|
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt - og andre sønderjyske slægter
|
|
|
FødtMatch 101 til 150 fra 156 «Forrige 1 2 3 4 Næste»
# |
Efternavn, Fornavn |
Født |
Person-ID |
101 |
Heitmann, Valdemar |
17 mar. 1881 | Kolstrup | I102931 |
102 |
Kruse, Johann Carl Detlef |
17 mar. 1881 | Løjt s. (Kirkeby) | I56538 |
103 |
Lau, Niels Rostgaard |
17 mar. 1881 | Toftlund | I42967 |
104 |
Bruun, Ida |
17 mar. 1882 | Bernstorff | I34489 |
105 |
Paludan, Julius Gustav |
17 mar. 1882 | | I33509 |
106 |
Thomsen, Ane Pouline |
17 mar. 1882 | Skagen | I50510 |
107 |
Andersen, Anders Christensen |
17 mar. 1883 | Løgumkloster s. (Ellum) | I37627 |
108 |
Bramsen, Ellen Lucinde |
17 mar. 1883 | Frederiksberg | I48929 |
109 |
Mathiesen, Johanne Marie |
17 mar. 1883 | | I1243 |
110 |
Plum, Sophus Munk |
17 mar. 1885 | | I60777 |
111 |
Krebs, Adolf Walch |
17 mar. 1886 | | I58776 |
112 |
Lycke, Nis Jensen |
17 mar. 1886 | Roager | I29286 |
113 |
Laulund, Agnes Elisabeth |
17 mar. 1887 | Sæby | I109217 |
114 |
Drewsen, Per (Pierre) |
17 mar. 1889 | Eidsvold | I58211 |
115 |
Nørregaard, Thor Henning |
17 mar. 1890 | Bodilsker s. (Gadeby) | I107443 |
116 |
Fisker, Margrethe Hansine |
17 mar. 1891 | Øster Lindet s. (Stenderup Mark) | I9774 |
117 |
Olufsen, Peter Danckwart |
17 mar. 1891 | Gimsing s. (Kvistrup) | I15540 |
118 |
Matthiesen, Christiane Margrethe |
17 mar. 1892 | Randerup | I27804 |
119 |
Ewald, Petrea |
17 mar. 1893 | Brøns | I101383 |
120 |
Koefoed, Peder Johannes |
17 mar. 1894 | | I56122 |
121 |
Kofoed, Thor Gunner |
17 mar. 1895 | | I55664 |
122 |
Lauritsen, Anker Madsen |
17 mar. 1895 | Anst s. (Lundgård i Roved) | I109811 |
123 |
Thomsen, Jens Mikkelsen |
17 mar. 1895 | | I28547 |
124 |
Pedersen, Carl |
17 mar. 1896 | Seem s. (Varminglund) | I40801 |
125 |
Wenck, Curt Helmuth |
17 mar. 1896 | | I60240 |
126 |
Hansen, Georg |
17 mar. 1897 | Nykøbing F. | I5161 |
127 |
Olesen, Christian |
17 mar. 1898 | Mjolden | I95123 |
128 |
Theede, Gunder Marie |
17 mar. 1898 | Højrup s. (Arnum) | I104996 |
129 |
Sølbeck, Andreas |
17 mar. 1899 | Bedsted | I645 |
130 |
Feddersen, Wilhelmine |
17 mar. 1900 | Højer s. (Ved Gaden) | I3622 |
131 |
Schou, Peter Andersen |
17 mar. 1901 | Brøns s. (Søndernæs) | I103446 |
132 |
Friedrichsen, Christian |
17 mar. 1902 | Hjerpsted | I97326 |
133 |
Pontoppidan, Magda Louise |
17 mar. 1902 | | I48470 |
134 |
Christensen, Anne Sophie |
17 mar. 1903 | Brede s. (Bredebro) | I8323 |
135 |
Ohlsen, Arthur Magnus |
17 mar. 1903 | | I50814 |
136 |
Carl, Gerda Marie |
17 mar. 1904 | Slagelse Skt. Peders Lands. (Landsgrav) | I44743 |
137 |
Hansen, Martin Nielsen |
17 mar. 1904 | Visby | I52176 |
138 |
Lessow, Inger Margrete |
17 mar. 1904 | Frederiksberg | I17878 |
139 |
Laursen, Petra Ingeborg |
17 mar. 1906 | Fåborg i Ribe Amt | I47303 |
140 |
Rasmussen, Svend Aage |
17 mar. 1906 | Fausing | I40677 |
141 |
Aaskov, Willamine Martine |
17 mar. 1906 | Gram s. (Enderupskov) | I100350 |
142 |
Valentiner-Branth, Ove |
17 mar. 1908 | Frederiksberg | I21881 |
143 |
Jultrup, Hans Kay Julius |
17 mar. 1909 | Odense | I10122 |
144 |
Thissenius, Anna |
17 mar. 1909 | Ho s. (Nørballe) | I62776 |
145 |
Eskildsen, Helene Jessine |
17 mar. 1911 | Felsted s. (Felstedskov) | I53979 |
146 |
Alfelt, Kirsten Vibeke |
17 mar. 1913 | København (Rigshosp.) | I102958 |
147 |
Jensen, Anna Margrethe |
17 mar. 1913 | Emb | I54112 |
148 |
Skak, Valdemar |
17 mar. 1913 | Trøstrup | I7563 |
149 |
Søndergaard, Niels Hansen |
17 mar. 1915 | Roager s. (Vesterbæk) | I104332 |
150 |
Vilstrup, Thøger Foss |
17 mar. 1915 | | I25081 |
«Forrige 1 2 3 4 Næste»
|
|
|