Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Kirsten Christensdatter
1625 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Terkelsen
Dødfødt datter
1812-1812
Dødfødt datter
F:
1812
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1812
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Ingwert Petersen
1840-
Johannes Ingwert Petersen
F:
1838/40
Jef Tygesen Petersen
1841-
Jef Tygesen Petersen
F:
29 nov. 1841
Højer
Mariane Caroline Petersen
1847-
Mariane Caroline Petersen
F:
16 okt. 1847
Pellworm
Christine Petersen
1843-1843
Christine Petersen
F:
30 nov. 1843
Højer
D:
20 dec. 1843
Højer
Christian Petersen
1844-
Christian Petersen
F:
10 nov. 1844
Højer
Peder Christian Thomsen
1871-
Peder Christian Thomsen
F:
15 feb. 1871
Anne Kirstine Thomsen
1874-
Anne Kirstine Thomsen
F:
15 jul. 1874
Ane Elise Thomsen
1878-
Ane Elise Thomsen
F:
14 apr. 1878
Hans Thomsen
1882-
Hans Thomsen
F:
23 mar. 1882
Caroline Christine Thomsen
1883-1887
Caroline Christine Thomsen
F:
27 apr. 1883
Emmerlev
D:
9 maj 1887
Emmerlev
Jessine Maria Petersen
1844-1899
Jessine Maria Petersen
F:
10 nov. 1844
Højer
D:
1899
Søren Nielsen Thomsen
1846-
Søren Nielsen Thomsen
F:
23 sep. 1846
G:
27 jan. 1871
Emmerlev
Anna Elisa Thygesen
1813-1844
Anna Elisa Thygesen
F:
1813
D:
22 nov. 1844
Højer
Peter Christian Petersen
ca. 1808-1849
Peter Christian Petersen
F:
ca. 1808
G:
4 feb. 1838
Emmerlev
D:
9 apr. 1849
Højer
Thyge Jefsen Thygesen
1865-1869
Thyge Jefsen Thygesen
F:
9 jul. 1865
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1 jul. 1869
Emmerlev s. (Kærgård)
Jef Thygesen
1841-1930
Jef Thygesen
F:
24 dec. 1841
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
14 nov. 1930
København
Ane Marie Vedsted
1841-1868
Ane Marie Vedsted
F:
5 jun. 1841
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 apr. 1868
Emmerlev s. (Kærgård)
Marie Karoline Thygesen
1874-1874
Marie Karoline Thygesen
F:
7 apr. 1874
Galten s. (Vinterslev Mark)
D:
31 aug. 1874
Galten s. (Vinterslev Mark)
Rigmor Andrea Thygesen
1875-1949
Rigmor Andrea Thygesen
F:
21 sep. 1875
Galten s. (Vinterslev Mark)
D:
1949
NN Schmidt Hansen
Knud Reimann
1877-
Knud Reimann
F:
8 apr. 1877
Frederiksberg
G:
19 jun. 1915
Næstved
Ib Ovesen
1915-
Ib Ovesen
F:
14 Okt 1915
Næstved (Skt. Mortens s.)
Nico Wörmer
1919-
Nico Wörmer
F:
15 Maj 1919
Frederiksværk
Marie Karoline Thygesen
1877-
Marie Karoline Thygesen
F:
24 jul. 1877
Galten s. (Vinterslev Mark)
Frederik Ovesen
1882-
Frederik Ovesen
F:
1 feb. 1882
Hallund s. (Kølskegård)
G:
28 okt. 1909
Hørsholm
Tyge Jefsen Thygesen
1879-1879
Tyge Jefsen Thygesen
F:
28 apr. 1879
Galten s. (Vinterslev Mark)
D:
10 Okt 1879
Galten s. (Vinterslev Mark)
Tyge Jepsen Thygesen
1881-1881
Tyge Jepsen Thygesen
F:
20 Okt 1881
Galten s. (Vinterslev Mark)
D:
21 Okt 1881
Galten s. (Vinterslev Mark)
Tyge Jefsen Thygesen
1888-
Tyge Jefsen Thygesen
F:
7 aug. 1888
Galten s. (Vinterslev Mark)
Maren Nicoline Bøhme
-1915
Maren Nicoline Bøhme
D:
1915
Meta Juliane Marie Thygesen
1843-
Meta Juliane Marie Thygesen
F:
6 jul. 1843
Emmerlev s. (Kærgård)
Andreas Hansen Kamp
1841-
Andreas Hansen Kamp
F:
11 jan. 1841
Højer
Hansine Elise Thygesen
1845-1848
Hansine Elise Thygesen
F:
17 jun. 1845
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 maj 1848
Emmerlev s. (Kærgård)
Carsten Brodersen
1874-
Carsten Brodersen
F:
28 mar. 1874
Emmerlev s. (Kærgård)
Marie Lorenze Brodersen
1875-
Marie Lorenze Brodersen
F:
24 jun. 1875
Emmerlev s. (Kærgård)
Thyge Brodersen
1876-
Thyge Brodersen
F:
27 sep. 1876
Emmerlev s. (Kærgård)
Karl Redlef Brodersen
1878-
Karl Redlef Brodersen
F:
4 mar. 1878
Emmerlev s. (Kærgård)
Anna Brodersen
1880-
Anna Brodersen
F:
15 mar. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
Signe Elise Brodersen
1882-
Signe Elise Brodersen
F:
29 Maj 1882
Emmerlev s. (Kærgård)
Lucie Brodersen
1884-
Lucie Brodersen
F:
17 Okt 1884
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Brodersen
1887-
Hans Brodersen
F:
27 Okt 1887
Emmerlev s. (Kærgård)
Caroline Thygesen
1847-
Caroline Thygesen
F:
21 maj 1847
Emmerlev s. (Kærgård)
Jes Nicolaus Brodersen
1849-
Jes Nicolaus Brodersen
F:
26 jan. 1849
Højer s. (Ved Gaden)
G:
15 apr. 1873
Højer
Mikkel Andersen Thygesen
1849-1859
Mikkel Andersen Thygesen
F:
20 nov. 1849
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 apr. 1859
Emmerlev s. (Kærgård)
Hansine Elise Thygesen
1852-1854
Hansine Elise Thygesen
F:
4 apr. 1852
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 apr. 1854
Emmerlev s. (Kærgård)
Peter Thygesen
1854-1855
Peter Thygesen
F:
24 mar. 1854
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
4 maj 1855
Emmerlev s. (Kærgård)
Thyge Jefsen Thygesen
1815-1854
Thyge Jefsen Thygesen
F:
12 maj 1815
D:
13 jul. 1854
Marie Andersen
1821-
Marie Andersen
F:
1 sep. 1821
G:
16 apr. 1841
Emmerlev
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1845
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 mar. 1845
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Boi Marius Bonnichsen
Maren Johanne Bonnichsen
1869-1942
Maren Johanne Bonnichsen
F:
6 aug. 1869
Hviding
D:
9 jul. 1942
Bording
NN
Jørgen Mogensen Fjord
1847-1918
Jørgen Mogensen Fjord
F:
4 jan. 1847
G:
6 mar. 1903
Hviding
D:
1918
ved Verdun
Ellen Bonnichsen
1898-
Ellen Bonnichsen
F:
20 jul. 1898
Ogden, Utah, USA
Wilber Edmund de Witt
1888-
Wilber Edmund de Witt
F:
29 feb. 1888
Ehm Christensen Bonnichsen
1871-1950
Ehm Christensen Bonnichsen
F:
21 nov. 1871
Hviding
D:
12 dec. 1950
Salt Lake City
Anne Marie Christensen
1873-1898
Anne Marie Christensen
F:
3 dec. 1873
G:
6 jul. 1897
D:
3 okt. 1898
Ogden, Utah, USA
Anna Lovisa Lind
1869-1942
Anna Lovisa Lind
F:
12 feb. 1869
G:
21 nov. 1905
Emmerlev
D:
28 apr. 1942
Ogden, Utah, USA
Ethel Bonnichsen
1905-
Ethel Bonnichsen
F:
5 jul. 1905
Rosemond, Illinois, USA
Helen Bonnichsen
1907-
Helen Bonnichsen
F:
18 mar. 1907
Crested Butte, Colorado, USA
Hans Madsen Bonnichsen
1908-
Hans Madsen Bonnichsen
F:
28 okt. 1908
La Salle, Illinois, USA
Boyden Bonnichsen
1910-
Boyden Bonnichsen
F:
31 okt. 1910
La Salle, Illinois, USA
Andrew Bonnichsen
1912-
Andrew Bonnichsen
F:
29 maj 1912
La Salle, Illinois, USA
Theodore Bonnichsen
1917-
Theodore Bonnichsen
F:
27 jun. 1917
La Salle, Illinois, USA
Hans Madsen Bonnichsen
1874-1918
Hans Madsen Bonnichsen
F:
13 aug. 1874
Hviding
D:
14 jun. 1918
Waukegan, Illinois, USA
Marie Mathilde Brown
1879-1957
Marie Mathilde Brown
F:
1879
La Salle, Illinois, USA
D:
21 nov. 1957
Los Angeles, Californien, USA
Johannes (senere John) Boisen Bonnichsen
1877-
Johannes (senere John) Boisen Bonnichsen
F:
10 okt. 1877
Hviding
Bender Alfred Rasmussen
1903-1964
Bender Alfred Rasmussen
F:
12 feb. 1903
Bording
D:
1 dec. 1964
Esbjerg
Anna Nielsine Kragh
Johanne Kristine Bonnichsen Rasmussen
Karl Aksel Rasmussen
1905-1968
Karl Aksel Rasmussen
F:
25 feb. 1905
Hejnsvig
D:
31 aug. 1968
Korsør (sygehus)
Sophie Magdalene Siewertsen
Sophie Magdalene Siewertsen
G:
16 jun. 1934
Skærbæk
Marie Kirstine Rasmussen
1907-2002
Marie Kirstine Rasmussen
F:
22 sep. 1907
Hejnsvig
D:
3 jun. 2002
Vojens
Rasmus Thomsen
Karoline Amalie Rasmussen
1910-1995
Karoline Amalie Rasmussen
F:
15 feb. 1910
Hejnsvig
D:
31 mar. 1995
Nr. Åby
Marius Peter Christian Schmidt
Martin Marius Rasmussen
1912-
Martin Marius Rasmussen
F:
17 jun. 1912
Hejnsvig
Ella Marie Henriette Stegelmann
Rudolf Østergaard Rasmussen
1914-
Rudolf Østergaard Rasmussen
F:
27 apr. 1914
Hejnsvig
Ella Klara Jørgensen
Esther Nora Frank
Esther Nora Frank
G:
20 dec. 1954
Esbjerg
Ejner Rasmussen
1916-2000
Ejner Rasmussen
F:
23 sep. 1916
Vorbasse
D:
9 okt. 2000
Frieda Sophie Hansen
Villy Verner Rasmussen
1920-
Villy Verner Rasmussen
F:
12 okt. 1920
Hejnsvig
Heilvig Christine Jensen
Johanne Bonnichsen
1879-1936
Johanne Bonnichsen
F:
11 dec. 1879
Hviding
D:
29 apr. 1936
Skærbæk
Christen Peter Rasmussen
1876-1951
Christen Peter Rasmussen
F:
26 apr. 1876
Ejstrup s. (Gludsted)
G:
25 jul. 1902
Bording
D:
21 jul. 1951
Skærbæk
Boy Møller
1917-1917
Boy Møller
F:
28 mar. 1917
Løgumkloster
D:
29 mar. 1917
Løgumkloster
Christine Møller
1918-
Christine Møller
F:
19 mar. 1918
Løgumkloster
Hans Boysen Møller
1919-
Hans Boysen Møller
F:
25 sep. 1919
Løgumkloster
Maren Møller
Eli Møller
Ingeborg Berthamine Bonnichsen
1883-1968
Ingeborg Berthamine Bonnichsen
F:
28 nov. 1883
Hviding
D:
19 nov. 1968
København
Amelius Theodor Elias Møller
1861-1941
Amelius Theodor Elias Møller
F:
27 jul. 1861
Løgumkloster
G:
31 mar. 1916
Emmerlev
D:
6 jun. 1941
Løgumkloster
Boi Madsen Hejnsvig
1909-
Boi Madsen Hejnsvig
F:
8 apr. 1909
Hviding
Marie Christine Hejnsvig
1911-
Marie Christine Hejnsvig
F:
12 jun. 1911
Hviding
Martha Maria Hejnsvig
1913-
Martha Maria Hejnsvig
F:
3 mar. 1913
Hviding
Jens Kristian Hejnsvig
1914-
Jens Kristian Hejnsvig
F:
6 Maj 1914
Hviding
Anna Christine Hejnsvig
1919-
Anna Christine Hejnsvig
F:
31 dec. 1919
Hviding
Hans Jakob Hejnsvig
1922-
Hans Jakob Hejnsvig
F:
28 dec. 1922
Hviding
Abbelone Bodil Marie Bonnichsen
1886-1965
Abbelone Bodil Marie Bonnichsen
F:
10 nov. 1886
Hviding
D:
24 nov. 1965
Hviding
Heine Jacob Hejnsvig
1886-
Heine Jacob Hejnsvig
F:
30 jun. 1886
G:
17 feb. 1909
Hviding
Berthamine Bonnichsen
1891-1975
Berthamine Bonnichsen
F:
15 apr. 1891
Hviding
D:
1975
Carl Engel
Marie Christine Christensen
1846-1928
Marie Christine Christensen
F:
4 maj 1846
D:
1928
Boi Madsen Bonnichsen
1836-1902
Boi Madsen Bonnichsen
F:
26 mar. 1836
Emmerlev s. (Nyland)
D:
1902
Ehm Christensen
1880-
Ehm Christensen
F:
13 jul. 1880
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Catharina Margrethe Hartwigsen
1887-
Catharina Margrethe Hartwigsen
F:
5 jul. 1887
Slesvig
Jef Tygesen Christensen
1911-1911
Jef Tygesen Christensen
F:
16 aug. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
6 dec. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marie Christensen
1913-1998
Marie Christensen
F:
7 apr. 1913
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
27 jan. 1998
Claus Clausen Nissen
1906-1997
Claus Clausen Nissen
F:
2 jan. 1906
G:
30 okt. 1934
Emmerlev
D:
19 jan. 1997
Jef Tygesen Christensen
1919-
Jef Tygesen Christensen
F:
3 jan. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Charlotte Marie Krog
1920-
Charlotte Marie Krog
F:
10 nov. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Mathias Bendesen Christensen
1921-
Mathias Bendesen Christensen
F:
4 Maj 1921
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hans Christensen
1924-
Hans Christensen
F:
11 apr. 1924
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christian Lausten Christensen
1885-1971
Christian Lausten Christensen
F:
5 nov. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2 apr. 1971
Caroline Christine Bendesen
1890-1979
Caroline Christine Bendesen
F:
13 jul. 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
26 nov. 1910
Emmerlev
D:
10 apr. 1979
Jef Thygesen Christensen
1849-1933
Jef Thygesen Christensen
F:
11 mar. 1849
D:
22 jul. 1933
Marie Hansen
1855-1920
Marie Hansen
F:
14 sep. 1855
Møgeltønder s. (Midtfeld)
G:
7 apr. 1877
Emmerlev
D:
21 feb. 1920
Mathias Bendesen
1905-1989
Mathias Bendesen
F:
24 dec. 1905
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
31 mar. 1989
Abild
Minna Andersen
1910-
Minna Andersen
F:
22 maj 1910
Ingvert Bendesen
1908-1988
Ingvert Bendesen
F:
30 sep. 1908
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1 nov. 1988
Anst
Helga Schmidt
1913-
Helga Schmidt
F:
29 jun. 1913
Ester Hansen
1940-
Ester Hansen
F:
6 okt. 1940
Abild
Marie Kristine Andersen
1945-
Marie Kristine Andersen
F:
16 jul. 1945
Abild
Andreas Sørensen Andresen
1938-
Andreas Sørensen Andresen
F:
10 maj 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
7 jan. 1967
Abild
Jørgen Rode Andersen
1947-
Jørgen Rode Andersen
F:
22 aug. 1947
Abild
Jensine Bendesen
1910-1994
Jensine Bendesen
F:
1 jul. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
21 aug. 1994
Tønder
Rode Israel Andersen
1909-1998
Rode Israel Andersen
F:
25 nov. 1909
Randers
G:
27 aug. 1939
D:
18 maj 1998
Tønder (sygehuset)
Hans Bendesen
1918-1990
Hans Bendesen
F:
30 sep. 1918
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
9 maj 1990
Brede s. (Bredebro)
Marie Andersen
1920-
Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Aage Bendesen
1922-1995
Aage Bendesen
F:
6 aug. 1922
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
11 maj 1995
Kolding
Ingrid Davidsen
1925-
Ingrid Davidsen
F:
28 jun. 1925
Christen Bendesen
1877-1963
Christen Bendesen
F:
25 jul. 1877
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
6 okt. 1963
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Ester Marie Christiansen
1886-1974
Ester Marie Christiansen
F:
7 aug. 1886
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
5 maj 1905
Emmerlev
D:
29 mar. 1974
Ehm Christensen Bendesen
1880-1882
Ehm Christensen Bendesen
F:
12 okt. 1880
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
16 jul. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Gyde Marie Møller
1904-
Gyde Marie Møller
F:
10 nov. 1904
Visby s. (Ø. Gammelby)
Valdemar Ejnar Jørgensen
1900-
Valdemar Ejnar Jørgensen
F:
15 jan. 1900
G:
20 maj 1927
Brede
Hansine Dorothea Møller
1906-1906
Hansine Dorothea Møller
F:
1 jun. 1906
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
30 sep. 1906
Visby s. (Ø. Gammelby)
Mathias Bendesen Møller
1907-
Mathias Bendesen Møller
F:
28 aug. 1907
Visby s. (Ø. Gammelby)
Ingeborg Margrethe Straagaard
1909-
Ingeborg Margrethe Straagaard
F:
23 okt. 1909
Hansine Dorthea Møller
1908-
Hansine Dorthea Møller
F:
27 sep. 1908
Visby s. (Ø. Gammelby)
Peter Hansen Nielsen
1894-1970
Peter Hansen Nielsen
F:
3 jan. 1894
D:
24 feb. 1970
Andreas Peter Hercules Møller
1909-
Andreas Peter Hercules Møller
F:
11 nov. 1909
Visby s. (Ø. Gammelby)
Anne Marta Ravn
1912-
Anne Marta Ravn
F:
3 okt. 1912
Gram s. (Tiset)
G:
1 apr. 1942
Spandet
Martin Møller
1910-
Martin Møller
F:
25 dec. 1910
Visby s. (Ø. Gammelby)
Mary Jensine Jensen
1920-
Mary Jensine Jensen
F:
5 jul. 1920
Horne s. (Bjalderup)
G:
25 maj 1943
Brede
Astrid Møller
1912-
Astrid Møller
F:
19 apr. 1912
Brede s. (Gl. Bosholm)
Meinert Peter Jensen Petersen
1899-1967
Meinert Peter Jensen Petersen
F:
6 dec. 1899
Møgeltønder s. (Stokkebro)
G:
23 nov. 1934
Brede
D:
1 jan. 1967
Thyra Møller
1913-
Thyra Møller
F:
7 aug. 1913
Brede s. (Gl. Bosholm)
Edgar Hughes
1896-
Edgar Hughes
F:
19 jun. 1896
Mathilde Møller
1915-1916
Mathilde Møller
F:
14 jan. 1915
Brede s. (Gl. Bosholm)
D:
1 mar. 1916
Brede s. (Gl. Bosholm)
Mathilde Møller
1916-
Mathilde Møller
F:
6 apr. 1916
Brede s. (Gl. Bosholm)
Møller August Andersen
1911-
Møller August Andersen
F:
4 aug. 1911
Lyne s. (Nørhede)
G:
25 okt. 1944
Brede
Andrea Emilie Møller
Olau Bastian Christensen
Alfred Møller
Maren Marie Dahlmann
Dagmar Møller
1919-
Dagmar Møller
F:
2 mar. 1919
Brede s. (Gl. Bosholm)
Hans Carlsen Andersen
1900-
Hans Carlsen Andersen
F:
2 feb. 1900
Johanne Emilie Møller
1919-
Johanne Emilie Møller
F:
2 mar. 1919
Brede s. (Gl. Bosholm)
Svend Ove Kvistgaard Jacobsen
1916-
Svend Ove Kvistgaard Jacobsen
F:
11 mar. 1916
Høm s. (Togehøj)
Maren Møller
Hans Knudsen Nicolaisen
Johanne Emilie Bendesen
1883-1958
Johanne Emilie Bendesen
F:
21 feb. 1883
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
3 maj 1958
Tønder (sygehuset)
Jens Mathiesen Møller
1878-1974
Jens Mathiesen Møller
F:
7 feb. 1878
Visby s. (Mollerup)
G:
6 maj 1904
Visby
D:
13 jun. 1974
Løgumkloster (sygehuset)
Mathias Bendesen
Karen Hesbæk
Kirstine Bendesen
Jacob Petersen
Ehm Bendesen
1885-1965
Ehm Bendesen
F:
16 jun. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
3 maj 1965
Skærbæk
Ingeborg Petrea Aabling
1884-
Ingeborg Petrea Aabling
F:
21 nov. 1884
Skærbæk
Laust Hansen Bendesen
1919-
Laust Hansen Bendesen
F:
26 dec. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Klaudi Hansine Bendesen
1922-
Klaudi Hansine Bendesen
F:
28 jul. 1922
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hansine Dorthea Bendesen
1928-
Hansine Dorthea Bendesen
F:
12 nov. 1928
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Carl Bendesen
1887-1976
Carl Bendesen
F:
29 nov. 1887
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 mar. 1976
Brede s. (Kummerlev)
Caroline Hansen
1899-
Caroline Hansen
F:
3 apr. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
25 okt. 1918
Emmerlev
Jef Tygesen Christensen
1911-1911
Jef Tygesen Christensen
F:
16 aug. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
6 dec. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marie Christensen
1913-1998
Marie Christensen
F:
7 apr. 1913
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
27 jan. 1998
Claus Clausen Nissen
1906-1997
Claus Clausen Nissen
F:
2 jan. 1906
G:
30 okt. 1934
Emmerlev
D:
19 jan. 1997
Jef Tygesen Christensen
1919-
Jef Tygesen Christensen
F:
3 jan. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Charlotte Marie Krog
1920-
Charlotte Marie Krog
F:
10 nov. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Mathias Bendesen Christensen
1921-
Mathias Bendesen Christensen
F:
4 Maj 1921
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hans Christensen
1924-
Hans Christensen
F:
11 apr. 1924
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Caroline Christine Bendesen
1890-1979
Caroline Christine Bendesen
F:
13 jul. 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 apr. 1979
Christian Lausten Christensen
1885-1971
Christian Lausten Christensen
F:
5 nov. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
26 nov. 1910
Emmerlev
D:
2 apr. 1971
Hansine Dorothea Christensen
1852-1926
Hansine Dorothea Christensen
F:
19 jan. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
15 jan. 1926
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mathias Bendesen
1852-1937
Mathias Bendesen
F:
7 jan. 1852
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 nov. 1876
Emmerlev
D:
27 sep. 1937
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christian Eduard Christensen
1855-1938
Christian Eduard Christensen
F:
18 mar. 1855
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 mar. 1938
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Gyde Marie Karstensen
1858-1915
Gyde Marie Karstensen
F:
1858
D:
1915
Ane Kathrine Nielsen
1865-1949
Ane Kathrine Nielsen
F:
1 okt. 1865
Brede
G:
22 nov. 1918
Emmerlev
D:
1949
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
25 jun. 1857
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
25 jun. 1857
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
15 apr. 1859
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
15 apr. 1859
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
16 sep. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
16 sep. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Jens Boysen Christensen
1863-
Jens Boysen Christensen
F:
17 sep. 1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johanne Thygesen
1819-1883
Johanne Thygesen
F:
10 maj 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
8 jul. 1883
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ehm Christensen
1820-1900
Ehm Christensen
F:
21 aug. 1820
Emmerlev
G:
24 dec. 1844
Emmerlev
D:
7 nov. 1900
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Marcus Tygesen
1820-1842
Johannes Marcus Tygesen
F:
12 sep. 1820
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
21 sep. 1842
Brede s. (Abterp)
Jef Thygesen
1776-1824
Jef Thygesen
F:
1776
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 dec. 1824
Emmerlev s. (Kærgård)
Hansine Dorothea Holst
1791-1856
Hansine Dorothea Holst
F:
15 dec. 1791
Emmerlev s. (præstegården)
D:
19 apr. 1856
Emmerlev s. (Kærgård)
Nis Hansen Tygesen
1869-
Nis Hansen Tygesen
F:
23 jan. 1869
Emmerlev
Peter Knudsen Tygesen
1840-
Peter Knudsen Tygesen
F:
4 feb. 1840
Emmerlev s. (Kærgård)
Johanne Toft
1829-
Johanne Toft
F:
13 aug. 1829
Emmerlev
G:
13 feb. 1869
Emmerlev
Claus Tygesen
1842-1843
Claus Tygesen
F:
6 dec. 1842
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
15 maj 1843
Emmerlev s. (Kærgård)
Botille Tygesen
1842-
Botille Tygesen
F:
6 dec. 1842
Emmerlev s. (Kærgård)
Clausine Elisabeth Tygesen
1844-
Clausine Elisabeth Tygesen
F:
4 jul. 1844
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Tygesen
1814-1846
Johannes Tygesen
F:
1814
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1846
Emmerlev s. (Kærgård)
Hanne Eline Knudsen
1814-1888
Hanne Eline Knudsen
F:
31 okt. 1814
Emmerlev
G:
7 mar. 1840
Emmerlev
D:
1888
Anne Tygesen
ca. 1814-1850
Anne Tygesen
F:
ca. 1814
D:
23 jun. 1850
Tyge Pedersen Tygesen
1819-
Tyge Pedersen Tygesen
F:
