1839
Martin Beyer
F:
3 sep. 1807
Brede s. (Harris)
D:
17 okt. 1839
Brede s. (Harris)
Hans Beyer
1811-1904
Hans Beyer
F:
25 apr. 1811
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1904
Brede s. (Harris)
Andreas Beyer
1766-1831
Andreas Beyer
F:
1 apr. 1766
Brede s. (Harris)
D:
25 apr. 1831
Brede s. (Harris)
Anna Jensdatter
Anna Jensdatter
G:
16 maj 1801
Brede
Peder Andersen Beyer
1729-1796
Peder Andersen Beyer
F:
23 jul. 1729
fmtl. Brede s. (Harris)
D:
1 okt. 1796
Brede s. (Harris)
Margrethe Andersdatter
ca. 1719-1803
Margrethe Andersdatter
F:
ca. 1719
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
23 sep. 1803
Brede s. (Harris)
Iver Andersen Lassen
1784-
Iver Andersen Lassen
F:
10 mar. 1784
Anne Margrethe Lassen
1787-1871
Anne Margrethe Lassen
F:
1786/87
D:
6 feb. 1871
Peter Hansen Nielsen
1789-1846
Peter Hansen Nielsen
F:
1789
G:
2 nov. 1823
Skast
D:
1 dec. 1846
Laust Nielsen Lassen
1788-1854
Laust Nielsen Lassen
F:
17 jun. 1788
Brede s. (Bosholm)
D:
22 dec. 1854
Skast
Karen Jensdatter
1791-1855
Karen Jensdatter
F:
13 apr. 1791
Skast
G:
28 okt. 1810
Skast
D:
17 okt. 1855
Anders Beyer Lassen
1791-1834
Anders Beyer Lassen
F:
26 feb. 1791
Brede s. (Bosholm)
D:
20 maj 1834
Skast
Gyde Marie Lassen
1794-1873
Gyde Marie Lassen
F:
1794
D:
17 feb. 1873
Bertel Nissen Bertelsen
1798-1837
Bertel Nissen Bertelsen
F:
9 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
G:
31 aug. 1823
Skast
D:
14 jun. 1837
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Hansen Lassen
ca. 1796-1825
Anders Hansen Lassen
F:
ca. 1796
D:
TIDL. 1825
Anna Martine Lassen
ca. 1802-1825
Anna Martine Lassen
F:
ca. 1802
D:
TIDL. 1825
Kirstine Iversdatter
1759-1825
Kirstine Iversdatter
F:
1759
D:
26 aug. 1825
Niels Lassen
ca. 1752-1803
Niels Lassen
F:
ca. 1752
G:
1782
D:
23 jan. 1803
Anders Beyer Iversen
1763-1769
Anders Beyer Iversen
F:
12 jan. 1763
D:
11 apr. 1769
Iver Andersen Iversen
1816-1886
Iver Andersen Iversen
F:
21 aug. 1816
Brede s. (Bredebro)
D:
2 mar. 1886
Brede s. (Borrig)
Mariane Lorentzen
1811-
Mariane Lorentzen
F:
17 apr. 1811
G:
2 aug. 1851
Brede
Christen Nissen Iversen
1820-1820
Christen Nissen Iversen
F:
23 feb. 1820
Brede s. (Bredebro)
D:
8 dec. 1820
Brede s. (Bredebro)
Margrethe Iversen
1824-
Margrethe Iversen
F:
19 mar. 1824
Niels Hansen
ca. 1838-
Niels Hansen
F:
ca. 1838
G:
21 feb. 1865
Brede
Andreas Iversen
1766-1856
Andreas Iversen
F:
8 maj 1766
D:
6 jan. 1856
Mette Marie Christensdatter
1785-1856
Mette Marie Christensdatter
F:
6 mar. 1785
G:
24 sep. 1815
Brede
D:
27 feb. 1856
Martina Iversdatter
1769-1778
Martina Iversdatter
F:
2 mar. 1769
D:
12 apr. 1778
Anders Beyer Iversen
1773-1778
Anders Beyer Iversen
F:
21 jul. 1773
D:
23 apr. 1778
Gyde Marie Beyer
1735-1810
Gyde Marie Beyer
F:
1735
Bosholm
D:
29 mar. 1810
Iver Andersen
ca. 1717-1782
Iver Andersen
F:
ca. 1717
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
7 apr. 1782
Brede s. (Bosholm)
Anders Christensen
Anders Christensen
G:
1787
Otto Didrich Beyer
ca. 1741-1811
Otto Didrich Beyer
F:
ca. 1741
D:
8 dec. 1811
Ancke Jensdatter
ca. 1732-1777
Ancke Jensdatter
F:
ca. 1732
D:
31 okt. 1777
Botilla Sørensdatter
ca. 1735-1810
Botilla Sørensdatter
F:
ca. 1735
G:
3 dec. 1779
Løgumkloster
D:
13 apr. 1810
Løgumkloster
Johan Friderich Jacobæus Overbeck
1772-
Johan Friderich Jacobæus Overbeck
F:
31 aug. 1772
Brede s. (Bredebro)
D:
forsvundet til søs
Martina Overbeck
1776-1776
Martina Overbeck
F:
17 maj 1776
Brede s. (Bredebro)
D:
12 aug. 1776
Brede s. (Bredebro)
Charlotte Amalie Overbeck
1778-1782
Charlotte Amalie Overbeck
F:
24 jul. 1778
Brede s. (Bredebro)
D:
5 jul. 1782
Brede s. (Bredebro)
Maria Overbeck
1817-
Maria Overbeck
F:
9 feb. 1817
Eskild Jensen
ca. 1845-1889
Eskild Jensen
F:
ca. 1845
D:
29 jun. 1889
Brede s. (Bredebro)
Claus Andreas(en) Overbeck
1819-1870
Claus Andreas(en) Overbeck
F:
23 jul. 1819
D:
2 jul. 1870
Susanna Andreasdatter
ca. 1823-
Susanna Andreasdatter
F:
ca. 1823
G:
6 dec. 1855
Brede
Andreas Beyer Overbeck
ca. 1785-1823
Andreas Beyer Overbeck
F:
ca. 1785
D:
SEN. 1823
Silla Dorothea Clausdatter
1786-1862
Silla Dorothea Clausdatter
F:
15 maj 1786
Brede s. (Bredebro)
G:
1 feb. 1816
Brede
D:
26 apr. 1862
Boy Broder Overbeck
1820-1868
Boy Broder Overbeck
F:
30 sep. 1820
Flensborg (Johs.)
D:
1 aug. 1868
Flensborg (Johs.)
Maria Christine Hagelweiss
ca. 1820-
Maria Christine Hagelweiss
F:
ca. 1820
Flensborg
G:
25 maj 1845
Flensborg (Johs.)
Anna Marie Nicoline Overbeck
1822-1871
Anna Marie Nicoline Overbeck
F:
21 okt. 1822
Adelby s.
D:
10 okt. 1871
Flensborg (Johs.)
Paul Heinrich Leimers
ca. 1826-1859
Paul Heinrich Leimers
F:
ca. 1826
G:
20 feb. 1850
Flensborg (Johs.)
D:
29 jan. 1859
Flensborg (Johs.)
Jürgen Christian Overbeck
1824-1885
Jürgen Christian Overbeck
F:
10 nov. 1824
Flensborg (Johs.)
D:
22 maj 1885
Gloucester, Massachusetts, USA
Maria Dorothea Essert
ca. 1833-1915
Maria Dorothea Essert
F:
ca. 1833
Wittkiel
D:
7 dec. 1915
Gloucester, Massachusetts, USA
Christopher Overbeck
1827-
Christopher Overbeck
F:
14 sep. 1827
Flensborg (Johs.)
Christoph Overbeck
ca. 1787-1851
Christoph Overbeck
F:
ca. 1787
Brede s. (Bredebro)
D:
15 maj 1851
Flensborg (Johs.)
Elsabe Christine Olsen
ca. 1785-1843
Elsabe Christine Olsen
F:
ca. 1785
G:
24 okt. 1819
Flensborg (Marie)
D:
30 mar. 1843
Flensborg (Johs.)
Maria Beyer
1748-1805
Maria Beyer
F:
8 aug. 1748
D:
16 apr. 1805
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
G:
13 sep. 1771
Brede
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Andreas Pedersen Beyer
1697-1777
Andreas Pedersen Beyer
F:
1697
Skast s. (Skastgård)
D:
17 mar. 1777
Brede s. (Bredebro)
Martina Martensdatter
ca. 1706-1779
Martina Martensdatter
F:
ca. 1706
G:
ca. 1728
D:
8 mar. 1779
Brede s. (Bredebro)
Peder Pedersen
1730-1757
Peder Pedersen
F:
1730
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
10 jun. 1757
Møgeltønder s. (Bønderby)
Maren Jacobsdatter
1763-1763
Maren Jacobsdatter
F:
17 apr. 1763
Møgeltønder s. (Brink)
D:
4 nov. 1763
Møgeltønder s. (Brink)
Peder Jacobsen
1764-1836
Peder Jacobsen
F:
19 okt. 1764
Møgeltønder s. (Brink)
D:
2 jan. 1836
Møgeltønder
Gyde Marie Pedersdatter
1732-1764
Gyde Marie Pedersdatter
F:
1732
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
28 okt. 1764
Møgeltønder s. (Brink)
Jacob Matthiesen
ca. 1716-1784
Jacob Matthiesen
F:
ca. 1716
G:
17 jun. 1762
Møgeltønder
D:
24 nov. 1784
Tved
Johann Friderich (Fritz) Iversen
ca. 1794-1853
Johann Friderich (Fritz) Iversen
F:
ca. 1794
D:
26 jul. 1853
Heilvig Christiansen
ca. 1791-1845
Heilvig Christiansen
F:
ca. 1791
D:
10 feb. 1845
Herle Feddersen
ca. 1791-1885
Herle Feddersen
F:
ca. 1791
D:
29 jun. 1885
Højer
Anders Iversen
1758-1805
Anders Iversen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
3 feb. 1805
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Dorothea Beck
ca. 1756-1828
Dorothea Beck
F:
ca. 1756
D:
20 aug. 1828
Laust Bertelsen
1780-1780
Laust Bertelsen
F:
8 feb. 1780
Nr. Løgum
D:
26 apr. 1780
Nr. Løgum
Laust Bertelsen
1781-1781
Laust Bertelsen
F:
17 jan. 1781
Nr. Løgum
D:
25 mar. 1781
Nr. Løgum
Iver Bertelsen
1782-1782
Iver Bertelsen
F:
29 jan. 1782
Nr. Løgum
D:
22 jul. 1782
Nr. Løgum
Anna Marie Bertelsen
1784-1800
Anna Marie Bertelsen
F:
5 sep. 1784
Nr. Løgum
D:
8 okt. 1800
Nr. Løgum
Iver Bertelsen
1785-1786
Iver Bertelsen
F:
4 sep. 1785
Nr. Løgum
D:
29 apr. 1786
Nr. Løgum
Iver Andersen Bertelsen
1787-
Iver Andersen Bertelsen
F:
24 jul. 1787
Nr. Løgum
Anna Marie Jensen
Anna Marie Jensen
G:
1814
Laust Bertelsen
1797-1846
Laust Bertelsen
F:
22 nov. 1797
Nr. Løgum
D:
16 sep. 1846
Branderup s. (Rurup)
Karen Møller
ca. 1799-1839
Karen Møller
F:
ca. 1799
G:
14 nov. 1818
Agerskov
D:
30 jun. 1839
Kjersten Marie Møller
ca. 1820-1845
Kjersten Marie Møller
F:
ca. 1820
G:
20 dec. 1844
Højrup
D:
11 jan. 1845
Højrup
Andreas Bertelsen
1799-1801
Andreas Bertelsen
F:
11 maj 1799
Nr. Løgum
D:
11 apr. 1801
Nr. Løgum
Anna Bertelsen
1800-1800
Anna Bertelsen
F:
7 maj 1800
Nr. Løgum
D:
26 nov. 1800
Nr. Løgum
Andreas Bertelsen
1802-1874
Andreas Bertelsen
F:
3 feb. 1802
Nr. Løgum
D:
19 apr. 1874
Anne Marie Ferslev
1806-1877
Anne Marie Ferslev
F:
14 feb. 1806
D:
8 jun. 1877
Ancke Marie Iversdatter
1759-
Ancke Marie Iversdatter
F:
1759
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Christian Lausten Bertelsen
1753-1808
Christian Lausten Bertelsen
F:
1753
Nr. Løgum
G:
23 apr. 1779
Nr. Løgum
D:
22 feb. 1808
Nr. Løgum
Peder Iversen
1760-1832
Peder Iversen
F:
1760
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
2 jul. 1832
Jacob Iversen
1761-1761
Jacob Iversen
F:
1761
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
1761
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Jacob Iversen
1762-1767
Jacob Iversen
F:
21 sep. 1762
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
15 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Iversen
1800-1880
Iver Iversen
F:
6 apr. 1800
D:
12 apr. 1880
Botilde Pedersen
1819-
Botilde Pedersen
F:
26 aug. 1819
G:
1844
Juliane Iversen
1801-1840
Juliane Iversen
F:
13 dec. 1801
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
29 jun. 1840
Hellevad s. (Ørslev)
Bende Nissen Winther
1809-1858
Bende Nissen Winther
F:
11 okt. 1809
Brede s. (Harris)
G:
19 sep. 1837
Nr. Løgum
D:
28 sep. 1858
Hellevad s. (Ørslev)
Anders Iversen
1803-1804
Anders Iversen
F:
12 sep. 1803
D:
22 jan. 1804
Anders Iversen
1805-1862
Anders Iversen
F:
11 maj 1805
D:
7 jan. 1862
Nr. Løgum s. (Landeby)
Anna Margrethe Eskildsen
1792-1847
Anna Margrethe Eskildsen
F:
4 nov. 1792
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
1838
D:
28 jan. 1847
Niels Iversen
1807-1808
Niels Iversen
F:
20 apr. 1807
D:
13 feb. 1808
Dødfødt søn
1810-1810
Dødfødt søn
F:
26 maj 1810
D:
26 maj 1810
Iver Iversen
1764-1831
Iver Iversen
F:
26 jan. 1764
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
20 jan. 1831
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Iversdatter
ca. 1769-1837
Mette Iversdatter
F:
ca. 1769
G:
18 maj 1799
Nr. Løgum
D:
