|
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt - og andre sønderjyske slægter
|
|
|
DødMatch 1 til 50 fra 66 1 2 Næste»
# |
Efternavn, Fornavn |
Død |
Person-ID |
1 |
Redlefsen, Carsten |
24 sep. 1693 | Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod)) | I10643 |
2 |
Henningsen, Hanna |
24 sep. 1754 | Tønder | I17133 |
3 |
Adsersen, Jens |
24 sep. 1775 | Vodder s. (Gånsager) | I17696 |
4 |
Nisdatter, Agnete |
24 sep. 1775 | Møgeltønder s. (Bønderby) | I14718 |
5 |
Feddersdatter, Mette |
24 sep. 1791 | Hostrup s. (Rørkær) | I10448 |
6 |
Langballe, Margrethe Elisabeth |
24 sep. 1797 | Tolstrup | I52966 |
7 |
Hansen, Jep |
24 sep. 1819 | Emmerlev s. (Kærgård) | I96160 |
8 |
Pedersdatter, Ester |
24 sep. 1819 | Spandet s. (Spandetgård) | I19753 |
9 |
Plum, Frederik |
24 sep. 1820 | | I21396 |
10 |
Matzen, Hans |
24 sep. 1827 | Nr. Løgum s. (Løjtved) | I10159 |
11 |
Mikkelsdatter, Anne |
24 sep. 1829 | Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup)) | I4629 |
12 |
Mikkelsen, Gønke Marie |
24 sep. 1833 | | I14566 |
13 |
Dahl, Christian Anton |
24 sep. 1834 | | I49114 |
14 |
Outzen, Anne Beyers |
24 sep. 1836 | Egtved s. (Bøgvad) | I19693 |
15 |
Fasting, Charlotte Hedevig |
24 sep. 1840 | København | I3107 |
16 |
Thomasdatter, Anne Cathrine |
24 sep. 1842 | | I42219 |
17 |
(Müller), Phebe Cathrine Sünckenberg |
24 sep. 1843 | | I51828 |
18 |
Christiansdatter, Anne |
24 sep. 1845 | Skærbæk s. (Ø. Gasse) | I44828 |
19 |
Winding, Hans Kruse |
24 sep. 1846 | Møgeltønder s. (Villegård) | I96744 |
20 |
Bilfeldt, Frederic Xavier Pierre |
24 sep. 1848 | | I47381 |
21 |
Andersen, Margrethe |
24 sep. 1852 | Abild s. (Sølsted) | I85542 |
22 |
Kaadmann, Marthe Hansine Vilhelmine |
24 sep. 1853 | Haderslev | I2493 |
23 |
Godskesen, Hans |
24 sep. 1854 | Nr. Skærbæk | I92647 |
24 |
Laulund, Rasmus Hansen |
24 sep. 1859 | | I49640 |
25 |
Lund, Nicolai |
24 sep. 1859 | Brøns s. (Normsted) | I87622 |
26 |
Jørgensdatter, Anne |
24 sep. 1863 | | I19606 |
27 |
Hansen, Dines |
24 sep. 1864 | Møgeltønder | I89699 |
28 |
Bang, Offer Jørgensen |
24 sep. 1865 | | I48433 |
29 |
Andersen, Anna |
24 sep. 1866 | | I42053 |
30 |
Christiansdatter, Gyde Marie |
24 sep. 1868 | Løgumkloster | I37420 |
31 |
Erichsen, Marie Kirstine |
24 sep. 1868 | Vodder s. (Vrå) | I18238 |
32 |
Bløcker, Christoph Edvard |
24 sep. 1877 | Ødsted s. (Rugsted) | I94028 |
33 |
Sørensen, Johannes Christian |
24 sep. 1880 | Daler s. (Østerby) | I96923 |
34 |
Fasting, Ellen |
24 sep. 1884 | | I3171 |
35 |
Bundesen, Lars |
24 sep. 1890 | Nr. Løgum s. (Koldkåd) | I93505 |
36 |
Eyber, Theodor Leopold |
24 sep. 1890 | København | I123 |
37 |
Sonne, Jørgen Valentin |
24 sep. 1890 | | I59284 |
38 |
Skeel, Ellen |
24 sep. 1893 | | I50143 |
39 |
Rønne, Jens Hansen |
24 sep. 1894 | Åkirkeby | I57169 |
40 |
Jacobsen, Hans Andersen |
24 sep. 1895 | Bedsted s. (Øster Terp) | I43120 |
41 |
Schmidt, Peter |
24 sep. 1895 | Skærbæk s. (Gjesing) | I105824 |
42 |
Koch, Hans Henrik |
24 sep. 1903 | København (Holmens s.) | I106724 |
43 |
Dinsen, Paul Hansen |
24 sep. 1904 | Burkal s. (Jyndevad) | I55262 |
44 |
Lund, Anne Helene |
24 sep. 1912 | Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev) | I5388 |
45 |
Schack, Cathrine Margrethe |
24 sep. 1912 | Nr. Nebel s. (Sædding) | I77168 |
46 |
Josiasen, Knud |
24 sep. 1913 | Farup s. (Hillerup) | I92084 |
47 |
Brodersen, Inge Cathrine |
24 sep. 1914 | Brede s. (Bredebro) | I37643 |
48 |
Norup, Olivia Theodora |
24 sep. 1916 | København | I11591 |
49 |
Oxholm, Hans Ulrich |
24 sep. 1918 | Frederiksberg | I92152 |
50 |
Termansen, Augusta Amalie |
24 sep. 1918 | | I54530 |
1 2 Næste»
|
|
|