1 okt. 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Jeng Marianne Tygesen
1822-1827
Jeng Marianne Tygesen
F:
24 okt. 1822
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
20 jan. 1827
Emmerlev s. (Kærgård)
Peder Hansen Tygesen
1777-1828
Peder Hansen Tygesen
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
12 dec. 1828
Emmerlev s. (Kærgård)
Clausine Elisabeth Holst
1795-1853
Clausine Elisabeth Holst
F:
23 mar. 1795
Emmerlev s. (præstegården)
D:
14 jan. 1853
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Tygesen
1779-1806
Johannes Tygesen
F:
1779
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1806
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Hansen
1808-1819
Jep Hansen
F:
1808
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 sep. 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Dorthea Tygesdatter
1781-1845
Dorthea Tygesdatter
F:
1781
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 jan. 1845
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Jepsen
1777-1819
Hans Jepsen
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 maj 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Hansine Jeppesdatter (Sørensen)
1822-1883
Hansine Jeppesdatter (Sørensen)
F:
24 jun. 1822
D:
26 maj 1883
Lorentz Christian Hansen
1824-1880
Lorentz Christian Hansen
F:
8 sep. 1824
Rødenæs
D:
9 apr. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
Jeppe Sørensen
ca. 1789-1846
Jeppe Sørensen
F:
ca. 1789
G:
18 dec. 1819
Emmerlev
D:
2 mar. 1846
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Sørensen
1866-
Laust Sørensen
F:
25 maj 1866
Christian Nissen Sørensen
1871-
Christian Nissen Sørensen
F:
25 apr. 1871
Anna Dorothea Sørensen
1843-
Anna Dorothea Sørensen
F:
13 dec. 1843
Emmerlev
Ingwert Hansen Sørensen
1841-
Ingwert Hansen Sørensen
F:
2 sep. 1841
G:
24 feb. 1866
Emmerlev
Andreas Jakobsen Sørensen
1920-
Andreas Jakobsen Sørensen
F:
22 jan. 1920
Emmerlev
Ester Ane Sørensen
Laust Sørensen
1880-1962
Laust Sørensen
F:
29 feb. 1880
Emmerlev
D:
1 apr. 1962
Løgumkloster
Christine Nissen
1891-1963
Christine Nissen
F:
27 sep. 1891
Bylderup s. (Bredevad)
G:
28 mar. 1919
Emmerlev
D:
4 jul. 1963
Tønder (sygehuset)
Anne Marie Sørensen
1882-
Anne Marie Sørensen
F:
23 maj 1882
Emmerlev
Christian Nissen Sørensen
1884-
Christian Nissen Sørensen
F:
17 dec. 1884
Emmerlev
Søren Mikkelsen Sørensen
1887-
Søren Mikkelsen Sørensen
F:
21 mar. 1887
Emmerlev
Caroline Marie Sørensen
1889-
Caroline Marie Sørensen
F:
13 maj 1889
Emmerlev
Kresten Andersen Hansen
1883-
Kresten Andersen Hansen
F:
4 jun. 1883
Ballum s. (Buntje)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Andreas Jacobsen Sørensen
1845-
Andreas Jacobsen Sørensen
F:
18 sep. 1845
Emmerlev
Ane Sørensen
1847-1892
Ane Sørensen
F:
5 aug. 1847
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
1 Maj 1875
Visby
D:
18 sep. 1892
Emmerlev
Marie Elisabeth Sørensen
1877-
Marie Elisabeth Sørensen
F:
31 jul. 1877
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Elisabeth Sørensen
1881-
Marie Elisabeth Sørensen
F:
9 apr. 1881
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mikkel Sørensen
1914-
Mikkel Sørensen
F:
4 sep. 1914
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Sørensen
1915-2005
Laust Sørensen
F:
17 nov. 1915
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
9 maj 2005
Agerskov
Else Buhl
1924-2011
Else Buhl
F:
2 sep. 1924
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
26 mar. 1946
Haldum
D:
6 sep. 2011
Haderslev (Hospice Sønderjylland)
Inge Sørensen
1917-2007
Inge Sørensen
F:
4 feb. 1917
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 okt. 2007
Haderslev
Jens Zachariassen Eriksen
1908-
Jens Zachariassen Eriksen
F:
9 nov. 1908
Hejls
G:
4 maj 1938
Emmerlev
Hans Sørensen
1920-
Hans Sørensen
F:
15 jul. 1920
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Cecilie Jensine Sørensen
1921-
Cecilie Jensine Sørensen
F:
14 jul. 1921
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Nissen Sørensen
1883-1926
Christian Nissen Sørensen
F:
24 feb. 1883
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
8 mar. 1926
Tønder (sygehuset)
Ane Margrethe Christiansen
1889-1979
Ane Margrethe Christiansen
F:
8 feb. 1889
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
29 nov. 1913
Emmerlev
D:
14 sep. 1979
Tønder
Laust Sørensen
1885-
Laust Sørensen
F:
6 jun. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mikkel Sørensen
1847-1932
Mikkel Sørensen
F:
10 aug. 1847
Emmerlev
D:
19 nov. 1932
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Cecilie Marie Petersen
1849-1886
Cecilie Marie Petersen
F:
27 feb. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 okt. 1875
Emmerlev
D:
23 maj 1886
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
5 okt. 1849
Emmerlev
D:
5 okt. 1849
Emmerlev
Cathrine Marie Sørensen
1850-
Cathrine Marie Sørensen
F:
10 okt. 1850
Emmerlev
Nis Hansen Sørensen
1853-
Nis Hansen Sørensen
F:
13 feb. 1853
Emmerlev
Hans Jensen
1879-
Hans Jensen
F:
24 apr. 1879
Emmerlev s. (Kærgård)
Mette Kjestine Jensen
1881-
Mette Kjestine Jensen
F:
7 dec. 1881
Emmerlev s. (Kærgård)
Christian Nissen Jensen
1883-
Christian Nissen Jensen
F:
4 feb. 1883
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Jensen
1886-
Johannes Jensen
F:
5 jan. 1886
Emmerlev s. (Kærgård)
Johanne Jensen
1891-1892
Johanne Jensen
F:
19 apr. 1891
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
2 apr. 1892
Emmerlev s. (Kærgård)
Knud Jensen
1892-1896
Knud Jensen
F:
30 jun. 1892
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
5 jun. 1896
Emmerlev s. (Kærgård)
Johanne Marie Jensen
1895-
Johanne Marie Jensen
F:
13 feb. 1895
Emmerlev s. (Kærgård)
Knud Jensen
1898-
Knud Jensen
F:
6 feb. 1898
Emmerlev s. (Kærgård)
Andrea Christine Sørensen
1855-
Andrea Christine Sørensen
F:
8 jul. 1855
Emmerlev
Anders Jensen
1847-
Anders Jensen
F:
20 jun. 1847
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
17 maj 1878
Emmerlev
Christine Mathilde Sørensen
1857-
Christine Mathilde Sørensen
F:
18 nov. 1857
Emmerlev
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
16 maj 1859
Emmerlev
D:
16 maj 1859
Emmerlev
Mette Kirstine Jacobsen
1820-1859
Mette Kirstine Jacobsen
F:
14 feb. 1820
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
15 jun. 1859
Emmerlev
Christian Nissen Mikkelsen eller Sørensen
1820-1887
Christian Nissen Mikkelsen eller Sørensen
F:
6 jan. 1820
Emmerlev
D:
20 jul. 1887
Emmerlev
Dødfødt søn
1879-1879
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1879
Emmerlev
D:
14 aug. 1879
Emmerlev
Dødfødt datter
1882-1882
Dødfødt datter
F:
nov. 1882
Emmerlev
D:
nov. 1882
Emmerlev
Ingeborg Laustsen
1885-1892
Ingeborg Laustsen
F:
18 apr. 1885
Emmerlev
D:
10 apr. 1892
Emmerlev
Hans Bojsen Lausten
1892-1917
Hans Bojsen Lausten
F:
22 jan. 1892
Emmerlev
D:
17 feb. 1917
Laer (lazarettet)
Cathrine Marie Jacobsen
1853-1903
Cathrine Marie Jacobsen
F:
24 jun. 1853
Emmerlev
D:
1903
Hans Ehmsen Laustsen
1851-1918
Hans Ehmsen Laustsen
F:
30 dec. 1851
Emmerlev
G:
6 apr. 1878
Emmerlev
D:
13 dec. 1918
Emmerlev
Hans Ehmsen Jacobsen
1856-1858
Hans Ehmsen Jacobsen
F:
4 mar. 1856
Emmerlev
D:
8 maj 1858
Emmerlev
Thyge Andresen Jacobsen
1822-1888
Thyge Andresen Jacobsen
F:
12 jun. 1822
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
18 feb. 1888
Emmerlev
Ingeborg Hansdatter
1824-1868
Ingeborg Hansdatter
F:
29 jan. 1824
Emmerlev
D:
9 jun. 1868
Emmerlev
Jacob Andresen Jacobsen
1824-
Jacob Andresen Jacobsen
F:
5 okt. 1824
Emmerlev s. (Kærgård)
Catharina Tygesdatter
1784-1833
Catharina Tygesdatter
F:
1784
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
10 apr. 1833
Emmerlev s. (Kærgård)
Andreas Jacobsen
1769-1833
Andreas Jacobsen
F:
1769
G:
3 okt. 1818
Emmerlev
D:
29 mar. 1833
Maria Tygesdatter
1788-1792
Maria Tygesdatter
F:
1788
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1792
Emmerlev s. (Kærgård)
Tyge Jefsen
1740-1811
Tyge Jefsen
F:
1740
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1811
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Pedersdatter
1741-
Anne Pedersdatter
F:
1741
Emmerlev s. (Kærgård)
Jef Tygesen
ca. 1703-1775
Jef Tygesen
F:
ca. 1703
D:
1775
Emmerlev s. (Kærgård)
Cathrine Hansdatter
ca. 1715-1792
Cathrine Hansdatter
F:
ca. 1715
D:
1792
Emmerlev s. (Kærgård)
Margrethe (Merret) Terkelsdatter
1676-
Margrethe (Merret) Terkelsdatter
F:
1676
Emmerlev s. (Kærgård)
Tyge Jebsen (eller Jefsen)
1668-
Tyge Jebsen (eller Jefsen)
F:
1668
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
20 okt. 1701
Emmerlev
Mads Terkelsen
1678-1690
Mads Terkelsen
F:
1678
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1690
Emmerlev s. (Kærgård)
Tol Terkelsen
Christen Terkelsen
Hans Terkelsen
Truels Terkelsen
Terkel Terkelsen
Anne Hansdatter
1655-
Anne Hansdatter
F:
o. 1650/55
fmtl. Hjerpsted
Terkel Tolsen
1640-1688
Terkel Tolsen
F:
o. 1630/40
fmtl. Emmerlev s. (Kærgård)
G:
11 jan. 1674
Emmerlev
D:
1688
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Tygesen
1688-
Hans Tygesen
F:
26 aug. 1688
Ballum s. (Kringelum)
Gunder Tygesdatter
1690-
Gunder Tygesdatter
F:
1690
Ballum s. (Kringelum)
Merret Nielsdatter
1734-1752
Merret Nielsdatter
F:
4 jun. 1734
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 jun. 1752
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Nielsdatter
1736-
Kirsten Nielsdatter
F:
5 mar. 1736
Ballum s. (Bodsbøl)
Mette Marie Nielsdatter
1736-
Mette Marie Nielsdatter
F:
5 mar. 1736
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Tygesdatter
1694-1736
Kirsten Tygesdatter
F:
fmtl. 1692 eller 1694
Ballum s. (Kringelum)
D:
fmtl. 1736
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Lauridsen
1693-1754
Niels Lauridsen
F:
1692/93
Ballum s. (Husum)
G:
1733
D:
1754
Ballum s. (Bodsbøl)
Christen Tygesen
ca. 1693-1740
Christen Tygesen
F:
ca. 1693
Ballum s. (Kringelum)
D:
3 maj 1740
Lauritz Tygesen
1695-1696
Lauritz Tygesen
F:
1695
Ballum s. (Kringelum)
D:
1696
Ballum s. (Kringelum)
Lauritz Tygesen
1697-
Lauritz Tygesen
F:
1697
Ballum s. (Kringelum)
Maren Tygesdatter
1700-
Maren Tygesdatter
F:
1700
Ballum s. (Kringelum)
Anne Cathrine Tygesdatter
1703-
Anne Cathrine Tygesdatter
F:
1703
Ballum s. (Kringelum)
Anders Tygesen
1705-
Anders Tygesen
F:
1705
Ballum s. (Kringelum)
Esther Tygesdatter
1709-1775
Esther Tygesdatter
F:
1709
Ballum s. (Kringelum)
D:
7 aug. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Tyge Hansen
1660-
Tyge Hansen
F:
o. 1650/60
fmtl. Hjerpsted
Mette Lauridsdatter
1666-1753
Mette Lauridsdatter
F:
1666
Døstrup
D:
14 feb. 1753
Ballum s. (Kringelum)
Christen Hansen
1660-1696
Christen Hansen
F:
o. 1655/60
fmtl. Hjerpsted
D:
1692/96
fmtl. Hjerpsted
Agathe Clausdatter
Niels Hansen
ca. 1756-1812
Niels Hansen
F:
ca. 1756
Hjerpsted
D:
8 apr. 1812
Hjerpsted
Gyde Marie Andreasdatter
1795-1796
Gyde Marie Andreasdatter
F:
27 aug. 1795
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 apr. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
ca. 1758-1840
Andreas Hansen
F:
ca. 1758
Hjerpsted
D:
10 mar. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Nicolaisdatter
1759-1797
Anne Nicolaisdatter
F:
5 dec. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
10 okt. 1794
Ballum
D:
30 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Marcus Hansen
ca. 1760-1777
Marcus Hansen
F:
ca. 1760
Hjerpsted
D:
10 okt. 1777
Hjerpsted
Gyde Andreasdatter
1730-1798
Gyde Andreasdatter
F:
o. 1725/30
D:
28 feb. 1798
Hjerpsted
Hans Nielsen
1723-o.1760/63
Hans Nielsen
F:
20 okt. 1723
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
o.1760/63
Hjerpsted
Hans Peter Petersen
1839-1898
Hans Peter Petersen
F:
29 aug. 1839
Hjerpsted
D:
7 feb. 1898
Emmerlev
Bodil Marie Boysen
1845-
Bodil Marie Boysen
F:
7 dec. 1845
Emmerlev
G:
15 apr. 1869
Emmerlev
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Ane Sophie Bjerrum
1800-1840
Ane Sophie Bjerrum
F:
18 nov. 1800
G:
28 okt. 1837
Hjerpsted
D:
26 mar. 1840
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
Hans Boysen Petersen
1806-1899
Hans Boysen Petersen
F:
26 jul. 1806
Hjerpsted
D:
8 aug. 1899
Dødfødt datter
1809-1809
Dødfødt datter
F:
17 jul. 1809
Hjerpsted
D:
17 jul. 1809
Hjerpsted
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
Niels Ingwert Nielsen
1835-1839
Niels Ingwert Nielsen
F:
16 aug. 1835
Brede s. (Harris)
D:
30 mar. 1839
Brede s. (Harris)
Anna Marie Nielsen
1840-1889
Anna Marie Nielsen
F:
23 feb. 1840
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1889
Brede s. (Harris)
Hans Andersen Winther
1831-
Hans Andersen Winther
F:
10 nov. 1831
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 sep. 1859
Brede
Helene Nielsen
1842-1842
Helene Nielsen
F:
3 mar. 1842
Brede s. (Harris)
D:
26 apr. 1842
Brede s. (Harris)
Gyde Marie Petersen
1810-1864
Gyde Marie Petersen
F:
24 jul. 1810
Hjerpsted
D:
22 apr. 1864
Brede s. (Harris)
Ingwert Petersen Nielsen
1788-1842
Ingwert Petersen Nielsen
F:
24 sep. 1788
Brede s. (Harris)
G:
19 jun. 1833
Brede
D:
19 nov. 1842
Brede s. (Harris)
Niels Christian Mamsen
1911-
Niels Christian Mamsen
F:
5 jul. 1911
Møgeltønder s. (Bønderby)
Christiane Marie Wilhelmine Petersen
1912-
Christiane Marie Wilhelmine Petersen
F:
7 okt. 1912
Møgeltønder
G:
26 maj 1938
Møgeltønder
Gjertrud Marie Mamsen
1913-
Gjertrud Marie Mamsen
F:
12 maj 1913
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kresten Christensen Bork
1909-
Kresten Christensen Bork
F:
18 nov. 1909
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
20 nov. 1936
Møgeltønder
Anne Cathrine Mamsen
1917-
Anne Cathrine Mamsen
F:
22 aug. 1917
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kristian Nissen Mamsen
1919-1920
Kristian Nissen Mamsen
F:
12 nov. 1919
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
3 jun. 1920
Møgeltønder s. (Bønderby)
Christian Nissen Mamsen
1921-
Christian Nissen Mamsen
F:
21 jan. 1921
Møgeltønder s. (Bønderby)
Anna Jenny Marie Nielsine Nissen
1882-
Anna Jenny Marie Nielsine Nissen
F:
14 apr. 1882
Hjerpsted
Peter Mamsen
1874-
Peter Mamsen
F:
27 nov. 1874
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
27 apr. 1910
Møgeltønder
Christian Nissen
1841-1917
Christian Nissen
F:
29 sep. 1841
Hjerpsted
D:
12 dec. 1917
Møgeltønder
Gertrud Marie Christensen
1852-1934
Gertrud Marie Christensen
F:
29 mar. 1852
Brede s. (Borrig)
G:
24 maj 1881
Hjerpsted
D:
5 nov. 1934
Møgeltønder
Hans Peter Nissen
1843-1843
Hans Peter Nissen
F:
6 feb. 1843
Hjerpsted
D:
24 maj 1843
Hjerpsted
Mette Marie Krog
1919-1995
Mette Marie Krog
F:
8 jul. 1919
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
18 dec. 1995
NN Nielsen
Hans Jensen Krog
1871-1953
Hans Jensen Krog
F:
24 jun. 1871
D:
20 nov. 1953
Marie Angelica Benthin
1892-1959
Marie Angelica Benthin
F:
1892
G:
20 okt. 1916
D:
21 dec. 1959
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Marie Christiane Petersen
1903-1925
Marie Christiane Petersen
F:
16 mar. 1903
Hjerpsted
D:
9 apr. 1925
Hjerpsted
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Maren Petersen
Valdemar Lund
Anke Petrea Krog
1872-1952
Anke Petrea Krog
F:
27 dec. 1872
D:
12 aug. 1952
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
G:
12 okt. 1899
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Nanne Heitmann Bergmann
1923-1956
Nanne Heitmann Bergmann
F:
11 feb. 1923
Emmerlev
D:
14 Okt 1956
ved Bolderslev station
Gurli Dinesen
Charlotte Kirstine Bergmann
Jens Andresen Bergmann
Anna Marie Christine Heitmann
1898-
Anna Marie Christine Heitmann
F:
27 apr. 1898
Pleasanton, USA
Peter Mikkelsen Bergmann
1896-
Peter Mikkelsen Bergmann
F:
2 sep. 1896
Hjerpsted
G:
30 mar. 1922
Emmerlev
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Christiane Heitmann
1906-1907
Christiane Heitmann
F:
20 sep. 1906
Emmerlev
D:
21 feb. 1907
Emmerlev
Ane Kirstine Krog
1875-1964
Ane Kirstine Krog
F:
14 nov. 1875
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
7 mar. 1964
Emmerlev
Nanne Hansen Heitmann
1867-
Nanne Hansen Heitmann
F:
30 nov. 1867
Dødfødt søn
Niels Nissen Krog
1880-1917
Niels Nissen Krog
F:
14 jan. 1880
Hjerpsted
D:
27 apr. 1917
Reims, Frankrig (faldet)
Karen Christensen
Mette Marie Nissen
1844-1920
Mette Marie Nissen
F:
2 maj 1844
Hjerpsted
D:
19 mar. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Christian Hansen Krog
1832-1900
Christian Hansen Krog
F:
5 maj 1832
G:
19 okt. 1869
Hjerpsted
D:
10 sep. 1900
Hans Peter Nissen
1845-1911
Hans Peter Nissen
F:
16 nov. 1845
Hjerpsted
D:
25 okt. 1911
Hjerpsted
Nis Peter Nissen
1847-1848
Nis Peter Nissen
F:
3 nov. 1847
Hjerpsted
D:
31 mar. 1848
Hjerpsted
Maren Nissen
1849-1849
Maren Nissen
F:
5 jan. 1849
Hjerpsted
D:
23 maj 1849
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Anna Botilla Nissen
1852-1853
Anna Botilla Nissen
F:
24 jan. 1852
Hjerpsted
D:
5 dec. 1853
Hjerpsted
Anke Petersen
1812-1867
Anke Petersen
F:
29 dec. 1812
Hjerpsted
D:
18 maj 1867
Hjerpsted
Niels Nissen
1796-1875
Niels Nissen
F:
8 feb. 1796
Hjerpsted
G:
20 okt. 1840
Hjerpsted
D:
18 maj 1875
Hjerpsted
Ingeborg Petersen
1815-
Ingeborg Petersen
F:
11 apr. 1815
Hjerpsted
Hans Petersen
1855-
Hans Petersen
F:
2 aug. 1855
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Mette Marie Petersen
1860-
Mette Marie Petersen
F:
27 apr. 1860
Hjerpsted
Ane Petersen
1862-
Ane Petersen
F:
18 jan. 1862
Hjerpsted
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
11 mar. 1865
Hjerpsted
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Johannes Petersen
1871-
Johannes Petersen
F:
9 jan. 1871
Hjerpsted
Marcus Hansen Petersen
1817-1892
Marcus Hansen Petersen
F:
9 jul. 1817
Hjerpsted
D:
18 maj 1892
Hjerpsted
Maren Hansen
1827-
Maren Hansen
F:
26 nov. 1827
Hjerpsted
G:
28 okt. 1854
Hjerpsted
Helene Petersen
1819-1874
Helene Petersen
F:
17 jun. 1819
Hjerpsted
D:
8 feb. 1874
Hjerpsted
Niels Hansen Petersen
1820-1820
Niels Hansen Petersen
F:
24 nov. 1820
Hjerpsted
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Hans Pedersen
1765-1838
Hans Pedersen
F:
21 jun. 1765
Hjerpsted
D:
13 feb. 1838
Hjerpsted
Mette Marie Boysen
1780-1820
Mette Marie Boysen
F:
10 sep. 1780
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
21 okt. 1803
Hjerpsted
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Anna Margrethe Pedersen
1767-1851
Anna Margrethe Pedersen
F:
21 maj 1767
Hjerpsted
D:
9 okt. 1851
Hjerpsted
Wolle (Lønne) Christensen
1770-
Wolle (Lønne) Christensen
F:
18 mar. 1770
Hjerpsted
G:
19 nov. 1814
Hjerpsted
Ingeborg Pedersen
1770-1773
Ingeborg Pedersen
F:
21 mar. 1770
Hjerpsted
D:
30 dec. 1773
Hjerpsted
Peder Hansen
1731-1796
Peder Hansen
F:
1731
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
20 sep. 1764
Hjerpsted
D:
2 sep. 1796
Hjerpsted
Christen Jørgensen
ca. 1762-1813
Christen Jørgensen
F:
ca. 1762
Hjerpsted
D:
6 jan. 1813
Hjerpsted
Sille Petersdatter
-1853
Sille Petersdatter
D:
2 jan. 1853
Hjerpsted
Lawreta Andreasdatter
ca. 1729-1781
Lawreta Andreasdatter
F:
ca. 1729
fmtl. Hjerpsted
D:
3 nov. 1781
Hjerpsted
Jørgen Jefsen
ca. 1729-1809
Jørgen Jefsen
F:
ca. 1729
Hjerpsted
D:
8 jan. 1809
Hjerpsted
Niels Andersen Ullerup
1778-
Niels Andersen Ullerup
F:
11 okt. 1778
Ballum s. (Vesterende)
Gjertrud Sophie Arentzen
1783-
Gjertrud Sophie Arentzen
F:
14 maj 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1807
Ballum
Anders Nielsen Schack
1834-1835
Anders Nielsen Schack
F:
1 maj 1834
D:
21 apr. 1835
Marie Cathrine Holm
1857-
Marie Cathrine Holm
F:
4 dec. 1857
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1859-1860
Marie Holm
F:
23 sep. 1859
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
4 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1861-
Marie Holm
F:
20 mar. 1861
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Hansen Holm
ca. 1862-
Niels Hansen Holm
F:
ca. 1862
Arrild s. (Øbjerg)
Meta Marie Holm
1865-
Meta Marie Holm
F:
23 jan. 1865
Brede s. (Kummerlev)
Jørgen Mathiesen Holm
1866-
Jørgen Mathiesen Holm
F:
8 nov. 1866
Oksenvad
Elise Mette Kjestine Holm
1869-1869
Elise Mette Kjestine Holm
F:
23 jan. 1869
Oksenvad
D:
22 mar. 1869
Oksenvad
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
Niels Hansen Schack
1811-1876
Niels Hansen Schack
F:
18 apr. 1811
D:
2 jun. 1876
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Bjerrum
1812-1838
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jul. 1812
G:
30 jan. 1834
D:
26 sep. 1838
Niels Hansen Schack
1874-1874
Niels Hansen Schack
F:
29 maj 1874
D:
13 jun. 1874
Niels Eskildsen Schack
1874-1874
Niels Eskildsen Schack
F:
29 maj 1874
D:
16 jun. 1874
Anna Cathrine Mathea Stoffer
1896-
Anna Cathrine Mathea Stoffer
F:
23 mar. 1896
Brøns s.