7 nov. 1837
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Peter Christian Iversen
1765-1766
Peter Christian Iversen
F:
3 mar. 1765
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jun. 1766
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Peter Christian Iversen
1766-1767
Peter Christian Iversen
F:
4 jun. 1766
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jun. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Margrethe Kirstine Iversdatter
1767-1812
Margrethe Kirstine Iversdatter
F:
21 aug. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 nov. 1812
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Jacob Iversen
1768-1822
Jacob Iversen
F:
3 sep. 1768
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jan. 1822
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Iversen
1798-1876
Iver Iversen
F:
3 nov. 1798
Agerskov s. (Galsted)
D:
17 jan. 1876
Johanne Hansdatter
1792-1855
Johanne Hansdatter
F:
29 mar. 1792
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
1825
D:
12 mar. 1855
Ll. Knivsig
Cicilia Iversen
1800-1800
Cicilia Iversen
F:
16 sep. 1800
Agerskov s. (Galsted)
D:
27 nov. 1800
Agerskov s. (Galsted)
Anders Iversen
1801-1842
Anders Iversen
F:
19 okt. 1801
Agerskov s. (Galsted)
D:
27 mar. 1842
Hanne Marie Lydichsen
ca. 1804-
Hanne Marie Lydichsen
F:
ca. 1804
G:
1831
Anna Iversen
1804-
Anna Iversen
F:
3 jul. 1804
Ravsted s. (Korup)
Peter Iversen
1806-
Peter Iversen
F:
17 sep. 1806
Ravsted s. (Korup)
Anna Cathrine Paulsen
Anna Cathrine Paulsen
G:
29 jun. 1837
Ravsted
Ingvert Iversen
1809-1855
Ingvert Iversen
F:
16 jan. 1809
Ravsted s. (Korup)
D:
7 feb. 1855
Møgeltønder s. (Bønderby)
Mette Marie Lorenzen
1808-1883
Mette Marie Lorenzen
F:
31 okt. 1808
Oksbøl s. (Mjels Mark)
D:
6 jul. 1883
Cicilia Iversen
1812-
Cicilia Iversen
F:
1 jan. 1812
Ravsted s. (Korup)
Peter Christian Iversen
1770-1822
Peter Christian Iversen
F:
17 jan. 1770
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
26 mar. 1822
Inger Andersdatter
1769-1842
Inger Andersdatter
F:
4 maj 1769
Brede s. (Abterp)
G:
18 aug. 1798
Brede
D:
21 feb. 1842
Ll. Knivsig
Niels Iversen
1771-1771
Niels Iversen
F:
11 okt. 1771
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
2 nov. 1771
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Gunder Helene Iversdatter
1773-
Gunder Helene Iversdatter
F:
23 jul. 1773
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Niels Iversen
1774-1775
Niels Iversen
F:
5 sep. 1774
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
25 jan. 1775
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Margrethe Iversdatter
1776-
Margrethe Iversdatter
F:
2 jan. 1776
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Iversen
1816-
Iver Iversen
F:
20 sep. 1816
Niels Iversen
1777-1835
Niels Iversen
F:
13 feb. 1777
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
27 dec. 1835
Løgumkloster
Catharina Marie Clausen
ca. 1777-1841
Catharina Marie Clausen
F:
ca. 1777
D:
5 jul. 1841
Anna Iversdatter
1780-1841
Anna Iversdatter
F:
22 sep. 1780
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 okt. 1841
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anne Pedersdatter
1734-1800
Anne Pedersdatter
F:
1734
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
15 jun. 1800
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Andersen
1731-1792
Iver Andersen
F:
1731
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
14 jul. 1757
Møgeltønder
D:
28 apr. 1792
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Ancke Pedersdatter
1763-FMTL. SOM BARN
Ancke Pedersdatter
F:
1 maj 1763
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
FMTL. SOM BARN
Peder Beyer Pedersen
1736-1791
Peder Beyer Pedersen
F:
2 mar. 1736
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 mar. 1791
Møgeltønder s. (Bønderby)
Cathrine Magdalene Christoffersdatter
Ancke Marie Pedersdatter
1771-1772
Ancke Marie Pedersdatter
F:
21 apr. 1771
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
28 apr. 1772
Møgeltønder s. (Bønderby)
Jens Pedersen
1772-1773
Jens Pedersen
F:
17 maj 1772
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1 jun. 1773
Møgeltønder s. (Bønderby)
Gynke Helene Johansdatter
ca. 1751-1772
Gynke Helene Johansdatter
F:
ca. 1751
G:
25 aug. 1770
Møgeltønder
D:
17 dec. 1772
Møgeltønder s. (Bønderby)
Gynke Helene Pedersdatter
1781-1784
Gynke Helene Pedersdatter
F:
8 okt. 1781
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 maj 1784
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peter Beyer Pedersen
1783-1825
Peter Beyer Pedersen
F:
5 jul. 1783
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
29 sep. 1825
Møgeltønder s. (Bønderby)
Gynke Helene Pedersdatter
1788-1797
Gynke Helene Pedersdatter
F:
28 maj 1788
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
26 aug. 1797
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hanne Carstensdatter
Hanne Carstensdatter
G:
25 maj 1781
Møgeltønder
Andreas Pedersen
1739-1741
Andreas Pedersen
F:
26 sep. 1739
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1741
Møgeltønder s. (Bønderby)
Dødfødt barn
1765-1765
Dødfødt barn
F:
23 jan. 1765
Møgeltønder s. (ved Åen (Kærgårdshof))
D:
23 jan. 1765
Møgeltønder s. (ved Åen (Kærgårdshof))
Margrethe Pedersdatter
1743-1765
Margrethe Pedersdatter
F:
3 feb. 1743
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
23 jan. 1765
Møgeltønder s. (ved Åen (Kærgårdshof))
Hans Brodersen
1743-1824
Hans Brodersen
F:
21 feb. 1743
Møgeltønder s. (ved Åen (Kærgårdshof))
G:
18 nov. 1763
Møgeltønder
D:
22 apr. 1824
Møgeltønder s. (ved Åen (Kærgårdshof))
Ancke Pedersdatter Beyer
1699-1758
Ancke Pedersdatter Beyer
F:
1699
Skast s. (Skastgård)
D:
24 jun. 1758
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peder Andersen
ca. 1697-1762
Peder Andersen
F:
ca. 1697
D:
12 nov. 1762
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
D:
29 jan. 1823
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
G:
1784
D:
8 mar. 1826
Dødfødt søn
1794-1794
Dødfødt søn
F:
1794
D:
1794
Dødfødt søn
1795-1795
Dødfødt søn
F:
1795
D:
1795
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
D:
11 feb. 1880
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
18 jun. 1877
Hanne Pedersdatter Beyer
1755-1837
Hanne Pedersdatter Beyer
F:
1 sep. 1755
D:
17 nov. 1837
Jannik Jensen
1753-1828
Jannik Jensen
F:
1753
G:
O. 1790/93
D:
24 mar. 1828
Peder Pedersen Beyer
1701-1778
Peder Pedersen Beyer
F:
1701
D:
20 jan. 1778
Skast
Ester Marie Detlefsdatter
1718-1781
Ester Marie Detlefsdatter
F:
1718
G:
8 okt. 1739
Ballum
D:
25 feb. 1781
Skast
Christen Hansen
1758-1849
Christen Hansen
F:
1758
D:
15 jun. 1849
Anna Marie Paulsdatter
ca. 1771-1826
Anna Marie Paulsdatter
F:
ca. 1771
G:
1793
D:
5 apr. 1826
Iver Christiansen
1790-1790
Iver Christiansen
F:
27 jul. 1790
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
8 okt. 1790
Løgumkloster s. (Ellum)
Gyde Marie Christiansdatter
1791-1795
Gyde Marie Christiansdatter
F:
14 aug. 1791
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 jan. 1795
Løgumkloster s. (Ellum)
Iver Christiansen
1793-1795
Iver Christiansen
F:
19 jul. 1793
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
31 mar. 1795
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Botilla Christiansdatter
1795-1870
Anna Botilla Christiansdatter
F:
9 nov. 1795
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 apr. 1870
Hans Jessen Bendorf
ca. 1797-1851
Hans Jessen Bendorf
F:
ca. 1797
G:
4 okt. 1827
Løgumkloster
D:
26 aug. 1851
Hans Christiansen
1797-1872
Hans Christiansen
F:
3 okt. 1797
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 okt. 1872
Christian Jacobsen Hansen
1761-1847
Christian Jacobsen Hansen
F:
1761
Løgumkloster
D:
3 aug. 1847
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Marie Iversdatter
1769-1799
Anna Marie Iversdatter
F:
2 okt. 1769
G:
17 okt. 1788
Løgumkloster
D:
13 jan. 1799
Anna Marie Christiansdatter
1800-1854
Anna Marie Christiansdatter
F:
8 sep. 1800
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
TIDL. 1854
Karen Christiansdatter
1802-1867
Karen Christiansdatter
F:
5 maj 1802
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
14 mar. 1867
Løgumkloster
Jens Jørgensen
ca. 1782-1855
Jens Jørgensen
F:
ca. 1782
G:
24 okt. 1834
D:
16 jun. 1855
Gyde Marie Christiansdatter
1804-1868
Gyde Marie Christiansdatter
F:
17 maj 1804
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
24 sep. 1868
Løgumkloster
Poul Christiansen
1806-1814
Poul Christiansen
F:
23 okt. 1806
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1 feb. 1814
Kirsten Marie Christiansdatter
1809-1871
Kirsten Marie Christiansdatter
F:
1 jan. 1809
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
25 dec. 1871
Nr. Løgum
Jens Lauridsen Roager
1813-1856
Jens Lauridsen Roager
F:
13 sep. 1813
G:
5 nov. 1845
Løgumkloster
D:
17 nov. 1856
Niels Lauridsen Roager
1827-1893
Niels Lauridsen Roager
F:
16 aug. 1827
G:
16 maj 1858
Løgumkloster
D:
19 dec. 1893
Nr. Løgum
Marie Catharina Christiansdatter
1811-1897
Marie Catharina Christiansdatter
F:
16 sep. 1811
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
fmtl. 28 jan. 1897
Hans Christian Jensen Bendorf
Hans Christian Jensen Bendorf
G:
1849
Poul Christensen Hansen
1817-1875
Poul Christensen Hansen
F:
27 jun. 1817
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 mar. 1875
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Margrethe Nicolaisen
1839-1893
Anna Margrethe Nicolaisen
F:
20 maj 1839
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
15 okt. 1858
Løgumkloster
D:
8 okt. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilla Marie Paulsdatter
1774-1854
Botilla Marie Paulsdatter
F:
17 jan. 1774
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
2 nov. 1799
Løgumkloster
D:
21 dec. 1854
Løgumkloster s. (Ellum)
Bodil Jacobsen
1797-1827
Bodil Jacobsen
F:
23 mar. 1797
D:
6 dec. 1827
Jef Degn Jefsen
ca. 1796-1828
Jef Degn Jefsen
F:
ca. 1796
G:
1820
D:
1 apr. 1828