Alfred Adolf Ludvig Callsen
1889-
Alfred Adolf Ludvig Callsen
F:
12 jan. 1889
Kappel
G:
25 mar. 1915
Brøns
Marie Schack
1875-1947
Marie Schack
F:
2 aug. 1875
Brøns s. (Astrup)
D:
8 okt. 1947
Ribe (Sygehuset)
Jørgen Stoffer
1863-
Jørgen Stoffer
F:
20 feb. 1863
Skærbæk
Niels Hansen Schack
1878-
Niels Hansen Schack
F:
28 apr. 1878
Brøns s. (Astrup)
Truels Schack Thyssen
1938-2009
Truels Schack Thyssen
F:
24 sep. 1938
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 jan. 2009
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Schack
Jens Truelsen Thyssen
1905-
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 feb. 1905
Vodder s. (Birkelev)
Willy Schack
1915-1915
Willy Schack
F:
7 feb. 1915
Brøns s. (Astrup)
D:
21 feb. 1915
Brøns s. (Astrup)
Hans Nielsen Schack
1881-1916
Hans Nielsen Schack
F:
21 jun. 1881
D:
15 okt. 1916
Somme
Anne Kiestine Petersen
1888-
Anne Kiestine Petersen
F:
27 maj 1888
Bjerndrup
G:
24 maj 1910
Andreas Schack
1884-
Andreas Schack
F:
13 sep. 1884
Karen Johanne Schack
Valdemar Rasmussen
Edith Schack
Ernst Willy Tage Olsen
Anders Schack
Helga Johansen
Bent Schack
Birgit Schultz
Martin Schack
1887-1954
Martin Schack
F:
22 apr. 1887
D:
29 jun. 1954
Anna Birgitte Christensen Rahbek
1889-
Anna Birgitte Christensen Rahbek
F:
6 aug. 1889
G:
9 nov. 1913
Bende Warming Schack
1889-
Bende Warming Schack
F:
2 okt. 1889
Anders Nielsen Schack
1843-1926
Anders Nielsen Schack
F:
11 mar. 1843
D:
28 mar. 1926
Ribe (Ribe sygehus)
Johanne Nielsen
1848-1930
Johanne Nielsen
F:
14 jan. 1848
Vilslev
G:
10 feb. 1874
Brøns
D:
16 aug. 1930
Elsabe Helene Jensen
1878-
Elsabe Helene Jensen
F:
9 okt. 1878
Brøns s. (Astrup)
Niels Hansen Jensen
1880-
Niels Hansen Jensen
F:
3 aug. 1880
Brøns s. (Astrup)
Marie Jensen
1890-
Marie Jensen
F:
24 nov. 1890
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Schack
1844-
Marie Cathrine Schack
F:
3 maj 1844
Hans Adolph Jensen
1844-
Hans Adolph Jensen
F:
2 okt. 1844
Løgumkloster
G:
30 nov. 1877
Brøns
Niels Hansen Schack
1876-
Niels Hansen Schack
F:
5 okt. 1876
Brøns s. (Søndernæs)
Johanne Andrea Schack
1878-
Johanne Andrea Schack
F:
3 apr. 1878
Brøns s. (Søndernæs)
Benned Warming Schack
1847-1888
Benned Warming Schack
F:
29 mar. 1847
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
Ingeborg Andersen
ca. 1852-
Ingeborg Andersen
F:
ca. 1852
G:
11 nov. 1875
Anne Cathrine Schack
1876-1876
Anne Cathrine Schack
F:
16 sep. 1876
Brøns
D:
16 sep. 1876
Brøns
Kirsten Søndergaard
1903-
Kirsten Søndergaard
F:
4 jun. 1903
Anna Søndergaard
1904-1940
Anna Søndergaard
F:
9 nov. 1904
D:
23 okt. 1940
København
Ingrid Søndergaard
1906-
Ingrid Søndergaard
F:
19 jun. 1906
Niels Henrik Jacobsen
1897-1980
Niels Henrik Jacobsen
F:
3 dec. 1897
G:
2 jan. 1945
D:
17 feb. 1980
Adser Schack Søndergaard
1908-1966
Adser Schack Søndergaard
F:
5 nov. 1908
D:
1966
Edith Bolvig
Anne Cathrine Schack
1878-1948
Anne Cathrine Schack
F:
7 aug. 1878
Brøns
D:
15 apr. 1948
Hans Jørgen Søndergaard
1874-1942
Hans Jørgen Søndergaard
F:
11 jan. 1874
G:
27 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
28 maj 1942
København
Niels Hansen Schack
1881-1881
Niels Hansen Schack
F:
12 mar. 1881
Brøns
D:
12 jun. 1881
Brøns
Mette Schack
1885-1923
Mette Schack
F:
16 aug. 1885
Rejsby
D:
3 mar. 1923
Rejsby
Niels Schack
1885-1889
Niels Schack
F:
16 aug. 1885
Rejsby
D:
15 feb. 1889
Rejsby
Svend Schack von Fyren Kieler
Ellen Hervad-Jørgensen
Knud Schack von Fyren Kieler
Agnete Ruth Hubolt
Vagn Morten Schack von Fyren Kieler
Karen Inger Steen Jensen
Niels Schack von Fyren Kieler
Johanne Elise Schack
1889-1978
Johanne Elise Schack
F:
17 okt. 1889
Rejsby
D:
6 mar. 1978
Ingvald Julius Kieler
1881-1955
Ingvald Julius Kieler
F:
19 jun. 1881
D:
20 dec. 1955
Bertha Schack
1890-1950
Bertha Schack
F:
18 nov. 1890
Rejsby
D:
14 apr. 1950
Middelfart
Hans Nielsen Schack
1849-1892
Hans Nielsen Schack
F:
17 mar. 1849
D:
26 apr. 1892
Rejsby
Anne Eline Enemark
1853-1940
Anne Eline Enemark
F:
29 maj 1853
G:
1 mar. 1876
Brøns
D:
26 nov. 1940
Rejsby
Elise Schack
1857-1860
Elise Schack
F:
17 maj 1857
D:
10 jun. 1860
Mette Marie Warming
1812-1887
Mette Marie Warming
F:
29 sep. 1812
Brøns s. (Astrup)
G:
29 okt. 1842
D:
18 jun. 1887
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Andersdatter
1786-1833
Ingeborg Andersdatter
F:
18 jun. 1786
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 jan. 1833
Anders Schack Nielsen
1767-1855
Anders Schack Nielsen
F:
10 aug. 1767
D:
15 dec. 1855
Anna Ingvardsdatter
1756-1809
Anna Ingvardsdatter
F:
23 Juni 1756
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 sep. 1809
Ballum s. (Vesterende)
Anders Andersen Ullerup
1745-1830
Anders Andersen Ullerup
F:
5 okt. 1745
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 nov. 1777
Ballum
D:
15 jan. 1830
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Ingvardsen
1757-1774
Andreas Ingvardsen
F:
16 sep. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
31 jan. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
Niels Ingwert Nielsen
1835-1839
Niels Ingwert Nielsen
F:
16 aug. 1835
Brede s. (Harris)
D:
30 mar. 1839
Brede s. (Harris)
Anna Marie Nielsen
1840-1889
Anna Marie Nielsen
F:
23 feb. 1840
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1889
Brede s. (Harris)
Hans Andersen Winther
1831-
Hans Andersen Winther
F:
10 nov. 1831
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 sep. 1859
Brede
Helene Nielsen
1842-1842
Helene Nielsen
F:
3 mar. 1842
Brede s. (Harris)
D:
26 apr. 1842
Brede s. (Harris)
Ingwert Petersen Nielsen
1788-1842
Ingwert Petersen Nielsen
F:
24 sep. 1788
Brede s. (Harris)
D:
19 nov. 1842
Brede s. (Harris)
Gyde Marie Petersen
1810-1864
Gyde Marie Petersen
F:
24 jul. 1810
Hjerpsted
G:
19 jun. 1833
Brede
D:
22 apr. 1864
Brede s. (Harris)
Ellen Nielsdatter
1791-1795
Ellen Nielsdatter
F:
22 sep. 1791
Brede s. (Harris)
D:
3 nov. 1795
Brede s. (Harris)
Ingeborg Winther
1866-1868
Ingeborg Winther
F:
17 okt. 1866
Brede s. (Apterp)
D:
17 apr. 1868
Brede s. (Apterp)
Niels Ingwart Petersen Winther
1894-1918
Niels Ingwart Petersen Winther
F:
28 jul. 1894
Brede s. (Apterp)
D:
16 jul. 1918
Bretonneux, Frankrig (faldt i 1. Verdenskrig)
Knud Hansen Winther
1895-
Knud Hansen Winther
F:
19 jul. 1895
Brede s. (Apterp)
Olga Hermine Minna Wahrheit
1900-
Olga Hermine Minna Wahrheit
F:
3 jun. 1900
G:
27 sep. 1924
Brede
Jacob Lousen Winther
1896-
Jacob Lousen Winther
F:
11 okt. 1896
Brede s. (Apterp)
Ingeborg Andree Renlef
1897-
Ingeborg Andree Renlef
F:
2 aug. 1897
Brede s. (Apterp)
G:
10 okt. 1924
Brede
Ingwart Winther
1897-
Ingwart Winther
F:
4 sep. 1897
Brede s. (Apterp)
Jens Jensen Winther
1899-
Jens Jensen Winther
F:
4 jul. 1899
Brede s. (Apterp)
Anne Margrethe Andersen
1900-
Anne Margrethe Andersen
F:
3 jul. 1900
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 maj 1926
Brede
Abigail Winther
1901-
Abigail Winther
F:
1 jul. 1901
Brede s. (Apterp)
Carl Petersen
1898-
Carl Petersen
F:
30 mar. 1898
Tønder s. (Korntved)
G:
25 aug. 1923
Brede
Hanne Kjerstine Winther
1902-
Hanne Kjerstine Winther
F:
30 dec. 1902
Brede s. (Apterp)
Arne Winther
1904-1972
Arne Winther
F:
13 aug. 1904
Brede s. (Apterp)
D:
4 nov. 1972
Else Marie Thyssen
1912-1996
Else Marie Thyssen
F:
6 mar. 1912
Gram s. (Kastrup)
G:
18 apr. 1935
Gram
D:
29 mar. 1996
Peter Lausten Winther
1868-
Peter Lausten Winther
F:
24 okt. 1868
Brede s. (Apterp)
Mette Kjerstine Hansen
1871-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 okt. 1871
G:
19 okt. 1893
Brede
Niels Ingwert Petersen Winther
1832-1907
Niels Ingwert Petersen Winther
F:
6 nov. 1832
Brede s. (Apterp)
D:
12 sep. 1907
Brede s. (Apterp)
Abigael Lousen
1845-1918
Abigael Lousen
F:
16 jun. 1845
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
16 okt. 1865
Brede
D:
16 maj 1918
Brede s. (Sdr. Vollum)
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ingeborg Winther
1869-1870
Ingeborg Winther
F:
1 jul. 1869
Ballum s. (Husum)
D:
24 mar. 1870
Ballum s. (Husum)
Marie Cecilie Winther
1909-
Marie Cecilie Winther
F:
10 jan. 1909
Ballum s. (Husum)
Jenny Jacobsen Hansen Winther
1911-
Jenny Jacobsen Hansen Winther
F:
11 maj 1911
Ballum s. (Husum)
Hanni Ella Hansen Winther
1913-1918
Hanni Ella Hansen Winther
F:
16 dec. 1913
Ballum s. (Husum)
D:
2 nov. 1918
Ballum s. (Husum)
Dødfødt søn
1918-1918
Dødfødt søn
F:
1 dec. 1918
Ballum s. (Husum)
D:
1 dec. 1918
Ballum s. (Husum)
Peter Lausten Winther
1871-1933
Peter Lausten Winther
F:
12 jun. 1871
Ballum s. (Husum)
D:
18 aug. 1933
Ballum s. (Husum)
Anne Cathrine Hansen
1873-
Anne Cathrine Hansen
F:
20 aug. 1873
Ravsted s. (Fogderup)
Jacob Lousen Winther
1874-1909
Jacob Lousen Winther
F:
18 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
28 dec. 1909
Ballum s. (Buntje)
Ingeborg Abigail Winther
1877-1880
Ingeborg Abigail Winther
F:
8 feb. 1877
Ballum s. (Husum)
D:
30 jan. 1880
Ballum s. (Husum)
Jens Jensen Winther
1837-1914
Jens Jensen Winther
F:
3 jan. 1837
Brede s. (Apterp)
D:
23 dec. 1914
Ballum s. (Husum)
Ingeborg Marie Andersen Lousen
1844-1917
Ingeborg Marie Andersen Lousen
F:
8 jan. 1844
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
25 feb. 1863
Ballum
D:
26 sep. 1917
Ballum s. (Husum)
Ingeborg Nielsdatter
1793-
Ingeborg Nielsdatter
F:
28 aug. 1793
Brede s. (Harris)
Peter Lausten Winther
1789-1856
Peter Lausten Winther
F:
feb. 1789
Brede s. (Harris)
G:
27 okt. 1827
Brede
D:
13 maj 1856
Brede s. (Apterp)
Ellen Nielsdatter
1796-1796
Ellen Nielsdatter
F:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
D:
8 dec. 1796
Brede s. (Harris)
Karen Nielsdatter
1796-1796
Karen Nielsdatter
F:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
D:
6 dec. 1796
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1796-1796
Dødfødt datter
F:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
D:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
Helene Nielsdatter
1798-1834
Helene Nielsdatter
F:
27 Juni 1798
Brede s. (Harris)
D:
15 feb. 1834
Brede s. (Harris)
Jens Lassen Kargaard
Anders Outzen Nielsen
1803-1803
Anders Outzen Nielsen
F:
6 jan. 1803
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1803
Brede s. (Harris)
Niels Ingvardsen, senere Ingwertsen
1759-1820
Niels Ingvardsen, senere Ingwertsen
F:
11 maj 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 jun. 1820
Brede s. (Harris)
Barbara Outzen
1760-1829
Barbara Outzen
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
10 nov. 1829
Brede s. (Harris)
Laust Møller Nicolaisen
1839-1846
Laust Møller Nicolaisen
F:
27 feb. 1839
Ballum s. (Husum)
D:
25 maj 1846
Ballum s. (Husum)
Botilde Nicolaisen
1867-
Botilde Nicolaisen
F:
10 jul. 1867
Ballum s. (Husum-Ballum)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
29 mar. 1933
Højer
Margrethe Nicolaisen
1871-1871
Margrethe Nicolaisen
F:
26 jan. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
14 feb. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1873-1873
Margrethe Nicolaisen
F:
18 jan. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
19 jun. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
Amalie Lund
1896-
Amalie Lund
F:
27 mar. 1896
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Christine Lund
Adolf Lund
1930-
Adolf Lund
F:
11 jan. 1930
Emmerlev
Anders Petersen Lund
1897-1969
Anders Petersen Lund
F:
30 okt. 1897
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
19 nov. 1969
Tønder (sygehuset)
Bodil Sørensen
1898-
Bodil Sørensen
F:
25 aug. 1898
Emmerlev
Kirstine Lund
Niels Lund
Margrethe Lund
Asger Højmark Lund
Niels Nicolaisen Lund
1899-
Niels Nicolaisen Lund
F:
29 mar. 1899
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Sigrid Højmark
Ane Kirstine Lund
1900-1903
Ane Kirstine Lund
F:
22 sep. 1900
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
22 jan. 1903
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Karen Lund
1902-
Karen Lund
F:
22 apr. 1902
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Knud Hansen
1900-
Knud Hansen
F:
13 okt. 1900
Hjerpsted
G:
12 okt. 1926
Emmerlev
Alfred Lund
1905-
Alfred Lund
F:
18 mar. 1905
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Anna Marie Petersen
1908-
Anna Marie Petersen
F:
19 jun. 1908
Hoptrup
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
G:
27 apr. 1897
Ballum
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Niels Nicolaisen
1841-
Niels Nicolaisen
F:
1 sep. 1841
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Kirstine Knag
1840-
Ane Kirstine Knag
F:
14 apr. 1840
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
10 okt. 1866
Ballum
Hans Nicolaisen
1844-
Hans Nicolaisen
F:
9 jul. 1844
Ballum s. (Husum)
Ane Margrethe Nicolaisen
1846-1864
Ane Margrethe Nicolaisen
F:
6 aug. 1846
Ballum s. (Husum)
D:
26 jan. 1864
Ballum s. (Husum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1806-1865
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
11 nov. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 aug. 1865
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 feb. 1838
Ballum
Agathe Nicolaisen
1808-1855
Agathe Nicolaisen
F:
29 mar. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 Okt 1855
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1809-
Hans Nicolaisen
F:
29 dec. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyge Nielsen Nicolaisen
1811-1875
Thyge Nielsen Nicolaisen
F:
18 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Voldborg Kirstine Sørensdatter
1800-1872
Voldborg Kirstine Sørensdatter
F:
2 jun. 1800
Guldager
G:
12 nov. 1846
Ballum
D:
29 feb. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1818-1819
Hans Nicolaisen
F:
7 jun. 1818
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 dec. 1819
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt datter
1821-1821
Dødfødt datter
F:
26 Maj 1821
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
26 Maj 1821
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Hansen Nicolaisen
1822-1825
Niels Hansen Nicolaisen
F:
10 sep. 1822
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 Maj 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Margrethe Hansdatter
ca. 1785-1850
Anne Margrethe Hansdatter
F:
ca. 1785
Randerup
D:
22 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Nicolaisen
1766-1849
Niels Nicolaisen
F:
19 nov. 1766
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 nov. 1805
Ballum
D:
11 maj 1849
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingeborg Hansdatter
ca. 1788-
Ingeborg Hansdatter
F:
ca. 1788
Randerup s.