Gyde Marie Jacobsen
1798-1843
Gyde Marie Jacobsen
F:
14 nov. 1798
D:
TIDL. 1843
Jacob Hansen
1765-1847
Jacob Hansen
F:
1 dec. 1765
D:
19 apr. 1847
Ingeborg Lauridsdatter
ca. 1764-1804
Ingeborg Lauridsdatter
F:
ca. 1764
G:
1795
D:
1804
Hans Christensen Jacobsen
1806-1885
Hans Christensen Jacobsen
F:
24 maj 1806
D:
22 feb. 1885
Anne Kirstine Trøck
ca. 1820-1871
Anne Kirstine Trøck
F:
ca. 1820
G:
1842
D:
23 dec. 1871
Thomas Jacobsen
1808-
Thomas Jacobsen
F:
6 apr. 1808
Anne Marie Loumann
Ingeborg Jacobsen
1812-1872
Ingeborg Jacobsen
F:
7 feb. 1812
D:
16 apr. 1872
Hans Johansen
ca. 1798-1860
Hans Johansen
F:
ca. 1798
G:
1841
D:
10 nov. 1860
Kirstine Thomasdatter
ca. 1773-1845
Kirstine Thomasdatter
F:
ca. 1773
G:
1805
D:
29 mar. 1845
Johan Frederik Hansen
1810-1873
Johan Frederik Hansen
F:
3 jun. 1810
D:
19 feb. 1873
Nicoline Christiane Smith
1814-1899
Nicoline Christiane Smith
F:
15 apr. 1814
G:
15 apr. 1844
D:
7 mar. 1899
Peter Hansen
1771-1822
Peter Hansen
F:
10 maj 1771
D:
1822
Ane Marie Diebel
Kirsten Nicolaysen
1799-1879
Kirsten Nicolaysen
F:
24 aug. 1799
D:
17 feb. 1879
Nicolai Nielsen
1778-1854
Nicolai Nielsen
F:
11 jan. 1778
Abild s. (Sølsted)
G:
10 okt. 1824
Abild
D:
9 jan. 1854
Abild s. (Sølsted)
Hans Marcussen Nicolaysen
1802-1802
Hans Marcussen Nicolaysen
F:
7 feb. 1802
D:
9 maj 1802
Anne Margrethe Nicolaysen
1803-1871
Anne Margrethe Nicolaysen
F:
24 okt. 1803
D:
15 apr. 1871
Andreas Christian Bonnichsen
1812-1871
Andreas Christian Bonnichsen
F:
26 jun. 1812
G:
3 nov. 1833
Burkal
D:
8 okt. 1871
Marie Kirstine Beyer
1776-1869
Marie Kirstine Beyer
F:
30 jun. 1776
D:
5 jan. 1869
Hans Nicolaysen
ca. 1764-1807
Hans Nicolaysen
F:
ca. 1764
G:
1798
D:
11 jan. 1807
Knud Jensen
ca. 1772-1845
Knud Jensen
F:
ca. 1772
G:
1808
D:
7 nov. 1845
Gyde Marie Christensdatter
1739-1825
Gyde Marie Christensdatter
F:
1739
D:
27 aug. 1825
Hans Christensen
1729-1816
Hans Christensen
F:
1729
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
24 maj 1816
Løgumkloster
Kirsten Christensdatter
1742-som barn
Kirsten Christensdatter
F:
1742
D:
som barn
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
1703-1784
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
F:
1703
Skast s. (Skastgård)
D:
4 jun. 1784
Løgumkloster
Christen Jacobsen
ca. 1694-1751
Christen Jacobsen
F:
ca. 1694
Løgumkloster s. (Assit)
G:
16 okt. 1737
Løgumkloster
D:
1751
Løgumkloster
Peder Beyer
1738-1769
Peder Beyer
F:
8 okt. 1738
D:
26 apr. 1769
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
D:
8 mar. 1826
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
G:
1784
D:
29 jan. 1823
Thomas Thomsen
1763-1770
Thomas Thomsen
F:
11 jun. 1763
D:
12 feb. 1770
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
D:
3 jul. 1808
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Thomsen
1768-1769
Herlig Thomsen
F:
8 nov. 1768
D:
27 mar. 1769
Ellen Marie Nicolaisen
1806-
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 aug. 1806
Thyge Hansen Nicolaisen
1811-1883
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 mar. 1838
D:
1883
Skast s. (Skastgård)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
15 okt. 1839
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
D:
8 mar. 1847
Ingvard Nicolaisen
1770-1835
Ingvard Nicolaisen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
13 dec. 1835
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Gyde Marie Beyer
1743-1776
Gyde Marie Beyer
F:
12 okt. 1743
D:
24 feb. 1776
Peter Tychsen Beyer
1792-1849
Peter Tychsen Beyer
F:
24 nov. 1792
D:
29 mar. 1849
Christian Peter Beyer
1794-
Christian Peter Beyer
F:
4 maj 1794
Christine Benedicte Beyer
1796-1797
Christine Benedicte Beyer
F:
18 dec. 1796
D:
6 jan. 1797
Hans Peter Beyer
1798-1874
Hans Peter Beyer
F:
23 jun. 1798
D:
21 apr. 1874
Christian Gerhard Beyer
1800-1811
Christian Gerhard Beyer
F:
5 aug. 1800
D:
20 sep. 1811
Ingeborg Kristine Beyer
1803-1804
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jun. 1803
D:
30 mar. 1804
Broder Thomsen Beyer
1805-
Broder Thomsen Beyer
F:
29 mar. 1805
Ingeborg Kristine Beyer
1807-1808
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jul. 1807
D:
19 aug. 1808
Andreas Peter Beyer
1746-1829
Andreas Peter Beyer
F:
4 mar. 1746
D:
2 dec. 1829
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 feb. 1791
Ballum
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Beyer
1752-1805
Margrethe Beyer
F:
24 mar. 1752
D:
29 aug. 1805
Peder Tychsen Beyer
ca. 1705-
Peder Tychsen Beyer
F:
ca. 1705
Ingeborg Pedersdatter
1713-1755
Ingeborg Pedersdatter
F:
1713
Ballum s. (Mølby)
G:
1737
D:
21 jul. 1755
Ballum s. (Mølby)
Herlig Pedersdatter Beyer
1708-1763
Herlig Pedersdatter Beyer
F:
1708
D:
1763
Hans Nissen Terp
1810-1863
Hans Nissen Terp
F:
1 jul. 1810
Hellevad s. (Hinderup)
D:
18 aug. 1863
Hellevad s. (Hinderup)
Marie Petersen
1827-1901
Marie Petersen
F:
25 maj 1827
Hjordkær s. (Kassø)
G:
1852
D:
1 maj 1901
Hellevad s. (Hinderup)
Peter Nissen Terp
1812-1877
Peter Nissen Terp
F:
10 mar. 1812
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 jan. 1877
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Wind
1818-1883
Anna Wind
F:
25 apr. 1818
Toftlund s. (Haverbæk)
G:
21 okt. 1852
D:
31 mar. 1883
Cathrine Marie Terp
1813-1814
Cathrine Marie Terp
F:
24 okt. 1813
Hellevad s. (Hinderup)
D:
24 mar. 1814
Hellevad s. (Hinderup)
Cathrine Margrethe Terp
1815-1861
Cathrine Margrethe Terp
F:
13 jan. 1815
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 jun. 1861
Højst s. (Lundsgårde)
Claus Peter Thomsen
1815-1884
Claus Peter Thomsen
F:
19 jan. 1815
Brodersby
G:
3 sep. 1846
Højst
D:
28 apr. 1884
Højst s. (Deelsgård)
Christen Nissen Terp
1817-1858
Christen Nissen Terp
F:
9 feb. 1817
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 mar. 1858
Hellevad s. (Herslevgård)
Johanne Cathrine Terp
1819-1819
Johanne Cathrine Terp
F:
24 jan. 1819
Hellevad s. (Hinderup)
D:
27 feb. 1819
Hellevad s. (Hinderup)
Hanne Cathrine Terp
1820-1855
Hanne Cathrine Terp
F:
28 jan. 1820
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 okt. 1855
Hellevad s. (Herslevgård)
Jens Nissen Møller
-1854
Jens Nissen Møller
G:
1850
D:
13 okt. 1854
Jacob Nissen Terp
1822-1841
Jacob Nissen Terp
F:
4 apr. 1822
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 sep. 1841
Hellevad s. (Hinderup)
Elsabe Beyer
1780-1850
Elsabe Beyer
F:
10 aug. 1780
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 maj 1850
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Hansen Terp
1771-1848
Nis Hansen Terp
F:
8 nov. 1771
Hellevad s. (Hinderup)
G:
4 nov. 1809
Hellevad
D:
9 apr. 1848
Hellevad s. (Hinderup)
Christine Marie Beyer
1782-1807
Christine Marie Beyer
F:
17 aug. 1782
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 jun. 1807
Løgumkloster
Nicolai Christian Nielsen
Nicolai Christian Nielsen
G:
19 okt. 1805
Løgumkloster
Catharina Margrethe Beyer
1784-1787
Catharina Margrethe Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
29 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Peter Hansen Wraae
1815-1882
Peter Hansen Wraae
F:
2 aug. 1815
D:
2 feb. 1882
Aabenraa
Caroline Lund
1817-1884
Caroline Lund
F:
3 dec. 1817
Ribe
G:
1847
D:
31 dec. 1884
Aabenraa
Marie Caroline Wraae
1817-1861
Marie Caroline Wraae
F:
17 sep. 1817
D:
18 jan. 1861
Mathias Jensen Wraae
1813-1818
Mathias Jensen Wraae
F:
16 aug. 1813
D:
25 feb. 1818
Mathilde Marie Wraae
1820-
Mathilde Marie Wraae
F:
17 okt. 1820
Christian Friedrich Linde
1827-
Christian Friedrich Linde
F:
16 sep. 1827
G:
1856
Maria Botilla Jensine Wraae
1829-1829
Maria Botilla Jensine Wraae
F:
14 feb. 1829
D:
17 dec. 1829
Botilla Marie Beyer
1784-1854
Botilla Marie Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
8 jul. 1854
Jens Christian Wraae
ca. 1785-1845
Jens Christian Wraae
F:
ca. 1785
G:
1812
D:
20 apr. 1845
Nis Petersen Beyer
1786-1787
Nis Petersen Beyer
F:
4 aug. 1786
Løgumkloster s. (Starup)
D:
27 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Hans Madsen Beyer
1788-1788
Hans Madsen Beyer
F:
24 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
D:
30 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Petersen Beyer
1789-1789
Nis Petersen Beyer
F:
5 jun. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
D:
11 dec. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
Catharina Margrethe Beyer
1791-1798
Catharina Margrethe Beyer
F:
11 okt. 1791
Løgumkloster s. (Starup)
D:
7 jun. 1798
Løgumkloster s. (Starup)
Elsabine Penke
1816-1888
Elsabine Penke
F:
7 mar. 1816
Odense
D:
30 maj 1888
Thomas Andresen
ca. 1817-1874
Thomas Andresen
F:
ca. 1817
G:
26 nov. 1850
Aabenraa
D:
6 mar. 1874
Peter Christopher Gyde Penke
1819-
Peter Christopher Gyde Penke
F:
11 feb. 1819
Odense
Christian Penke
ca. 1822-1880
Christian Penke
F:
ca. 1822
D:
1870/80
Amelie Hartmann
ca. 1832-
Amelie Hartmann
F:
ca. 1832
Preussen
Carl Friedrich Penke
1824-1825
Carl Friedrich Penke
F:
3 okt. 1824
Løgumkloster s. (Asset)
D:
31 jul. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Gyde Marie Beyer
1794-1853
Gyde Marie Beyer
F:
10 jan. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
D:
28 dec. 1853
Nr. Løgum
Johann Hermann Christoph Penke
ca. 1785-1825
Johann Hermann Christoph Penke
F:
ca. 1785
G:
11 mar. 1815
D:
25 mar. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Carl Friedrich Elkenkamp
1836-1905
Carl Friedrich Elkenkamp
F:
17 maj 1836
Abild
D:
31 jan. 1905
USA
Anna Marie Ferbitz
1849-1917
Anna Marie Ferbitz
F:
7 jul. 1849
Ullerup s. (Blans)
G:
14 aug. 1869
Nr. Løgum
D:
3 apr. 1917
USA
Fritz Elkenkamp
Peter Nissen
1747-1794
Peter Nissen
F:
1747
Løgumkloster s. (Starup)
D:
15 mar. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Karen Hansdatter
1756-1819
Karen Hansdatter
F:
1756
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
15 okt. 1779
Løgumkloster
D:
19 okt. 1819
Løgumkloster s. (Starup)
Peter Beyer Nissen
1748-1777
Peter Beyer Nissen
F:
1748
Løgumkloster s. (Starup)
D:
16 okt. 1777
Løgumkloster s. (Starup)
Søn
-TIDL.
Søn
D:
TIDL.
Elsabe Christine Petersen
1782-1782
Elsabe Christine Petersen
F:
3 jul. 1782
D:
21 jul. 1782
Anne Petersen
1822-1895
Anne Petersen
F:
1 apr. 1822
D:
30 maj 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Andersen
1816-1862
Andreas Andersen
F:
5 maj 1816
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
19 jun. 1852
D:
6 dec. 1862
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Andersen
1820-
Peter Andersen
F:
13 nov. 1820
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
29 jan. 1864
Ingeborg Petersen
1824-1908
Ingeborg Petersen
F:
22 feb. 1824
D:
1 aug. 1908
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1827-1907
Broder Brodersen
F:
12 mar. 1827
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
6 maj 1851
Løgumkloster
D:
27 mar. 1907
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Nielsen Petersen
1826-1833
Andreas Nielsen Petersen
F:
15 maj 1826
D:
7 maj 1833
Anna Marie Petersen
1828-1830
Anna Marie Petersen
F:
15 aug. 1828
D:
16 maj 1830
Christina Petersen
1830-
Christina Petersen
F:
14 apr. 1830
Hans Andreas Hansen
ca. 1819-1881
Hans Andreas Hansen
F:
ca. 1819
G:
23 jun. 1853
D:
15 dec. 1881
Kirsten Marie Petersen
1831-1835
Kirsten Marie Petersen
F:
25 dec. 1831
D:
12 mar. 1835
Botilde Marie Petersen
1833-
Botilde Marie Petersen
F:
15 dec. 1833
Hans Knudsen
1827-1907
Hans Knudsen
F:
9 sep. 1827
V. Vedsted
G:
13 aug. 1859
Løgumkloster
D:
4 feb. 1907
Vilslev s. (Jedsted)
Kirsten Marie Petersen
1837-
Kirsten Marie Petersen
F:
16 apr. 1837
Laust Nissen Juhler
1834-
Laust Nissen Juhler
F:
12 jan. 1834
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
28 maj 1858
Løgumkloster
Nis Petersen
1785-1869
Nis Petersen
F:
4 apr. 1785
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
30 jan. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
1795-1881
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
F:
10 aug. 1795
G:
1821
D:
11 nov. 1881
Andreas Petersen
1823-1862
Andreas Petersen
F:
2 apr. 1823
Brede s. (Harris)
D:
24 okt. 1862
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Petersen
1826-1871
Mikkel Hansen Petersen
F:
18 dec. 1826
Brede s. (Harris)
D:
15 feb. 1871
Brede s. (Harris)
Cathrine Marie Nissen
1837-
Cathrine Marie Nissen
F:
2 jul. 1837
Brede s. (Åspe)
G:
22 maj 1856
Brede
Ingeborg Petersen
1830-1880
Ingeborg Petersen
F:
20 mar. 1830
Brede s. (Harris)
D:
14 jan. 1880
Brede s. (Harris)
Hans Hansen Møller
1813-1895
Hans Hansen Møller
F:
21 jul. 1813
Brede s. (Harris)
G:
14 nov. 1848
Brede
D:
19 aug. 1895
Brede s. (Harris)
Merret Petersen
1832-
Merret Petersen
F:
4 feb. 1832
Brede s. (Harris)
Anders Jessen Rahr
ca. 1844-
Anders Jessen Rahr
F:
ca. 1844
G:
6 nov. 1866
Brede
NN Petersen
-ung
NN Petersen
D:
ung
Christian Petersen
1788-1867
Christian Petersen
F:
2 maj 1788
D:
16 jul. 1867
Anna Cathrine Hansen
1789-1849
Anna Cathrine Hansen
F:
3 sep. 1789
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 maj 1822
Brede
D:
5 jun. 1849
Brede s. (Harris)
Andreas Nissen
1750-1818
Andreas Nissen
F:
1750
Løgumkloster s. (Starup)
D:
25 jul. 1818
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Christiansdatter
ca. 1748-1826
Ingeborg Christiansdatter
F:
ca. 1748
D:
24 apr. 1826
Nis Petersen
1780-1782
Nis Petersen
F:
12 jun. 1780
D:
23 feb. 1782
Kirsten Lorenzen Schmidt
Elsabe Marie Petersen
1782-1841
Elsabe Marie Petersen
F:
15 sep. 1782
D:
19 jan. 1841
Brede s. (Bredebro)
Laust Christensen Lorenzen Schmidt
ca. 1780-1812
Laust Christensen Lorenzen Schmidt
F:
ca. 1780
G:
8 apr. 1810
Løgumkloster
D:
31 maj 1812
Løgumkloster
Laust Andersen Jespersen
1814-1817
Laust Andersen Jespersen
F:
20 apr. 1814
Brede s. (Bredebro)
D:
17 mar. 1817
Brede s. (Bredebro)
Nicolai Nissen Jespersen
1817-1818
Nicolai Nissen Jespersen
F:
11 jun. 1817
Brede s. (Bredebro)
D:
3 mar. 1818
Brede s. (Bredebro)
Hans Nissen Jespersen
1819-1819
Hans Nissen Jespersen
F:
21 feb. 1819
Brede s. (Bredebro)
D:
28 feb. 1819
Brede s. (Bredebro)
Maria Kjestine Jespersen
1820-
Maria Kjestine Jespersen
F:
19 feb. 1820
Brede s. (Bredebro)
Kiestine Marie Jespersen
1823-1850
Kiestine Marie Jespersen
F:
25 aug. 1823
Brede s. (Bredebro)
D:
22 okt. 1850
Brede s. (Bredebro)
Ib Mikkelsen
1821-1877
Ib Mikkelsen
F:
10 nov. 1821
Vilslev s. (Jedsted)
G:
30 apr. 1846
Brede
D:
1 jun. 1877
Brede s. (Bredebro)
Andreas Jespersen
1826-1827
Andreas Jespersen
F:
21 mar. 1826
Brede s. (Bredebro)
D:
30 apr. 1827
Brede s. (Bredebro)
Nicolai Nissen Jespersen
1828-1828
Nicolai Nissen Jespersen
F:
29 jun. 1828
Brede s. (Bredebro)
D:
29 jun. 1828
Brede s. (Bredebro)
Anders Jespersen
1776-1845
Anders Jespersen
F:
12 okt. 1776
Arrild
G:
23 maj 1813
Brede
D:
9 jul. 1845
Brede s. (Bredebro)
Christine Marie von Saldern
1809-
Christine Marie von Saldern
F:
2 aug. 1809
Iver Hansen Christiansen
1812-1859
Iver Hansen Christiansen
F:
31 dec. 1812
G:
6 jun. 1845
Aabenraa
D:
1 dec. 1859
Aabenraa
Anna Margrethe von Saldern
1813-
Anna Margrethe von Saldern
F:
12 jul. 1813
Anton Christopher Matzen
1805-1862
Anton Christopher Matzen
F:
14 aug. 1805
Aabenraa
G:
9 jan. 1846
D:
8 sep. 1862
Marie Elisabeth von Saldern
1816-1891
Marie Elisabeth von Saldern
F:
22 jun. 1816
D:
18 dec. 1891
Mads Jepsen
1818-1870
Mads Jepsen
F:
16 aug. 1818
G:
9 jun. 1848
D:
22 jan. 1870
Friedrich von Saldern
1821-1821
Friedrich von Saldern
F:
16 jan. 1821
D:
22 mar. 1821
Nicolai von Saldern
1824-1896
Nicolai von Saldern
F:
2 maj 1824
D:
14 mar. 1896
NN
Anna Marie Petersen
1785-1845
Anna Marie Petersen
F:
1 apr. 1785
D:
22 mar. 1845
Aabenraa
Eschel Matthias von Saldern
1773-1844
Eschel Matthias von Saldern
F:
22 jul. 1773
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
22 aug. 1808
D:
13 mar. 1844
Aabenraa (Den Günderoth'ske Stiftelse)
Gyde Marie Petersen
1788-1815
Gyde Marie Petersen
F:
18 maj 1788
D:
24 aug. 1815
Nicolay Nissen Petersen
1817-
Nicolay Nissen Petersen
F:
18 okt. 1817
Jette Marie Madsen
1844-
Jette Marie Madsen
F:
19 jan. 1844
G:
2 jan. 1872
Løgumkloster
Anne Marie Petersen
1819-1840
Anne Marie Petersen
F:
13 mar. 1819
D:
3 mar. 1840
Marquard Nissen Petersen
1821-1825
Marquard Nissen Petersen
F:
10 jun. 1821
D:
22 apr. 1825
Kirstine Marie Petersen
1823-1901
Kirstine Marie Petersen
F:
26 sep. 1823
D:
5 jan. 1901
Milert Peter Jensen
1815-1887
Milert Peter Jensen
F:
6 jan. 1815
G:
7 mar. 1873
Løgumkloster
D:
15 okt. 1887
Marie Cathrine Petersen
1827-1828
Marie Cathrine Petersen
F:
6 jan. 1827
D:
1 mar. 1828
Nis Petersen
1791-1867
Nis Petersen
F:
21 jan. 1791
Løgumkloster
D:
26 feb. 1867
Løgumkloster
Kirsten Marquardsdatter
1789-1828
Kirsten Marquardsdatter
F:
9 nov. 1789
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
23 nov. 1816
Løgumkloster
D:
8 mar. 1828
Løgumkloster
Nicolai Nissen
1752-1803
Nicolai Nissen
F:
1752
Løgumkloster s. (Starup)
D:
18 okt. 1803
Løgumkloster
Kirsten Marie Carstensdatter
1752-1824
Kirsten Marie Carstensdatter
F:
1752
Løgumkloster
G:
11 jun. 1779
Løgumkloster
D:
1 feb. 1824
Løgumkloster
Botilla Marie Nisdatter
1754-1794
Botilla Marie Nisdatter
F:
1754
Løgumkloster s. (Starup)
D:
6 apr. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Elsabe Pedersdatter Beyer
1712-1777
Elsabe Pedersdatter Beyer
F:
1712
Skast s. (Skastgård)
D:
13 mar. 1777
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Petersen
ca. 1703-1775
Nis Petersen
F:
ca. 1703
fmtl. Løgumkloster s. (Starup)
G:
12 maj 1746
Løgumkloster
D:
5 jul. 1775
Løgumkloster s. (Starup)
Gyde Marie Andersdatter
1668-1749
Gyde Marie Andersdatter
F:
1668
fmtl. Skast s. (Skastgård)
D:
1749
Skast s. (Skastgård)
Peder Andersen Beyer
1658-1722
Peder Andersen Beyer
F:
1658
fmtl. Brede s. (Borrig)
G:
26 maj 1686
Skast
D:
16 okt. 1722
Skast s. (Skastgård)
Margrethe Tychsen
1646-1709
Margrethe Tychsen
F:
1646
Tønder
D:
1709
Skast s. (Skastgård)
Anders Andersen
1636-1690
Anders Andersen
F:
o. 1635/36
Ballum s. (Vesterende)
D:
1690
Skast s. (Skastgård)
Anna Marie Tychsen
1683-
Anna Marie Tychsen
F:
1683
Tønder
Catharina Margrethe Tychsen
1684-
Catharina Margrethe Tychsen
F:
1684
Tønder
Christine Tychsen
1687-
Christine Tychsen
F:
1687
Tønder
Thomas Tychsen
1653-1729
Thomas Tychsen
F:
1653
Tønder
D:
1729
Tønder
NN Petersen (Fincke)
-1717
NN Petersen (Fincke)
D:
fmtl. 1717
Tønder
Anna Tychsen
1655-
Anna Tychsen
F:
1655
Tønder
Claus Matthiesen
1665-
Claus Matthiesen
F:
1665
Tønder
G:
1691
Tønder
Peter Petersen
1678-1680
Peter Petersen
F:
1678
Tønder
D:
1680
Tønder
Christian Petersen
1713-1784
Christian Petersen
F:
1713
Tønder
D:
21 mar. 1784
Tønder
Anna Carstensen
1719-1779
Anna Carstensen
F:
1719
Tønder
D:
1779
Tønder
Friederich Petersen
1683-1760
Friederich Petersen
F:
1683
Tønder
D:
28 nov. 1760
Tønder
Anna Catharina Carstensen
1690-1775
Anna Catharina Carstensen
F:
1690
Tønder
D:
19 aug. 1775
Tønder
Elsabe Tychsen
1658-
Elsabe Tychsen
F:
1658
Tønder
Christian Petersen (Fincke)
1650-
Christian Petersen (Fincke)
F:
o. 1645/50
Tønder
Christine Tychsen
1659-
Christine Tychsen
F:
1659
Tønder
Tyge Thomsen Tychsen
1660-1661
Tyge Thomsen Tychsen
F:
1660
Tønder
D:
1661
Tønder
Anna Marie Margrethe Lytzen
1783-
Anna Marie Margrethe Lytzen
F:
15 jul. 1783
Thomas Hoyer Jensen
1771-1846
Thomas Hoyer Jensen
F:
27 maj 1771
Tønder
G:
dec. 1822
D:
13 dec. 1846
Bov
Lauretha Petræus
Søncke Lytzen
1745-1819
Søncke Lytzen
F:
27 jul. 1745
Nykirke
G:
13 sep. 1782
Tønder
D:
7 okt. 1819
Nr. Haksted
Anna Catharina Tychsen
1739-
Anna Catharina Tychsen
F:
1739
Tønder
Johann Peter Petræus
1710-1768
Johann Peter Petræus
F:
25 nov. 1710
Deezbøl
D:
1768
Lorentz Tychsen
1699-1763
Lorentz Tychsen
F:
1699
Tønder
D:
23 sep. 1763
Tønder
Apollonia Lysholm
ca. 1709-1742
Apollonia Lysholm
F:
ca. 1709
D:
11 mar. 1742
Tønder
Nicolai Tychsen
1661-1714
Nicolai Tychsen
F:
1661
Tønder
D:
1714
Tønder
Wilmcke Richtsen
1667-1727
Wilmcke Richtsen
F:
1667
Tønder
G:
1694
Tønder
D:
1727
Tønder
Anna Catharina Tychsen
1663-
Anna Catharina Tychsen
F:
1663
Tønder
Lorentz Tychsen
1665-
Lorentz Tychsen
F:
1665
Tønder
Johannes Tychsen
1668-1714
Johannes Tychsen
F:
1668
Tønder
D:
1714
Tønder
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
senest 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
tidligst 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
tidligst 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
Tønder
D:
10 aug. 1852
Tønder
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Tønder
Baltzer Lorenzen
1806-1839
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Tønder
D:
20 mar. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
G:
5 jul. 1832
Hostrup
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
Tønder
D:
28 aug. 1814
Tønder
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Tønder
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-F
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
F
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
G:
5 jul. 1832
Hostrup
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-1820
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
D:
7 maj 1820
Hellevad
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
Hanved s. (Harrislee)
D:
1 aug. 1836
Braderup s. (Uphusum)
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
Braderup s. (Uphusum)
G:
17 jun. 1831
Braderup
D:
7 jun. 1875
Braderup s. (Uphusum)
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Hanved s.