Hans Lausten
ca. 1766-
Hans Lausten
F:
ca. 1766
G:
13 okt. 1821
Ballum
Peder Hansen
1790-1797
Peder Hansen
F:
25 aug. 1790
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
26 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Hanne Cathrine Hansdatter
1792-1793
Hanne Cathrine Hansdatter
F:
19 okt. 1792
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 jul. 1793
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Hansen
1818-1818
Ane Cathrine Hansen
F:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
G:
15 okt. 1839
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Nielsdatter
1789-1821
Kirsten Nielsdatter
F:
15 aug. 1789
Ballum s. (Vesterende)
G:
22 maj 1816
Ballum
D:
24 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Hansen
1823-
Kirsten Hansen
F:
29 mar. 1823
Ballum s. (Vesterende)
Peder Hansen Nicolaisen
1808-1856
Peder Hansen Nicolaisen
F:
27 feb. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 sep. 1843
Ballum
D:
23 nov. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
1939
Niels Andersen Hansen
1860-
Niels Andersen Hansen
F:
16 apr. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Hansen
1862-1939
Karsten Hansen
F:
26 jan. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
2 feb. 1939
Ribe (Amtssygehuset)
Kjerstine Hansen
1865-1869
Kjerstine Hansen
F:
9 mar. 1865
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1866-1869
Ane Hansen
F:
21 dec. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ingeborg Hansen
1868-1869
Ingeborg Hansen
F:
27 dec. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
1870-
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
F:
26 maj 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
1870-
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
F:
10 mar. 1870
Vietschow, Mecklenburg
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
1872-
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
F:
20 nov. 1872
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Knud Hansen
1827-1904
Knud Hansen
F:
11 mar. 1827
D:
31 maj 1904
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1836-1873
Ane Hansen
F:
16 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
7 nov. 1857
Ballum
D:
22 feb. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Karen Hansen
1869-
Karen Hansen
F:
8 apr. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ingvard Hansen
1871-
Ingvard Hansen
F:
21 jan. 1871
Ballum s. (Østerende)
Ane Hansen
1873-1873
Ane Hansen
F:
13 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
D:
28 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
Anna Hansen
1900-
Anna Hansen
F:
20 jan. 1900
Rødding s. (Rødding Mark)
Caroline Hansen
1901-
Caroline Hansen
F:
2 feb. 1901
Rødding s. (Rødding Mark)
Ane Hansen
1874-
Ane Hansen
F:
22 dec. 1874
Ballum s. (Østerende)
Claus Bernhard Hansen
1869-
Claus Bernhard Hansen
F:
5 jan. 1869
Mildstedt s. (Rødemis)
G:
26 okt. 1898
Ballum
Katharina Hansen
1877-
Katharina Hansen
F:
10 jan. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jørgen Andersen Hansen
1861-
Jørgen Andersen Hansen
F:
5 aug. 1861
Visby s. (Ø. Gammelby)
Niels Hansen
1829-1900
Niels Hansen
F:
19 aug. 1829
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1900
Ballum s. (Østerende)
Barbara Caroline Winther
1837-
Barbara Caroline Winther
F:
3 feb. 1837
Brøns s. (Søndernæs)
G:
14 maj 1859
Ballum
Peter Hansen
1832-1832
Peter Hansen
F:
31 jan. 1832
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 feb. 1832
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Knudsdatter
1793-1840
Kirsten Knudsdatter
F:
26 nov. 1793
Ballum s. (Nørhus)
G:
20 apr. 1822
Ballum
D:
18 maj 1840
Ballum s. (Vesterende)
Anders Hansen
1797-1797
Anders Hansen
F:
4 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
1797-1797
Andreas Hansen
F:
4 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Peder Hansen
1798-
Peder Hansen
F:
27 apr. 1798
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Orbesen
-ung
Peter Orbesen
D:
ung
Valborg Orbesen
G. Schrøder
Anne-Lise Orbesen
NN
Hans Orbesen
Merry Hansen
1885-
Merry Hansen
F:
21 aug. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Orbesen
1875-
Peter Hansen Orbesen
F:
2 sep. 1875
Øsby s. (Hyrup)
G:
15 nov. 1913
Ballum
Dødfødt datter
1886-1886
Dødfødt datter
F:
3 nov. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 nov. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Hansen
Svend
Andreas Hansen
1887-1971
Andreas Hansen
F:
18 dec. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 jan. 1971
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Marie Nielsen
1888-
Ane Cathrine Marie Nielsen
F:
31 mar. 1888
Ballum s. (Østerende)
G:
21 nov. 1919
Ballum
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Jacob Hansen
1893-
Jacob Hansen
F:
23 nov. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1899-1899
Dødfødt søn
F:
25 jan. 1899
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 jan. 1899
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Peter Hansen
1839-1913
Hans Peter Hansen
F:
26 dec. 1839
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jacobine Christine Hansen
1856-1921
Jacobine Christine Hansen
F:
1 apr. 1856
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
15 nov. 1884
D:
9 feb. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Hans Nicolaisen Hansen
1846-1851
Hans Nicolaisen Hansen
F:
21 maj 1846
D:
1 okt. 1851
Peder Hansen
1849-1917
Peder Hansen
F:
27 maj 1849
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 apr. 1917
Skast
Andreas Michael Jacobsen
1875-1956
Andreas Michael Jacobsen
F:
26 aug. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1956
Ellen Hansen
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Nielsen
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
5 maj 1905
Ballum
Marius Jacobsen
1884-1922
Marius Jacobsen
F:
3 jul. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1922
Anne Marie Christiane Ulrich
1889-1969
Anne Marie Christiane Ulrich
F:
1889
D:
1969
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Andreas Hansen
1885-
Andreas Hansen
F:
2 mar. 1885
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingeborg Nicoline Hansen
1856-1910
Ingeborg Nicoline Hansen
F:
16 mar. 1856
D:
10 apr. 1910
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Knudsen Hansen
1853-1892
Hans Knudsen Hansen
F:
19 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
G:
23 nov. 1881
Ballum
D:
6 dec. 1892
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Andreas Hansen
1802-1875
Andreas Hansen
F:
6 maj 1802
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 feb. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Merret Nicolaisen
1817-
Merret Nicolaisen
F:
31 mar. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
18 okt. 1838
Ballum
Agathe Ingvardsdatter
1760-1823
Agathe Ingvardsdatter
F:
5 nov. 1760
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
10 dec. 1823
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Pedersen
ca. 1753-1824
Hans Pedersen
F:
ca. 1753
fmtl. Hjerpsted
G:
5 mar. 1783
Ballum
D:
27 okt. 1824
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Ingvardsdatter
1762-
Karen Ingvardsdatter
F:
30 jun. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingeborg Andreasdatter
Ingvard Nielsen
1714-
Ingvard Nielsen
F:
1714
Ballum s. (Bodsbøl)
Agathe Christensdatter
ca. 1691-1777
Agathe Christensdatter
F:
ca. 1691
fmtl. Hjerpsted
D:
12 mar. 1777
Hjerpsted
Andreas Lauridsen
Gyde Lauridsdatter
ca. 1668-
Gyde Lauridsdatter
F:
ca. 1668
Døstrup
G:
o. 1689/90
Göncke Elena Thomsen
1755-1760
Göncke Elena Thomsen
F:
1755
D:
1760
Hans Lytzen Thomsen
1757-1811
Hans Lytzen Thomsen
F:
1757
D:
1811
Husum
Christine Margrethe Hansen
Christine Margrethe Hansen
G:
1807
Ester Thomasdatter
1760-1759
Ester Thomasdatter
F:
1760
D:
1759
Maria Thomasdatter
1761-1762
Maria Thomasdatter
F:
1761
D:
1762
Göncke Lena Thomasdatter
1763-1772
Göncke Lena Thomasdatter
F:
1763
D:
22 sep. 1772
Nicolai Thomsen
1764-1774
Nicolai Thomsen
F:
8 maj 1764
D:
2 feb. 1774
Thomas Thomsen
1767-1793
Thomas Thomsen
F:
28 mar. 1767
D:
8 jul. 1793
Husum
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
1768-1774
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
F:
15 jun. 1768
D:
19 mar. 1774
Ester Thomasdatter
1770-1773
Ester Thomasdatter
F:
17 nov. 1770
D:
17 jul. 1773
Söncke Thomsen
1772-1782
Söncke Thomsen
F:
7 jan. 1772
D:
SENEST 1782
Anna Margrethe Lytzen
1734-1810
Anna Margrethe Lytzen
F:
2 jul. 1734
D:
12 maj 1810
Husum
Thomas Todsen
ca. 1726-1773
Thomas Todsen
F:
ca. 1726
G:
1754
D:
18 jan. 1773
Aventoft s. (Ringswarf)
Sax Steensen
1730-1795
Sax Steensen
F:
1730
D:
1795
Redlef Christian Lytzen
1741-1741
Redlef Christian Lytzen
F:
1741
D:
1741
Hans Lytzen
1766-
Hans Lytzen
F:
14 sep. 1766
Nienhof
Søn
1767-1767
Søn
F:
15 dec. 1767
Nienhof
D:
15 dec. 1767
Nienhof
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
Redlef Christian Lytzen
1743-1773
Redlef Christian Lytzen
F:
14 mar. 1743
D:
16 feb. 1773
Marie Margrethe Nisdatter
ca. 1746-1786
Marie Margrethe Nisdatter
F:
ca. 1746
D:
9 sep. 1786
Nienhof
Anna Marie Margrethe Lytzen
1783-
Anna Marie Margrethe Lytzen
F:
15 jul. 1783
Thomas Hoyer Jensen
1771-1846
Thomas Hoyer Jensen
F:
27 maj 1771
Tønder
G:
dec. 1822
D:
13 dec. 1846
Bov
Søncke Lytzen
1745-1819
Søncke Lytzen
F:
27 jul. 1745
Nykirke
D:
7 okt. 1819
Nr. Haksted
Lauretha Petræus
Lauretha Petræus
G:
13 sep. 1782
Tønder
Catharina Jessen
Catharina Jessen
G:
1787
Peter Ludwig Lytzen
1750-1773
Peter Ludwig Lytzen
F:
1750
D:
SEN. 1773
Anna Magdalene Lytzen
1753-1753
Anna Magdalene Lytzen
F:
1753
D:
1753
Maria Carstensen
1713-1782
Maria Carstensen
F:
1713
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
24 maj 1782
Hans Lytzen
1700-1773
Hans Lytzen
F:
1700
G:
23 aug. 1731
D:
14 feb. 1773
Catharina Carstensen
1717-1782
Catharina Carstensen
F:
1717
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
D:
23 jul. 1782
Humtrup s. (Grelsbüll)
Ebbe Sønnichsen
Anna Catharina Heinsen
1774-1812
Anna Catharina Heinsen
F:
30 okt. 1774
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
1812
København
Christian Wilhelm Satterup
1753-1817
Christian Wilhelm Satterup
F:
5 sep. 1753
Kolding
G:
9 sep. 1801
Christiansfeld
D:
7 dec. 1817
Christiansfeld
Ebbe Heinsen
1747-1815
Ebbe Heinsen
F:
13 feb. 1747
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
6 jan. 1815
Christiansfeld
Anna Cathrine Marie Ebsen
1736-1794
Anna Cathrine Marie Ebsen
F:
1736
Højer s. (Rudbøl)
G:
12 dec. 1772
D:
3 sep. 1794
Grelsbøl
Eduard Martin Achtnich
1821-
Eduard Martin Achtnich
F:
1 jul. 1821
Christiansfeld
Eugen Achtnich
1855-1855
Eugen Achtnich
F:
5 nov. 1855
Christiansfeld
D:
15 nov. 1855
Christiansfeld
Theodor Achtnich
1857-
Theodor Achtnich
F:
10 maj 1857
Christiansfeld
Waldemar Achtnich
1859-
Waldemar Achtnich
F:
7 apr. 1859
Christiansfeld
Bente Antonie Achtnich
1889-
Bente Antonie Achtnich
F:
19 maj 1889
Christiansfeld
Ernst Alfred Hickel
1879-
Ernst Alfred Hickel
F:
29 maj 1879
Sydafrika
G:
29 aug. 1910
Christiansfeld
Marie Emilie Achtnich
1890-
Marie Emilie Achtnich
F:
27 sep. 1890
Christiansfeld
Wilhelm Johannes Petersen
1881-
Wilhelm Johannes Petersen
F:
30 sep. 1881
Christiansfeld
G:
26 nov. 1912
Christiansfeld
Emil Achtnich
1862-
Emil Achtnich
F:
1 feb. 1862
Christiansfeld
Käthe Schmidt
1862-
Käthe Schmidt
F:
9 nov. 1862
G:
18 maj 1887
Christiansfeld
Carl Anton Achtnich
1824-1887
Carl Anton Achtnich
F:
17 feb. 1824
Christiansfeld
D:
20 okt. 1887
Christiansfeld
Bente Catharina Henriette Pasche
1826-1910
Bente Catharina Henriette Pasche
F:
28 okt. 1826
London
G:
9 jan. 1855
Christiansfeld
D:
5 feb. 1910
Christiansfeld
Catharina Marie Heinsen
1797-1871
Catharina Marie Heinsen
F:
4 feb. 1797
Grelsbüll
D:
30 dec. 1871
Christiansfeld
Heinrich Immanuel Achtnich
1792-1858
Heinrich Immanuel Achtnich
F:
9 jun. 1792
Christiansfeld
G:
24 aug. 1820
Christiansfeld
D:
19 feb. 1858
Christiansfeld
Mette Christine Outzen
1774-
Mette Christine Outzen
F:
23 aug. 1774
Brede
G:
15 apr. 1796
Brede
Esther Heinsen
ca. 1794-1836
Esther Heinsen
F:
ca. 1794
Humtrup
D:
23 jun. 1836
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Peter Thaysen Dethlefsen
1787-1869
Peter Thaysen Dethlefsen
F:
20 jun. 1787
Ubjerg s. (Bremsbøl)
G:
21 nov. 1817
Ubjerg
D:
10 apr. 1869
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Anna Catharina Heinsen
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Peter Heinsen
ca. 1751-1817
Peter Heinsen
F:
ca. 1751
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
13 dec. 1817
Humtrup
Cecilie Catharina Boysen
Peter Heinsen
ca. 1715-1781
Peter Heinsen
F:
ca. 1715
D:
27 aug. 1781
Humtrup s. (Grelsbüll)
Ester Carstensen
1724-1797
Ester Carstensen
F:
1724
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
D:
1797
Redlef Carstensen
1682-1727
Redlef Carstensen
F:
19 apr. 1682
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
15 aug. 1727
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Thomsen
1694-1779
Anna Thomsen
F:
28 feb. 1694
Højer s. (Rudbølgård)
G:
29 jun. 1712
Møgeltønder
D:
18 jun. 1779
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Johannes Gottlieb Schmidt
1815-1828
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
7 nov. 1815
Rodenæs s. (Klixbüll)
D:
12 maj 1828
Rodenæs s. (Klixbüll)
Caroline Helene Catharina Schmidt
1818-1828
Caroline Helene Catharina Schmidt
F:
31 okt. 1818
Rodenæs s. (Klixbüll)
D:
15 maj 1828
Rodenæs s. (Klixbüll)
Johannes Gottlieb Schmidt
ca. 1769-1843
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
ca. 1768/69
D:
31 maj 1843
Rodenæs s. (Klixbüll)
Christine Marie Petersen
Christine Marie Petersen
G:
4 dec. 1807
Rodenæs
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
D:
21 jun. 1835
Husby
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Peter Annæus Schmidt
1811-
Peter Annæus Schmidt
F:
22 sep. 1811
Tønder
Thomas Carsten Schmidt
1813-
Thomas Carsten Schmidt
F:
17 okt. 1813
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1817-1893
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
4 jan. 1817
Tønder
D:
25 maj 1893
Glücksburg
Augusta Lucie Elise Rentz
1824-1913
Augusta Lucie Elise Rentz
F:
23 jan. 1824
Kiel
G:
24 sep. 1841
Kiel
D:
14 sep. 1913
Glücksburg
Lauretta Müller
1788-1819
Lauretta Müller
F:
16 nov. 1788
Tønder
G:
15 sep. 1809
Tønder
D:
14 mar. 1819
Tønder
Anna Laura Helene Schmidt
ca. 1826-
Anna Laura Helene Schmidt
F:
ca. 1826
Husby
Laurids Eduard Gregersen
ca. 1822-
Laurids Eduard Gregersen
F:
ca. 1822
G:
23 maj 1847
Flensborg
Helene Jessen
1798-1835
Helene Jessen
F:
1798
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1835
Carl Adolf Johannes Schmidt
1772-1840
Carl Adolf Johannes Schmidt
F:
29 nov. 1772
Drelsdorf
D:
31 dec. 1840
Ubjerg
Anna Catharina Jensen
1769-1855
Anna Catharina Jensen
F:
7 okt. 1769
Tønder
G:
25 jul. 1800
Tønder
D:
4 feb. 1855
Ubjerg
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
ca. 1775-
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
ca. 1774/75
Drelsdorf
Paul Hansen Grangaard
1764-1820
Paul Hansen Grangaard
F:
25 mar. 1764
Visby
G:
1797
D:
3 aug. 1820
Bylderup
Johannes Gottlieb Zoëga
1802-1823
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
1802
Enge
D:
3 feb. 1823
Tinglev
Johannes Gottlieb Zoëga
1829-1909
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
4 nov. 1829
Tinglev s. (Kraulund)
D:
27 dec. 1909
Tinglev
Anna Maria Nissen
1833-1917
Anna Maria Nissen
F:
13 jan. 1833
Tinglev s. (Eggebæk)
G:
14 maj 1872
Tinglev
D:
6 okt. 1917
Tinglev
Zelina Johanna Zoëga
1832-1872
Zelina Johanna Zoëga
F:
6 mar. 1832
Tinglev s. (Kraglund)
D:
11 jul. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Christian Johansen Slot
ca. 1828-1866
Christian Johansen Slot
F:
ca. 1828
G:
3 nov. 1855
Tinglev
D:
1 jun. 1866
Ribe (Domsognet)
Paul Christian Zoëga
1866-1892
Paul Christian Zoëga
F:
1866
Flensborg
D:
1892
Flensborg
Hans Gottlieb Zoëga
1867-1873
Hans Gottlieb Zoëga
F:
1867
Flensborg
D:
1873
Flensborg
Johannes Zoëga
1869-1874
Johannes Zoëga
F:
1869
Flensborg
D:
20 jan. 1874
Flensborg
August Möller Zoëga
1871-
August Möller Zoëga
F:
1871
Flensborg
Alma Elise Dorothea Zoëga
1873-
Alma Elise Dorothea Zoëga
F:
1873
Flensborg
Dora Hansine Johanne Zoëga
1874-
Dora Hansine Johanne Zoëga
F:
1874
Flensborg
Hans Theodor Holm
1871-1933
Hans Theodor Holm
F:
15 feb. 1871
Aller s. (Allergård)
D:
27 mar. 1933
Marie Sophia Zoëga
1877-1877
Marie Sophia Zoëga
F:
1877
Flensborg
D:
27 dec. 1877
Flensborg
Hans Carl Adolf Zoëga
1879-1885
Hans Carl Adolf Zoëga
F:
1879
Flensborg
D:
1885
Flensborg
Hans Carl Adolph Zoëga
1836-
Hans Carl Adolph Zoëga
F:
17 feb. 1836
Tinglev s. (Kraglund)
Anna Maria Feddersen
Anna Maria Feddersen
G:
15 nov. 1866
Tinglev
Anna Catharina Maria Zoëga
1842-
Anna Catharina Maria Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
Søren Nielsen
Sophia Christina Zoëga
1842-1871
Sophia Christina Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
D:
24 mar. 1871
Tinglev s. (Rødebæk)
Thomas Carl Voltelen
1840-
Thomas Carl Voltelen
F:
11 mar. 1840
Tinglev s. (Rødebæk)
G:
6 mar. 1868
Tinglev
Marina Elisabeth Zoëga
1845-1916
Marina Elisabeth Zoëga
F:
20 mar. 1845
Tinglev s. (Kraulund)
D:
2 apr. 1916
Flensborg
Paulus Christian Zoëga
1804-1877
Paulus Christian Zoëga
F:
15 jul. 1804
Enge
D:
12 dec. 1877
Tinglev s. (Kraglund)
Dorothea Johannsen
1802-1862
Dorothea Johannsen
F:
3 jul. 1802
Tinglev s. (Kraglund)
G:
16 aug. 1829
Tinglev
D:
5 mar. 1862
Tinglev s. (Kraglund)
Marina Elisabeth Zoëga
ca. 1806-ca. 1840
Marina Elisabeth Zoëga
F:
ca. 1806
Enge
D:
ca. 1840
Jens Andresen
1805-1877
Jens Andresen
F:
13 mar. 1805
Hanved s. (Harreslev)
G:
3 maj 1835
D:
sep. 1877
Husby s. (Foldevrå)
Catharina Hedewig Zoëga
ca. 1807-ca. 1895
Catharina Hedewig Zoëga
F:
ca. 1807
Enge
D:
ca. 1895
Gotthilf Johannes Zoëga
1809-1834
Gotthilf Johannes Zoëga
F:
16 mar. 1809
Emmelsbøl
D:
23 jun. 1834
Tinglev
Peter Martin Zoëga
1811-1889
Peter Martin Zoëga
F:
24 sep. 1811
Emmelsbøl
D:
16 okt. 1889
Oksenvad s. (Mølby)
Johannes Martensen Zoëga
1847-
Johannes Martensen Zoëga
F:
10 jun. 1847
Tønder
Birgitta Elisabeth Zoëga
1850-1852
Birgitta Elisabeth Zoëga
F:
28 mar. 1850
Tønder
D:
16 apr. 1852
Tønder
Johann Heinrich Zoëga
1853-
Johann Heinrich Zoëga
F:
27 maj 1853
Tønder
Christina Johanna Zoëga
1856-
Christina Johanna Zoëga
F:
31 jan. 1856
Tønder
Bernhard Eduard Zoëga
1858-
Bernhard Eduard Zoëga
F:
15 jun. 1858
Tønder
Esther Cecilia Zoëga
1887-1892
Esther Cecilia Zoëga
F:
1887
Flensborg
D:
30 dec. 1892
Tønder
Cäcilie Zoëga
1890-
Cäcilie Zoëga
F:
1890
Flensborg
Gertrud Zoëga
1893-
Gertrud Zoëga
F:
1893
Flensborg
Hulda Zoëga
1895-1897
Hulda Zoëga
F:
1895
Flensborg
D:
1897
Flensborg
Georg Duysen Zoëga
1903-
Georg Duysen Zoëga
F:
1903
Flensborg
Anton Christian Gottlieb Zoëga
1860-1928
Anton Christian Gottlieb Zoëga
F:
7 okt. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1928
Flensborg
Dorothea Cecilia Lucia Wied
1863-1946
Dorothea Cecilia Lucia Wied
F:
20 okt. 1863
Tønder
G:
3 nov. 1886
Tønder
D:
15 okt. 1946
Flensborg
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
1863-1863
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
F:
12 feb. 1863
Tønder
D:
16 okt. 1863
Tønder
Sophia Maria Zoëga
1866-
Sophia Maria Zoëga
F:
3 jan. 1866
Tønder
Georg Wilhelm Zoëga
ca. 1818-1889
Georg Wilhelm Zoëga
F:
ca. 1818
Emmelsbøl
D:
22 apr. 1889
Tønder
Esther Maria Duysen
ca. 1825-
Esther Maria Duysen
F:
ca. 1825
Dagebøl
G:
18 sep. 1846
Tønder
Friedrich Jensen Schau
1890-1966
Friedrich Jensen Schau
F:
21 Okt 1890
Ubjerg
D:
30 jul. 1966
Tønder (sygehuset)
Silla Schau
1895-1983
Silla Schau
F:
9 jan. 1895
Humtrup
G:
20 Maj 1919
Ubjerg
D:
6 dec. 1983
Anna Marie Schau
1892-1977
Anna Marie Schau
F:
31 mar. 1892
Ubjerg
D:
9 jan. 1977
Ingeborg Schau
1893-1989
Ingeborg Schau
F:
15 okt. 1893
Ubjerg
D:
21 jan. 1989
Hans Ingversen Baggesen
1869-1925
Hans Ingversen Baggesen
F:
19 feb. 1869
Klixbüll
G:
25 nov. 1924
Ubjerg
D:
11 apr. 1925
Tønder (sygehuset)
Detlef Clausen Schau
1896-1899
Detlef Clausen Schau
F:
12 apr. 1896
Ubjerg
D:
15 nov. 1899
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1897-1898
Anna Margrethe Schau
F:
29 aug. 1897
Ubjerg
D:
24 feb. 1898
Ubjerg
Andreas Schau
1898-
Andreas Schau
F:
19 sep. 1898
Ubjerg
Carl Detlef Schau
1899-1900
Carl Detlef Schau
F:
1 nov. 1899
Ubjerg
D:
2 Maj 1900
Ubjerg
Detlef Carl Schau
1901-
Detlef Carl Schau
F:
30 jul. 1901
Ubjerg
Henriette Dorothea Specht
Anna Margrethe Schau
1902-
Anna Margrethe Schau
F:
2 Okt 1902
Ubjerg
Christian Hansen Specht
1898-
Christian Hansen Specht
F:
29 jan. 1898
Ubjerg s. (Sæd)
G:
10 Maj 1925
Ubjerg
Carl Lorenzen Schau
1904-
Carl Lorenzen Schau
F:
1 mar. 1904
Ubjerg
Christine Schau
1906-
Christine Schau
F:
21 okt. 1906
Ubjerg
Hanne Amalie Schau
1909-1970
Hanne Amalie Schau
F:
9 jul. 1909
Ubjerg
D:
1 jun. 1970
Christine Clausen
1871-1946
Christine Clausen
F:
24 maj 1871
Ubjerg
D:
27 apr. 1946
Tønder
Hans Peter Schau
1858-1929
Hans Peter Schau
F:
4 sep. 1858
Burkal s. (Lydersholm)
G:
26 apr. 1890
Ubjerg
D:
16 maj 1929
Ubjerg
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Anna Catharina Marie Lorenzen
1883-
Anna Catharina Marie Lorenzen
F:
6 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Carl Lorenzen Eskildsen
1903-1936
Carl Lorenzen Eskildsen
F:
21 okt. 1903
Ubjerg s. (Sæd)
D:
30 Okt 1936
Cäcilie Marie Eskildsen
1905-1905
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
23 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
D:
25 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Eskildsen
1905-
Hans Peter Eskildsen
F:
19 dec. 1905
Tønder
Marie Louise Petersen
1910-
Marie Louise Petersen
F:
28 nov. 1910
Sommersted s. (Kastvrå)
G:
30 dec. 1934
Tønder
Cäcilie Marie Eskildsen
1907-
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
24 aug. 1907
Tønder
Richard Michelsen
1904-
Richard Michelsen
F:
7 mar. 1904
Aabenraa s. (Kolstrup)
G:
7 feb. 1936
Tønder
Albert Eskildsen
1909-1909
Albert Eskildsen
F:
4 jul. 1909
Tønder
D:
21 dec. 1909
Tønder
Ane Marie Eskildsen
1911-
Ane Marie Eskildsen
F:
19 Okt 1911
Tønder
Gunder Merete Eskildsen
1913-
Gunder Merete Eskildsen
F:
23 okt. 1913
Tønder
Helge Nielsen
1913-
Helge Nielsen
F:
11 apr. 1913
København (Skt. Stefans s.)