Andreas Danielsen Hansen
ca. 1810-
Andreas Danielsen Hansen
F:
ca. 1810
Braderup s. (Uphusum)
G:
23 maj 1851
Braderup
Maria Schmidt-Tychsen
1817-1837
Maria Schmidt-Tychsen
F:
20 jul. 1817
Hanved s.
D:
25 sep. 1837
Braderup s. (Uphusum)
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
Adelby
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
2 jun. 1823
Tønder
Maria Tychsen
1729-1751
Maria Tychsen
F:
1729
Tønder
D:
1751
Tønder
Casparus Schmidt
1727-1787
Casparus Schmidt
F:
1727
Tønder
G:
1749
Tønder
D:
21 sep. 1787
Tønder
Helene Tychsen
1731-1787
Helene Tychsen
F:
1731
Tønder
D:
11 feb. 1787
Tønder
Paul Popsen
ca. 1726-1800
Paul Popsen
F:
ca. 1726
G:
1762
Tønder
D:
1 jan. 1800
Tønder
Sophie Hedewig Hanquist
1803-1847
Sophie Hedewig Hanquist
F:
24 apr. 1803
Tønder
D:
26 apr. 1847
Gråsten
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
1799-1884
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
F:
20 feb. 1799
Tønder
G:
16 okt. 1829
Tønder
D:
25 jan. 1884
Gråsten
Marina Tychsen
1774-1846
Marina Tychsen
F:
17 jan. 1774
Tønder
D:
4 feb. 1846
Tønder
Johan Hanquist
1772-1854
Johan Hanquist
F:
1772
G:
3 jun. 1796
Tønder
D:
15 mar. 1854
Tønder
Thomas Tychsen
1733-1796
Thomas Tychsen
F:
1733
Tønder
D:
28 nov. 1796
Tønder
Sophie Hedvig Schmidt
1747-1826
Sophie Hedvig Schmidt
F:
1747
D:
4 sep. 1826
Tønder
Anna Tychsen
1736-1740
Anna Tychsen
F:
1736
Tønder
D:
1740
Tønder
Matthias Tychsen
1701-1773
Matthias Tychsen
F:
1701
Tønder
B:
20 jul. 1773
Tønder
Anna Richtsen
1697-1771
Anna Richtsen
F:
23 nov. 1697
Tønder
G:
26 sep. 1728
Tønder
D:
9 mar. 1771
Tønder
Lorentz Tychsen
1670-1718
Lorentz Tychsen
F:
1670
Tønder
D:
1718
Tønder
Marine Matthiasdatter
1674-1707
Marine Matthiasdatter
F:
1674
Tønder
D:
1707
Tønder
Anna Lorentzdatter
1625-1710
Anna Lorentzdatter
F:
o. 1625
Tønder
D:
1710
Tønder
Peter Tychsen
1620-1681
Peter Tychsen
F:
o. 1615/20
fmtl. Hjerpsted
G:
o. 1645
D:
1681
Tønder
Margrethe Schmidt
1590-1645
Margrethe Schmidt
F:
o. 1585/90
Tønder
D:
senest 1645
Tønder
Lorentz Jensen
1585-1646
Lorentz Jensen
F:
o. 1580/85
Højer s. (Rudbøl)
D:
1640/46
Tønder
Anne Schmidt
1595-1626
Anne Schmidt
F:
o. 1585/95
D:
tidligst 1626
Jens Nielsen
-ca. 1623
Jens Nielsen
D:
ca. 1623
på rejse til Holland
Johan Dyhr
-1655
Johan Dyhr
D:
tidligst 1655
Jacob Schmidt
Anna Glasser
Anna Clausdatter
Cathrine Clausdatter
Wibecke Clausdatter
Mette Clausdatter
Claus (Nicolaus) Jensen
1485-1564
Claus (Nicolaus) Jensen
F:
o. 1480/85
D:
1564
Marine
Anna Riggelsdatter
1615-1639
Anna Riggelsdatter
F:
o. 1612/15
Hostrup
D:
16 aug. 1639
Paul Claudius
1615-1665
Paul Claudius
F:
2 nov. 1615
Emmerlev
D:
3 aug. 1665
Hostrup
Merret/Margrethe Froddesdatter Schmidt
Riggel Petersen
-1634
Riggel Petersen
G:
22 jan. 1609
Tønder
D:
1634
Hostrup
Fröderus Fabricius
ca. 1619-1674
Fröderus Fabricius
F:
ca. 1619
Tønder
D:
31 dec. 1674
Anna Barbara Meyer
ca. 1706-1784
Anna Barbara Meyer
F:
ca. 1706
Løgumkloster
D:
16 apr. 1784
Løgumkloster
Otto Hermann Schwenckfeuer
ca. 1696-1730
Otto Hermann Schwenckfeuer
F:
ca. 1696
G:
21 okt. 1722
Løgumkloster
D:
1730
Løgumkloster
Anne Møller
1765-1765
Anne Møller
F:
6 feb. 1765
Højer
D:
21 feb. 1765
Højer
Christian Friderich Møller
1739-1785
Christian Friderich Møller
F:
1739
Løgumkloster
D:
senest 1785
Catharina Thomsen
1738-1785
Catharina Thomsen
F:
1738
Højer s. (Poppenbøl)
G:
12 okt. 1764
Højer
D:
13 maj 1785
Højer
Friedrich Hinrich Møller
Friedrich Hinrich Møller
G:
13 feb. 1732
Løgumkloster
Margrethe Kirstine Meyer
1709-
Margrethe Kirstine Meyer
F:
1707/09
Løgumkloster
Nicolai Petersen
Cathrine Friderica Pedersdatter
1750-1750
Cathrine Friderica Pedersdatter
F:
1750
D:
1750
Herlig Margrethe Meyer
1711-1781
Herlig Margrethe Meyer
F:
1711
Løgumkloster
D:
1781
Brøns
Peder Ewald
1716-1762
Peder Ewald
F:
1716
G:
16 apr. 1739
D:
1762
Johan Meyer Lassen
1736-1736
Johan Meyer Lassen
F:
1736
D:
1736
Elsabe Marie Madsen
1774-1785
Elsabe Marie Madsen
F:
29 maj 1774
Tønder
D:
13 jun. 1785
Tønder
Mathias Lassen
1778-
Mathias Lassen
F:
28 aug. 1778
Tønder
Elisabeth Petersen
Elisabeth Petersen
G:
18 okt. 1806
Tønder
Johanne Elisabeth Lassen
1781-1788
Johanne Elisabeth Lassen
F:
27 okt. 1781
Tønder
D:
19 apr. 1788
Tønder
Peder Lassen
1737-1787
Peder Lassen
F:
1737
D:
1787
Margrethe Madsdatter
ca. 1740-1789
Margrethe Madsdatter
F:
ca. 1740
G:
1771
D:
1789
Johann Lassen
1739-
Johann Lassen
F:
1739
Friderich Lassen
1779-
Friderich Lassen
F:
25 okt. 1779
Kei David Lassen
1784-1840
Kei David Lassen
F:
28 jan. 1784
D:
26 maj 1840
Jedsted
Karen Jørgensdatter
ca. 1791-
Karen Jørgensdatter
F:
ca. 1791
G:
29 okt. 1825
Johan Meyer Lassen
1786-1864
Johan Meyer Lassen
F:
23 sep. 1786
D:
14 jan. 1864
Ellen Brodersdatter
ca. 1786-1862
Ellen Brodersdatter
F:
ca. 1786
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
2 maj 1810
D:
30 nov. 1862
Peter Andreas Lassen
1740-1795
Peter Andreas Lassen
F:
1740
D:
1795
Dorthea Magdalene Kyhl
Lorents Lassen
1743-1743
Lorents Lassen
F:
1743
D:
1743
Lorents Friderich Lassen
1745-1745
Lorents Friderich Lassen
F:
1745
D:
1745
Ægidius Laursen Vedel Lassen
1747-1747
Ægidius Laursen Vedel Lassen
F:
1747
D:
1747
Laurids Lassen
1750-
Laurids Lassen
F:
1750
Johanne Elisabeth Meyer
1714-1770
Johanne Elisabeth Meyer
F:
1714
Løgumkloster
D:
1770
Brøns s. (Havervad)
Las Pedersen
1700-1767
Las Pedersen
F:
1700
Brøns s. (Havervad)
G:
19 maj 1735
Brøns
D:
1767
Brøns s. (Havervad)
Jürgen Friedrich Nissen
1745-
Jürgen Friedrich Nissen
F:
4 aug. 1745
Tønder
Dorthe Sophie Meyer
1717-
Dorthe Sophie Meyer
F:
1717
Løgumkloster
Nis Nissen
1711-1768
Nis Nissen
F:
1711
Løgumkloster
D:
17 feb. 1768
Tønder
Johanne Frederikke Meyer
1720-1721
Johanne Frederikke Meyer
F:
1720
Løgumkloster
D:
1721
Løgumkloster
Elisabeth Botilla Vedel
1679-1721
Elisabeth Botilla Vedel
F:
1 jan. 1679
Brøns
D:
1721
Løgumkloster
Johann Meyer
ca. 1680-1721
Johann Meyer
F:
ca. 1680
G:
14 Okt 1704
Brøns
D:
1721
Løgumkloster
Gregers Pedersen
1723-1723
Gregers Pedersen
F:
1723
Brøns s. (Holmgård)
D:
1723
Brøns s. (Holmgård)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgaard)
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
G:
12 jul. 1765
Brøns
D:
1802
Brøns
Herlig Ægidiusdatter Vedel
1681-
Herlig Ægidiusdatter Vedel
F:
8 aug. 1681
Brøns
Peder Gregersen
Peder Gregersen
G:
14 jul. 1723
Brøns
Margrethe Christine Reimers
1648-1729
Margrethe Christine Reimers
F:
1648
fmtl. Bedsted
D:
10 nov. 1729
Brøns
Ægidius Laugesen Vedel
1635-1686
Ægidius Laugesen Vedel
F:
1635
Ribe
G:
19 feb. 1670
Brøns
D:
1 nov. 1686
Brøns
Ægidius Jensen
1689-fmtl. som barn
Ægidius Jensen
F:
22 mar. 1689
D:
fmtl. som barn
Jens Lauridsen Guldager
1647-1691
Jens Lauridsen Guldager
F:
1647
G:
9 maj 1688
Brøns
D:
1691
Brøns
Peder Ægidii Daler
1665-1746
Peder Ægidii Daler
F:
29 maj 1665
fmtl. Daler
G:
25 nov. 1692
Brøns
D:
1746
Brøns
Herlig Carstensdatter
1623-
Herlig Carstensdatter
F:
o. 1620/23
Tønder
Reinhold Reimers
ca. 1618-1659
Reinhold Reimers
F:
ca. 1618
Tønder
D:
1659
Bedsted
Nicolaus Pedersen (Petræus)
ca. 1630-1689
Nicolaus Pedersen (Petræus)
F:
ca. 1630
Oksbøl på Als
G:
o. 1660/61
D:
1689
Bedsted
Anders Pedersen Beyer
1759-1829
Anders Pedersen Beyer
F:
1759
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
31 okt. 1829
Brede s. (Sdr. Vollum)
Regina Hansdatter Brøns
1774-1846
Regina Hansdatter Brøns
F:
22 maj 1774
Brede s. (Apterp)
G:
31 okt. 1795
Brede
D:
14 mar. 1846
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
1762-1844
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
F:
1762
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 mar. 1844
Brede s. (Borrig)
Hans Hansen Andersen
1762-1825
Hans Hansen Andersen
F:
20 jul. 1762
Brede s. (Borrig)
G:
26 feb. 1795
Brede
D:
2 feb. 1825
Brede s. (Borrig)
Johann Lorenz Petersen Beyer
1765-1841
Johann Lorenz Petersen Beyer
F:
27 mar. 1765
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 okt. 1841
Brede s. (Borrig)
Kirstine Petersdatter
1766-1844
Kirstine Petersdatter
F:
8 aug. 1766
G:
17 okt. 1795
Brede
D:
16 jun. 1844
Christian Petersen Beyer
1769-1832
Christian Petersen Beyer
F:
16 jan. 1769
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 mar. 1832
Døstrup
Maren Laustdatter
ca. 1779-1841
Maren Laustdatter
F:
ca. 1779
G:
1800
D:
26 okt. 1841
Gedske Laustdatter
1732-1807
Gedske Laustdatter
F:
1732
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
5 jan. 1807
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peder Andersen Beyer
ca. 1713-1771
Peder Andersen Beyer
F:
ca. 1713
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
ca. 1758
D:
30 jun. 1771
Brede s. (Sdr. Vollum)
Johannes Lorentzen
1774-1807
Johannes Lorentzen
F:
1774
D:
12 maj 1807
Johanne Marie Heinrich
Johanne Marie Heinrich
G:
18 jun. 1806
Peter Atzer Lorentzen
1775-
Peter Atzer Lorentzen
F:
1775
Mette Marie Høyer
1770-1847
Mette Marie Høyer
F:
1770
G:
1803
D:
1847
Otto Didrich Lorenzen
1734-1807
Otto Didrich Lorenzen
F:
1734
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1 okt. 1807
København (Skt. Petri s.)
Maria Margrethe Atzersen
1749-1775
Maria Margrethe Atzersen
F:
1749
København (Skt. Petri s.)
G:
3 maj 1771
København (Skt. Petri s.)
D:
1775
København (Skt. Petri s.)
Svend Andreas Lorentzen
1779-fmtl. som barn
Svend Andreas Lorentzen
F:
1779
D:
fmtl. som barn
Anna Helene Margrethe Lorentzen
1781-
Anna Helene Margrethe Lorentzen
F:
1781
Svend Andreas Lorentzen
1786-
Svend Andreas Lorentzen
F:
1786
Henriette Laurentye Nørregaard
Henriette Laurentye Nørregaard
G:
31 aug. 1811
Louise Kiøbke
ca. 1752-
Louise Kiøbke
F:
ca. 1752
G:
1778
Laust Laustsen
1736-1736
Laust Laustsen
F:
1736
D:
1736
Gyde Kirstine Lytken
ca. 1711-1773
Gyde Kirstine Lytken
F:
ca. 1711
fmtl. Skast
D:
1773
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Laustsen
1704-1736
Laust Laustsen
F:
1704
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1736
Emmerlev s. (Kærgård)
Lene Marie Paysen
1739-
Lene Marie Paysen
F:
1739
Emmerlev s. (Kærgård)
Peter Petersen
1768-1808
Peter Petersen
F:
1768
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
14 maj 1808
Stedesand
Christine Marine Hummelhoff
ca. 1770-1795
Christine Marine Hummelhoff
F:
ca. 1770
G:
25 maj 1792
Ødis
D:
12 apr. 1795
Læk s. (Fresenhagen)
Dorothea Maria Davidsen
1768-1845
Dorothea Maria Davidsen
F:
13 okt. 1768
Aabenraa
D:
25 mar. 1845
Aabenraa
Christine Marie Petersen
1769-1769
Christine Marie Petersen
F:
1769
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1769
Emmerlev s. (Kærgård)
Margrethe Paysen
1741-1770
Margrethe Paysen
F:
1741
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1770
Emmerlev s. (Kærgård)
Peter Petersen
1744-
Peter Petersen
F:
1744
Emmerlev s. (Kærgård)
Maria Paysen
1744-1768
Maria Paysen
F:
1744
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1768
Emmerlev s. (Kærgård)
Adolf Paysen
1747-1747
Adolf Paysen
F:
1747
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1747
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Paysen
ca. 1714-1784
Johannes Paysen
F:
ca. 1714
fmtl. Højer
D:
1784
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Marie Brorsen Agerbech
1740-1753
Anne Marie Brorsen Agerbech
F:
20 feb. 1740
Poulsker
D:
1753
Klemensker
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
1741-1749
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
F:
1741
Klemensker
D:
1749
Klemensker
Anders Agerbech Carstensen Ratken
1773-
Anders Agerbech Carstensen Ratken
F:
1773
Neksø
Conrad Gødert Carstensen Ratken
1776-
Conrad Gødert Carstensen Ratken
F:
1776
Neksø
Sophie Caroline Agerbeck
1744-1808
Sophie Caroline Agerbeck
F:
1744
Klemensker
D:
3 sep. 1808
Neksø
Carsten Peter Ratken
ca. 1728-1794
Carsten Peter Ratken
F:
ca. 1728
G:
20 sep. 1770
Svaneke
D:
1794
Neksø
Andreas Christian Valeur
1769-1770
Andreas Christian Valeur
F:
1769
D:
1770
Nicolai Gøddert Valeur
1770-
Nicolai Gøddert Valeur
F:
1770
Andreas Christian Valeur
1771-1772
Andreas Christian Valeur
F:
1771
D:
1772
Marie Margrethe Valeur
1772-
Marie Margrethe Valeur
F:
1772
Johan Christian Boese
Johan Christian Boese
G:
11 nov. 1799
København
Andreas Christian Valeur
1773-1773
Andreas Christian Valeur
F:
1773
D:
1773
Karen Lytken Valeur
1774-
Karen Lytken Valeur
F:
1774
Gudmund Basse Lindholm
Gudmund Basse Lindholm
G:
20 nov. 1799
København
Louise Caroline Valeur
1775-
Louise Caroline Valeur
F:
1775
Hans Jensen Køhler
Hans Jensen Køhler
G:
1 sep. 1806
København
Andreas Christian Valeur
1776-før 1805
Andreas Christian Valeur
F:
1776
D:
før 2 dec. 1805
Christine Josepha Valeur
1777-
Christine Josepha Valeur
F:
1777
Didrik Beck
Didrik Beck
G:
1802
København
Christian Bendix Otto Valeur
1779-1835
Christian Bendix Otto Valeur
F:
1779
D:
26 nov. 1835
Anne Kirstine Guldberg
Anne Kirstine Guldberg
G:
29 sep. 1799
Mette Marie Brundby
1769-1839
Mette Marie Brundby
F:
1769
G:
12 jan. 1813
D:
17 sep. 1839
Marine Josepha Lytken Agerbeck
1745-1805
Marine Josepha Lytken Agerbeck
F:
1745
Klemensker
D:
4 maj 1805
Christian Benedikt Valeur
1721-1779
Christian Benedikt Valeur
F:
13 okt. 1721
København
G:
1768
D:
4 maj 1779
Otto Didrik Lytken Agerbeck
1747-1806
Otto Didrik Lytken Agerbeck
F:
1747
Klemensker
D:
1806
København
Johanne Brache Schumacher
ca. 1780-
Johanne Brache Schumacher
F:
ca. 1780
G:
30 sep. 1798
København (Petri)
Nicolai Agerbeck
1748-
Nicolai Agerbeck
F:
1748
Andreas Agerbeck Koefoed
1777-1841
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
7 jul. 1777
D:
9 maj 1841
Karen Johanne Kruuse
1789-1874
Karen Johanne Kruuse
F:
1789
G:
7 aug. 1807
D:
8 jan. 1874
Nicolai Koefoed
1778-1829
Nicolai Koefoed
F:
1778
D:
5 apr. 1829
Aarhus
Regine Sophie Bonnesen
1786-1865
Regine Sophie Bonnesen
F:
14 jan. 1786
Korsør
G:
30 sep. 1811
Korsør
D:
5 nov. 1865
Aarhus
Caspar Henrik Koefoed
1780-1821
Caspar Henrik Koefoed
F:
18 feb. 1780
D:
2 sep. 1821
Karen Kirstine Sonne
1777-1820
Karen Kirstine Sonne
F:
1777
G:
11 aug. 1811
D:
25 jun. 1820
Otto Didrik Lütken Koefoed
1782-1783
Otto Didrik Lütken Koefoed
F:
1782
D:
1783
Otto Didrik Lütken Koefoed
1783-1820
Otto Didrik Lütken Koefoed
F:
1783
D:
1801/20
Frederik Christian Koefoed
1786-1843
Frederik Christian Koefoed
F:
1786
D:
5 okt. 1843
Rønne
Maren Christiane Vesth
1792-
Maren Christiane Vesth
F:
19 feb. 1792
Vestermarie s. (Vestergård)
G:
20 nov. 1811
Nylars
Karen Lütken Koefoed
1789-1858
Karen Lütken Koefoed
F:
1789
D:
22 feb. 1858
Aalborg
Jacob Hovald Due
1789-1848
Jacob Hovald Due
F:
3 nov. 1789
Rønne
G:
17 mar. 1819
Svaneke
D:
26 maj 1848
Aalborg
Josephus Christopher Koefoed
1791-1820
Josephus Christopher Koefoed
F:
1791
D:
1801/20
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
1751-1828
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
F:
1751
Klemensker
D:
24 feb. 1828
Olsker s.