G:
23 Okt 1938
Tønder
Carsten Lorenz Eskildsen
1916-
Carsten Lorenz Eskildsen
F:
8 Maj 1916
Tønder
Dorthea Sørensen
1920-
Dorthea Sørensen
F:
1 feb. 1920
Sdr. Bjert s. (Agtrupskov)
G:
17 apr. 1946
Højer
Ellen Trinke Eskildsen
1920-
Ellen Trinke Eskildsen
F:
16 mar. 1920
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
1885-1963
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
F:
8 sep. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
28 jan. 1963
Claus Hansen Eskildsen
1881-1947
Claus Hansen Eskildsen
F:
12 jan. 1881
Felsted
G:
26 apr. 1903
Ubjerg
D:
7 okt. 1947
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Anna Catharina Johannsen
1867-1867
Anna Catharina Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johannsen
1867-1867
Caroline Adolphine Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Catharina Johannsen
1869-1870
Anna Catharina Johannsen
F:
28 apr. 1869
Ubjerg s. (Sæd)
D:
16 maj 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Mommsen Johannsen
1870-1946
Andreas Mommsen Johannsen
F:
18 aug. 1870
Ubjerg s. (Sæd)
D:
29 jan. 1946
Ubjerg
Jacob Carstens Johannsen
1872-
Jacob Carstens Johannsen
F:
15 okt. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
Marie Catharina Volquardsen
1878-
Marie Catharina Volquardsen
F:
7 jul. 1878
Nykirke s. (Mittelfeld)
G:
24 feb. 1903
Ubjerg
Else Cathrine Jessen
1902-
Else Cathrine Jessen
F:
8 nov. 1902
Uge s. (Loutrup)
Asmus Lorenzen Jessen
1903-
Asmus Lorenzen Jessen
F:
14 Okt 1903
Uge s. (Loutrup)
Christine Johanne Jessen
1904-
Christine Johanne Jessen
F:
11 Okt 1904
Uge s. (Loutrup)
Johannes Andersen
1899-
Johannes Andersen
F:
3 jun. 1899
Braderup
G:
1 apr. 1930
Uge
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
1879-
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
F:
21 jul. 1879
Ubjerg s. (Sæd)
Iver Jessen
1870-
Iver Jessen
F:
15 apr. 1870
Uge s. (Lovtrup)
G:
12 mar. 1902
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Müller
1879-
Caroline Adolphine Johanne Müller
F:
29 jun. 1879
Ubjerg
Jacob Carsten Petersen Müller
1882-1889
Jacob Carsten Petersen Müller
F:
4 jan. 1882
Ubjerg
D:
26 aug. 1889
Møgeltønder
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Hans Christian Feddersen
1834-1837
Hans Christian Feddersen
F:
27 jun. 1834
Tønder
D:
2 feb. 1837
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1872-
Hans Hemme Feddersen
F:
10 mar. 1872
Tønder
Peter Nicolai Feddersen
1874-
Peter Nicolai Feddersen
F:
24 feb. 1874
Tønder
Carl Adolph Andreas Feddersen
1836-
Carl Adolph Andreas Feddersen
F:
14 okt. 1836
Tønder
Anna Catharina Hinrichsen
ca. 1837-
Anna Catharina Hinrichsen
F:
ca. 1837
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
1839-
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
F:
30 apr. 1839
Tønder
Christian Wilhelm Emil Feddersen
1841-1862
Christian Wilhelm Emil Feddersen
F:
21 dec. 1841
Tønder
D:
12 feb. 1862
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1804-
Hans Hemme Feddersen
F:
20 mar. 1804
Tønder
Sophie Marie Hinrichsen
1810-1867
Sophie Marie Hinrichsen
F:
10 sep. 1810
Tønder
G:
23 aug. 1833
Tønder
D:
26 maj 1867
Tønder
Johannes Gottlieb Feddersen
1805-1819
Johannes Gottlieb Feddersen
F:
29 nov. 1805
Tønder
D:
16 apr. 1819
Tønder
Christine Marie Elisabeth Feddersen
1808-1808
Christine Marie Elisabeth Feddersen
F:
16 sep. 1808
Tønder
D:
1 okt. 1808
Tønder
Sophie Marie Feddersen
1844-1872
Sophie Marie Feddersen
F:
2 jul. 1844
Tønder
D:
11 jun. 1872
Tønder
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
1846-1846
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
F:
24 aug. 1846
Tønder
D:
20 sep. 1846
Tønder
Hans Christian Feddersen
1811-1866
Hans Christian Feddersen
F:
12 jul. 1811
Tønder
D:
12 mar. 1866
Tønder
Marie Agathe Hinrichsen
1817-
Marie Agathe Hinrichsen
F:
17 jul. 1817
Tønder
G:
23 maj 1843
Tønder
Elisabeth Hedewig Schmidt
1780-1834
Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
18 maj 1780
Ravsted
D:
30 sep. 1834
Tønder
Hans Christian Feddersen
1766-1822
Hans Christian Feddersen
F:
17 feb. 1766
Tønder
G:
3 jun. 1803
Tønder
D:
30 okt. 1822
Tønder
Johannes Gottlieb Schmidt
1735-1800
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
10 nov. 1735
Hohenwestedt
D:
1 okt. 1800
Tønder
Marie Elisabeth Hansen
1736-1821
Marie Elisabeth Hansen
F:
1736
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
16 okt. 1767
D:
19 feb. 1821
Løgumkloster
Sophie Hedewig Hanquist
1803-1847
Sophie Hedewig Hanquist
F:
24 apr. 1803
Tønder
D:
26 apr. 1847
Gråsten
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
1799-1884
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
F:
20 feb. 1799
Tønder
G:
16 okt. 1829
Tønder
D:
25 jan. 1884
Gråsten
Marina Tychsen
1774-1846
Marina Tychsen
F:
17 jan. 1774
Tønder
D:
4 feb. 1846
Tønder
Johan Hanquist
1772-1854
Johan Hanquist
F:
1772
G:
3 jun. 1796
Tønder
D:
15 mar. 1854
Tønder
Sophie Hedvig Schmidt
1747-1826
Sophie Hedvig Schmidt
F:
1747
D:
4 sep. 1826
Tønder
Thomas Tychsen
1733-1796
Thomas Tychsen
F:
1733
Tønder
D:
28 nov. 1796
Tønder
Marina Carstensen
1713-1790
Marina Carstensen
F:
1713
Tønder
D:
13 jan. 1790
Tønder
Johannes Schmidt
1695-1762
Johannes Schmidt
F:
26 maj 1695
Tønder
G:
Tønder ?
D:
26 nov. 1762
Aabenraa
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Johannes Sønnichsen Paysen
1802-1841
Johannes Sønnichsen Paysen
F:
1802
D:
11 jun. 1841
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Niclas Carsten Redlef Adolph
1843-
Niclas Carsten Redlef Adolph
F:
10 apr. 1843
Humtrup s. (Grelsbøl)
August Martin Adolph
1845-
August Martin Adolph
F:
31 okt. 1845
Humtrup s. (Grelsbøl)
Sørine Hinnericka Johannsen
1856-
Sørine Hinnericka Johannsen
F:
26 feb. 1856
G:
14 nov. 1893
Højer
Helene Marie Paysen
ca. 1804-1849
Helene Marie Paysen
F:
ca. 1804
D:
7 dec. 1849
Humtrup s. (Grelsbøl)
Adolph Cornelsen Adolph
ca. 1814-
Adolph Cornelsen Adolph
F:
ca. 1814
Burkal s.
Christine Nicoline Petersen
Andreas Martin Petersen
Mathilde Cecilie Petersen
Carsten Redlef Sønnichsen Petersen
Niclas Siegfried Petersen
Dødfødt søn
Ulrica Augusta Paysen
1808-1847
Ulrica Augusta Paysen
F:
1808
D:
3 sep. 1847
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Peter Petersen
Peter Petersen
G:
12 jan. 1840
Dedsbøl
Hanne Christine Paysen
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Christine Sønnichsen
1777-1822
Christine Sønnichsen
F:
1 sep. 1777
Sdr. Løgum
D:
7 dec. 1822
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Nickels Paysen
ca. 1766-1832
Nickels Paysen
F:
ca. 1766
G:
31 aug. 1798
Sdr. Løgum
D:
1 maj 1832
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Dorothea Margrethe Jessen
1804-1833
Dorothea Margrethe Jessen
F:
1804
D:
20 nov. 1833
Dedsbøl s. (Mariekog)
Ulrica Augusta Jessen
1808-1812
Ulrica Augusta Jessen
F:
20 aug. 1808
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
16 maj 1812
Dedsbøl s. (Mariekog)
Josias Hinrich Jessen
1811-1847
Josias Hinrich Jessen
F:
2 sep. 1811
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
1833/47
Ulrica Augusta Jessen
1815-
Ulrica Augusta Jessen
F:
3 maj 1815
Dedsbøl s. (Mariekog)
Johannes Sønnichsen Jessen
1818-
Johannes Sønnichsen Jessen
F:
10 sep. 1818
Dedsbøl s. (Mariekog)
Anna Ernestine Sønnichsen
1780-1847
Anna Ernestine Sønnichsen
F:
23 jan. 1780
Sdr. Løgum
D:
18 mar. 1847
Mariekog
Boy Jessen
ca. 1777-1833
Boy Jessen
F:
ca. 1777
G:
23 feb. 1804
Sdr. Løgum
D:
23 jan. 1833
Mariekog
Nicolaus Johann Sønnichsen
1783-1798
Nicolaus Johann Sønnichsen
F:
13 apr. 1783
Sdr. Løgum
D:
9 aug. 1798
Sdr. Løgum
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
Anna Catharina Heinsen
Anna Catharina Heinsen
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Ulrica Augusta Carstensen
1757-1798
Ulrica Augusta Carstensen
F:
10 sep. 1757
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
10 nov. 1798
Sdr. Løgum
Johannes Sønnichsen
ca. 1747-1803
Johannes Sønnichsen
F:
ca. 1747
D:
22 okt. 1803
Sdr. Løgum
Agathe Cecilie Margrethe Petersen
1869-1888
Agathe Cecilie Margrethe Petersen
F:
6 aug. 1869
Ravsted
D:
29 jan. 1888
Ravsted
Christine Petersen
1871-
Christine Petersen
F:
6 apr. 1871
Ravsted
Petrine Johanne Petersen
1873-1873
Petrine Johanne Petersen
F:
23 Maj 1873
Ravsted
D:
26 jul. 1873
Ravsted
Petrine Johanne Petersen
1874-
Petrine Johanne Petersen
F:
28 jun. 1874
Ravsted
Dødfødt datter
1876-1876
Dødfødt datter
F:
3 jun. 1876
Ravsted
D:
3 jun. 1876
Ravsted
Hans Peter Johannsen Petersen
1877-
Hans Peter Johannsen Petersen
F:
21 sep. 1877
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1878-1878
Peter Johannsen Petersen
F:
5 sep. 1878
Ravsted
D:
25 sep. 1878
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1882-1882
Peter Johannsen Petersen
F:
7 mar. 1882
Ravsted
D:
3 apr. 1882
Ravsted
Carsten Volquardsen Petersen
1842-1908
Carsten Volquardsen Petersen
F:
24 dec. 1842
Ravsted
D:
3 jul. 1908
Ravsted
Anna Marie Margrethe Callesen
1847-1908
Anna Marie Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1847
Ravsted
G:
10 nov. 1868
Ravsted
D:
25 jul. 1908
Ravsted
Peter Hansen
1895-
Peter Hansen
F:
13 nov. 1895
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Hansen
1898-1899
Jes Peter Hansen
F:
2 aug. 1898
Ravsted s. (Fogderup)
D:
13 feb. 1899
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Hansen
1901-
Jes Peter Hansen
F:
2 Okt 1901
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Peter Andersen
Marius Andersen
Mette Hansen
1904-
Mette Hansen
F:
16 feb. 1904
Ravsted s. (Fogderup)
Asmus Christian Andersen
1895-
Asmus Christian Andersen
F:
28 sep. 1895
Bjolderup s. (Rebbøl)
G:
20 okt. 1925
Ravsted
Marie Hansen
1906-1906
Marie Hansen
F:
1 feb. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
D:
1 mar. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
Agathe Petrea Margrethe Petersen
1870-1958
Agathe Petrea Margrethe Petersen
F:
14 sep. 1870
Ravsted s. (Fogderup)
D:
16 maj 1958
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Petersen Hansen
1867-1945
Nis Petersen Hansen
F:
25 jan. 1867
Ravsted s. (Fogderup)
G:
10 okt. 1894
Ravsted
D:
9 feb. 1945
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Petersen
1845-
Jes Peter Petersen
F:
2 maj 1845
Ravsted
Maria Magdalene Bargum
1849-
Maria Magdalene Bargum
F:
21 aug. 1849
Ravsted s. (Høgsholt)
G:
21 okt. 1868
Ravsted
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
1820-1870
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
F:
21 aug. 1820
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
7 jul. 1870
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1796-1865
Peter Johannsen Petersen
F:
24 apr. 1796
Ravsted
G:
19 sep. 1841
Ravsted
D:
29 okt. 1865
Ravsted
Carsten Redlef Volquardsen
1859-1934
Carsten Redlef Volquardsen
F:
6 jun. 1859
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
16 mar. 1934
Tønder
Thomas Sønke Volquardsen
1862-1864
Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 jan. 1862
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
10 okt. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
Marine Jensine Volquardsen
1864-
Marine Jensine Volquardsen
F:
1 nov. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
NN Volquardsen
1867-1867
NN Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
30 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Thomas Sønke Volquardsen
1867-
Hans Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Anton Amandus Volquardsen
1870-
Anton Amandus Volquardsen
F:
23 feb. 1870
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Redlef Volquardsen
1822-
Hans Redlef Volquardsen
F:
29 dec. 1822
Nykirke s. (Grosshallig)
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
1835-
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
F:
3 dec. 1835
Tønder
G:
30 jul. 1858
Nykirke
Carsten Volkert Lorentzen
1859-
Carsten Volkert Lorentzen
F:
2 apr. 1859
Læk s. (Sprakebøl)
Thomas Lorentzen
1862-
Thomas Lorentzen
F:
4 okt. 1862
Læk s. (Sprakebøl)
Maria Christine Volquardsen
1825-
Maria Christine Volquardsen
F:
12 apr. 1825
Nykirke s. (Grosshallig)
Mathias Lorentzen
ca. 1820-
Mathias Lorentzen
F:
ca. 1820
G:
24 jun. 1858
Leck
Anna Ernestine Amalie Carstensen
1791-1848
Anna Ernestine Amalie Carstensen
F:
26 nov. 1791
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 maj 1848
Nykirke s. (Grosshallig)
Carsten Volquardsen
1795-1857
Carsten Volquardsen
F:
16 maj 1795
Nykirke s. (Grosshallig)
G:
20 nov. 1819
Møgeltønder
D:
28 apr. 1857
Nykirke s. (Grosshallig)
Dødfødt datter
1793-1793
Dødfødt datter
F:
30 jul. 1793
Hjerpsted
D:
30 jul. 1793
Hjerpsted
Hans Carstensen
1826-1826
Hans Carstensen
F:
11 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hedewig Marie Carstensen
1829-1908
Hedewig Marie Carstensen
F:
14 apr. 1829
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1908
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
1827-1894
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
F:
2 dec. 1827
Højer
G:
7 sep. 1856
D:
19 nov. 1894
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 dec. 1907
Tønder
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
G:
28 mar. 1862
D:
9 nov. 1926
Tønder
Momme Andersen
1862-1920
Momme Andersen
F:
11 feb. 1862
D:
24 nov. 1920
Helene Sibbers
1860-1930
Helene Sibbers
F:
20 jan. 1860
G:
19 mar. 1897
D:
27 dec. 1930
Ingeborg Andersen
1863-
Ingeborg Andersen
F:
22 dec. 1863
Marie Andersen
1865-
Marie Andersen
F:
5 okt. 1865
Peter Johan Christian Matthiesen
1860-1941
Peter Johan Christian Matthiesen
F:
29 okt. 1860
G:
20 okt. 1886
D:
23 jul. 1941
Friedericke Agathe Andersen
1867-1946
Friedericke Agathe Andersen
F:
20 jul. 1867
D:
SEN. 1946
Maria Catharina Carstensen
1833-1895
Maria Catharina Carstensen
F:
24 jan. 1833
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
7 maj 1895
Casparus Andersen
1832-1901
Casparus Andersen
F:
17 feb. 1832
G:
3 apr. 1861
Møgeltønder k.
D:
4 feb. 1901
Momme Andersen Carstensen
1834-1838
Momme Andersen Carstensen
F:
22 okt. 1834
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 jul. 1838
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1872-
Friederich Andersen Carstensen
F:
24 jun. 1872
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dorothea Knudsen
1881-
Dorothea Knudsen
F:
7 mar. 1881
Højer
G:
22 aug. 1902
Højer
Waldemar (Walli) Ohlsen
1902-1967
Waldemar (Walli) Ohlsen
F:
30 jul. 1902
Højer
D:
20 sep. 1967
Rhodos, Grækenland
Ina Roll
1905-1986
Ina Roll
F:
28 feb. 1905
Højer
G:
10 apr. 1929
D:
10 jul. 1986
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
D:
24 apr. 1965
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
Ingeborg Emma Ida Carstensen
1873-1954
Ingeborg Emma Ida Carstensen
F:
2 jul. 1873
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
9 sep. 1954
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
1900
D:
9 jun. 1913
Højer
Waldemar Werner Carstensen
1874-
Waldemar Werner Carstensen
F:
31 okt. 1874
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Georgine Wacker
Magdalena Bertha Marie Carstensen
1875-1875
Magdalena Bertha Marie Carstensen
F:
4 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1836-1883
Friederich Andersen Carstensen
F:
31 okt. 1836
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1883
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Magdalene Constance Collestine Wenck
1849-1875
Magdalene Constance Collestine Wenck
F:
15 jan. 1849
Kappeln
G:
1870
D:
7 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hermann Theodor Carstensen
1883-
Hermann Theodor Carstensen
F:
22 aug. 1883
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Helene Diedrichsen
-1920
Helene Diedrichsen
F:
Flensborg
D:
1920
Momme Andersen Carstensen
1839-1859
Momme Andersen Carstensen
F:
2 jun. 1839
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
25 jun. 1859
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ida Agathe Carstensen
1841-1890
Ida Agathe Carstensen
F:
19 maj 1841
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 feb. 1890
Flensborg
Friedrich Andersen Carstensen
1794-1863
Friedrich Andersen Carstensen
F:
15 jun. 1794
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
13 okt. 1863
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ingeborg von Andersen
1808-1875
Ingeborg von Andersen
F:
9 apr. 1808
Sdr. Løgum
G:
8 apr. 1826
Møgeltønder
D:
26 aug. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Catharina Carstensen
1796-1867
Anna Catharina Carstensen
F:
28 aug. 1796
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Carstensen
1759-1798
Hans Carstensen
F:
23 dec. 1759
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
26 feb. 1798
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Maria Boysen
1772-1840
Maria Boysen
F:
20 apr. 1772
Hostrup s. (Solderup)
G:
18 feb. 1791
Møgeltønder
D:
12 maj 1840
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Christian Matthiae Carstensen
1763-1763
Christian Matthiae Carstensen
F:
28 jan. 1763
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
3 maj 1763
Møgeltønder
Friedrich Adolf Clasen
1864-1929
Friedrich Adolf Clasen
F:
28 maj 1864
Tensbüttel ved Albersdorf
D:
TIDL. 1929
Johanna Barbara Carstensen
1832-
Johanna Barbara Carstensen
F:
1 jan. 1832
Tønder
Johann Georg Clasen
1832-1898
Johann Georg Clasen
F:
17 dec. 1832
Gl. Haderslev s.
G:
20 apr. 1856
Tønder
D:
TIDL. 1898
Magdalena Maria Carstensen
1864-1868
Magdalena Maria Carstensen
F:
26 jul. 1864
Tønder
D:
21 sep. 1868
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1866-
Johannes Redlef Carstensen
F:
20 jul. 1866
Tønder
Anne Margrethe Carstensen
1868-
Anne Margrethe Carstensen
F:
22 jan. 1868
Tønder
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
1860-
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
F:
18 dec. 1860
G:
14 aug. 1895
Tønder
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
1870-
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
F:
21 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1872-
Christian Matthiae Carstensen
F:
1 okt. 1872
Tønder
Christian Mathiae Carstensen
1834-1915
Christian Mathiae Carstensen
F:
14 jan. 1834
Tønder
D:
13 nov. 1915
Tønder (Østergade 8)
Anna Christina (Catharina) Hansen
1832-før 1915
Anna Christina (Catharina) Hansen
F:
2 maj 1832
Tønder
G:
24 maj 1863
D:
før 1915
Christina Carstensen
1836-1922
Christina Carstensen
F:
8 jan. 1836
Tønder
D:
6 feb. 1922
Nicolai Boas
1824-1900
Nicolai Boas
F:
5 nov. 1824
D:
10 apr. 1900
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
1864-
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
F:
21 apr. 1864
Johannes Redlef Johannsen
1866-
Johannes Redlef Johannsen
F:
18 mar. 1866
Margaretha Nicoline Carstensen
1839-
Margaretha Nicoline Carstensen
F:
20 aug. 1839
Tønder
Janne Hinrich Johannsen
ca. 1840-
Janne Hinrich Johannsen
F:
ca. 1840
G:
29 jun. 1862
Johannes Carstensen
1845-
Johannes Carstensen
F:
31 jan. 1845
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1802-1867
Johannes Redlef Carstensen
F:
28 feb. 1802
Tønder
D:
30 jun. 1867
Tønder
Anna Margaretha Sibbers
1804-1870
Anna Margaretha Sibbers
F:
7 apr. 1804
Hostrup s. (Bimpel)
G:
24 okt. 1829
Tønder
D:
3 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1766-1837
Christian Matthiae Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
14 apr. 1837
Møgeltønder
Johanna Bendixen
1768-1802
Johanna Bendixen
F:
8 jun. 1768
Tønder
G:
14 jul. 1797
Tønder
D:
12 mar. 1802
Tønder
Christian Julius Hansen
1833-1862
Christian Julius Hansen
F:
27 nov. 1833
København
D:
8 okt. 1862
Carl Eduard Martin Hansen
1835-1865
Carl Eduard Martin Hansen
F:
9 dec. 1835
København
D:
6 okt. 1865
Haderslev
Anna Johanne Carstensen
1803-1837
Anna Johanne Carstensen
F:
22 okt. 1803
Tønder
D:
1837
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
1832
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Jørgen Frederik Carstensen
1871-
Jørgen Frederik Carstensen
F:
19 jan. 1871
Venø
Frederikke Petersen
1870-1917
Frederikke Petersen
F:
28 okt. 1870
Gyllingnæs
G:
15 jul. 1897
D:
22 jun. 1917
Maribo
Thomas Hvalsø Carstensen
1875-
Thomas Hvalsø Carstensen
F:
27 mar. 1875
Christian Matthæus Carstensen
1839-
Christian Matthæus Carstensen
F:
28 jun. 1839
Christiansø
Sarah Elisabeth Thomsen
1841-1894
Sarah Elisabeth Thomsen
F:
19 okt. 1841
Gamtofte
G:
22 jan. 1870
Assens
D:
18 mar. 1894
Henriette Christiane Arine Thaarup
1864-
Henriette Christiane Arine Thaarup
F:
23 dec. 1864
G:
19 apr. 1895
Adam Theodor Thomsen
1876-
Adam Theodor Thomsen
F:
19 feb. 1876
Bredsten s. (Ollerup Mark)
Susanne Konstance Thomsen
1878-
Susanne Konstance Thomsen
F:
27 mar. 1878
Bredsten s. (Ollerup)
Christine Marie Carstensen
1840-1909
Christine Marie Carstensen
F:
4 sep. 1840
Christiansø
D:
10 jan. 1909
Sakskøbing s. (Rodsnæs Avlsgård)
Christian Schmidt Thomsen
1834-1907
Christian Schmidt Thomsen
F:
9 feb. 1834
Allested
G:
30 jul. 1874
D:
1 jul. 1907
Vejle (sygehuset)
Joakim Christopher Carstensen
1843-
Joakim Christopher Carstensen
F:
13 maj 1843
Per Falkenberg
1946-2016
Per Falkenberg
F:
1 mar. 1946
D:
14 aug. 2016
Benedicte Riis-Carstensen
1920-2005
Benedicte Riis-Carstensen
F:
28 jan. 1920
København
D:
22 nov. 2005
Toksværd
Jørgen Falkenberg
1912-
Jørgen Falkenberg
F:
19 Okt 1912
Andreas Christian Riis-Carstensen
Lise Marianne Trock
1927-2019
Lise Marianne Trock
F:
18 jul. 1927
Shanghai
D:
19 nov. 2019
Mona Riis-Carstensen
Jon baron Bille Brahe
1918-1997
Jon baron Bille Brahe
F:
17 nov. 1918
København
D:
31 Okt 1997
Holger Ove Vilhelm Tryde
1919-
Holger Ove Vilhelm Tryde
F:
20 nov. 1919
København (Trinitatis s.)
Jørgen H. Lassen
1918-
Jørgen H. Lassen
F:
5 aug. 1918
Eigil Riis-Carstensen
1892-
Eigil Riis-Carstensen
F:
16 jul. 1892
Helsingør
Astri Meyer
1895-
Astri Meyer
F:
19 aug. 1895
G:
2 Okt 1918
Kristiania
Louis Carstens
1921-1991
Louis Carstens
F:
25 feb. 1921
D:
16 nov. 1991
Nivå
Inge Carstens
1923-2013
Inge Carstens
F:
4 apr. 1923
København
D:
24 apr. 2013
Næstved
Jørgen Holt
1920-1987
Jørgen Holt
F:
23 nov. 1920
G:
17 jun. 1945
København (Frihavns s.)
D:
13 apr. 1987
Agnes Riis-Carstensen
1895-1980
Agnes Riis-Carstensen
F:
20 jan. 1895
Hornbæk
D:
21 nov. 1980
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
1887-1979
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
F:
10 mar. 1887
Svendborg
G:
12 Maj 1920
D:
1 apr. 1979
København
Erik Riis-Carstensen
1897-1972
Erik Riis-Carstensen
F:
10 feb. 1897
Helsingør
D:
1972
Marie Kluczycki
1902-
Marie Kluczycki
F:
9 dec. 1902
Bay City, Michigan, USA
Andreas Christian Riis Carstensen
1845-1906
Andreas Christian Riis Carstensen
F:
10 nov. 1845
D:
5 maj 1906
Helsingør
Ida Cathrine Lucie Müller
1865-1950
Ida Cathrine Lucie Müller
F:
28 maj 1865
G:
9 sep. 1890
D:
1950
Helsingør
Johanne Frederikke Carstensen
1848-1856
Johanne Frederikke Carstensen
F:
30 aug. 1848
D:
27 jan. 1856
Jørgen Frederik Carstensen
1805-1856
Jørgen Frederik Carstensen
F:
2 nov. 1805
Tønder
D:
12 feb. 1856
Theodora Cathrine Holm
1813-1877
Theodora Cathrine Holm
F:
11 jun. 1813
Møgeltønder
G:
1837
D:
12 apr. 1877
Anna Johanna Christine Maria Hansen
1840-
Anna Johanna Christine Maria Hansen
F:
26 aug. 1840
Haderslev
Ida Claudine Kier
1867-
Ida Claudine Kier
F:
7 sep. 1867
Øster Løgum
D:
Schlesien
Maria Angelika Kier
1869-1871
Maria Angelika Kier
F:
6 sep. 1869
Øster Løgum
D:
24 dec. 1871
Øster Løgum
Carl Hansen Kier
1871-1871
Carl Hansen Kier
F:
22 apr. 1871
Øster Løgum
D:
23 apr. 1871
Øster Løgum
Johanne Ernestine Kier
1872-1874
Johanne Ernestine Kier
F:
26 mar. 1872
Øster Løgum
D:
23 maj 1874
Øster Løgum
Johanne Friederikke Kier
1873-
Johanne Friederikke Kier
F:
27 jul. 1873
Øster Løgum
Johannes Martens
1860-
Johannes Martens
F:
25 aug. 1860
Christiansfeld
G:
29 mar. 1898
Tønder
Marie Antoinette Kier
1874-
Marie Antoinette Kier
F:
21 dec. 1874
Øster Løgum
Johanna Andrea Kier
1876-
Johanna Andrea Kier
F:
1 apr. 1876
Øster Løgum
Carl August Otto Nielsen
1871-
Carl August Otto Nielsen
F:
9 okt. 1871
Bleckendorf
G:
2 feb. 1897
Tønder
Ernestine Ottilie Kier
1879-
Ernestine Ottilie Kier
F:
15 feb. 1879
Øster Løgum
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
1878-
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
F:
6 jul. 1878
Pinnebergerdorf
G:
1 okt. 1903
Tønder
Andrea Kier
1881-1882
Andrea Kier
F:
21 sep. 1881
Øster Løgum
D:
30 maj 1882
Øster Løgum
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
1842-
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
F:
27 jun. 1842
Haderslev
Peter Osvald Kier
1838-1914
Peter Osvald Kier
F:
7 feb. 1838
Haderslev
G:
3 okt. 1865
D:
18 sep. 1914
Flensborg
Ida Amalie Hansen
1845-
Ida Amalie Hansen
F:
16 okt. 1845
Haderslev
Ida Amalia Carstensen
1808-
Ida Amalia Carstensen
F:
14 jun. 1808
Tønder
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
17 maj 1839
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Christian Matthiae Riis
1846-1891
Christian Matthiae Riis
F:
15 jun. 1846
Burkal
D:
13 mar. 1891
Ovidia Eleonora Hoffmann
1846-
Ovidia Eleonora Hoffmann
F:
30 jun. 1846
Byrum s. (Østergård)
G:
10 jun. 1881
Meta Christine Jacobsen
1873-
Meta Christine Jacobsen
F:
21 jul. 1873
Jacob Christian Jacobsen
1875-
Jacob Christian Jacobsen
F:
24 jul. 1875
Anna Magdalene Jacobsen
1877-
Anna Magdalene Jacobsen
F:
9 mar. 1877
Ernst Valdemar Jacobsen
1878-
Ernst Valdemar Jacobsen
F:
3 okt. 1878
Marie Jacobsen
1880-
Marie Jacobsen
F:
10 nov. 1880
Theodora Sofie Jacobsen
1882-
Theodora Sofie Jacobsen
F:
26 dec. 1882
Peter Jacobsen
1888-
Peter Jacobsen
F:
21 jan. 1888
Anna Helene Jensine Riis
1848-
Anna Helene Jensine Riis
F:
7 aug. 1848
Burkal
Lorenz Peter Jacobsen
1828-
Lorenz Peter Jacobsen
F:
1 nov. 1828
G:
7 aug. 1872
Christine Marie Riis
1877-
Christine Marie Riis
F:
22 okt. 1877
Løsning s. (Stubberup)
Marie Riis
1881-1889
Marie Riis
F:
30 maj 1881
Løsning s. (Stubberup)
D:
19 nov. 1889
Løsning s. (Stubberup)
Meta Sofie Riis
1890-
Meta Sofie Riis
F:
14 sep. 1890
Løsning s. (Stubberup)
Anna Katrine Riis
1891-
Anna Katrine Riis
F:
11 okt. 1891
Løsning s. (Stubberup)
Christian Johan Riis
1893-
Christian Johan Riis
F:
7 feb. 1893
Løsning s. (Stubberup)
Theodor Anton Emil Riis
1850-
Theodor Anton Emil Riis
F:
1 dec. 1850
Aabenraa
Catharina Margrethe Petersen
1852-
Catharina Margrethe Petersen
F:
2 sep. 1852
G:
18 okt. 1876
Aage Petersen
1887-
Aage Petersen
F:
6 jul. 1887
Christiane Petersen
1889-
Christiane Petersen
F:
11 jul. 1889
Meta Petersen
1890-
Meta Petersen
F:
28 mar. 1890
Christian Riis Petersen
1891-
Christian Riis Petersen
F:
9 nov. 1891
Hans Peter Petersen
1894-
Hans Peter Petersen
F:
26 jul. 1894
Maria Christine Riis
1853-
Maria Christine Riis
F:
5 feb. 1853
Aabenraa
Claus Clausen Petersen
1848-
Claus Clausen Petersen
F:
31 dec. 1848
G:
22 feb. 1876
Mette Christine Carstensen
1813-1896
Mette Christine Carstensen
F:
22 mar. 1813
Tønder
D:
dec. 1896
Detlev Christian Johan Arend Riis
1819-1908
Detlev Christian Johan Arend Riis
F:
23 dec. 1819
Toftlund s. (Rømet)
G:
8 aug. 1845
D:
29 jun. 1908
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Christine Marie Riis
1784-1838
Christine Marie Riis
F:
12 apr. 1784
Daler
G:
10 dec. 1802
Daler
D:
8 feb. 1838
Møgeltønder
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1907-
Bendix Heseler Matthiesen
F:
30 jul. 1907
Randerup s. (Lunde)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
1909-
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
F:
26 nov. 1909
Randerup s. (Lunde)
Albert Matthiesen
1914-
Albert Matthiesen
F:
10 apr. 1914
Randerup s. (Lunde)
Minna Hørløck Matthiesen
Christian Matthiesen
1877-1962
Christian Matthiesen
F:
7 jul. 1877
Randerup
D:
3 jul. 1962
Randerup s. (Lunde)
Margrethe Magdalene Hansen
1880-1962
Margrethe Magdalene Hansen
F:
17 mar. 1880
G:
26 okt. 1906
Randerup
D:
7 jul. 1962
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
G:
28 apr. 1926
Brede
Christian Aabling Mathiesen
1899-
Christian Aabling Mathiesen
F:
26 sep. 1899
Brede s. (Vældgård)
Sophie Marie Nielsen
1901-
Sophie Marie Nielsen
F:
9 feb. 1901
G:
29 nov. 1924
Brede
Margrethe Christine Mathiesen
1901-
Margrethe Christine Mathiesen
F:
15 jul. 1901
Brede s. (Vældgård)
Fedder Mathiesen
1905-
Fedder Mathiesen
F:
9 apr. 1905
Brede s. (Vældgård)
Wilhelmine Kjær
1909-
Wilhelmine Kjær
F:
16 okt. 1909
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1930
Brede
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Christian Matthiesen
1898-1931
Christian Matthiesen
F:
1 jun. 1898
Randerup
D:
7 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
feb. 1899
Randerup
D:
feb. 1899
Randerup
Nimine Matthiesen
1900-1900
Nimine Matthiesen
F:
12 feb. 1900
Randerup
D:
10 sep. 1900
Randerup
Nimine Matthiesen
1901-1985
Nimine Matthiesen
F:
8 maj 1901
Randerup
D:
2 jan. 1985
Virum
Christiane Margrethe Matthiesen
1902-1902
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
4 aug. 1902
Randerup
D:
14 dec. 1902
Randerup
Peter Hansen Matthiesen
1908-
Peter Hansen Matthiesen
F:
28 mar. 1908
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Knud Aksel Winding
1904-
Knud Aksel Winding
F:
3 Maj 1904
Ferslev s. (Fagerholt)
Gustav Østergaard Winding
1906-
Gustav Østergaard Winding
F:
1 sep. 1906
Ferslev s. (Fagerholt)
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
1909-
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
F:
6 Okt 1909
Ferslev s. (Fagerholt)
Carl Gustav Winding
1914-
Carl Gustav Winding
F:
2 jul. 1914
Ferslev s. (Fagerholt)
Sigurd Winding
1872-1960
Sigurd Winding
F:
14 maj 1872
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
8 jun. 1960
Marie Kristine Østergaard
ca. 1881-
Marie Kristine Østergaard
F:
ca. 1881
Bendix Heseler Winding
1909-
Bendix Heseler Winding
F:
30 aug. 1909
Tune s. (Rendebjerggård)
Christian Andreas Winding
1913-
Christian Andreas Winding
F:
16 feb. 1913
Oppe-Sundby s. (Ørumgård)
Elise Winding
1917-
Elise Winding
F:
22 Maj 1917
Torstrup s. (Nørholm)
Mariane Luise Winding
1919-
Mariane Luise Winding
F:
14 dec. 1919
Torstrup s. (Nørholm)
Torkild Winding
1873-1947
Torkild Winding
F:
30 nov. 1873
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 aug. 1947
Søllerød s. (Holte)
Kirstine Bodil Hansen
1886-
Kirstine Bodil Hansen
F:
23 aug. 1886
Thurø
G:
6 dec. 1908
København (Skt. Jacobs s.)
Tønnes Winding
1875-1875
Tønnes Winding
F:
6 mar. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 dec. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
Marie Winding
1878-1884
Marie Winding
F:
9 apr. 1878
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
25 apr. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
Louise Winding
1882-1923
Louise Winding
F:
2 okt. 1882
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
23 apr. 1923
Edith Edelmann
1908-1957
Edith Edelmann
F:
2 Okt 1908
Nakskov
D:
16 mar. 1957
Greyshot, England
Hugh Otto Thomas
1899-1986
Hugh Otto Thomas
F:
1899
G:
5 jan. 1937
D:
1986
Ib Carl Scheel Edelmann
1909-
Ib Carl Scheel Edelmann
F:
21 sep. 1909
Nakskov
Poul Scheel Edelmann
1912-
Poul Scheel Edelmann
F:
28 jan. 1912
Nakskov
Ingeborg Winding
1884-1934
Ingeborg Winding
F:
29 feb. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
19 apr. 1934
Richard Scheel Edelmann
1877-1946
Richard Scheel Edelmann
F:
21 aug. 1877
Horsens
G:
16 nov. 1907
Nakskov
D:
13 dec. 1946
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Niels Jonsen Krabbe
1901-1975
Niels Jonsen Krabbe
F:
8 aug. 1901
Frederiksberg
D:
28 sep. 1975
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
1904-
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
F:
4 nov. 1904
Norge
G:
24 feb. 1935
Bodil Krabbe
1902-1974
Bodil Krabbe
F:
12 Okt 1902
Frederiksberg
D:
feb. 1974
København
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
1902-
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
F:
28 jan. 1902
København
G:
10 feb. 1925
Birgitte Krabbe
1904-ca. 1980
Birgitte Krabbe
F:
13 feb. 1904
Frederiksberg
D:
ca. 1980
Poul Ernst Kabell
1901-
Poul Ernst Kabell
F:
15 jan. 1901
Glumsø
Henning Jonsen Krabbe
1906-1980
Henning Jonsen Krabbe
F:
20 Juli 1906
Frederiksberg
D:
12 jan. 1980
Runa Rasmussen
1910-
Runa Rasmussen
F:
3 jan. 1910
G:
15 sep. 1941
Gunver Hasseriis Jensen
1917-
Gunver Hasseriis Jensen
F:
15 jun. 1917
Svendborg
G:
28 jul. 1948
Gentofte
Margrethe Casse
1876-1970
Margrethe Casse
F:
27 okt. 1876
København
D:
26 nov. 1970
København (Lukasstiftelsen)
Jón Haraldsen Krabbe
1874-1964
Jón Haraldsen Krabbe
F:
5 jan. 1874
Frederiksberg
G:
10 maj 1899
D:
20 Okt 1964
Halfdan Casse
1877-1912
Halfdan Casse
F:
17 dec. 1877
København
D:
18 feb. 1912
København
Ruth Blicher Hansen
Ruth Blicher Hansen
G:
26 jan. 1912
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Thomas Vinding
1936-2008
Thomas Vinding
F:
4 Okt 1936
D:
5 jul. 2008
Skovby på Ærø
Ole Vinding
1906-1985
Ole Vinding
F:
5 feb. 1906
København (Holmens s.)
D:
31 aug. 1985
Virum
Aase Thekla Frandsen
1909-
Aase Thekla Frandsen
F:
10 mar. 1909
København (Blågårds s.)
Marie Louise Castenskiold
1901-
Marie Louise Castenskiold
F:
23 feb. 1901
Göteborg
G:
26 feb. 1947
København
Karin Gamst Nielsen
1922-
Karin Gamst Nielsen
F:
9 jun. 1922
Rungsted
G:
9 jun. 1955
Kgs. Lyngby
Else Margrethe Vinding
1907-
Else Margrethe Vinding
F:
1907
Andreas Vinding
1881-1950
Andreas Vinding
F:
23 okt. 1881
Seem
D:
27 jan. 1950
København
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
1875-1943
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
F:
19 sep. 1875
Århus
G:
jun. 1903
Århus
D:
31 jan. 1943
Frederiksberg
Anna-Fedora Otto
1897-1934
Anna-Fedora Otto
F:
11 sep. 1897
Frederiksberg
G:
4 jun. 1922
Blistrup på Mors
D:
19 nov. 1934
Kirsten Møhl
1905-
Kirsten Møhl
F:
3 nov. 1905
Svendborg
G:
26 jan. 1929
Paris
Ingeborg Frederikke Winding
1883-
Ingeborg Frederikke Winding
F:
25 jul. 1883
Seem
Johannes Winding
1886-1919
Johannes Winding
F:
28 feb. 1886
Seem
D:
12 feb. 1919
Dresden
Ingeborg Winding
1916-2010
Ingeborg Winding
F:
29 apr. 1916
København
D:
12 Okt 2010
Hans Jørgen Kiby
1912-1992
Hans Jørgen Kiby
F:
8 sep. 1912
Assing s. (Kibæk)
D:
12 feb. 1992
Torben Cohr Lind
1928-2016
Torben Cohr Lind
F:
29 Okt 1928
D:
2 feb. 2016
Gerda Winding
1917-2007
Gerda Winding
F:
15 aug. 1917
Holbæk
D:
6 jul. 2007
Poul Georg Lindhardt
1910-1988
Poul Georg Lindhardt
F:
12 dec. 1910
Nakskov
G:
6 apr. 1937
Søllerød
D:
30 dec. 1988
Skødstrup ved Århus
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
1919-1996
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
F:
30 jun. 1919
Holbæk
D:
13 jul. 1996
Birthe Weinø Larsen
1926-1981
Birthe Weinø Larsen
F:
8 apr. 1926
D:
5 Maj 1981
Holger Winding
1921-1997
Holger Winding
F:
20 jul. 1921
Holbæk
D:
16 jan. 1997
Edith Betty Kaufmann
1923-2010
Edith Betty Kaufmann
F:
11 mar. 1923
Frankfurt
D:
12 apr. 2010
København
Inga Byskov
1933-2014
Inga Byskov
F:
2 jul. 1933
D:
18 apr. 2014
Otto Haslund Winding
1923-1999
Otto Haslund Winding
F:
27 dec. 1923
D:
7 Maj 1999
Gudrun Halberg
1924-1970
Gudrun Halberg
F:
10 Maj 1924
Nakskov
D:
6 nov. 1970
Ester Elisabeth Winding
1925-2013
Ester Elisabeth Winding
F:
18 sep. 1925
D:
19 jul. 2013
Ib Hjardemaal Bredsdorff
1920-2005
Ib Hjardemaal Bredsdorff
F:
2 feb. 1920
København (Helligånds s.)
D:
18 jan. 2005
Poul Johannes Winding
1927-1996
Poul Johannes Winding
F:
4 jul. 1927
D:
14 jan. 1996
Ursula Octavia Lassen
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
1910-1975
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
F:
12 feb. 1910
Hellerup
D:
1 apr. 1975
Birkerød
Inger Andersen
Ove Winding
1887-1967
Ove Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
20 aug. 1967
Birkerød
Charlotte Marie Haslund
1886-1967
Charlotte Marie Haslund
F:
30 sep. 1886
G:
16 jul. 1915
London (den danske menighed)
D:
17 nov. 1967
Christine Louise Winding
1920-1995
Christine Louise Winding
F:
26 sep. 1920
Indien
D:
13 aug. 1995
Ruth Winding
1921-
Ruth Winding
F:
27 nov. 1921
Indien
Frederik Trier
1912-1997
Frederik Trier
F:
10 feb. 1912
Granløse s. (Ll. Granløse)
G:
29 mar. 1958
D:
1 nov. 1997
Erik Kruse Winding
1923-1982
Erik Kruse Winding
F:
6 apr. 1923
Indien
D:
12 jul. 1982
Gentofte
Anni Rigmor Jeppesen
1923-2011
Anni Rigmor Jeppesen
F:
29 mar. 1923
København (Skt. Jacobs s.)
D:
2011
Ove Winding
Annelise Boel Andersen
Holger Winding
1887-1959
Holger Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
25 Maj 1959
København
Esther Andersen
1888-1974
Esther Andersen
F:
25 aug. 1888
Norge
D:
10 dec. 1974
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
1889-1950
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
F:
1 mar. 1889
Voer
D:
23 Maj 1950
Frederiksberg (hosp.)
Benny Knud Levin
1893-1955
Benny Knud Levin
F:
11 feb. 1893
København
G:
1923
D:
22 nov. 1955
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
29 jan. 1837
Højer
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Christina Carstensen
1825-1828
Christina Carstensen
F:
24 dec. 1825
Højer
D:
2 sep. 1828
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1860-1869
Carsten Redlef Carstensen
F:
31 okt. 1860
Højer
D:
8 jun. 1869
Højer
Marie Carstensen
1862-
Marie Carstensen
F:
7 okt. 1862
Højer
August Peter Tychsen
1864-1941
August Peter Tychsen
F:
14 mar. 1864
G:
12 mar. 1891
Højer
D:
1941
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
1943
Hans Redlef Smidt
1896-
Hans Redlef Smidt
F:
9 jan. 1896
Højer
Otto Smidt
1897-1984
Otto Smidt
F:
30 maj 1897
Højer
D:
16 mar. 1984
Walter Smidt
1901-1909
Walter Smidt
F:
22 jun. 1901
Højer
D:
6 jun. 1909
Højer
Max Carstens Smidt
1906-
Max Carstens Smidt
F:
26 okt. 1906
Højer
Walter Smidt
1909-
Walter Smidt
F:
22 okt. 1909
Højer
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Adolf Smidt
1870-1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
efter 1933
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
D:
før 1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
30 mar. 1909
Højer
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
1885
Wilhelm Carstensen
1886-1924
Wilhelm Carstensen
F:
21 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
1924
Sophie Paulsen
Sophie Paulsen
G:
1910
Ansine Danielsen
Ansine Danielsen
G:
1886
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
13 okt. 1834
Højer
D:
13 okt. 1834
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
30 aug. 1820
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
1766
Johannes Carstensen
1718-1719
Johannes Carstensen
F:
1718
Tønder
D:
1719
Tønder
Anna Carstensen
1719-1779
Anna Carstensen
F:
1719
Tønder
D:
1779
Tønder
Christian Petersen
1713-1784
Christian Petersen
F:
1713
Tønder
D:
21 mar. 1784
Tønder
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
17 aug. 1937
Tønder
Christian Feddersen
1908-1977
Christian Feddersen
F:
23 dec. 1908
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
16 apr. 1977
Emmerlev s. (Søndergårde)
Frieda (Friedel) Schmidt
1914-2006
Frieda (Friedel) Schmidt
F:
14 nov. 1914
Agerskov s. (Gestrup)
G:
14 maj 1948
D:
20 feb. 2006
Tønder
Theodor Feddersen
1910-1910
Theodor Feddersen
F:
19 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
Theodor Feddersen
1912-1985
Theodor Feddersen
F:
17 jun. 1912
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 sep. 1985
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
1912-1979
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
F:
23 nov. 1912
Flensborg
G:
30 maj 1941
Emmerlev
D:
4 jun. 1979
Tønder
Boy Feddersen
1913-1945
Boy Feddersen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
mar. 1945
Breslau
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
1915-1992
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
F:
10 jul. 1915
Flensborg
D:
10 dec. 1992
Aabenraa
Jürgen Hansen Berg
1909-1991
Jürgen Hansen Berg
F:
23 feb. 1909
Løjt s. (Løjt Skovby (Bruunsgård))
G:
3 mar. 1939
Emmerlev
D:
31 maj 1991
Aabenraa
Elisabeth Feddersen
1918-1977
Elisabeth Feddersen
F:
26 sep. 1918
Flensborg
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Hans Peter Brandt
1913-1983
Hans Peter Brandt
F:
4 aug. 1913
Agerskov s. (Bovlund)
G:
3 mar. 1939
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
27 aug. 1983
Haderslev
Dorothea (Dolly) Maria Angel
1887-1918
Dorothea (Dolly) Maria Angel
F:
6 nov. 1887
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
24 okt. 1918
Tønder
Hans Feddersen
1878-1918
Hans Feddersen
F:
14 maj 1878
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
11 okt. 1907
Ubjerg
D:
8 maj 1918
Merville (Frankrig)
Hans Richtsen Petersen Angel
1900-1937
Hans Richtsen Petersen Angel
F:
14 mar. 1900
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
9 feb. 1937
Emmerlev s. (Søndergård)
Hans Christian Petersen Angel
1856-1908
Hans Christian Petersen Angel
F:
28 okt. 1856
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
19 maj 1908
Ubjerg s. (Bjerremark)
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
1863-1926
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
F:
4 sep. 1863
Flensborg
G:
30 sep. 1881
D:
15 maj 1926
Tønder
Carsten Richtsen Petersen Angel
1814-1878
Carsten Richtsen Petersen Angel
F:
19 sep. 1814
Tønder
D:
11 apr. 1878
Ubjerg s. (Bjerremark)
Cathrine Margarethe Petersen
1826-1869
Cathrine Margarethe Petersen
F:
21 apr. 1826
Kliplev
G:
31 aug. 1849
Ubjerg
D:
10 aug. 1869
Ubjerg s. (Bjerremark)
Anna Dorothea Richtsen
1783-1851
Anna Dorothea Richtsen
F:
27 mar. 1783
Tønder
D:
22 okt. 1851
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
D:
14 jan. 1847
Tønder
Nicolai Richtsen
1744-1800
Nicolai Richtsen
F:
21 jul. 1744
Tønder
D:
29 nov. 1800
Tønder
Anna Carstensen
1758-1815
Anna Carstensen
F:
16 okt. 1758
Enge
D:
25 apr. 1815
Tønder
Helene Catharina Carstensen
1721-1770
Helene Catharina Carstensen
F:
1721
Tønder
D:
21 dec. 1770
Tønder
Hans Richtsen
1712-1774
Hans Richtsen
F:
6 jan. 1712
Tønder
D:
5 mar. 1774
Tønder
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
21 jun. 1835
Husby
Thomas Carstensen
1725-1803
Thomas Carstensen
F:
1725
Tønder
D:
20 maj 1803
Tønder
Dorothea Petersen
1735-1800
Dorothea Petersen
F:
CA 1735
Læk
G:
CA. 1758
Tønder
D:
17 dec. 1800
Tønder
Hans Carstensen
1684-1767
Hans Carstensen
F:
1684
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
D:
21 maj 1767
Tønder
Anna Marie Tychsen
1681-1755
Anna Marie Tychsen
F:
1681
Tønder
G:
1713
D:
16 maj 1755
Tønder
Boh Carstensen
1686-89
Boh Carstensen
F:
1686
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
D:
1688 eller 89
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
Thomas Carstensen
1686-89
Thomas Carstensen
F:
1686
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
D:
1688 eller 89
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
Maren Jensdatter
1717-
Maren Jensdatter
F:
o. 1713/17
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
Jacob Abel
1697-1753
Jacob Abel
F:
1697
Tønder
G:
1738
Tønder
D:
14 nov. 1753
Tønder
Lydik Nissen
Lydik Nissen
G:
19 sep. 1765
Tønder
Anna Jensdatter
ca. 1719-1779
Anna Jensdatter
F:
ca. 1719
Højer s. (Rudbøl)
D:
22 nov. 1779
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Todsen
ca. 1715-1765
Nicolai Todsen
F:
ca. 1715
D:
20 aug. 1765
Højer s. (Rudbøl)
Lyt Jensen
1758-1799
Lyt Jensen
F:
1758
Højer s. (Rudbøl)
D:
1 jun. 1799
Højer s. (Rudbøl)
Botilla Marie Knudsen
1786-
Botilla Marie Knudsen
F:
26 apr. 1786
Thomas Todsen
Thomas Todsen
G:
14 nov. 1807
Sdr. Løgum
Knud Pedersen Knudsen
1788-1835
Knud Pedersen Knudsen
F:
25 feb. 1788
D:
16 apr. 1835
Catharina Volquardsen
1793-1864
Catharina Volquardsen
F:
18 jun. 1793
G:
27 apr. 1816
D:
29 aug. 1864
Højer
Anna Catharina Jensen
1760-1788
Anna Catharina Jensen
F:
1760
Højer s. (Rudbøl)
D:
8 mar. 1788
Højer s. (Ved Gaden)
Søren Knudsen
1752-1792
Søren Knudsen
F:
1752
Emmerlev
G:
6 maj 1785
Højer
D:
6 jun. 1792
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Gunder Dorothea Jensen
1762-1801
Gunder Dorothea Jensen
F:
1762
Højer s. (Rudbøl)
D:
9 okt. 1801
Højer s. (Rudbøl)
Jens Jensen
1764-1773
Jens Jensen
F:
11 dec. 1764
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 jun. 1773
Hjerpsted
Andreas Feddersen
1820-
Andreas Feddersen
F:
31 okt. 1820
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Anna Helene Feddersen
1822-
Anna Helene Feddersen
F:
25 nov. 1822
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Johannes Thomsen Feddersen
1825-
Johannes Thomsen Feddersen
F:
25 jul. 1825
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Marie Christine Hansen
ca. 1837-
Marie Christine Hansen
F:
ca. 1837
Braderup s.