Mads Koefoed
1742-1820
Mads Koefoed
F:
1742
G:
8 okt. 1776
Svaneke
D:
8 feb. 1820
Svaneke
Holger Scheel Agerbeck
1753-1753
Holger Scheel Agerbeck
F:
1753
Klemensker
D:
1753
Klemensker
Dødfødt søn
1753-1753
Dødfødt søn
F:
1753
Klemensker
D:
1753
Klemensker
Beatus Holger Scheel Agerbeck
1755-
Beatus Holger Scheel Agerbeck
F:
1755
Karen Lytken
ca. 1712-1805
Karen Lytken
F:
ca. 1712
D:
2 dec. 1805
Andreas Nielsen Agerbeck
1702-1770
Andreas Nielsen Agerbeck
F:
1702
G:
ca. 1739
D:
1770
Marine Lytken
1716-1772
Marine Lytken
F:
26 sep. 1716
D:
18 sep. 1772
Philip Ernst Lundius
1714-1771
Philip Ernst Lundius
F:
3 feb. 1714
Flensborg
G:
ca. 1753
D:
25 okt. 1771
Otto Diedrich Lytken
1677-1739
Otto Diedrich Lytken
F:
1677
Föhr
D:
1739
Maria Gøddertsdatter
1685-1766
Maria Gøddertsdatter
F:
1685
G:
10 mar. 1707
D:
8 okt. 1766
Josias Lytken
1684-1765
Josias Lytken
F:
1684
Föhr
D:
1765
Emmerlev s. (Hemgårde)
Anne Jensdatter
ca. 1665-
Anne Jensdatter
F:
ca. 1660/65
fmtl. Højer
G:
20 jul. 1706
Emmerlev
Carsten Carstensen
1780-
Carsten Carstensen
F:
1780
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Casper Carstensen
1781-
Casper Carstensen
F:
1781
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Johan Nicolai Carstensen
1783-
Johan Nicolai Carstensen
F:
1783
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Gyde Kirstine Carstensen
1784-1786
Gyde Kirstine Carstensen
F:
1784
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1786
Maria Carstensen
1786-1787
Maria Carstensen
F:
1786
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1787
Gyde Kirstine Carstensen
1787-
Gyde Kirstine Carstensen
F:
1787
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Nicolai Carstensen
1789-1791
Nicolai Carstensen
F:
1789
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1791
Nicolai Carstensen
1791-
Nicolai Carstensen
F:
1791
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ewald Finck Carstensen
1792-
Ewald Finck Carstensen
F:
30 sep. 1792
Højer s. (Ved Gaden)
Claus Carstensen
1755-
Claus Carstensen
F:
1755
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Gunder Dorthe Finck
1751-1822
Gunder Dorthe Finck
F:
1751
Højer s. (Ved Gaden)
D:
29 okt. 1822
Højer s. (Ved Gaden)
Gyde Kirstine Clausdatter
1716-
Gyde Kirstine Clausdatter
F:
1716
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Carsten Nielsen
Maria Magdalene Lytken
1688-
Maria Magdalene Lytken
F:
17 sep. 1688
Claus Nielsen Smed
1681-
Claus Nielsen Smed
F:
1681
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 nov. 1710
Emmerlev
Elisabeth Charlotte Lytken
ca. 1691-1777
Elisabeth Charlotte Lytken
F:
ca. 1690/91
D:
1777
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hans Bendixen
Jürgen Friedrich Bruun
ca. 1665-1746
Jürgen Friedrich Bruun
F:
ca. 1665
Løgumkloster
G:
20 Okt 1735
Løgumkloster
D:
1746
Løgumkloster
Gyde Josiasdatter Kiel
1651-
Gyde Josiasdatter Kiel
F:
o. 1648/51
Tønder
Joachim Lytken
1650-1691
Joachim Lytken
F:
o. 1640/50
D:
1691
Bregninge på Ærø
Marina Carstensdatter
1623-
Marina Carstensdatter
F:
o. 1620/23
Tønder
Josias Kiel
1596-1673
Josias Kiel
F:
1596
D:
1673
Tønder
Johan Christian Fabricius
1683-1729
Johan Christian Fabricius
F:
14 aug. 1683
fmtl. Egen s. (Østerholm)
D:
1 dec. 1729
Anna Fabricius
1685-1766
Anna Fabricius
F:
7 feb. 1685
fmtl. Egen s. (Østerholm)
D:
7 Okt 1766
Aabenraa
Bendix Caspar Kamphøvener
1681-1762
Bendix Caspar Kamphøvener
F:
1681
Aabenraa
G:
26 Okt 1706
Aabenraa
D:
1762
Aabenraa
Elisabeth Fabricius
1687-1693
Elisabeth Fabricius
F:
1687
Løjt
D:
1693
Løjt
Lorenz Fabricius
1688-1753
Lorenz Fabricius
F:
5 mar. 1688
Løjt
D:
22 dec. 1753
Løjt
Cathrine Margrethe Friis
1689-1730
Cathrine Margrethe Friis
F:
1689
Abild
G:
18 apr. 1724
D:
20 Okt 1730
Løjt
Mariane Roost
1696-1733
Mariane Roost
F:
1696
G:
26 jun. 1731
D:
3 jun. 1733
Løjt
Magdalene Margrethe Zoëga
1710-1771
Magdalene Margrethe Zoëga
F:
29 Okt 1710
G:
25 Maj 1734
D:
7 aug. 1771
Løjt
Wilhad Fabricius
1689-1690
Wilhad Fabricius
F:
7 dec. 1689
Løjt
D:
15 jan. 1690
Løjt
Johan Christian Fabricius
1719-1746
Johan Christian Fabricius
F:
1719
Hostrup
D:
3 mar. 1746
Wilhad Fabricius
1721-1788
Wilhad Fabricius
F:
26 Maj 1721
Hostrup
D:
12 feb. 1788
Bevtoft s. (Bevtoft Mølle)
Gunder Marie Bossen
1730-
Gunder Marie Bossen
F:
1730
Højst s. (Holm)
G:
1751
Johan Christian Fabricius
1690-1721
Johan Christian Fabricius
F:
6 dec. 1690
Løjt
D:
13 aug. 1721
Hostrup
Anna Johanne Fabricius
1700-1746
Anna Johanne Fabricius
F:
1700
Hostrup
G:
14 jun. 1718
D:
1746
Hostrup
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Catharina Zoëga
1746-1807
Catharina Zoëga
F:
27 apr. 1746
Ravsted
D:
6 apr. 1807
Ravsted s. (Hynding)
Marten Petersen
1743-1823
Marten Petersen
F:
1743
Ravsted s. (Hynding)
D:
21 feb. 1823
Ravsted s. (Hynding)
Catharina Zoëga
1719-1755
Catharina Zoëga
F:
1719
Vilstrup
D:
1755
Ravsted
Paul Christian Zoëga
1704-1776
Paul Christian Zoëga
F:
2 Maj 1704
Aller
G:
18 feb. 1738
D:
26 maj 1776
Ravsted
Henriette Emilie Zoëga
1792-
Henriette Emilie Zoëga
F:
31 jan. 1792
Møgeltønder
Friedrich Christian Hansen
1777-1835
Friedrich Christian Hansen
F:
1777
Vamdrup s. (Østerbygård)
G:
21 maj 1817
Tønder
D:
4 jul. 1835
Meldorf
Ingeborg Christiane Zoëga
1794-1856
Ingeborg Christiane Zoëga
F:
11 jul. 1794
Møgeltønder
D:
18 jul. 1856
Tønder
Peter Junker
Peter Junker
G:
19 sep. 1817
Tønder
Wilhadus Christian Zoëga
1796-1812
Wilhadus Christian Zoëga
F:
30 aug. 1796
Møgeltønder
D:
1812
Roager
Hans Zoëga
1761-1797
Hans Zoëga
F:
29 sep. 1761
Møgeltønder
D:
23 jan. 1797
Møgeltønder
Ingeborg Christine Hansen
1771-1802
Ingeborg Christine Hansen
F:
1771
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
1790
D:
24 jun. 1802
Wilhad Christian Zoëga
1721-1790
Wilhad Christian Zoëga
F:
24 aug. 1721
Vilstrup
D:
23 jun. 1790
Møgeltønder
Henriette Emilie Clausen
1735-1763
Henriette Emilie Clausen
F:
ca, 1735
G:
24 okt. 1754
D:
7 dec. 1763
Møgeltønder
Ingeborg Rosenkilde
1725-1800
Ingeborg Rosenkilde
F:
30 sep. 1725
Holbæk
G:
1 feb. 1765
D:
2 feb. 1800
Varde
Birgitte Margrethe Dyrhoff
1761-1827
Birgitte Margrethe Dyrhoff
F:
1 mar. 1761
Vilstrup
D:
30 mar. 1827
Hammelev
Lütje Ebsen
1760-1838
Lütje Ebsen
F:
13 okt. 1760
Vesterland
G:
nov. 1806
D:
26 aug. 1838
Hammelev
Catharina Gyde Zoëga
1729-1807
Catharina Gyde Zoëga
F:
1729
Vilstrup
D:
30 apr. 1807
Vilstrup
Mathias Olufsen Dyrhoff
1701-1769
Mathias Olufsen Dyrhoff
F:
2 mar. 1701
Sværdborg
D:
24 aug. 1769
Vilstrup
Jørgen Zoëga
1760-1800
Jørgen Zoëga
F:
21 apr. 1760
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
12 jan. 1800
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Ulrica Augusta Zoëga
1761-
Ulrica Augusta Zoëga
F:
29 nov. 1761
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Hans Boysen
1764-1813
Hans Boysen
F:
1764
Emmerlev
G:
8 jan. 1794
Møgeltønder
D:
28 jan. 1813
Dedsbüll
Caroline Ludovica Sophie Zoëga
1764-1806
Caroline Ludovica Sophie Zoëga
F:
5 dec. 1764
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
6 jun. 1806
Tønder
Cecilie Bartholine Zoëga
1767-
Cecilie Bartholine Zoëga
F:
29 jun. 1767
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Hans Schack Zoëga
1769-
Hans Schack Zoëga
F:
18 nov. 1769
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Sophie Marie Zoëga
1772-1787
Sophie Marie Zoëga
F:
22 jul. 1772
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
15 mar. 1787
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Paul Johannes Zoëga
1736-1806
Paul Johannes Zoëga
F:
1736
Vilstrup
D:
11 apr. 1806
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Anna Ernestine Petersen
1741-1772
Anna Ernestine Petersen
F:
5 jul. 1741
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
G:
22 Maj 1759
Møgeltønder
D:
5 aug. 1772
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Dødfødt søn
1776-1776
Dødfødt søn
F:
13 Maj 1776
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
13 Maj 1776
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Anna Margrethe Zoëga
1734-1806
Anna Margrethe Zoëga
F:
1734
Højer
G:
20 feb. 1773
Visby
D:
13 feb. 1806
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Cæcilie Fabricius
1693-1772
Cæcilie Fabricius
F:
1 Maj 1693
Løjt s. (Kirkeby)
D:
1 Maj 1772
Vilstrup
Jørgen (Artern) Zoëga
1693-1755
Jørgen (Artern) Zoëga
F:
1693
Vilstrup
G:
14 jun. 1718
D:
31 Okt 1755
Vilstrup
Elisabeth Fabricius
1695-1730
Elisabeth Fabricius
F:
5 mar. 1695
Løjt
D:
senest 1730
fmtl. Abild
Christian Friis
1680-1745
Christian Friis
F:
27 Maj 1680
fmtl. Abild
G:
18 apr. 1724
D:
16 mar. 1745
Abild
Andreas Fabricius
1696-1757
Andreas Fabricius
F:
7 dec. 1696
Løjt
D:
3 dec. 1757
Tønder
Anna Elisabeth Bruhn
-1728
Anna Elisabeth Bruhn
G:
18 apr. 1723
Aabenraa
D:
1728
Tønder
Elisabeth Wessel
1689-1758
Elisabeth Wessel
F:
1689
Tønder
G:
30 jun. 1731
Tønder
D:
26 Okt 1758
Tønder
Catharina Fabricius
1698-1698
Catharina Fabricius
F:
25 apr. 1698
Løjt
D:
1698
Løjt
Erich Fabricius
1700-1782
Erich Fabricius
F:
1 mar. 1700
Løjt
D:
28 apr. 1782
Aabenraa
Marie Elisabeth Volckard
-1791
Marie Elisabeth Volckard
G:
17 jan. 1730
D:
6 jul. 1791
Wilhad Fabricius
1651-1725
Wilhad Fabricius
F:
7 Maj 1651
Løjt s. (Kirkeby)
D:
13 okt. 1725
Løjt s. (Kirkeby)
Catharina Friis
1663-1702
Catharina Friis
F:
14 apr. 1663
G:
14 jun. 1682
D:
9 jan. 1702
Løjt s. (Kirkeby)
Christian Fabricius
1654-1687
Christian Fabricius
F:
12 mar. 1654
Løjt
D:
1687
Hjordkær
Margrethe Synderskov
1665-
Margrethe Synderskov
F:
15 nov. 1665
Hjordkær
Caspar Fabricius
1656-1708
Caspar Fabricius
F:
1656
Løjt
D:
1708
Johan Christian Fabricius
1719-1746
Johan Christian Fabricius
F:
1719
Hostrup
D:
3 mar. 1746
Wilhad Fabricius
1721-1788
Wilhad Fabricius
F:
26 Maj 1721
Hostrup
D:
12 feb. 1788
Bevtoft s. (Bevtoft Mølle)
Gunder Marie Bossen
1730-
Gunder Marie Bossen
F:
1730
Højst s. (Holm)
G:
1751
Anna Johanne Fabricius
1700-1746
Anna Johanne Fabricius
F:
1700
Hostrup
D:
1746
Hostrup
Johan Christian Fabricius
1690-1721
Johan Christian Fabricius
F:
6 dec. 1690
Løjt
G:
14 jun. 1718
D:
13 aug. 1721
Hostrup
Georg Eichel
1697-1767
Georg Eichel
F:
24 mar. 1697
Bevtoft
D:
29 jan. 1767
Hostrup
Wilhelm Fabricius
1702-1767
Wilhelm Fabricius
F:
17 jun. 1702
Hostrup
D:
14 aug. 1767
Varde
Magdalene Poulsen
1717-1759
Magdalene Poulsen
F:
1717
Aabenraa
G:
1736
D:
8 Maj 1759
Varde
Friderich Wilhelm Peter Fabricius
1742-1817
Friderich Wilhelm Peter Fabricius
F:
1742
Tønder
D:
9 jul. 1817
Rønne
Emma Fabricius
Kathinka Fabricius
Christoph Heinrich Detlev Fabricius
1802-1880
Christoph Heinrich Detlev Fabricius
F:
14 jul. 1802
Friedrichstadt
D:
3 nov. 1880
Wien
Charlotte Augusta Andrea Jacobine de Wilster
1809-1880
Charlotte Augusta Andrea Jacobine de Wilster
F:
25 okt. 1809
Rendsborg
G:
13 apr. 1832
Plön
D:
SEN. 1880
Carl Fabricius
Johann Christian Eduard Fabricius
1772-1837
Johann Christian Eduard Fabricius
F:
16 jun. 1772
København
D:
27 nov. 1837
Kiel
Catharina Dorothea Rathlef
1772-1837
Catharina Dorothea Rathlef
F:
11 jun. 1772
København
D:
27 nov. 1837
Kiel
Thomas Balthasar Fabricius
1774-1851
Thomas Balthasar Fabricius
F:
9 okt. 1774
København (Skt. Petri s.)