Christine Marie Feddersen
1828-
Christine Marie Feddersen
F:
5 feb. 1828
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Botilla Marie Feddersen
1832-
Botilla Marie Feddersen
F:
17 apr. 1832
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Nis Carsten Feddersen
1838-
Nis Carsten Feddersen
F:
6 feb. 1838
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Maria Feddersen
1838-
Maria Feddersen
F:
6 feb. 1838
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Maria Thomsen
1798-
Maria Thomsen
F:
3 jan. 1798
Højer s. (Rudbøl)
Nis Andreas Feddersen
ca. 1793-
Nis Andreas Feddersen
F:
ca. 1793
Peter Christian Nielsen
1858-
Peter Christian Nielsen
F:
23 jul. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Herlich Catharina Ehlers
1867-
Herlich Catharina Ehlers
F:
5 jun. 1867
Nicolai Petersen Nielsen
1888-
Nicolai Petersen Nielsen
F:
5 okt. 1888
Højer
Esther Caroline Andrea Nielsen
1890-
Esther Caroline Andrea Nielsen
F:
29 aug. 1890
Højer
Andreas Christian Nielsen
1892-
Andreas Christian Nielsen
F:
22 maj 1892
Højer
Caroline Marie Nielsen
1893-
Caroline Marie Nielsen
F:
10 aug. 1893
Højer
Carl Nielsen
1895-
Carl Nielsen
F:
23 jun. 1895
Højer
Niels Knudsen Nielsen
1861-
Niels Knudsen Nielsen
F:
24 sep. 1861
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Petersen
1862-
Nicoline Petersen
F:
2 nov. 1862
Højer
Esther Marie Nielsen
1889-
Esther Marie Nielsen
F:
11 nov. 1889
Højer
Eduard Christian Nielsen
1864-
Eduard Christian Nielsen
F:
16 apr. 1864
Højer s. (Rudbøl)
Anna Petrea Margrethe Jensen
1868-
Anna Petrea Margrethe Jensen
F:
11 jul. 1868
Anne Marie Nielsen
1867-
Anne Marie Nielsen
F:
15 maj 1867
Højer s. (Rudbøl)
Peter Gartner Jensen
1866-1906
Peter Gartner Jensen
F:
6 maj 1866
G:
29 sep. 1892
Højer
D:
1 aug. 1906
Flensborg
Anton Nielsen
1869-
Anton Nielsen
F:
22 aug. 1869
Højer s. (Rudbøl)
Esther Marie Knudsen
1829-1911
Esther Marie Knudsen
F:
20 feb. 1829
Højer s. (Rudbøl)
D:
10 maj 1911
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Christian Nielsen
ca. 1837-1914
Andreas Christian Nielsen
F:
ca. 1837
G:
11 okt. 1857
Højer
D:
10 dec. 1914
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Martin Bossen
1894-
Johannes Martin Bossen
F:
16 nov. 1894
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Bossen
1900-
Andreas Bossen
F:
22 maj 1900
Højer s. (Rudbøl)
Anne Margrethe Knudsen
1856-
Anne Margrethe Knudsen
F:
19 maj 1856
Højer s. (Rudbøl)
Boh Carsten Bossen
1867-
Boh Carsten Bossen
F:
14 jul. 1867
G:
10 apr. 1892
Højer
Jacob Petersen
1913-
Jacob Petersen
F:
5 mar. 1913
Ubjerg s. (Møllehus)
Christian Madsen Petersen
1915-
Christian Madsen Petersen
F:
7 mar. 1915
Ubjerg s. (Møllehus)
Hans Paul Petersen
1917-
Hans Paul Petersen
F:
8 Okt 1917
Ubjerg s. (Møllehus)
Heilwig Jensine Petersen
1915-
Heilwig Jensine Petersen
F:
11 jun. 1915
Møgeltønder s. (Lust)
G:
4 feb. 1945
Ubjerg
Johannes Marius Petersen
1919-
Johannes Marius Petersen
F:
12 nov. 1919
Ubjerg s. (Møllehus)
Marie Christine Knudsen
1887-
Marie Christine Knudsen
F:
23 jun. 1887
Højer s. (Rudbøl)
Christian Detlef Petersen
1883-1969
Christian Detlef Petersen
F:
4 apr. 1883
Humtrup s. (Haasberg)
G:
11 jan. 1912
Ubjerg
D:
4 dec. 1969
Tønder (sygehuset)
Petrine Christine Knudsen
1889-
Petrine Christine Knudsen
F:
16 jan. 1889
Højer s. (Rudbøl)
Thomas Nissen
1884-
Thomas Nissen
F:
14 jun. 1884
Johanne Therese Knudsen
1891-
Johanne Therese Knudsen
F:
12 jul. 1891
Højer s. (Rudbøl)
Niels Madsen Knudsen
1857-
Niels Madsen Knudsen
F:
7 sep. 1857
Højer s. (Rudbøl)
Johanne Pauline Andresen
1853-
Johanne Pauline Andresen
F:
13 apr. 1853
Herlich Catharina Knudsen
1884-
Herlich Catharina Knudsen
F:
10 jun. 1884
Højer
Peter Bernhard Jacobsen
1885-
Peter Bernhard Jacobsen
F:
19 mar. 1885
G:
19 okt. 1907
Højer
Maria Knudsen
1886-
Maria Knudsen
F:
28 jul. 1886
Højer
Regine Caroline Knudsen
1889-1893
Regine Caroline Knudsen
F:
6 jan. 1889
Højer
D:
4 nov. 1893
Højer s. (Rudbøl)
Rasmus Hansen Knudsen
1891-
Rasmus Hansen Knudsen
F:
31 aug. 1891
Højer s. (Rudbøl)
Regine Caroline Knudsen
1896-
Regine Caroline Knudsen
F:
21 jul. 1896
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Knudsen
1898-
Andreas Knudsen
F:
3 okt. 1898
Højer s. (Rudbøl)
Margrethe Knudsen
1900-
Margrethe Knudsen
F:
31 aug. 1900
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Knudsen
1858-
Nicolai Knudsen
F:
8 nov. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Hanne Theodora Hansen
1857-
Hanne Theodora Hansen
F:
23 mar. 1857
Johannes Thomsen Knudsen
1830-1893
Johannes Thomsen Knudsen
F:
9 maj 1830
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 apr. 1893
Højer s. (Rudbøl)
Maria Nielsen
ca. 1829-1902
Maria Nielsen
F:
ca. 1829
G:
29 apr. 1855
Højer
D:
2 aug. 1902
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Carstensen Christensen
1883-
Andreas Carstensen Christensen
F:
28 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Esther Helene Christensen
1885-1887
Esther Helene Christensen
F:
28 apr. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
25 jan. 1887
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Helene Christensen
1886-
Anna Helene Christensen
F:
28 okt. 1886
Ubjerg s. (Sæd)
Dødfødt datter
1887-1887
Dødfødt datter
F:
18 dec. 1887
Ubjerg s. (Sæd)
D:
18 dec. 1887
Ubjerg s. (Sæd)
Niels Knudsen Christensen
1858-
Niels Knudsen Christensen
F:
14 feb. 1858
Ubjerg
Elisabeth Andrea Petersen
1857-1888
Elisabeth Andrea Petersen
F:
23 jul. 1857
Hostrup s. (Rørkær)
G:
31 jul. 1882
Ubjerg
D:
7 feb. 1888
Ubjerg s. (Sæd)
Maria Christine Christensen
1859-
Maria Christine Christensen
F:
8 jun. 1859
Ubjerg
Christian Paulsen Christensen
1860-
Christian Paulsen Christensen
F:
27 sep. 1860
Ubjerg
Anna Pauline Christensen
1862-1879
Anna Pauline Christensen
F:
22 feb. 1862
Ubjerg
D:
30 aug. 1879
Ubjerg
Momme Hansen Christensen
1863-1865
Momme Hansen Christensen
F:
26 jun. 1863
Ubjerg
D:
11 jul. 1865
Ubjerg
Andreas Carstensen Christensen
1866-
Andreas Carstensen Christensen
F:
5 jun. 1866
Ubjerg
Anna Helene Christensen
1869-1869
Anna Helene Christensen
F:
25 mar. 1869
Ubjerg
D:
14 dec. 1869
Ubjerg
Anton Carstensen Christensen
1871-
Anton Carstensen Christensen
F:
11 jan. 1871
Ubjerg
Anna Helene Knudsen
1833-1882
Anna Helene Knudsen
F:
17 jan. 1833
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 jun. 1882
Ubjerg
Andreas Carstensen Christensen
1825-1870
Andreas Carstensen Christensen
F:
3 okt. 1825
Ubjerg s. (Sæd)
G:
16 Maj 1857
Ubjerg
D:
24 okt. 1870
Ubjerg
Mathias Knudsen
1836-
Mathias Knudsen
F:
2 jan. 1836
Højer s. (Rudbøl)
Niels Knudsen
1868-
Niels Knudsen
F:
7 jun. 1868
Højer s. (Rudbøl)
Hans Thomas Knudsen
1869-1870
Hans Thomas Knudsen
F:
1 jul. 1869
Højer s. (Rudbøl)
D:
1 sep. 1870
Højer s. (Rudbøl)
Hans Thomas Knudsen
1871-1913
Hans Thomas Knudsen
F:
22 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
10 jun. 1913
Højer
Ingeborg Eline Brink
1862-
Ingeborg Eline Brink
F:
28 sep. 1862
Hjerpsted
G:
11 maj 1897
Højer
Andrea Clausen
1878-
Andrea Clausen
F:
19 dec. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Knudsen
1872-
Anne Knudsen
F:
5 maj 1872
Højer s. (Rudbøl)
Anne Marie Knudsen
1875-1875
Anne Marie Knudsen
F:
3 nov. 1875
Højer s. (Rudbøl)
D:
30 nov. 1875
Højer s. (Rudbøl)
Hanne Marie Boysen
1902-
Hanne Marie Boysen
F:
24 feb. 1902
Møgeltønder s. (Østergård)
Hans Hinrich Boysen
1903-
Hans Hinrich Boysen
F:
27 aug. 1903
Møgeltønder s. (Østergård)
Magdalene Boysen
1905-
Magdalene Boysen
F:
15 dec. 1905
Møgeltønder s. (Østergård)
Martin Petersen Boysen
1907-
Martin Petersen Boysen
F:
16 dec. 1907
Møgeltønder s. (Østergård)
Nicoline Magdalene Knudsen
1875-1931
Nicoline Magdalene Knudsen
F:
3 nov. 1875
Højer s. (Rudbøl)
D:
4 jun. 1931
Møgeltønder s. (Østergård)
Martin Petersen Boysen
1865-1915
Martin Petersen Boysen
F:
10 dec. 1865
Møgeltønder s. (Lust)
G:
10 okt. 1897
Højer
D:
2 apr. 1915
Møgeltønder s. (Østergård)
Anton Knudsen
1877-
Anton Knudsen
F:
16 jun. 1877
Højer s. (Rudbøl)
Anna Marie Petersen
1870-
Anna Marie Petersen
F:
14 nov. 1870
Højer s. (Rudbøl)
Anton Schack Knudsen
1920-
Anton Schack Knudsen
F:
26 jan. 1920
Højer
Sophie Hansine Nielsen
1916-
Sophie Hansine Nielsen
F:
26 sep. 1916
Hoptrup s. (Mastrup)
G:
31 jul. 1943
Hoptrup
Andreas Carstensen Knudsen
1879-
Andreas Carstensen Knudsen
F:
22 maj 1879
Højer s. (Rudbøl)
Laurette Bossen
1881-
Laurette Bossen
F:
26 jan. 1881
Højer
G:
27 apr. 1906
Højer
Johannes Thomsen Knudsen
1882-1971
Johannes Thomsen Knudsen
F:
13 maj 1882
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 dec. 1971
Højer
Johanne Thomsen
1891-1975
Johanne Thomsen
F:
18 nov. 1891
Højer s. (Rudbøl)
D:
4 jul. 1975
Højer
Nicolai Knudsen
1840-1931
Nicolai Knudsen
F:
5 okt. 1840
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 mar. 1931
Møgeltønder s. (Østergård)
Magdalene Petersen
ca. 1842-1912
Magdalene Petersen
F:
ca. 1842
G:
28 apr. 1867
Højer
D:
13 mar. 1912
Højer s. (Rudbøl)
Anna Thomsen
1799-1875
Anna Thomsen
F:
28 sep. 1799
Højer s. (Rudbøl)
D:
25 aug. 1875
Højer s. (Rudbøl)
Niels Knudsen
ca. 1799-1876
Niels Knudsen
F:
ca. 1799
G:
12 apr. 1828
Højer
D:
14 jul. 1876
Højer s. (Rudbøl)
Peter Rasmussen
1830-
Peter Rasmussen
F:
24 jan. 1830
Aventoft s. (Rosenkrands)
Anna Helene Rasmussen
1832-
Anna Helene Rasmussen
F:
15 aug. 1832
Aventoft s. (Rosenkrands)
Jesper Mathiesen Petersen
ca. 1820-
Jesper Mathiesen Petersen
F:
ca. 1820
G:
10 apr. 1864
Tønder
Johannes Rasmussen
1834-
Johannes Rasmussen
F:
6 nov. 1834
Aventoft s. (Rosenkrands)
Maria Catharina Carstensen
1889-
Maria Catharina Carstensen
F:
6 nov. 1889
Højer
Anna Catharina Carstensen
1891-
Anna Catharina Carstensen
F:
14 jul. 1891
Højer
Hans Christian Carstensen
1893-
Hans Christian Carstensen
F:
27 apr. 1893
Højer
Margrethe Carstensen
1895-
Margrethe Carstensen
F:
10 jul. 1895
Højer
Anna Sophie Catharina Carstensen
ca. 1897-1905
Anna Sophie Catharina Carstensen
F:
ca. 1897
D:
13 feb. 1905
Højer
Andrea Ingeborg Carstensen
1899-1953
Andrea Ingeborg Carstensen
F:
5 mar. 1899
Højer
D:
9 jun. 1953
Højer
Feodora Carstensen
1902-
Feodora Carstensen
F:
1 jun. 1902
Højer
Johanne Carstensen
1904-
Johanne Carstensen
F:
5 nov. 1904
Højer
Margrethe Nielsen
1864-
Margrethe Nielsen
F:
8 feb. 1864
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Andreas Carstensen
1863-
Carsten Andreas Carstensen
F:
15 mar. 1863
Højer
G:
20 jul. 1889
Højer
Nicoline Kathrine Beyer
Aksel Pedersen
Sørine Beyer
1925-1928
Sørine Beyer
F:
2 apr. 1925
Rejsby
D:
2 feb. 1928
Hanne Beyer
1953-
Hanne Beyer
F:
1953
Rejsby
Fritjof Nansen Autzen
1950-
Fritjof Nansen Autzen
F:
1950
Skærbæk s. (Ullerup)
Peter Nielsen Beyer
1927-2013
Peter Nielsen Beyer
F:
11 jan. 1927
Rejsby
D:
29 apr. 2013
Aabenraa (sygehus)
Inger Marie Kiel
1932-2019
Inger Marie Kiel
F:
22 mar. 1932
Gråsten
G:
20 maj 1951
Gråsten
D:
15 sep. 2019
Højer (plejehjem)
Sørine Mary Beyer
1930-1997
Sørine Mary Beyer
F:
28 okt. 1930
Rejsby
D:
17 mar. 1997
Rejsby
Erik Kjær
Anne Cathrine Nielsen
1899-1967
Anne Cathrine Nielsen
F:
9 maj 1899
Rejsby
D:
4 mar. 1967
Anders Nissen Beyer
1897-1946
Anders Nissen Beyer
F:
23 mar. 1897
Rejsby
G:
30 maj 1923
Rejsby
D:
12 nov. 1946
Cathrine Bothilde Nielsen
1900-
Cathrine Bothilde Nielsen
F:
12 dec. 1900
Rejsby
Niels Peter Obbekær Brodersen
1902-
Niels Peter Obbekær Brodersen
F:
28 mar. 1902
Rejsby
G:
11 jan. 1929
Rejsby
Peter Sønnich Nielsen
1868-
Peter Sønnich Nielsen
F:
11 nov. 1868
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Bothilde Madsen
1875-1955
Nicoline Bothilde Madsen
F:
31 mar. 1875
Løgumkloster
D:
6 maj 1955
Rejsby
Anne Cathrine Rasmussen
1837-1914
Anne Cathrine Rasmussen
F:
3 mar. 1837
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
26 maj 1914
Højer
Fedder Nielsen
1838-
Fedder Nielsen
F:
10 okt. 1838
G:
10 maj 1863
Højer
Peter Rasmussen
1840-
Peter Rasmussen
F:
18 jan. 1840
Aventoft s. (Rosenkrands)
Johannes Rasmussen
1843-1881
Johannes Rasmussen
F:
21 apr. 1843
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
19 dec. 1881
Leck
Dorothea Schwennsen
ca. 1846-
Dorothea Schwennsen
F:
ca. 1846
G:
15 okt. 1876
Tønder
Anna Catharina Dorothea Thomsen
1802-
Anna Catharina Dorothea Thomsen
F:
7 feb. 1802
Højer s. (Rudbøl)
Peter Sønnich Rasmussen
ca. 1796-
Peter Sønnich Rasmussen
F:
ca. 1796
G:
3 okt. 1829
Aventoft
Jacob Matthiesen Thomsen
1832-1835
Jacob Matthiesen Thomsen
F:
29 nov. 1832
Højer s. (Rudbøl)
D:
25 feb. 1835
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Ludvig Thomsen
1834-1835
Johannes Ludvig Thomsen
F:
4 jul. 1834
Højer s. (Rudbøl)
D:
21 feb. 1835
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Thomsen
1804-1870
Johannes Thomsen
F:
13 mar. 1804
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 maj 1870
Højer s. (Rudbøl)
Margrethe Callesen
ca. 1804-1835
Margrethe Callesen
F:
ca. 1804
G:
3 jan. 1830
Højer
D:
29 apr. 1835
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Caroline Thomsen
1881-
Dorothea Caroline Thomsen
F:
16 apr. 1881
Højer s. (Rudbøl)
Bertha Mathilde Jørgensen
1912-
Bertha Mathilde Jørgensen
F:
6 mar. 1912
Højer s. (Rudbøl)
Marie Margrethe Thomsen
1883-1913
Marie Margrethe Thomsen
F:
28 jan. 1883
Højer s. (Rudbøl)
D:
1913
Andreas Christian Jørgensen
1880-1962
Andreas Christian Jørgensen
F:
6 okt. 1880
Møgeltønder s. (Stokkebro)
G:
3 feb. 1905
Højer
D:
10 feb. 1962
Bertha Olrika Thomsen
1885-
Bertha Olrika Thomsen
F:
24 jun. 1885
Højer s. (Rudbøl)
Mathilde Nicoline Thomsen
1888-1890
Mathilde Nicoline Thomsen
F:
9 nov. 1888
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 jul. 1890
Højer s. (Rudbøl)
Johanne Thomsen
1891-1975
Johanne Thomsen
F:
18 nov. 1891
Højer s. (Rudbøl)
D:
4 jul. 1975
Højer
Johannes Thomsen Knudsen
1882-1971
Johannes Thomsen Knudsen
F:
13 maj 1882
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 dec. 1971
Højer
Johannes Thomsen
1842-1900
Johannes Thomsen
F:
12 okt. 1842
Højer s. (Rudbøl)
D:
20 maj 1900
Aventoft s. (Rosenkrantz)
Margrethe Nielsen
1860-
Margrethe Nielsen
F:
21 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
G:
9 apr. 1880
Højer
Dorothea Caroline Thomsen
1878-
Dorothea Caroline Thomsen
F:
17 feb. 1878
Højer s. (Rudbøl)
Jens Jacob Thomsen
1880-
Jens Jacob Thomsen
F:
17 jun. 1880
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margrethe Thomsen
1883-
Anna Margrethe Thomsen
F:
3 mar. 1883
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Peter Thomsen
1844-1885
Nicolai Peter Thomsen
F:
27 apr. 1844
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 maj 1885
Højer s. (Rudbøl)
Herlich Christine Jacobsen
1855-
Herlich Christine Jacobsen
F:
19 sep. 1855
G:
18 maj 1877
Højer
Margrethe Caroline Thomsen
1846-
Margrethe Caroline Thomsen
F:
7 jan. 1846
Højer s. (Rudbøl)
Laurits Barthold Thomsen
1848-
Laurits Barthold Thomsen
F:
30 jan. 1848
Højer s. (Rudbøl)
Marie Thomsen
1906-
Marie Thomsen
F:
12 mar. 1906
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Anne Thomsen
1908-
Anne Thomsen
F:
4 okt. 1908
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Johannes Thomsen
1876-
Johannes Thomsen
F:
24 nov. 1876
Møgeltønder
Hanne Margrethe Thygesen
1881-
Hanne Margrethe Thygesen
F:
27 nov. 1881
Møgeltønder s. (Stokkebro)
G:
29 jul. 1905
Møgeltønder
Ingeborg Marie Thomsen
1879-
Ingeborg Marie Thomsen
F:
7 maj 1879
Møgeltønder
Dorothea Caroline Thomsen
1881-
Dorothea Caroline Thomsen
F:
16 mar. 1881
Møgeltønder
Anton Christoffer Thomsen
1850-
Anton Christoffer Thomsen
F:
20 feb. 1850
Højer s. (Rudbøl)
Marie Jessen
1853-
Marie Jessen
F:
29 sep. 1853
Hostrup s.