D:
1 maj 1851
Kiel
Anna Juliane Helene Fabricius
1776-
Anna Juliane Helene Fabricius
F:
17 dec. 1776
Johann Christian Fabricius
1745-1808
Johann Christian Fabricius
F:
7 jan. 1745
Tønder
D:
3 mar. 1808
Kiel
Anna Cæcilie Ambrosius
1747-1820
Anna Cæcilie Ambrosius
F:
4 okt. 1747
Flensborg
G:
19 jan. 1771
D:
18 jul. 1820
Kiel
Johann Christian Fabricius
1705-1775
Johann Christian Fabricius
F:
6. maj 1705
Hostrup
D:
4 maj 1775
København
Anna Henningsen
1713-1775
Anna Henningsen
F:
1713
G:
9 aug. 1730
D:
tidligst 1775
Johan Christian Fabricius
Birgitte Christine Buchholtz
1680-1723
Birgitte Christine Buchholtz
F:
1680
Hanved
D:
1723
Hostrup
Friedrich Christopher Fabricius
1758-1830
Friedrich Christopher Fabricius
F:
13 okt. 1758
D:
12 apr. 1830
Rinkenæs s. (præstegården)
Augusta Eugen Fabricius
-1809
Augusta Eugen Fabricius
D:
9 apr. 1809
Ernst Ferdinand Fabricius
Lorenz Wilhed Fabricius
1760-1825
Lorenz Wilhed Fabricius
F:
17 jul. 1760
D:
11 jan. 1825
NN
Anna Margrethe Fabricius
1762-
Anna Margrethe Fabricius
F:
23 mar. 1762
Jacob Friedrich Wieck
1747-
Jacob Friedrich Wieck
F:
7 jul. 1747
G:
1 sep. 1790
Christiansfeld
Johann Ludolph Fabricius
1764-1838
Johann Ludolph Fabricius
F:
8 feb. 1764
D:
1838
Herrnhut
Johanne Magdalene Bauditzin
Johanne Magdalene Bauditzin
G:
1790
Anna Elisabeth Fabricius
1766-
Anna Elisabeth Fabricius
F:
12 apr. 1766
Andreas Gottlieb Fabricius
1732-1804
Andreas Gottlieb Fabricius
F:
27 aug. 1732
Medelby
D:
11 sep. 1804
Ullerup
Marie Sophie Autzen
1726-1806
Marie Sophie Autzen
F:
14 mar. 1726
G:
2 dec. 1757
D:
9 apr. 1806
Lauritz Fabricius
1686-1765
Lauritz Fabricius
F:
29 jan. 1686
Brede
D:
27 aug. 1765
Medelby
Anna Boëthius
1702-1733
Anna Boëthius
F:
fmtl. ca. 1700/02
G:
11 dec. 1730
D:
1732/33
Anna Catharina Jessen
1714-
Anna Catharina Jessen
F:
1714
Bov
G:
12 Januar 1734
Bov
Poul Fabricius
1752-
Poul Fabricius
F:
1752
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Fabricius
1754-
Anna Fabricius
F:
1754
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Fabricius
1756-
Jes Fabricius
F:
1756
Hjordkær s. (Årslev)
Hinrich Fabricius
1787-1787
Hinrich Fabricius
F:
12 jan. 1787
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 jan. 1787
Hjordkær s. (Årslev)
Lena Fabricius
1788-1851
Lena Fabricius
F:
24 apr. 1788
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 maj 1851
Hjordkær s. (Årslev)
Jørgen Callesen
1776-1843
Jørgen Callesen
F:
25 sep. 1776
Hjordkær s. (Nybøl)
G:
11 okt. 1806
D:
1 nov. 1843
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Fabricius
1791-1791
Jes Fabricius
F:
18 jun. 1791
Hjordkær s. (Årslev)
D:
24 jun. 1791
Hjordkær s. (Årslev)
Gunder Fabricius
1792-1873
Gunder Fabricius
F:
10 sep. 1792
Hjordkær s. (Årslev)
D:
12 dec. 1873
Rise s. (Nr. Ønlev)
Peter Petersen (Tagholm)
1775-1859
Peter Petersen (Tagholm)
F:
24 jun. 1775
G:
17 jun. 1815
Hjordkær
D:
12 apr. 1859
Rise s. (Nr. Ønlev)
Anna Augusta Fabricius
1796-1828
Anna Augusta Fabricius
F:
14 maj 1796
Hjordkær s. (Årslev)
D:
16 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
Hans Christensen
1791-1842
Hans Christensen
F:
23 jul. 1791
G:
20 okt. 1821
D:
20 mar. 1842
Rise s. (Lunderup Mark)
Augusta Margrethe Fabricius
1758-1805
Augusta Margrethe Fabricius
F:
18 jan. 1758
Hjordkær s. (Årslev)
D:
16 apr. 1805
Hjordkær s. (Årslev)
Asmus Jessen
1747-1819
Asmus Jessen
F:
9 jan. 1747
Felsted s. (Nørballe)
G:
11 nov. 1785
D:
18 okt. 1819
Hjordkær s. (Årslev)
Hinrich Fabricius
1732-1757
Hinrich Fabricius
F:
1 jul. 1732
Hjordkær s. (Toldsted)
D:
1757
Hjordkær s. (Årslev)
Ellen Jesdatter
1726-1803
Ellen Jesdatter
F:
1726
G:
22 Maj 1752
Hjordkær
D:
7 Okt 1803
Hjordkær s. (Årslev)
Paul Fabricius
ca. 1693-1748
Paul Fabricius
F:
ca. 1693
Brede
D:
1748
Hjordkær s. (Toldsted)
Augusta Margrethe Thomsen
1707-1756
Augusta Margrethe Thomsen
F:
29 sep. 1707
Hjordkær s. (Toldsted)
G:
2 dec. 1723
Hjordkær
D:
1756
Hjordkær s. (Toldsted)
Andreas Fabricius
1662-1695
Andreas Fabricius
F:
9 jul. 1662
Løjt
D:
1695
Margrethe Claudius
1655-
Margrethe Claudius
F:
o. 1650/55
fmtl. Hostrup
G:
1685
Catharina Gyde Fabricius
1665-1732
Catharina Gyde Fabricius
F:
12 Okt 1665
Løjt
D:
22 Maj 1732
Johannes Hoyer
1660-1726
Johannes Hoyer
F:
21 mar. 1660
Karlum
G:
16 nov. 1686
Karlum
D:
12 feb. 1726
Karlum
Laurentius Frøderus Fabricius
1669-1669
Laurentius Frøderus Fabricius
F:
1669
Løjt
D:
1669
Løjt
Johan Christian Fabricius
1624-1686
Johan Christian Fabricius
F:
23 apr. 1624
Tønder
D:
9 jul. 1686
Løjt
Anna Villadsdatter
1626-1665
Anna Villadsdatter
F:
20 sep. 1626
Løjt
G:
27 maj 1650
Løjt
D:
22 dec. 1665
Løjt
Margrethe Carstensdatter
1630-
Margrethe Carstensdatter
F:
o. 1625/30
Tønder
Anna Carstensdatter
1631-
Anna Carstensdatter
F:
9 apr. 1631
Tønder
Peter Claudius
1630-1684
Peter Claudius
F:
o. 1625/30
Sdr. Løgum
G:
9 sep. 1649
D:
6 aug. 1684
Sdr. Løgum
Elsabe Carstensdatter
1633-1675
Elsabe Carstensdatter
F:
11 dec. 1633
Tønder
D:
10 jan. 1675
Emmelsbüll
Andreas Ambders
1613-1687
Andreas Ambders
F:
1613
G:
6 okt. 1650
D:
1687
Gyde Froddesdatter Schmidt
1595-1673
Gyde Froddesdatter Schmidt
F:
o. 1590/95
fmtl. Tønder
D:
1673
Tønder
Carsten Jensen
1590-1637
Carsten Jensen
F:
1585/90
Højer s. (Rudbøl)
D:
1637
Tønder
Marine Schmidt
-1623
Marine Schmidt
D:
1619/23
Tønder
Frodde (Petersen) Schmidt
o.1560/65-ca. 1616
Frodde (Petersen) Schmidt
F:
o.1560/65
fmtl. Tønder
D:
ca. 1616
Tønder
Hans Jepsen Schmidt
1520-1590
Hans Jepsen Schmidt
F:
1520
Tønder
D:
tidligst 1590
Anna Reuwertsdatter
1540-
Anna Reuwertsdatter
F:
o. 1535/40
Marine Schmidt
1557-1566
Marine Schmidt
F:
1 jun. 1557
Tønder
D:
27 okt. 1566
Rendsborg
Jacob Fabricius
1560-1640
Jacob Fabricius
F:
30 jan. 1560
Tønder
D:
5 nov. 1640
Slesvig
Agnete Petræus
1570-1604
Agnete Petræus
F:
1570
G:
15 okt. 1587
Tønder
D:
24 mar. 1604
Sara Berndes
-1643
Sara Berndes
G:
1608
D:
15 jan. 1643
Jacob Schmidt
1521-1569
Jacob Schmidt
F:
1521
Tønder
D:
2 okt. 1569
Rendsborg
Marine Janniksdatter
1533-1610
Marine Janniksdatter
F:
1533
Tønder
D:
15 maj 1610
Rostock
Cathrine Schmidt
1526-
Cathrine Schmidt
F:
o. 1523/26
Jürgen Mülsing
-1576
Jürgen Mülsing
D:
1576
Tønder
Anne Schmidt
Iver Schmidt
Jens Jepsen Schmidt
Marine Schmidt
Jep (Jacob) Jensen Schmidt
1490-1533
Jep (Jacob) Jensen Schmidt
F:
o. 1485/90
D:
tidligst 1533
Margrethe
Jens Hansen Schmidt
Wibecke
Forældre
Ebbe Smed
Hans Ebbesen Smed