G:
24 feb. 1876
Møgeltønder
Dorothea Caroline Petersen
1878-1878
Dorothea Caroline Petersen
F:
3 mar. 1878
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 okt. 1878
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Pauline Petersen
1880-
Dorothea Pauline Petersen
F:
22 sep. 1880
Højer s. (Rudbøl)
Anna Pauline Petersen
1882-
Anna Pauline Petersen
F:
3 feb. 1882
Højer s. (Rudbøl)
Johanne Therese Petersen
1883-
Johanne Therese Petersen
F:
24 maj 1883
Højer s. (Rudbøl)
Wilhelm Friedrich Køhn
1879-
Wilhelm Friedrich Køhn
F:
8 maj 1879
Meldorf
G:
14 nov. 1903
Højer
Jenny Dorothea Petersen
1884-
Jenny Dorothea Petersen
F:
24 okt. 1884
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Bernhard Petersen
1886-1888
Nicolai Bernhard Petersen
F:
26 feb. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 jun. 1888
Højer s. (Rudbøl)
Sophie Hansine Petersen
1887-1888
Sophie Hansine Petersen
F:
29 jun. 1887
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 maj 1888
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Johanne Thomsen
1852-1890
Dorothea Johanne Thomsen
F:
10 aug. 1852
Højer s. (Rudbøl)
D:
21 mar. 1890
Højer s. (Rudbøl)
Jens Johann Petersen
1851-1889
Jens Johann Petersen
F:
1 maj 1851
G:
31 mar. 1876
Højer
D:
17 mar. 1889
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Caroline Petersen
1811-1878
Dorothea Caroline Petersen
F:
1811
Klangsbøl
G:
16 jul. 1841
Højer
D:
19 dec. 1878
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Thomsen
1806-1808
Carsten Thomsen
F:
9 apr. 1806
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 jun. 1808
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Jensen Thomsen
1808-
Carsten Jensen Thomsen
F:
6 nov. 1808
Højer s. (Rudbøl)
Anna Helene Jensen
1767-1827
Anna Helene Jensen
F:
16 jun. 1767
Højer s. (Rudbøl)
D:
14 apr. 1827
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Thomsen
1769-1831
Johannes Thomsen
F:
11 nov. 1769
Højer s. (ved Gaden)
G:
28 apr. 1797
Højer
D:
2 nov. 1831
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Jensen
1770-1770
Carsten Jensen
F:
18 jan. 1770
D:
6 jul. 1770
Carsten Jensen
ca. 1721-1789
Carsten Jensen
F:
ca. 1721
fmtl. Rudbøl
D:
21 jun. 1789
Rudbøl
Maren Lytsdatter
1726-1778
Maren Lytsdatter
F:
CA 1725/26
fmtl. Rudbøl
G:
1757
Højer
D:
18 mar. 1778
Rudbøl
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1907-
Bendix Heseler Matthiesen
F:
30 jul. 1907
Randerup s. (Lunde)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
1909-
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
F:
26 nov. 1909
Randerup s. (Lunde)
Albert Matthiesen
1914-
Albert Matthiesen
F:
10 apr. 1914
Randerup s. (Lunde)
Minna Hørløck Matthiesen
Christian Matthiesen
1877-1962
Christian Matthiesen
F:
7 jul. 1877
Randerup
D:
3 jul. 1962
Randerup s. (Lunde)
Margrethe Magdalene Hansen
1880-1962
Margrethe Magdalene Hansen
F:
17 mar. 1880
G:
26 okt. 1906
Randerup
D:
7 jul. 1962
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
G:
28 apr. 1926
Brede
Christian Aabling Mathiesen
1899-
Christian Aabling Mathiesen
F:
26 sep. 1899
Brede s. (Vældgård)
Sophie Marie Nielsen
1901-
Sophie Marie Nielsen
F:
9 feb. 1901
G:
29 nov. 1924
Brede
Margrethe Christine Mathiesen
1901-
Margrethe Christine Mathiesen
F:
15 jul. 1901
Brede s. (Vældgård)
Fedder Mathiesen
1905-
Fedder Mathiesen
F:
9 apr. 1905
Brede s. (Vældgård)
Wilhelmine Kjær
1909-
Wilhelmine Kjær
F:
16 okt. 1909
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1930
Brede
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Christian Matthiesen
1898-1931
Christian Matthiesen
F:
1 jun. 1898
Randerup
D:
7 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
feb. 1899
Randerup
D:
feb. 1899
Randerup
Nimine Matthiesen
1900-1900
Nimine Matthiesen
F:
12 feb. 1900
Randerup
D:
10 sep. 1900
Randerup
Nimine Matthiesen
1901-1985
Nimine Matthiesen
F:
8 maj 1901
Randerup
D:
2 jan. 1985
Virum
Christiane Margrethe Matthiesen
1902-1902
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
4 aug. 1902
Randerup
D:
14 dec. 1902
Randerup
Peter Hansen Matthiesen
1908-
Peter Hansen Matthiesen
F:
28 mar. 1908
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Knud Aksel Winding
1904-
Knud Aksel Winding
F:
3 Maj 1904
Ferslev s. (Fagerholt)
Gustav Østergaard Winding
1906-
Gustav Østergaard Winding
F:
1 sep. 1906
Ferslev s. (Fagerholt)
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
1909-
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
F:
6 Okt 1909
Ferslev s. (Fagerholt)
Carl Gustav Winding
1914-
Carl Gustav Winding
F:
2 jul. 1914
Ferslev s. (Fagerholt)
Sigurd Winding
1872-1960
Sigurd Winding
F:
14 maj 1872
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
8 jun. 1960
Marie Kristine Østergaard
ca. 1881-
Marie Kristine Østergaard
F:
ca. 1881
Bendix Heseler Winding
1909-
Bendix Heseler Winding
F:
30 aug. 1909
Tune s. (Rendebjerggård)
Christian Andreas Winding
1913-
Christian Andreas Winding
F:
16 feb. 1913
Oppe-Sundby s. (Ørumgård)
Elise Winding
1917-
Elise Winding
F:
22 Maj 1917
Torstrup s. (Nørholm)
Mariane Luise Winding
1919-
Mariane Luise Winding
F:
14 dec. 1919
Torstrup s. (Nørholm)
Torkild Winding
1873-1947
Torkild Winding
F:
30 nov. 1873
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 aug. 1947
Søllerød s. (Holte)
Kirstine Bodil Hansen
1886-
Kirstine Bodil Hansen
F:
23 aug. 1886
Thurø
G:
6 dec. 1908
København (Skt. Jacobs s.)
Tønnes Winding
1875-1875
Tønnes Winding
F:
6 mar. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 dec. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
Marie Winding
1878-1884
Marie Winding
F:
9 apr. 1878
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
25 apr. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
Louise Winding
1882-1923
Louise Winding
F:
2 okt. 1882
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
23 apr. 1923
Edith Edelmann
1908-1957
Edith Edelmann
F:
2 Okt 1908
Nakskov
D:
16 mar. 1957
Greyshot, England
Hugh Otto Thomas
1899-1986
Hugh Otto Thomas
F:
1899
G:
5 jan. 1937
D:
1986
Ib Carl Scheel Edelmann
1909-
Ib Carl Scheel Edelmann
F:
21 sep. 1909
Nakskov
Poul Scheel Edelmann
1912-
Poul Scheel Edelmann
F:
28 jan. 1912
Nakskov
Ingeborg Winding
1884-1934
Ingeborg Winding
F:
29 feb. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
19 apr. 1934
Richard Scheel Edelmann
1877-1946
Richard Scheel Edelmann
F:
21 aug. 1877
Horsens
G:
16 nov. 1907
Nakskov
D:
13 dec. 1946
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Niels Jonsen Krabbe
1901-1975
Niels Jonsen Krabbe
F:
8 aug. 1901
Frederiksberg
D:
28 sep. 1975
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
1904-
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
F:
4 nov. 1904
Norge
G:
24 feb. 1935
Bodil Krabbe
1902-1974
Bodil Krabbe
F:
12 Okt 1902
Frederiksberg
D:
feb. 1974
København
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
1902-
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
F:
28 jan. 1902
København
G:
10 feb. 1925
Birgitte Krabbe
1904-ca. 1980
Birgitte Krabbe
F:
13 feb. 1904
Frederiksberg
D:
ca. 1980
Poul Ernst Kabell
1901-
Poul Ernst Kabell
F:
15 jan. 1901
Glumsø
Henning Jonsen Krabbe
1906-1980
Henning Jonsen Krabbe
F:
20 Juli 1906
Frederiksberg
D:
12 jan. 1980
Runa Rasmussen
1910-
Runa Rasmussen
F:
3 jan. 1910
G:
15 sep. 1941
Gunver Hasseriis Jensen
1917-
Gunver Hasseriis Jensen
F:
15 jun. 1917
Svendborg
G:
28 jul. 1948
Gentofte
Margrethe Casse
1876-1970
Margrethe Casse
F:
27 okt. 1876
København
D:
26 nov. 1970
København (Lukasstiftelsen)
Jón Haraldsen Krabbe
1874-1964
Jón Haraldsen Krabbe
F:
5 jan. 1874
Frederiksberg
G:
10 maj 1899
D:
20 Okt 1964
Halfdan Casse
1877-1912
Halfdan Casse
F:
17 dec. 1877
København
D:
18 feb. 1912
København
Ruth Blicher Hansen
Ruth Blicher Hansen
G:
26 jan. 1912
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Thomas Vinding
1936-2008
Thomas Vinding
F:
4 Okt 1936
D:
5 jul. 2008
Skovby på Ærø
Ole Vinding
1906-1985
Ole Vinding
F:
5 feb. 1906
København (Holmens s.)
D:
31 aug. 1985
Virum
Aase Thekla Frandsen
1909-
Aase Thekla Frandsen
F:
10 mar. 1909
København (Blågårds s.)
Marie Louise Castenskiold
1901-
Marie Louise Castenskiold
F:
23 feb. 1901
Göteborg
G:
26 feb. 1947
København
Karin Gamst Nielsen
1922-
Karin Gamst Nielsen
F:
9 jun. 1922
Rungsted
G:
9 jun. 1955
Kgs. Lyngby
Else Margrethe Vinding
1907-
Else Margrethe Vinding
F:
1907
Andreas Vinding
1881-1950
Andreas Vinding
F:
23 okt. 1881
Seem
D:
27 jan. 1950
København
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
1875-1943
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
F:
19 sep. 1875
Århus
G:
jun. 1903
Århus
D:
31 jan. 1943
Frederiksberg
Anna-Fedora Otto
1897-1934
Anna-Fedora Otto
F:
11 sep. 1897
Frederiksberg
G:
4 jun. 1922
Blistrup på Mors
D:
19 nov. 1934
Kirsten Møhl
1905-
Kirsten Møhl
F:
3 nov. 1905
Svendborg
G:
26 jan. 1929
Paris
Ingeborg Frederikke Winding
1883-
Ingeborg Frederikke Winding
F:
25 jul. 1883
Seem
Johannes Winding
1886-1919
Johannes Winding
F:
28 feb. 1886
Seem
D:
12 feb. 1919
Dresden
Ingeborg Winding
1916-2010
Ingeborg Winding
F:
29 apr. 1916
København
D:
12 Okt 2010
Hans Jørgen Kiby
1912-1992
Hans Jørgen Kiby
F:
8 sep. 1912
Assing s. (Kibæk)
D:
12 feb. 1992
Torben Cohr Lind
1928-2016
Torben Cohr Lind
F:
29 Okt 1928
D:
2 feb. 2016
Gerda Winding
1917-2007
Gerda Winding
F:
15 aug. 1917
Holbæk
D:
6 jul. 2007
Poul Georg Lindhardt
1910-1988
Poul Georg Lindhardt
F:
12 dec. 1910
Nakskov
G:
6 apr. 1937
Søllerød
D:
30 dec. 1988
Skødstrup ved Århus
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
1919-1996
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
F:
30 jun. 1919
Holbæk
D:
13 jul. 1996
Birthe Weinø Larsen
1926-1981
Birthe Weinø Larsen
F:
8 apr. 1926
D:
5 Maj 1981
Holger Winding
1921-1997
Holger Winding
F:
20 jul. 1921
Holbæk
D:
16 jan. 1997
Edith Betty Kaufmann
1923-2010
Edith Betty Kaufmann
F:
11 mar. 1923
Frankfurt
D:
12 apr. 2010
København
Inga Byskov
1933-2014
Inga Byskov
F:
2 jul. 1933
D:
18 apr. 2014
Otto Haslund Winding
1923-1999
Otto Haslund Winding
F:
27 dec. 1923
D:
7 Maj 1999
Gudrun Halberg
1924-1970
Gudrun Halberg
F:
10 Maj 1924
Nakskov
D:
6 nov. 1970
Ester Elisabeth Winding
1925-2013
Ester Elisabeth Winding
F:
18 sep. 1925
D:
19 jul. 2013
Ib Hjardemaal Bredsdorff
1920-2005
Ib Hjardemaal Bredsdorff
F:
2 feb. 1920
København (Helligånds s.)
D:
18 jan. 2005
Poul Johannes Winding
1927-1996
Poul Johannes Winding
F:
4 jul. 1927
D:
14 jan. 1996
Ursula Octavia Lassen
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
1910-1975
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
F:
12 feb. 1910
Hellerup
D:
1 apr. 1975
Birkerød
Inger Andersen
Ove Winding
1887-1967
Ove Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
20 aug. 1967
Birkerød
Charlotte Marie Haslund
1886-1967
Charlotte Marie Haslund
F:
30 sep. 1886
G:
16 jul. 1915
London (den danske menighed)
D:
17 nov. 1967
Christine Louise Winding
1920-1995
Christine Louise Winding
F:
26 sep. 1920
Indien
D:
13 aug. 1995
Ruth Winding
1921-
Ruth Winding
F:
27 nov. 1921
Indien
Frederik Trier
1912-1997
Frederik Trier
F:
10 feb. 1912
Granløse s. (Ll. Granløse)
G:
29 mar. 1958
D:
1 nov. 1997
Erik Kruse Winding
1923-1982
Erik Kruse Winding
F:
6 apr. 1923
Indien
D:
12 jul. 1982
Gentofte
Anni Rigmor Jeppesen
1923-2011
Anni Rigmor Jeppesen
F:
29 mar. 1923
København (Skt. Jacobs s.)
D:
2011
Ove Winding
Annelise Boel Andersen
Holger Winding
1887-1959
Holger Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
25 Maj 1959
København
Esther Andersen
1888-1974
Esther Andersen
F:
25 aug. 1888
Norge
D:
10 dec. 1974
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
1889-1950
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
F:
1 mar. 1889
Voer
D:
23 Maj 1950
Frederiksberg (hosp.)
Benny Knud Levin
1893-1955
Benny Knud Levin
F:
11 feb. 1893
København
G:
1923
D:
22 nov. 1955
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
29 jan. 1837
Højer
Johannes Redlef Jensen
1728-1801
Johannes Redlef Jensen
F:
1728
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 jul. 1801
Hjerpsted
Maria Petersdatter
1736-1790
Maria Petersdatter
F:
1736
Højer
G:
4 dec. 1765
Højer
D:
30 nov. 1790
Hjerpsted
Anne Cathrine Carstensdatter
1689-
Anne Cathrine Carstensdatter
F:
4 mar. 1689
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Jens Jensen
1689-1770
Jens Jensen
F:
25 jun. 1689
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 okt. 1770
Højer s. (Rudbøl)
Thomas Matthiae Carstensen
1751-1779
Thomas Matthiae Carstensen
F:
4 aug. 1751
Enge
D:
21 jan. 1779
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
1836-1909
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1836
D:
1909
Cornelius Schmidt-Tychsen
1838-
Cornelius Schmidt-Tychsen
F:
1838
Heinrich Schmidt-Tychsen
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
1842-
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1842
Eduard Schmidt-Tychsen
-1927
Eduard Schmidt-Tychsen
D:
1927
NN
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Boie von Andersen
1830-1872
Boie von Andersen
F:
24 jan. 1830
D:
26 feb. 1872
Helene Thomsen
1832-
Helene Thomsen
F:
7 aug. 1832
G:
22 apr. 1853
Casparus von Andersen
1832-
Casparus von Andersen
F:
17 feb. 1832
Momme von Andersen
1836-
Momme von Andersen
F:
24 jun. 1836
Margrethe Juliane Jessen
1841-
Margrethe Juliane Jessen
F:
6 sep. 1841
G:
8 jun. 1877
Clara Sophie von Andersen
1838-
Clara Sophie von Andersen
F:
21 dec. 1838
Heinrich Christian Jessen
1823-1895
Heinrich Christian Jessen
F:
1823
G:
4 apr. 1872
D:
1895
Sara Birgitte von Andersen
1841-
Sara Birgitte von Andersen
F:
12 apr. 1841
N. Graah
N. Graah
G:
1871
Inger Marie von Andersen
1844-
Inger Marie von Andersen
F:
9 apr. 1844
Andreas Bendix von Andersen
1850-1898
Andreas Bendix von Andersen
F:
26 jul. 1850
D:
12 sep. 1898
Emilie Juliane Holm
1855-1941
Emilie Juliane Holm
F:
29 okt. 1855
G:
17 nov. 1876
D:
26 maj 1941
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
1839-
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1839
Casparus Schmidt-Tychsen
1841-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1841
Jacob Schmidt-Tychsen
1843-
Jacob Schmidt-Tychsen
F:
1843
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
1844-
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
F:
1844
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Knud Peter Lind
1840-1901
Knud Peter Lind
F:
18 sep. 1840
D:
5 jul. 1901
Agathe Julie Henrichsen
1844-
Agathe Julie Henrichsen
F:
5 sep. 1844
G:
16 jan. 1873
Casparus Christian Lind
1842-1861
Casparus Christian Lind
F:
22 okt. 1842
D:
1861
Rasmus Carl Lind
1845-
Rasmus Carl Lind
F:
21 aug. 1845
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
1854-
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
F:
6 aug. 1854
G:
6 aug. 1881
Poul Julius Lind
1846-1864
Poul Julius Lind
F:
1846
D:
1864
Janus Birger Lind
1848-
Janus Birger Lind
F:
9 aug. 1848
Ane Katrine Johansen
ca. 1854-
Ane Katrine Johansen
F:
ca. 1854
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
1830-
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
F:
5 jul. 1830
Aabenraa
Christian Nissen
1827-1917
Christian Nissen
F:
31 aug. 1827
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
17 sep. 1858
Aabenraa
D:
1 feb. 1917
Aabenraa
Caroline Marie Lorenzen
1834-
Caroline Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1834
Aabenraa
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
senest 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
tidligst 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
Conrad Schetelig
ca. 1838-
Conrad Schetelig
F:
ca. 1838
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
1849-1920
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
F:
1849
D:
1920
Mathilde Brandis
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
tidligst 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Peter Johannes Lorentzen
1836-
Peter Johannes Lorentzen
F:
1 okt. 1836
Marie Lorentzen
Theodor Anton Lorentzen
1844-1847
Theodor Anton Lorentzen
F:
5 feb. 1844
D:
18 dec. 1847
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
Tønder
D:
10 aug. 1852
Tønder
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Tønder
Baltzer Lorenzen
1806-1839
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Tønder
D:
20 mar. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
G:
5 jul. 1832
Hostrup
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
Tønder
D:
28 aug. 1814
Tønder
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Tønder
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-F
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
F
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
G:
5 jul. 1832
Hostrup
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Anna Caroline Hoeck
1856-
Anna Caroline Hoeck
F:
24 jan. 1856
Krusmølle
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
18 jun. 1857
Krusmølle
D:
18 jun. 1857
Krusmølle
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-1820
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
D:
7 maj 1820
Hellevad
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1858-1900
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
26 mar. 1858
Braderup s. (Uphusum)
D:
22 okt. 1900
Niebøl
Dorothea Carstensen
1854-1924
Dorothea Carstensen
F:
22 dec. 1854
Lindholm
D:
11 okt. 1924
Hans Adolph Joldrichsen
1860-
Hans Adolph Joldrichsen
F:
3 maj 1860
Braderup s. (Uphusum)
Adelheit Margrethe Joldrichsen
1863-1864
Adelheit Margrethe Joldrichsen
F:
1 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
D:
2 mar. 1864
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
1865-
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
F:
26 feb. 1865
Braderup s. (Uphusum)
Anthon Christian Joldrichsen
1867-
Anthon Christian Joldrichsen
F:
28 okt. 1867
Braderup s. (Uphusum)
Carl Anthon Joldrichsen
1870-
Carl Anthon Joldrichsen
F:
13 jun. 1870
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
1872-
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
F:
28 dec. 1872
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Joldrichsen
1832-1873
Mathias Joldrichsen
F:
16 apr. 1832
Braderup s. (Uphusum)
D:
7 jul. 1873
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Hansen
1833-1873
Anna Catharina Hansen
F:
14 okt. 1833
G:
9 okt. 1857
Braderup
D:
5 jan. 1873
Catharina Margrethe Joldrichsen
1834-
Catharina Margrethe Joldrichsen
F:
4 jan. 1834
Braderup s. (Uphusum)
Diedrich Schween
ca. 1832-
Diedrich Schween
F:
ca. 1832
Harburg s. ved Hannover
G:
10 maj 1860
Braderup
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
Hanved s. (Harrislee)
D:
1 aug. 1836
Braderup s. (Uphusum)
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
Braderup s. (Uphusum)
G:
17 jun. 1831
Braderup
D:
7 jun. 1875
Braderup s. (Uphusum)
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Hanved s.
Andreas Danielsen Hansen
ca. 1810-
Andreas Danielsen Hansen
F:
ca. 1810
Braderup s. (Uphusum)
G:
23 maj 1851
Braderup
Maria Schmidt-Tychsen
1817-1837
Maria Schmidt-Tychsen
F:
20 jul. 1817
Hanved s.
D:
25 sep. 1837
Braderup s. (Uphusum)
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
Adelby
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
D:
2 jun. 1823
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
17 aug. 1937
Tønder
Christian Feddersen
1908-1977
Christian Feddersen
F:
23 dec. 1908
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
16 apr. 1977
Emmerlev s. (Søndergårde)
Frieda (Friedel) Schmidt
1914-2006
Frieda (Friedel) Schmidt
F:
14 nov. 1914
Agerskov s. (Gestrup)
G:
14 maj 1948
D:
20 feb. 2006
Tønder
Theodor Feddersen
1910-1910
Theodor Feddersen
F:
19 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
Theodor Feddersen
1912-1985
Theodor Feddersen
F:
17 jun. 1912
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 sep. 1985
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
1912-1979
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
F:
23 nov. 1912
Flensborg
G:
30 maj 1941
Emmerlev
D:
4 jun. 1979
Tønder
Boy Feddersen
1913-1945
Boy Feddersen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
mar. 1945
Breslau
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
1915-1992
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
F:
10 jul. 1915
Flensborg
D:
10 dec. 1992
Aabenraa
Jürgen Hansen Berg
1909-1991
Jürgen Hansen Berg
F:
23 feb. 1909
Løjt s. (Løjt Skovby (Bruunsgård))
G:
3 mar. 1939
Emmerlev
D:
31 maj 1991
Aabenraa
Elisabeth Feddersen
1918-1977
Elisabeth Feddersen
F:
26 sep. 1918
Flensborg
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Hans Peter Brandt
1913-1983
Hans Peter Brandt
F:
4 aug. 1913
Agerskov s. (Bovlund)
G:
3 mar. 1939
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
27 aug. 1983
Haderslev
Dorothea (Dolly) Maria Angel
1887-1918
Dorothea (Dolly) Maria Angel
F:
6 nov. 1887
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
24 okt. 1918
Tønder
Hans Feddersen
1878-1918
Hans Feddersen
F:
14 maj 1878
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
11 okt. 1907
Ubjerg
D:
8 maj 1918
Merville (Frankrig)
Hans Richtsen Petersen Angel
1900-1937
Hans Richtsen Petersen Angel
F:
14 mar. 1900
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
9 feb. 1937
Emmerlev s. (Søndergård)
Hans Christian Petersen Angel
1856-1908
Hans Christian Petersen Angel
F:
28 okt. 1856
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
19 maj 1908
Ubjerg s. (Bjerremark)
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
1863-1926
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
F:
4 sep. 1863
Flensborg
G:
30 sep. 1881
D:
15 maj 1926
Tønder
Carsten Richtsen Petersen Angel
1814-1878
Carsten Richtsen Petersen Angel
F:
19 sep. 1814
Tønder
D:
11 apr. 1878
Ubjerg s. (Bjerremark)
Cathrine Margarethe Petersen
1826-1869
Cathrine Margarethe Petersen
F:
21 apr. 1826
Kliplev
G:
31 aug. 1849
Ubjerg
D:
10 aug. 1869
Ubjerg s. (Bjerremark)
Anna Dorothea Richtsen
1783-1851
Anna Dorothea Richtsen
F:
27 mar. 1783
Tønder
D:
22 okt. 1851
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
D:
14 jan. 1847
Tønder
Anna Carstensen
1758-1815
Anna Carstensen
F:
16 okt. 1758
Enge
D:
25 apr. 1815
Tønder
Nicolai Richtsen
1744-1800
Nicolai Richtsen
F:
21 jul. 1744
Tønder
D:
29 nov. 1800
Tønder
Carsten Carstensen
1719-1783
Carsten Carstensen
F:
10 nov. 1719
Tønder
D:
22 jan. 1783
Enge
Anna Dorothea Windfeld
1729-1784
Anna Dorothea Windfeld
F:
10 okt. 1729
Gottesgabe (Deezbøl)
G:
15 sep. 1750
Dedsbøl
D:
10 mar. 1784
Tønder
Marina Carstensen
1722-1797
Marina Carstensen
F:
2 mar. 1722
Tønder
D:
1 jan. 1797
Tønder
Jacob Richtsen
1721-1779
Jacob Richtsen
F:
1721
Tønder
D:
21 feb. 1779
Tønder
Thomas Carstensen
1691-1725
Thomas Carstensen
F:
17 maj 1691
D:
1725
Tønder
Anna Richtsen
1697-1771
Anna Richtsen
F:
23 nov. 1697
Tønder
G:
24 nov. 1718
Tønder
D:
9 mar. 1771
Tønder
Maren Hansdatter
1658-1736
Maren Hansdatter
F:
2 feb. 1658
Hjerpsted
D:
1736
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
Carsten Redlefsen
1648-1693
Carsten Redlefsen
F:
1648
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
G:
8 jun. 1681
Møgeltønder
D:
24 sep. 1693
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
Ester Hansdatter
1670-
Ester Hansdatter
F:
1660/70
fmtl. Hjerpsted
Forældre
Christen Boesen
1590-før 1650
Maren
-1658
Kirsten Christensdatter
1625-
Kirsten Christensdatter
F:
o. 1620/25
fmtl. Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Tychsen
1625-1664
Hans Tychsen
F:
o. 1620/25
fmtl. Hjerpsted
D:
1664
Hjerpsted